Heydrichuv hrob

Politici, přestavitelé, vedoucí organizací.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Heydrichuv hrob

Příspěvek od Inger »

To misto hrobu se nachazi v Berline na hrbitove invalidu, ktery byl po valce srovnan, misto hrobu je neoznacene, ale vim o nem od pribuzneho(uz dnes nezije take), co na pohrbu byl, a misto hrobu si pamatoval.
Nedavno jsem cetla ze historik a publicista pan Cvancara tyto udeje nekde v CR zverejnil. To je dobre, - ale na druhou stranu, se muzou jeste vyskytnout vandalove, neb lide, kteri maji nenavist az za hrob.
Na onem miste je v dnesni dobe propadla zem, i kdyz ostatky jeste odvezeny nebyly. ( mozna otresy, neb ruka vandala, nevim)
Ale rodina H. chce nechat tyto ostatky prevezt na ostrov Fehmarn, kde je pohrbena vdova po RH Lina von Osten- Heydrich- Manninen, a jiz radu let usiluje o obnovu tototo hrobu. Berlinske urady povolili jsen oznaceni jmena, datum narozeni a umrti.
Byli jste se uz nekdo v tom Berline na hrbitove invalidu podivat?
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

Ano byl jsem tam (tehdy tam ale ještě propadlá zem nebyla). Je tam i hrob Manfreda von Richthoffena. Schodou okolností je nedaleko Heydrichova hrobu.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja tam chodim kazdy rok, vzdy pred tou nasi polarni noci. Tento rok jsem hrob navstivila uz na jare, a ta propadla zem me prekvapila. Ostaky RH ale jeste na Fehmarn prevezeny nebyly.Kontaktovala jsem rodinu H, oni mysli, ze asi nejaci vandalove, jeho syn Heider H zije v Bavorsku, a na hrob nemuze chodit tak casto, dcera Marthe, co se narodila az po smrti RH zije na Fehmarnu, jeji syn se jmenuje tez Reinhard,- take to ma do Berlina daleko. Fehmarn je az u danskych hranic. Tam je pohrbena manzelka RH, Lina. I tento hrob jsem navstivila- tam maji byt pak prevezeny ostatky RH, ale jeste se nic nestalo. Ta exhumace by mela ale byt provedena v tomto roce, zvlaste ted, kdyz to misto je tak propadle. Jakeho jste nazoru?
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Možná by stálo za to najít a pietně upravit hroby všech obětí z Lidic a Ležáků.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

O tech hrobech nic nevim, ty uz asi nikdo nenajde.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ctela jsem poradat zajezdy z Finska na tento hrob, je to ale od nas velmi daleko, cesta je draha, misto je vsat velmi zajimave. Finove ale nemaji moc znalosti o tomto generalovi, jen ja pisi do mistnich novin Koillis sanomat na toto tema. Byli jste se tam uz podivat. Co tomu rikate?
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Není mi jasné, proč by normální člověk (teď nemám na mysli členy různých neonacistických skupin) vážil několik set kilometrů dlouhou cestu jenom proto aby se podíval na hrob válečného zločince. Navíc takového který se dost něšťastně zapsal do dějin naší země.

Jsem sice blázen který se toulá po zahraničních bojištích a prolézá muzea a památníky. Už jsem v rámci dovolené objel pár bojišť WWII, mimo jiné Normandii, Westerplatte, severoafrická bojiště v Tunisku a pár dalších. Letos se chystám do Norska mrknout se na Oscarsborg a Kaholm (jestli to vyjde, tak i na zbytky Tirpitze do Tromsø) a doufám, že se někdy podívám na Guadalcanal nebo do Pearl Harboru ale opravdu necítím potřebu navštěvovat hroby Heydricha, Dönitze a jim podobných.

Možná jsem ale divnej já, třeba je podobná pouť nejčastějším přáním obyčejného českého človíčka.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

norad:
S tím se nedá než souhlasit.

ALL:
Naopak, začíná ve mě klíčit podezření, že zájem Inger není čistě historický, ale má úplně jiné podhoubí.
Na místě je tedy VAROVÁNÍ, že pro podobnou "fascinaci" Hitlerovským nacismem a jeho potentáty NENÍ NA PALBĚ MÍSTO.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Me zajima jen diskuse, nic nikomu nevnucuji a nepropaguji. Je jen zajimave se tam podivat. Zajem o historii uz mam velmi dlouho. Od nas z Finska je to skoro 4000km. Kuusamo- Helsinki 1000km, a Helsinki Berlin je skoro 3000km.Mam daleko delsi cestu nez vy z CR, a presto jednou do roka toto misto navstevuji, ac je to tak unavna a nakladna cesta. Jezdim vetsinou vlastnim autem, pak lodi a zase autem- a to sama. I nekdo od nas by se tam chtel urcite podivat, jen ze je to drahe a zde na severu je velmi vysoka nezamestnanost. Jen se na me, prosim nezlobte.
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

No já to taky myslel ironicky....je mě jasné, že oběti heydrichiády většinou hroby nemají.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ty hroby byly vetsinou spolecne, a dnes uz lze jen tezko zjistit, kde obeti represalii po atentatu na RH lezi, ale bavme se o hrobu RH.
Odtud je to skutecne velmi narocna cesta. Stale mi nejde na mysl, proc se ten hrob propadl, jak kdyby tam nekdo kopal. Spodni voda tam neni, ani zadna stavba v blizkosti hrobu.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Pege máš naprostou pravdu! Inger asi věnuje veškeré myšlenky jen nacistům!Ingere otázka pro Tebe?Kolikrát jsi navštívil Lidice, Terezín? Je zajimavé že na parkovišti u pevnosti v Terezíně jsou každý den v převaze vozidla s označením ,,D"! To mi nejde do škéci, co je tam lidi na západ od nás tak táhne?!Můžeš mi to Ingere trochu přiblížit,vysvětlit? Já to nechápu,moje inteligence je v koncích!
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

V Lidicich jsem nebyla v Terezine ano. Zajimave misto. Uz je to tak 11 let, co jsem tam byla. Proc tolik aut z znackou D?- to je jasne, to misto pritahuje stale turisty, kteri maji zajem o historii. Proto i ja jsem se tam byla podivat v dobe kdyz jsem zila jeste v Nemecku. Ted, z Finska uz je to daleko. Kdyby bylo blize, pujdu tam zase se podivat. Velmi mi to tam zajimalo. Rada navstevuji takovato mista vzhledem k memu zajmu o historii.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Tak jsem se zrovna dovedela ze i syn RH, Heider zemrel pred 4 dny. Mel 73 let.
To, proc je v miste hrobu RH propadla zem se mi jeste nepodarilo zjistit, ale rodina uz mysli, ze asi vandalove. Hrob nebude v blizke dobe oznacen, a ani exhumece se jeste neplanuje, ted, kdyz i Heider zemrel.
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Nějak mi rozum nebere proč značit hrob kata?
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

K mrtvym ma byt ucta, a to ke vsem zesnulym.
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Inger píše:K mrtvym ma byt ucta, a to ke vsem zesnulym.
S tím souhlasím. Na druhou stranu kdyby jeho rodina věnovala své usilí značení hrobů jeho obětí dalo by se to alespoň chápat jako pokání. Tohle mi připadá že si v lepším případě neuvědomují co spáchal v horším to snad i schvalují. Navíc nemáš pocit že by to bylo krásné poutní místo pro "nácky"?
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

S rodinou se znam osobne, a o cinech, ktere mel RH na svedomi jsme nemluvili,- je to velice choulostive tema, a oni za to ani nemohou. Heider, co ted zemrel,- mel v te dobe jen 8 let. Silke(druha dcera jen 4 roky, Marthe se narodila az po smrti RH. Dale znam ty vnuky, jsou okolo 30.let.
To, jak jednal RH za valky uz nemuzem posuzovat, byla jina situace, on plnil rozkazy, a chtel vse splnit presne. Byl karierista, velmi ctizadostivy, pracovity,- a dosahl svych cilu. Byl velmi odvazny, ale v zadnem pripade nebyl fanatik, ani sadista.
Navstevuji i jeho rodne mesto Halle an der Saale. Vim o domu, kde se narodil, na Gutchenstrasse 20. Dale o gymnasiu na Hedwigstrasse, kam chodil. Ja mohu byt pruvodce po techto mistech. Nedivejte se uz s takovou nenavisti, vzdyt uz je to 65 let, co RH neni mezi nami. Tak se nezlobte. Snazim se zabyvat historii objektivne, a i objrktivne psat. Nejsem zaslepena nenavisti, jak mnoho lidi v CR.
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

S rodinou se znam osobne, a o cinech, ktere mel RH na svedomi jsme nemluvili,- je to velice choulostive tema, a oni za to ani nemohou.
To plně chápu.
To, jak jednal RH za valky uz nemuzem posuzovat
V tom případě by nemělo smysl se jím vůbec zabývat.
byla jina situace, on plnil rozkazy
To mi silně připomíná obhajobu válečných zločinců před soudním tribunálem v Norimbergu.
Byl karierista, velmi ctizadostivy, pracovity,- a dosahl svych cilu.
Přes mrtvoly nevinných!!!
Byl velmi odvazny, ale v zadnem pripade nebyl fanatik, ani sadista.
Což nevylučuje že byl zločinec.
Nedivejte se uz s takovou nenavisti, vzdyt uz je to 65 let, co RH neni mezi nami.
Nenávist je druh citu. Nic takového k R.H. nechovám ať už negativního nebo pozitivního. Jeho zločiny dokážu pochopit i odpustit. V žádném případě ale zapomenout nebo omluvit! Bez ohledu na to jak dlouho je po smrti.
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dekuji, ze jste psal tak objektivne. A ze nemate zadne negativni city k RH.
Je moc malo lidi v CR, kteri se divaji na RH objektivne a bez jakekoliv nenavisti. Kdyz jsem navstivila Prahu a zacala mluvit s lidmi tam na tema RH,- citila jsem tak velkou nenavist, jak nikde jinde. Ti lidi nenavideli nejen RH, ale i jeho vnuky, i me. Dekuji Vam za Vas objektivni mail. Napiste prosim jeste. Navstivte take me stranky www.reinhardheydrich.org.
Zamčeno

Zpět na „Pohlaváři“