World of Warships

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Re: World of Warships

Příspěvek od wildesau »

No ona celá česká podpora ( myslím komunitní zástupce apod. ) ve WoT dost pokulhává.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Navíc předpokládám, že je toho hodně a na žebříčku priorit také nestojíme moc vysoko.

Každopádně kdybych se chtěl dostat do alfy, tak to koukám raději vezmu přímo přes technické konzultanty :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: World of Warships

Příspěvek od kopapaka »

Třeba se ozve, problém s kachničkou už prý byl vyřešený, tak třeba bude mít čas :)

Pokud někdo neví o co šlo, tak na některé mapě byl domeček, v něm vanička a v té plavala gumová kačenka...
No a ta kačenka měla asi miloón polygonů, takže si dokážete představit, co to udělalo s výpočty :mrgreen:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

I to se stává... Kdysi jsem udělal pár map do MSFS, no a v mladické nevědomosti jsem udělal LKMI a Grafenberk, no a samotný Grefák (Jesenické lázně, prostě pár baráků - Priessnitz apod) měl víc objektů než LKPR od jiných tvůrců :D
Chybama se člověk učí :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Ionor »

WoW vs WoT
Destroyer = Ligh tank
Cruiser = Medium Tank
Battleship = Heavy Tank
Aircraft Carrier = Artillery
Submarine (Zrušená trieda) = Tank Destroyer (v hre by pravdepodobne fungovaly obdobne ako tanky vo WoT zo zásobníkom, dobrým maskovaním, ale žiadnym pancierom)

Nakoľko z námorníctva sa jakž takž vyznám len v ponorkách, ktoré už s tejto námornej hry stihly odstrániť, napriek tomu, že v rannej fázy projektu tam boli, asi nič pre mňa...
Testery zvyknú dostávať špeciálne vehikly za snahu, takže investovaný čas sa pravdepodobne vyplatí aj mimo aspekt zábavy, snaživý tester možno ušetrí na kúpe prémiových lodí na zarábanie financii potrebných pre kúpu a prevádzku strojov vysokých tierov...

PS: historická a technická znalosť by mala byť u testerov pomerne vysoká, nakoľko hra by mala zachytiť historickú esenciu jednotlivých lodí bez kompromitovania balancu, hrateľnosti a ponechania unikátneho štýlu hrania pre každý stroj (napr. v prípade WoT to znamená T-34 = vyvážený streďák, Panter = palebná sila a pancier na úkor mobility), tester neznalý problematiky tak bude nápomocný hlavne v odstraňovaní chýb, jeho návrhy na úpravu balancu lodí na druhej strane nebudú mať pri dostatočnej znalosti problematiky histórie designu a nasanedia námornej techniky valnú hodnotu...

Pokiaľ sa nato cítite, s chuťou do toho.
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Ionor píše:PS: historická a technická znalosť by mala byť u testerov pomerne vysoká, nakoľko hra by mala zachytiť historickú esenciu jednotlivých lodí bez kompromitovania balancu, hrateľnosti a ponechania unikátneho štýlu hrania pre každý stroj
Na nástřel historické esence jsou tam techničtí konzultanti. Přinejmenším jednoho zprostředkovaně znám, vím, že je to odborník/nadšenec a dal do toho hodně a takoví budou i další. Leč samotné testy jsou podle mě už spíše o balancu...aneb kdo bude hrát střílečku s lodičkama, když to nebude player friendly, byť historicky "přesné"? To 75% hráčů nezajímá, těm stačí pocit, že je to jako tento historické. A když se zjistí, že jednoduchost moc ustoupila realitě, tak se to prostě v dalším patchi upraví.

Stačí se podívat na pejskokočičkodort WoT...proč by lodičky měly být jiné? Osobně si myslím, že WoW bude v řadě věcí ještě větší zprasení reality než WoT (už jen ty vzdálenosti, torpéda atd. musí nějak vyřešit a předělat do střílečkoidního módu). Já se na to těším, ale někdy mám pocit, že řada lidí o tom má trošku přehnané a idealistické představy :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Ionor »

Polarfox píše:Na nástřel historické esence jsou tam techničtí konzultanti. Přinejmenším jednoho zprostředkovaně znám, vím, že je to odborník/nadšenec a dal do toho hodně a takoví budou i další. Leč samotné testy jsou podle mě už spíše o balancu...aneb kdo bude hrát střílečku s lodičkama, když to nebude player friendly, byť historicky "přesné"? To 75% hráčů nezajímá, těm stačí pocit, že je to jako tento historické. A když se zjistí, že jednoduchost moc ustoupila realitě, tak se to prostě v dalším patchi upraví.

Stačí se podívat na pejskokočičkodort WoT...proč by lodičky měly být jiné? Osobně si myslím, že WoW bude v řadě věcí ještě větší zprasení reality než WoT (už jen ty vzdálenosti, torpéda atd. musí nějak vyřešit a předělat do střílečkoidního módu). Já se na to těším, ale někdy mám pocit, že řada lidí o tom má trošku přehnané a idealistické představy :)
Historický konzultanti nemusia byť dobrý hráči a dobrý hráči nemusia byť dobrý historický konzultanti, pokiaľ je tester oboje, dokáže navrhnúť riešenie na vybalancovanie k zlepšeniu hrateľnosti s prihliadnutím na ponechanie historickej esencie daného vehiklu.
To, že testery sami navrhujú riešenia na problémy na ktoré narazia je pomerne bežné a rozumný developer ich názory pokiaľ sú dobre podchytené bere v úvahu (a nevytroluje ich ako SerB niektoré nedomyslené návrhy od hráčov pre zlepšenie WoT), nakoľko sa jedná o názor reprezentujúci vzorku koncových zákazníkov...
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Koncový zákazník je z 75% hráč, který většinou o těch lodích nic moc neví a pokud ano, tak se to koncentruje na pár těžce zpopularizovaných vytržeností. Jeho zajímá aby tam měl lodičky, aby to dělalo pěkné bum, dobře to vypadalo, aby tam byl jeho oblíbený Bismarck/Iowa/Yamato atp., aby to nebylo moc složité a bylo to akční, jednoduché na ovládání (dopředu, dozadu, doleva, doprava, tlačítko na zoom, tlačítko na bum)...to že se budou ty lodě možná rámcově držet i některých historických náležitostí je svým způsobem bonus a pokud se to autorům povede, je to plus, ale rozhodně ne cíl. Cíl je hra pro masy lidí, kteří přinesou do kasičky prachy za goldy. Když to moc překombinuješ, tak se ti na to hráčstvo toužící po jednoduché vizuálně hezké vzrušující střílečce vybodne a prachy nebudou. Nehledat v tom nějakou vědu. Vše to samozřejmě bude přikrmeno omáčkou, spoustou akcí, videí, popisů tříd, všude se bude hlásat jak je to dokonalé, reálné, bla bla..ale to je jen očekávaná část hry na zatraktivnění, nic víc. Jako pardon, ale když mi někdo v propagačním videu řekne, jak je to vše úžasně historicky super a že si mám torpédoborec představit jako lehký tank, tak spíše protočím oči v sloup a zasměju se...je asi jasné, na koho a kam se tímhle cílí :)

Takže esence je fajn, ale více jak esenci z toho většinou nevytřískáš...protože není to simulátor, není to ani polosimulátor, je to střílečka, navíc střílečka se zmixovanými obdobími, třídami, časovým sledem, souvislostmi.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Už asi vím, proč se neozývá, potom co tady Polar píše :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Tak pokud je normální, tak ho to 1) nijak nerozhodí a 2) se může koukat skrz prsty třeba na mě, ale nebude to vztahovat na ostatní.

A navíc...co tu píšu tak zvláštního? WoT je střílečka s tančíky pro masy, WoW bude střílečka s lodičkami pro masy. Přičemž to téma lodí je v mnoha ohledech komplexnější a náročnější než tanky, takže budou muset vyřešit složitější věci a dát tomu více na prdel. Jsme tu snad dospělí lidé a nemusíme si tu věšet bulíky na nos ne? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Na propagaci jsem viděl, taky hybridní bitevní loď, tedy s letovou palubou, možná tam taky bude.

Obrázek

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Třídy lodí

1) Letadlové lodě (Aircraft carrier - CV) a letadla: + letadla mohou potopit každého a útočit na nejvzdálenější cíle - slabý v boji zblízka

2) Bitevní lodě (Battleship - BB): + silný pancíř a děla - slabý proti torpédům
- nejsou v plánu větší lodě než je Yamato (//ono byste se někteří divili, jaké byly plány lodí...)

3) Lehký/Těžký křižníci (Light/Heavy cruiser - CA/CL): něco mezi BB a DD

4) Torpédoborci (Destroyer - DD): + rychlý, obratný a má torpéda - nemá pancíř a má slabé děla

5) Ostatní:
- ponorky (Submarines - SS) ve hře nebudou, jsou hlavně zranitelné, když nejsou pod vodou
- nebudou hlídkové lodě (Patrol boats - PT)
- budou AA lodě (Anti Aircraft - protiletecké)
- nebudou transportní lodě
- budou hybridní lodě (např. napůl bitevní napůl letadlová)
Zbraně & ovládání
- hráč bude ovládat pouze jednu loď
- lodě se budou potápět (průměrně) kolem 15-20 sekund
- většina lodí bude střílet dál, než bude jeho spotovací vzdálenost, hlavně BB
- ve hře bude zase spousta druhů munice: AP, HE,... atd. AA zbraně budou mít HE, typy munice a počet v zásobníku bude brán podle historie
- budou i kouřové clony
Torpéda:
- budete moci nastavit "pouze" směr (//díky tomu hra předejde tzv "noobům", kteří jsou schopni vytvořit bug, u kterýho by jim torpédo explodovalo hned po vypuštění :) )
- ve hře se vám nestane, že by torpédo selhalo
- bude moci být spotnuto
- torpédo bude mít minimální zaměřovací vzdálenost (//logicky)
- torpéda ve hře budou rychlejší než v reálu (kolem 1,5x)
- loď potopí přibližně 3-4 torpéda (ale jeden musí být lucky shot)
Bitvy
- mapy 60x60 km, větší mapy v budoucnu
- bitvy budou trvat 15-20 minut
- 18 vs 18 lodí
- manévrování bude velmi důležité, neboť aktivní manévrování vám bude pomáhat k vyhnutí letícího dárku :) jako v reálném životě, bude se střílet z velikých vzdáleností - 20km a více

Zdroj: http://www.worldofwars.cz/topic/3299-no ... romy-wows/
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Mě se líbí, jak se už v těch propagačních videích, kde jsou představovány třídy atp. ta historie kroutí podle toho, jak musí být nastaveny třídy ve WoW, aby to bylo hratelné :) Když je potřeba, aby loď byla zranitelná vůči tomuto, řekne se, že loď byla zranitelná vůči tomuto..atd. Vše řečeno s klidným ksichtem a podbarveno podmanivou hudbou...svým způsobem fakt srandovní :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: World of Warships

Příspěvek od Scrat »

Říkal jsem si že se do této debaty snad ani nezapojím, do realistického taktického simulátoru (třeba ve stylu Fleet Command od Sonalystu) má tohle asi tak daleko jako Harry Potter do seriozní literatury faktu. Historických událostí se to taky nemůže držet protože pak by si stačilo nastudovat kde udělal který velitel chybu a nezopakovat ji.
Takže co to vlastně žánrově je? Zatím to vypadá na obyčejnou nerealistickou online střílečku jenom zasazenou do světa námořních bojů.

Jo a mimochodem, mohl by mi někdo vysvětlit tuhle větu?
Lord píše:.... manévrování bude velmi důležité, neboť aktivní manévrování vám bude pomáhat k vyhnutí letícího dárku :) jako v reálném životě, bude se střílet z velikých vzdáleností - 20km a více....
Já jen že nebylo příliš střetnutí kdy by se na moři bojovalo na 20+ km (v podstatě už za horizont).

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Tempik »

Hele to nemá být simulátor lodí, ani taktiky. Má to být hra na motivy lodí a ty budou mít nějaký reálná podklad (třeba síla pancíře lodí, jejich výzbroj, rychlost odolnost) a do toho budou zahrnuty herní mechanismy, aby to bylo hratelné a zábavné. Co z toho, že radary na bitevkávh viděli dál, než maník v koši torpédoborce. Ve hře budou torpédoborci hledat cíle pro bitevky atd. Prostě to bude jako World of Tanks. Zábavná rychlá hra s reálnými prvky a herními mechanismy, aby měla každá třída svoji roli.
Hru s loděmi, kde bychom týden naháněli nepřítele a pak ho několik hodin zkoušeli trefit bych určitě nehrál, byť věřím, že by si pár fanoušků našla.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Tempik: O to tu vůbec nejde (alespoň co se mě týká). Nečekám simulátor, protože to má být střílečka...nečekám od toho popravdě vůbec nic (což neznamená, že mě to nebude bavit). Mě hlavně vadí, když někdo plodí koniny a vydává to sveřepě za historický obraz ("musí"=lépe se to prodá=prachy).

Takže věc se má tak, že pejsek a kočička vezmou ingredience, reálné, pouze reálně vypadající či zcela vymyšlené a namixují je tak, aby z toho vznikl nějaký výživný a vyvážený lodní pokrm. Do této fáze je mi to zcela fuk...je mi jedno, že je tam kuře, co vypadá jako kuře, ale přitom je z ovsa, želatiny a broučích krovek....když to bude k jídlu, zbaštím to. Jenže pak nastává fáze dvě...reklamní/oblbovací/pokrucovací fáze. V ten moment se totiž začne halasně vytrubovat do světa, že správné kuře je a vždy bylo z ovsa, želatiny a broučích krovek.

Takže co dělá WG? Zbastlí guláš z lodí a do propagačního videa hodí info o lodích, které je poplatné tomu guláši, ale ne historii, ale za historii se halasně vydává. Člověk sice s otevřenou pusou a slinami u úst hltá krásné renderované modely a pěknou hudbu, ale uchem si importuje do hlavy blbiny, co jsou k tomu přisunuty jako komentář. O tom jak moc to berou vážně už vypovídá třeba větička (snad si vzpomínám dobře, musel bych si to ještě pustit) "there were many kinds of battleships...cruisers, destroyers, ..." Tudíž ne válečných lodí (což mají i v názvu hry), ale bitevních prosím :)...a torpédoborec si mám představit jako lehký tank :)....a dle předběžného tech tree jsou úvodní plavidla cvičný křižník z 20tých let, dělový člun z konce 30tých, pomocný křižník z WWII...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Jen tak mimochodem...vzhledem k tomu, že nabírání do alfa testu bylo oficiálně ukončeno už skoro 14 dní nazpět, tak kdo nešel standardní cestou a nesplňoval požadavky, ten má asi smolíka pacholíka.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Standardní cestou, tedy splňoval požadavky by měl asi Alfik. Nejdřív to znělo jako špecielní nabídka pro palbáky, ale jak vidím, je to už dlouho, co se vůbec neozývá, takže to byl asi jen výkřik do tmy.
No nezbyde vám počkat, než do ostré verze, nebo jestli bude ještě jedno kolo testování.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

Přihlásil jsem se i na ofiko, ale vzhledem k tomu, že jsem se (stejně neúspěšně) hlásil už na ty dvě předešlé, nedělám si iluze :)
Což mi nevadí. Pokus. Foukám dým do umývadla (třeba vznikne zlato :D ).
Třeba jen potřeboval "vykázat činnost" :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od El Diablo »

Soutěžte o přístup do nové hry od autorů World of Tanks
12. prosince 2014 12:21
Bitvy se ze země a vzduchu přesouvají také na moře. Nejnovější hra od společnosti Wargaming.net nese název World of Warships a utkávají se v ní válečné lodě.
Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/world-of-warsh ... ovinky_anb
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“