Philadelphia experiment

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
WOTHAN
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 26/2/2006, 20:01
Bydliště: Olomouc, štáb vrchního velení skupiny armád Mütte

Philadelphia experiment

Příspěvek od WOTHAN »

Philadelphia experiment

.......... Během pokusu bylo zjištěno, že osoby, které byly uvnitř silového pole, měly nevýrazný tvar, a osoby, které byly mimo toto pole, vůbec neviděly vlastní objekt pokusu. Na hladině byla vidět pouze nevýrazná, postupně

Obrázek
Torpédoborec Eldridge

se ztrácející silueta lodi. V téže době, kdy torpédoborec zmizel z očí pozorovatelům v docích filadelfského přístavu, objevil se v přístavu Norfolk-Newport, Porthsmouth. Byl tedy "teleportován" na vzdálenost 610 km do Virginie! Po několika minutách se opět objevil ve filadelfském přístavu.
Výsledky pokusu byly pro nezasvěceného pozorovatele přímo šokující. Navzdory tomu, že loď zůstala prakticky neporušená, osud její posádky byl údajně hrozný. Většina jejích členů nenávratně zmizela. Někteří
očití svědkové pokusu tvrdí, že přešli do jiného světa. Pouze několik osob z posádky torpédoborce nezmizelo. Jejich další osud však byl stejně děsivý jako samotný pokus. Jeden z nezmizelých členů posádky přešel několik dnů po pokusu přes stěnu svého bytu přímo před očima své ženy, svého dítěte a dvou dalších - stejně jako on nezmizelých - členů posádky Eldridge. Od té doby se neobjevil. Většina zbývajících se zbláznila. Jeden z nezmizelých námořníků se za několik dní dematerializoval na nábřeží přistavu, další dva za několik dnů nato zmizeli v baru nacházejícím se poblíž přístavu přímo před očima všech hostů a přítomných barmanek! Jeden z důstojníků válečného námořnictva, který se zúčastnil experimentu, prohlásil, že během pokusu bylo použito tak silného magnetického pole, že někteří lidé viděli dvojitě, jiní se smáli a potáceli jak opilí. Byli i tací, kteří tvrdili, že pronikli do jiného světa a rozmlouvali tam s cizími bytostmi. Někteří námořnící se zbláznili, ale nejpodivnější ze všech bylo pět lidí, kteří byli zatavení do kovu ve struktuře lodi.
Všichni účastníci experimentu museli po jeho skončeni složit přísahu, že všechno, co viděli, si nechají pro sebe. Během rozpravy jim pro jistotu byla předána potvrzení o jejich nesvéprávnosti. Někteří z přímých účastníků pokusu údajně ještě dnes přebývají v sanatoriích pro duševně choré, kde každý z nich okamžitě obdrží kvalifikovanou pomoc v případě, že se "ocitne v prázdnu" nebo když zjistí, že je opět "mimo mísu, prostor a čas".


Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

o tomhle jsem kdysi kdesi cetl, fakt nevim, co si o tom myslet... tam to bylo ale jeste spojeny s povidanim o nejakych vojacich a jejich naslednych zdravotnich problemech, takze to vypadalo celkem verohodne...ale ja jsem d prirody neduverivej 8)

kazdopadne extremne silny magneticky pole musi s mozkem udelat asi pekny psi kusy :lol:
válka je vůl
Uživatelský avatar
WOTHAN
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 26/2/2006, 20:01
Bydliště: Olomouc, štáb vrchního velení skupiny armád Mütte

Příspěvek od WOTHAN »

viz tady

http://www.pronet.me.cz/casopis/pe2.htm
http://ova.comp.cz/sci-fi/nonfiction/nonfiction3.htm
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=66& ... 39faa3c26c
http://www.softwareartist.com/philexp.html

TOP SECRET

...... Průběh experimentu monitorovali v kontrolní místnosti v podpalubí dva vědci, bratři Edward a Duncan Cameronovi, kteří byli součástí von Neumannova týmu. Po dobu asi šesti minut od zahájení experimentu probíhalo vše dobře, USS Eldridge byl viditelný jen obrysem. Záhy se však experiment vymkl kontrole a došlo k oslnivě modrobílému záblesku, který (jak dnes víme) provázel otevření časového tunelu na hranici paradimenzí. Oba bratři vyběhli z řídící místnosti a skočili přes palubu Eldridge, oproti očekávání však nedopadli do moře, ale ocitli se na suché zemi v prostoru Montauku, bylo však 12. srpna 1983. Došlo k tomu, že bratři vlastně proskočili vytvořeným časovým tunelem do budoucnosti, vzdálené přesně 40 let. V objektu Montauk, nacházejícím se na Montauk Pointu na východní části poloostrova Long Island nedaleko New Yorku se setkali se stařičkým von Neumannem, který je žádal, aby se vrátili ještě otevřeným časovým tunelem zpět do roku 1943 a dosud probíhající experiment přerušili za každou cenu. Tak se i stalo a bratři Cameronové se po návratu snažili experiment zastavit nejprve tím, že odpojili kabely přivádějící energii k cívkám, ale experiment probíhal dále, protože systém již čerpal energii z prostoru. Bratři proto museli zničit jednotlivé přístroje a skupinová propojení a teprve pak se experiment zastavil. Edward zůstal v roce 1943, ale Duncan dosud neuzavřeným časovým tunelem proskočil zpět do roku 1983 a zůstal v Montauku. Byla to však jeho osobní tragédie, protože z teoreticky dosud neobjasněných důvodů neobyčejně rychle zestárl a zemřel. V té době však již byl projekt Montauk tak pokročilý, že vědci na příkaz von Neumanna sejmuli otisk jeho paměti a uložili jej do v paměti centrálního počítače. Když se později rodičům Cameronovým narodil další syn a dospěl, byla mu v Montauku vymazána jeho autentická paměť a nahrazení pamětí Duncanovou, uloženou v počítači. Tento třetí bratr pak žil pod jménem Al a byl vychován v Bielikově rodině. Tato výměna se odehrála v roce 1963, takže paměť Ala končí rokem 1963 a paměť Duncanova tímto rokem začíná. Tato podvojná paměť způsobila později Duncanovi II. mnoho psychických problémů. Později vyšlo najevo, že zmíněná výměna paměti (paměťové signatury) byla provedena v rámci hluboce utajového amerického projektu, o němž není známo ani jeho jméno.

Obrázek

Vraťme se však do okamžiku, kdy bratři Cameronovi s vypětím sil zastavili Filadelfský experiment. Po návratu USS Eldridge se vědcům a pozorovatelům z USS NAVY naskytl příšerný pohled na moderní verzi Dantova pekla. V podpalubí bylo mnoho námořníků doslova rozdrceno, další vrostli svými těly nebo končetinami do palubních nástaveb a pancéřování, všichni byli psychicky dezorientováni a vyšinutí, část posádky zešílela. I v pozdějších letech je periodicky postihovala řada potíží souvisejících s dosud rozkmitaným časoprostorem, jehož součástí se v čase experimentu stali. Radiový stožár USS Eldridge byl přeražen, nástavby z větší části zničeny a elektrické vybavení spálené. Po tomto tragickém debaklu se velení NAVY rozhodlo k poslednímu experimentu s lodí bez posádky a ten proběhl koncem října 1943. Tnetokrát byl na USS Eldridgi instalován i Teslův generátor nulového času ZT. Asi 15-20 minut po zahájení experimentu byl USS Eldridge opticky neviditelný, ale když se opět objevil, chyběly některé části vybavení (převodníky, generátory) a lodní nástavby byly zdevastovány. Pod dojmem neúspěchu vláda USA i velení NAVY projekt Rainbow zastavily a po opravě byla loď prodána Řecku.


Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

WOTHANE, když chceš dávat obrázky do příspěvku tak to prosím dělej jako ostatní, ty odkazy taky nemusí časem fungovat

sa58, admin
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Wothane, jsi Jiří Mašek?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Myslíte, že je něco na tom pravdy, tedy teď nemyslím zda se opravdu povedlo přemístit křižník nebo ne, ale spíš zda s tím amíci spekulovali, resp. zda projekt provedli, teoreticky to možné je ... tedy teorie polí ... ovšem k použitelnosti cesta dlouhá ... a pochybuji v té době.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

spekulovali nad tim imho docela urcite, jestli dokazali vyrobit dostatecne silny magnety, no nevim, spis myslim ze ne, jestli neco opravdu premistili, tomu neverim, ze z toho ale par lidem ruplo v kouli, tomu zase verim 8)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

:mrgreen: Nicméně to svědčí, že i amíci měli šílené projekty.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Slyšel jsem něco trochu jinýho: podle dostupných informací se mělo jednat o zařízení jménem G.A.P. Generator - některé komponenty v něm použité navrhl už dávno před tím Nicola Tesla - poněkud kontroverzní vědec v oblasti elektrických a elektromagnetických polí. Test "prý" vypadal takto: na mola podél lodě (z obou stran) vjeli na kolejnicový podvozek přidělané stožáry s otáčejícím se U <podkova chcete li> z nějakého těžkého kovu (není mi znám) - tzn. dva tyto stožáry s točící se podkovou na zádi a dva na přídi z obou stran lodě, jakýsi obdélník. Pak byl do stožárů vpuštěn velice "silný" elektrický proud (asi zvýšily prostě výkon), "tyto podkovy" se velice rychle roztočily a loď se prostě zprůhlednila a zmizela, aniž by se byla pohnula.

Pokus o vysvětlení:

Předpokládejme, že kovová podkova rychle se kolem své osy točící a pod proudem generuje elektromagnetické pole. Takže čtyři točící se GAP Generátory - čtyři elektromagnetický pole. Při určitém výkonu se pole zvýší tak, že se vzájemně překryjí, přesně nad lodí - je otázka, jaký to může mít efekt.

To o těch Gapech je prostě svědectví jednoho z účastníků - ale na druhou stranu jak důvěryhodné že - prostě se to pohybuje za hranicí faktů, je to spíše sci-fi, ale mluví se o tom dost dlouho na to, aby to byla legenda <bože to zas kecám>. No prostě tomu moc nevěřím.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Kdyby to bylo opravdu možné, bylo by to hustý a zcela jistě by to změnilo dějiny válečnictví ... co jám jsem slyšel tak amíkům šlo o to maskovat lodě ... tedy význam pro Tichomoří, kdy byly na počátku války z Japoncema v defenzívě ... magnetické pole mělo ohýbat světelné paprsky, světlo a tak maskovat loď na moři, to přemístění byl údajně "nečekaný vedlejší" efekt. I když vemte možná s větším významem ... vono se najednou někde vyloupnout v týlu nepřítele, nebo kde to nečeká je taky hustý ...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

To existuje, fakt, ja to videl :!:


v C&C :mrgreen:
válka je vůl
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Co to je CandC???
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Command and Conquer :mrgreen: takova stara (mozna i nova, uz nevim, nesleduju) real time strategie na PC
válka je vůl
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jo, taky jsem to pařil, tzv. chronosféra … dobrý kousky s tím šlo dělat. Byly tam i GAP generátory, rušilo to radary. Je to klasika, mladí floutkové to už ani neznají ... ale ve svý době bomba.

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

tohle je uz naky novy, covece, to ja drtil este toho uplne prvniho Red Alerta 8) s kamosem po seriaku to nemelo chybu :lol: hlavne kdyz nam to po 3 hodinach usilovnych boju spadlo :mrgreen:
válka je vůl
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

jo asi jsi pařil ještě jedničku, taky dobrý ... pak byla dvojka ... lepší grafika, lepší zbraně, lepší inteligence. Byla to ještě klasická 2D, pak už dělali jen 3D, osobně jsem si na 3D nezvykl, 2D mi přišlo přehlednější a RA2 byl v tomto ohledu jakýsi přechod. Nejlepší je hrát jedničku na rychlejším PC to člověk nestíhá ... asi před dvěma lety jsem chtěl hrát taky po síti, ale kámoš měl rychlejší PC, a vyhrával, mě to bylo divný tak jsem si to vyměnili a já z něho udělal za chvíli řezanku, musel uznat, že já jsem se dokázal udržet mnohem déle, snažil jsem se držet totiž strategické body ... koření ... prováděl jsem trestné výpravy ... atd., ale on dokázal rychleji opravovat, rychleji těžit a také stavět vozidla.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo (USN, USMC)“