World of Warships

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Tempik píše:Polare, když jsi nakous ten Fw vs Gladiator, tak jsi vedle jak ta jedle. Ten Fw musíš umět ovládat. I v herních simulátorech na nejreálnějším nastavení platilo dost často, že když se utkali dva nováčci v těchto letadlech, tak ten v Gladiátoru suveréně vyhrál a ten ve fokáči se plácal kolem a byl bez šance. A i dva průměrní hráči si byli srovnatelnými protivníky. Až když pilot FW věděl jak má s FW lítat, tak nedal Gladiátoru téměř (píšu téměř, protože i ten zásah ze 7,7 samozřejmě byl schopný fokáče sundat a Hans ti jistě potvrdí, že i zkušení harcovníci ve Fw byli občas sundáni těmi 7,7) žádnou šanci. A taková Ki-27, to byl řezník všech nováčků i ve Spitfirech z roku 45.
Jenže my se tu nebavíme o simulátoru, že jo? :) My se tu bavíme o střílečce, kde je vrcholem ovládání a taktiky mačkat šipky, snižovat a zvyšovat rychlost a mačkat fire jak zběsilej.

Tudíž ten tvůj "simulátor" je nastaven takto:

Gladiator (Tier I) - starší letoun, méně odolná konstrukce = 1 000 hp, výzbroj 4x 7,7mm kulomet, po 25 dmg = 100 dmg, dostřel 1 000m
Fw 190 (Tier III) - novější letoun, odolnější konstrukce = 2 500 hp, výzbroj 2x 13mm kulomet (50 dmg), 2x 20mm kanón (150 dmg) = 400 dmg, dostřel 800m

Teoreticky je Gladiator tuhej na tři dávky, Fw 190 na 42 (po dmg redukci z 25 dmg na 15 dmg kvůli odolnější konstrukci). Prakticky tě v případě potřeby uhlodá. Bude to trvat, možná dlouho, možná ne tak dlouho (v těch 42 zásazích se statisticky najde řada různých "crippling shot", viz co psal AG se zapálením), ale ty po většinu času budeš maximálně ohlodávat klávesnici nudou nebo vzteky. A i kdyby byl soupeř neopatrný a jeden dva zásahy schytal, tak pořád žije (plus šance na zapálení a jiné věci je statisticky menší) a vesele si létá, protože má stále kolem 200 hp, kdežto ty padáš pomalu/rychle, ale ale jistě k nule.
Tempik píše:A tady je to to podobné. Když nevíš jak s jakou lodí v této hře zahrát, tak ti bude připadat slabá každá, kterou hraješ. A můžeš si na to dělat tabulky dostřelu jaké chceš
S tímhle jsem problém nikdy neměl. Když trochu myslíš a máš něco nahráno z X her a žánrů, tak se ocitneš za chvilku v horní čtvrtině žebříčku prakticky kdekoli. Navíc já patřím k lidem, které baví hrát dobře slabé věci...čím slabší, tím lepší a větší výzva (člověk musí sakra hodně taktizovat, myslet a znát hru, aby se běžně pohyboval v žebříčku s nožem nebo podobnou blbinou tam, kde to průměrný až lepší hráč zvládne se samopalem). Jenže je to všechno jen o tomhle? :) Já ty principy dokážu využít ve svůj prospěch, ale to neznamená, že mi nemůže vadit/dráždit, jak fungují ne? :) A tady mě to dráždí fakt hodně, pardon, asi už magořím :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: World of Warships

Příspěvek od Zemakt »

S nožem? No, to asi dost magoříš. já jsem skončil u Glocku 18 :D . Kudly mne fakt neba, ovšem né že bych v nich zase nebyl dobrej, to ne.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Zemakt: Já jsem se postupem času propracoval k něčemu, co se dá označit jako poloprofesionální herní troll. Ne ve smyslu kažení hry, ale hraní co nejvíce nestandardním, kreativním a pro soupeře ponižujícím způsobem, ale efektivně. Od RPG až po střílečky. Někde namyšleného soupeře v nakoupeném vybavení přinutím, aby se sám nechtěně zabil a pak ho vesele vyberu, v karetní hře hře ho donutím spálit si vlastní karty, rytíře jedi sundávám zásadně rukama a klacky, kde se běhá se samopaly, já běhám s lukem, atd. atd. Mám rád pestrost a už mě to jinak pomalu ani neba...fakt asi trošku magor :D

Ale to je OT :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: World of Warships

Příspěvek od Trismegistos »


Kriegsmarine připlouvá. :razz:
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

A kdy připluje RN? :) Ne že by Němci byli od věci, přinejmenším ještě s Italy, Francouzi a Rusy, ale tak nějak Britové by měli přijít dříve. Nemluvě o tom, že německý strom bude asi slušná sbírka oblíbených papírových projektů.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Právě běží Gamescon a pořádá se v Německu... Navíc velká část komunity čeká na Němce, protože německé lodě jsou přeci nejlepší a neporazitelné :D (vzpomeň si na SK)... Z RN vydali pouze prémiovou Warspite a vůbec bych se nedivil, kdyby RN jako ucelený strom pustili ven, až po Rusku/SSSR... Britská komunita jako taková není příliš početná a skupina fanboy RN (bohužel) také ne...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Tempik »

Polarfox píše:Zemakt: Já jsem se postupem času propracoval k něčemu, co se dá označit jako poloprofesionální herní troll. Ne ve smyslu kažení hry, ale hraní co nejvíce nestandardním, kreativním a pro soupeře ponižujícím způsobem, ale efektivně. Od RPG až po střílečky. Někde namyšleného soupeře v nakoupeném vybavení přinutím, aby se sám nechtěně zabil a pak ho vesele vyberu, v karetní hře hře ho donutím spálit si vlastní karty, rytíře jedi sundávám zásadně rukama a klacky, kde se běhá se samopaly, já běhám s lukem, atd. atd. Mám rád pestrost a už mě to jinak pomalu ani neba...fakt asi trošku magor :D

Ale to je OT :)
Tak to pak nechápu, proč tvou bitevku masakrují torpédoborce a ještě navíc kanonama :razz:
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: World of Warships

Příspěvek od Zemakt »

to Tempík: ty kluku ušatá :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: World of Warships

Příspěvek od Mirek58 »

Polarfox:
Když jseš takovej borec, jak válíš Člověče nezlob se?
Co hod tom šestka? :D
ObrázekObrázek
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: World of Warships

Příspěvek od Mauler »

Tempik píše:Tak to pak nechápu, proč tvou bitevku masakrují torpédoborce a ještě navíc kanonama :razz:

Protože jsou hráči retardovaní a od začátku jedou jen směrem vpřed a nechá se 80 % týmu potopit během 5 minut a bitvu těžko rozhodneš když jsi last hope nebo s tebou zbyl jeden na druhý straně mapy a k tomu je to ještě tak imbecilní že DD vidíš až na 6km a už jsem se setkal i s případem kdy mizel od vzdálenosti 2 km bez smoke a co nevidíš nemůžeš zničit.
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Tempik píše:Tak to pak nechápu, proč tvou bitevku masakrují torpédoborce a ještě navíc kanonama
Nikdy jsem neřekl, že mě masakruje. Jen mi poněkud vadí, že mám bitevku a za klávesnicí koukám nudou do stropu zatímco kousek za mnou pluje křižník mého týmu, co má sice teoreticky tak o 30-40% menší dostřel než já, ale nepřítele už sype hlava nehlava :) Zatímco já pořád koukám nudou do stropu (když mě to začne nudit, tak do stěny) a tiše doufám, že se můj cíl nerozhodne stáhnout, takže si na něj vůbec vystřelím. Už přinejmenším jednou se mi stalo, že jsem si za celou dobu nevystřelil ani jednou, protože se mi přes veškeré manévrování a nahánění díky šnečí rychlosti a "dostřelu" mých kanónů nepovedlo dostat blíže jak na 10 km :D

Ale tak jako jestli ti z principu nevadí, že Audi bude ve hře jezdit pomaleji než Trabant, protože je to dobrý a vyvážený balanc a to se počítá, tak budiž :)
Aaron Goldstein píše: vůbec bych se nedivil, kdyby RN jako ucelený strom pustili ven, až po Rusku/SSSR... Britská komunita jako taková není příliš početná a skupina fanboy RN (bohužel) také ne...
Jo, taky bych to tak viděl (plus ruský strom, to budou veletoče). Ale s příznivci RN bych nesouhlasil. Má jich dost, jen to z nějakého zvláštního důvodu není priorita.
Mirek58 píše:Polarfox:Když jseš takovej borec, jak válíš Člověče nezlob se? Co hod tom šestka?
Zásadně sedmičky Mirku, zásadně sedmičky. Ty aby jsi se vždy neobjevil tam, kde si můžeš rejpnout do pár konkrétních lidí, viď? :)
Mauler píše: a už jsem se setkal i s případem kdy mizel od vzdálenosti 2 km bez smoke a co nevidíš nemůžeš zničit.
Ono často nemůžeš zničit ani to, co vidíš :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: World of Warships

Příspěvek od Mirek58 »

Polarfox:
Když jsem četl tvoji "recenzi" naskočila mi Macháčkova replika z Žen v pokušení - a hraji závodně domino -.
Prostě nešlo odolat. Bylo to silnější než já.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Polarfox:Když jsem četl tvoji "recenzi" naskočila mi Macháčkova replika z Žen v pokušení - a hraji závodně domino -.Prostě nešlo odolat. Bylo to silnější než já.
U tebe je to pokaždé silnější než ty. Vždycky když vidíš mě, Dzina a některé další, tak jsi na scéně jak rozmazaná šmouha. Bohužel většinou je to tak silné, že z toho vznikne něco typu "samé šestky", Uaaaaa iiuuuuuuu" a nebo Jak-38 a Jak-141. Někdy je méně více...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Tempik »

Mě to pobavilo. Ono když se někdo tak nezjištně vychloubá jakej je borec ve hrách, tak si o to vyloženě říká. Hlavně když pak i dodá, že si s bitevkou kolikrát ani nevystřelí :-D
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Tempik píše:Mě to pobavilo. Ono když se někdo tak nezjištně vychloubá jakej je borec ve hrách, tak si o to vyloženě říká. Hlavně když pak i dodá, že si s bitevkou kolikrát ani nevystřelí :-D
Tempiku, otázka za 1000 bodů :)

Jsi majitelem lodi A - rychlost 18 uzlů, dostřel max 10 km. Pronásleduješ lodě B a C (20 a 24 uzlů), které jsou v rozhodujícím momentě ve vzdálenosti 11 a 13 km od tebe. Loď B pluje souběžně stejným směrem a loď C se vzdaluje pod jakýmkoli úhlem do kšá. Kolika docílíš zásahů? :)

A) 20-50, protože nejsem Polar a ňouma
B) 50-100, protože to hrozně umím a navíc nejsem Polar
C) 0, protože to prostě nejde, ledaže by si člověk vzal fixku a na monitor si na nepřítele kreslil zásahy a vyluzoval přitom zvuky explozí (C je tu samozřejmě spíše pro formu, protože to nepřipadá v úvahu)

Takže A či B? :-? Jestli myslíš, že je tak nereálné strávit 15 minut plutím po mapě bez výstřelu, když to rychlíci na tvé straně vybijí dříve, než se se šnekem ostrostřelcem dostaneš do akce a následně vymydlí i druhou stranu mapy, než se tam opět se šnekem ostrostřelcem dostaneš.

Jinak uznávám, že tamto znělo možná blbě, leč svým způsobem je to fakt.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Tempik »

Nevím. Já se ve World of Warship setkal jen se situacemi, kdy proti sobě na začátku stojí 10-12 lodí na každé straně a vždycky jsem byl schopný pochopit, kam plout a kam neplout. Ale někdy zkusím plout co nejdál od nepřátel a držet se mimo dostřely. To jsem pravda nikdy nezkoušel.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: World of Warships

Příspěvek od Trismegistos »

Chlapi myslím si, že máte pravdu oba. Osobně se mi stalo, že jsem se vymotal ze souboje se dvěmi bitevními loďmi a s cca. 7 - 10% "zdraví" se mi za záď přilepil torpédoborec. Mé hlavní baterii, teprve začal odpočet cooldownu a menší ráže sice spustili palbu o sto šest, ale zaznamenal jsem snad jen dva zásahy. Torpédové salvě jsem se sice vyhnul, ale těmi svými děli mně stejně uďobal (a to mne ani nezapálil). :shock: Nasranej na nejvyšší míru jsem si okamžitě vyzkoušel denní chlebíček kapitána torpédoborce, abych nakonec seznal, že není o co stát, a vrátil se k mým oblíbením křižníkům. Když potkám bitevní loď jejíž kapitán umí mířit a dobře odhadne i moje snahy o únikové manévry (ono jich stejně moc není) tak většinou první zásah celé baterie mně pošle ke dnu, naštěstí takových jsem zatím potkal jen pár.

Mně osobně přijdou lodě mnohem zábavnější, než tanky od stejné společnosti. A pokud můžu zatím na něco nadávat,tak jsou to leckdy poněkud přihlouplí spoluhráči (aspoň se mi to tak jeví), díky kterým, zmizí 30 - 50% flotily do 15 minut od začátku bitvy, a šikovní hráči na straně protivníka pokud mají v prackách kormidla torpédoborců či letadlovek.
keldor
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 139
Registrován: 5/11/2010, 11:42

Re: World of Warships

Příspěvek od keldor »

Jak fungují sekundární zbraně jak se na ně přepíná ? De to vůbec?
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: World of Warships

Příspěvek od Trismegistos »

keldor píše:Jak fungují sekundární zbraně jak se na ně přepíná ? De to vůbec?
Sekundární baterie začnou sami střílet ve chvíli, kdy je nepřítel už hodně blízko, tuším 1 - 1,5km a nejde je ovládat. Sekundární zbraně jako jsou třeba torpéda u torpédoborce, zmačknutím klávesy "3". Toto klávesou zároveň měníš rozptyl torpéd.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: World of Warships

Příspěvek od skelet »

Sekundární výzbroj se dá buď vypnout nebo jim přiřadit prioritní cíl. JInak si funguje jak chce.. což je dle mého dost podstatná chyba.. hlavně u bitevních lodí.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“