Il-2 Sturmovik

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Souhlasím, ono rozdíl mezi off-line a on-line létáním je opravdu propastný. nějaký pátek už on -line létám, a pokud dosáhnu nějakých 5-8 sestřelů za večer, jsem na vrcholu blaha.Můj rekord v počtu sestřelů na jeden let je a Bf109 3 vítězství (befko té munice nemá bohužel nazbyt), velitel naší letky dosáhl na Fw 190 jedenácti a pak mu došlo palivo. Ohledně těch bomb jsi mi připoměl mé začátky, taky jsem si tím prošel :D . jsem především stíhač, bombarduji jen výjimečně a s nevalnými úzpěchy, buď na speciálních akcích, které se občas pořádají, nebo pokud to v rámci naší letky dostaneme rozkazem....
Stejně všichni umřeme....
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Hosi ... jak ma do compu narvat knihovnu openGL ... kvuli teto kravine mi nejde MoH, Wolfenstein a troufam si tvrdit, ze i CoD :/ Poradte prosim !!
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

No já to tam snad narval i s ILem, nevím, nevyznám se v tom. Prostě to tam nějak je. Konkrétně IL ale běhá i na Directu9
Stejně všichni umřeme....
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Máš špatně nainstalovanou grafárnu, nebo jí máš slabou…..
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

radar: slabou asi ne ... do te doby, nez jsme presli na XP tak to slo v pohode ... nenajde se tady fakt nekdo, kdo by poradil ??
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Já fakt nevím. Nedávno jsem přecházel na XP, instaloval jsem pouze Grafárnu a ILa a běhalo to v pohodě na Open GL. Samostatně jsem to tam neinstaloval. Mám pocit, že ten ovladač je snad přímo na Ilovi, samostatně jsem ho určitě do combu nedával. Mimochodem, možná je to blbost, fakt nejsem znalec, není možné, že tvá grafika prostě na tomhle systému neběhá?
Jinak mrkni na tyhle stránky: http://svk.vwings.org/news.php

Je tam dost lidí, kteří se v tom opravdu vyznají. Když se tam zaregistruješ a vzneseš dotaz na foru(nejlepší je založit téma v sekci Technická diskuse), určitě Ti někdo poradí.

Pro ostatní další zajímavej link: http://il2.nevermind.cz/

Je tam něco o taktice a také moc pěknej filmeček o Spitovi dělanej přímo ve hře.
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

nevíte někdo v čem je problém když chceme krát s kámošem il-2 FB po netu a na základním serveru Ubi.com nám to píše když založím místnost a on se tam chce připojit že nemůže a důvod timeout?

Já bych tak trochu věděl že to je ta prodleva ale tam to nejde nikde nastavit??
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Kalgeo
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 12/11/2005, 19:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kalgeo »

Pro ostatní další zajímavej link: http://il2.nevermind.cz/

Je tam něco o taktice a také moc pěknej filmeček o Spitovi dělanej přímo ve hře.
Opravdu moc povedení video :P
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Haness píše:nevíte někdo v čem je problém když chceme krát s kámošem il-2 FB po netu a na základním serveru Ubi.com nám to píše když založím místnost a on se tam chce připojit že nemůže a důvod timeout?

Já bych tak trochu věděl že to je ta prodleva ale tam to nejde nikde nastavit??
no, nemusíte chodit na UBI.com. I u nás běží několik veřejně přístupných serverů s různým stupněm obtížnosti. Doporučuji si stáhnout prográmek HipperLobby, který je schopný servery včetně těch našich, vyhledat, ukáže vám aktuální počet hráčů i kvalitu připojení, obtížnost a plno dalších užitečných informací. Pokud si nějaký server vyberete, automaticky vám to zpustí hru a rovnou i připojí, tak že je to bez problému.
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Zkoušeli jsme H.Lobby,ale je to nějaký divný protože to píše že je možno že to změní nastavení systému nebo že se nám může do pc dostat nepovolená data, nebo něco takového a to jsme nechtěli riskovat ani já ani kámoš, já vím že jsou takové prográmky třeba něco na styl jako je sss client pro Counter Strike
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Haness píše:Zkoušeli jsme H.Lobby,ale je to nějaký divný protože to píše že je možno že to změní nastavení systému nebo že se nám může do pc dostat nepovolená data, nebo něco takového a to jsme nechtěli riskovat ani já ani kámoš, já vím že jsou takové prográmky třeba něco na styl jako je sss client pro Counter Strike
No, myslím, že v případě HypperLobby se opravdu bát nemusíš. Používám ho sám téměř denně a spolu se mnou opravdu hooodně lidí, minimálně okolo stovky, které znám a určitě i velká spousta dalších. Nikdy jsem žádné problémy a nikdy jsem ani nezaznamenal někoho u koho by se nějaké problémy vyskytly. Věřím, že kdyby tomu bylo opačně, tak by se to mezi virtuálními piloty rozšířilo rychlostí blesku.
Jinými slovy, myslím, že se nemusíš bát a můžeš si klidně HL nainstalovat. Opravdu pokud si chceš zalétat on-line, stojí to zato! :wink:
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Jinak, samozřejmě existují i jiné prográmky. Na CoD, nebo HDII používám X-fire, který sice ILa také umí. Bohužel ale dokáže najít pouze server naší letky, který je pro začínajícího pilota velmi náročný. Pokud by jsi měl ale stále s HL obavy a raději se chtěl připojit přímo, vřele ti doporučuji server Asfaltových holubů, který je méně náročný, jsou tam ikony a zobrazuje se tvá pozice na mapě. Bohužel nevede statistiky, jako ten náš. Můžeš tam potkat začínající piloty, ale i zkušené matadory virtuálního nebe a mezi česko-slovenskou komunitou okolol ILa je asi nejoblíbenější. Bohužel, momentálně má výpadek, ale snad se ho během dneška podaří zprovoznit. Tady je odkaz pro více informací: http://www.aholubi.org/
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Kalgeo
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 12/11/2005, 19:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kalgeo »

Haness píše:Zkoušeli jsme H.Lobby,ale je to nějaký divný protože to píše že je možno že to změní nastavení systému nebo že se nám může do pc dostat nepovolená data, nebo něco takového a to jsme nechtěli riskovat ani já ani kámoš, já vím že jsou takové prográmky třeba něco na styl jako je sss client pro Counter Strike
Haness neměl namysli HL, ale Hamachi. HyperLobby je bez problému, jenomže jsme měli tenkrát jen základní verzi FB v.1.22, ale když již mám FB+AEP+PF v.4.02m tak je vše OK. Na HL se totiž lítá jen tato verze tu starší je tam, prakticky nemožné najít. Ze začátku jsem měl taky problém, ale stačilo jen odinstalovat Hamachi, který se s HL nemá moc v lásce, a vzájemně se ruší, tak šlo vše jak má. :wink:
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Kalgeo píše:
Haness píše:Zkoušeli jsme H.Lobby,ale je to nějaký divný protože to píše že je možno že to změní nastavení systému nebo že se nám může do pc dostat nepovolená data, nebo něco takového a to jsme nechtěli riskovat ani já ani kámoš, já vím že jsou takové prográmky třeba něco na styl jako je sss client pro Counter Strike
Haness neměl namysli HL, ale Hamachi. HyperLobby je bez problému, jenomže jsme měli tenkrát jen základní verzi FB v.1.22, ale když již mám FB+AEP+PF v.4.02m tak je vše OK. Na HL se totiž lítá jen tato verze tu starší je tam, prakticky nemožné najít. Ze začátku jsem měl taky problém, ale stačilo jen odinstalovat Hamachi, který se s HL nemá moc v lásce, a vzájemně se ruší, tak šlo vše jak má. :wink:
Tak to jo. 99% komunity se připojuje přes HyperLobby. S Hamachi nemám tolik zkušeností. Mám ho nainstalované, ale nepoužívám ho. Dá se přes něj prý hostovat hra, pokud máš pohliblivou IP. Správně píšeš, že je zapotřebí mít celý komplet včetně všech patchů, základní verzi FB snad nikdo nelétá. Je to důležité kvůli novým mašinám, mapám a i celkový letový model se během vývoje o dost více přiblížil realitě. Zrovna tak původního Šturmovika už mnoho lidí nelétá. Tak že vítejte mezi virtuálními piloty, pánové! 8)
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Akvaman
Prudič neodbytný
Prudič neodbytný
Příspěvky: 81
Registrován: 23/5/2006, 15:02
Bydliště: Pardubice,Česká Republika

Příspěvek od Akvaman »

Moje nejoblýbenější hra super grafika,letadla.Nejradši lítám s Messerschmidem 262 a tím bombardérem z roku 1933.Nejlepší letecký simulátor který jsem kdy viděl.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Mě ten ME-262 když jsem začínal vždycky explodoval při startu - super realistika. U téhle hry jsou nejlepší letadla se silnýma zbraněma - Me-262, nebo Hurricane Mk.IIc - to stačí jeden, nebo 2 zásahy a letadlo je na kousky.

Nej simulátor
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Micuhide Akechi
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 141
Registrován: 11/10/2006, 11:13
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Micuhide Akechi »

Nejlepší to je s Ki-43 :D Dva hloupý kulomety, leze to jak šnek. Žádný letím si jako blesk, něco se mi na vteřinu mihne v zaměřovači a BUM je z toho ohnivá koule. S Oskárkem si člověk ten sestřel hezky prožije. A co teprv útok na bombardér!
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

V poslednej misii v úlohe zadného strelca som v IL2 nad nemeckom s malou dušičkou pozoroval prúdové stroje He 162, už viem ako sa mohli cítiť piloti bombardéra keď prikvitol triskáč, o to večšiu radosť som mal z toho keď som jeden neopatrný stroj pokropil dávkou a onedlho prskal a po chvíli explodoval, uľavilo sa mi, nábojov v guľomete zadného strelca je tak žalostne málo :)
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Haness píše:Mě ten ME-262 když jsem začínal vždycky explodoval při startu - super realistika. U téhle hry jsou nejlepší letadla se silnýma zbraněma - Me-262, nebo Hurricane Mk.IIc - to stačí jeden, nebo 2 zásahy a letadlo je na kousky.

Nej simulátor
nej simulator...jak se to vezme, ja bych rekl "nejoblibenejsi", protoze ve vsech jinych ohledech existujou lepsi kusy 8)

btw: pokud te tak vzrusuje rozbit soupere na 2 hity, zkus lock-on, tam ho das i na jeden (raketu) :D
na simulatoru je imho prave dobry, kdyz maji letadla slaby a malo zbrani, pak se ukaze, kdo lita dobre a kdo ne, s 30mm staci casto nahodnej zasah, coz uz tak zabavny neni...
válka je vůl
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

fatale píše: protoze ve vsech jinych ohledech existujou lepsi kusy 8)
Hmm,napríklad ...? :roll:
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Zamčeno

Zpět na „Počítačové a deskové hry“