Wernher von Braun

Vojáci, generálové, piloti, námořníci, esa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Wernher von Braun

Příspěvek od El Diablo »

Jeho rakety ničily Londýn, nadchnul Hitlera a Američany poslal na Měsíc
15. června 2017 1:05
Před čtyřiceti lety zemřel Wernher von Braun, konstruktér rakety V-2, od níž se učili raketové abecedě inženýři na celém světě. USA mu vděčí za prvenství v závodu o Měsíc. Říkali mu velekněz americké astronautiky.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/raketovy-velekn ... enstvi_kuz
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Wernher von Braun

Příspěvek od El Diablo »

Když první rakety zasáhly Londýn, němečtí inženýři otvírali šampaňské
16. června 2017
Sedmého září 1944 explodovala první raketa A4, překřtěná Goebbelsem na Vergeltungswaffe 2 neboli V-2 neboli Zbraň odvety číslo 2. Jejím cílem bude civilní obyvatelstvo. Staví ji novodobí otroci na několika místech Říše. Na vše dohlíží Wernher von Braun.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/braun-peenemund ... enstvi_kuz
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Wernher von Braun

Příspěvek od El Diablo »

Dějinný paradox: muž, který chtěl Brauna zabít, mu gratuluje k úspěchu
17. června 2017
Nejdřív mu nevěří a k vývoji raket ho nechtějí pustit. Pak přichází válka v Koreji a hvězda Wernhera von Brauna začíná v USA prudce stoupat. Má pomoci armádě. A pak přichází projekt Apollo. Díky Braunovi se Spojené státy stávají vítězi závodu o Měsíc.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/wernher-von-bra ... enstvi_kuz
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wernher von Braun

Příspěvek od Martin Hessler »

Životní příběh Wernhera von Brauna je typický a ukázkový příklad toho, jak se "zlý hoch" může obratem ruky změnit v klaďase, jestliže ho mocní potřebují... Mám na mysli jeho tzv. "denacifikaci", provedenou přes noc a od psacího stolu. Nemyslím si, že by Braun byl nějaký supernacista, byl prostě geniální konstruktér a bezskrupulózní oportunista, kterému Třetí říše poskytla příležitost a prostředky.
Ovšem buď jak buď, velkou část Němců se jaksi nepodařilo denacifikovat dodnes. Před týdnem jsem v Praze slyšel od německého řidiče otázku (přesné znění v němčině nedám, mluvil nějakým hovorovým dialektem) "Proč sakra nemluvíš německy, když jsme sousedi?" Dost jsem ho za to vyřval... :rev: Přesné znění už taky nedám, ale bylo tam něco o zatraceným herrenvolku a o tom, že tady není žádnej Protektorat Böhmen und Mahren. Normálně mluvím německy jako španělská kráva, ale v tu chvíli jsem se překonával :D

"Historii vždy píší vítězové...
...historii poražených zná jen ona zmenšující se skupinka mužů, kteří byli u toho."


/Ernst Barkmann, Jochen Peiper nebo také někdo úplně jiný/
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Odpovědět

Zpět na „Vojáci“