Ne Wittman ale Kurt Kniespel!!!!

Vojáci, generálové, piloti, námořníci, esa.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

michan: Ne. Agresor neměl tehdy a ani teď žádné právní podklady pro to, co řikáš. Jestli ano, podle jakého právního aktu by tak bylo učiněno?
Pokud by jsme to měli brát konkrétně, podle jakého právního úkonu se Československo vzdalo své suverenity a připojilo se k Velkoněmecké říši? Pokud je mi známo, parlament nic takového neschválil. Československý občan nepodléhal po zřízení Protektorátu Velkoněmecké jurisdikci o nic více, než před ním. Jednostraný akt zvůle nemůže nikdy nahradit právní postup. Němci proto mohli tvrdit co chtěli, ale neměli pro svá tvrzení žádné právní opodstatnění.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

jeikob: Ne šlo o dodržování Haagských úmluv. Německá arkáda je jednoznačně nedodržovala od počátku války. Nejde to brát jen tak, že dodržuji ty, co se mi hodí. Tohle má opravdu jen dvě polohy, buď je dodržuji, nebo ne.
Jinak ona opozice Wehrmachtu byla víceméně jen iluzorní a nedala by se ani pomalu nazvat opozicí. Nebýt "Valkýry" a několika odvážlivců, tak by se o ní nikdo porádně ani nedozvěděl. Dá se dokonce úspěšně říci, že na ní později parazitovala většina německých generálů, kteří o nějakou opozici ani nezavadili, ale po válce se hrdě k jejich odkazu hlásili a začali budovat legendu kterak Wehrmacht proti Hitlerovi povstal.
Naposledy upravil(a) Dzin dne 22/12/2006, 17:36, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ještě snad k původnímu tematu - těch hrdinů bylo od mého mládí, od Meresjeva( Toho si stále vážím) po další hvězdy ww2 mnoho. Pokud prostudujete skutečnou historickou literaturu - na rozdíl i od mnoha zdejších šéfů nesouhlasím, že memoáry jsou brak. Tak zjistíte, že všichni ve válkách měli hrdiny. Memoaristé se chovali hrdině a buď jim to konili nadřízení nebo podřízení. Memoaristé pak slouží jako skuteční praktici k podkladům historiků, společně s jednotlivci, kteří to zažili a plus oficielní zápisy, pluků divizí, armád ... Z toho všichni historici vycházejí. Jeden dělá tento pohled a druhý.... Hrdinů je mnoho a posuzovatelů je, ale mnohem víc. Máme dost literatury,webů, posuzujme více pramenů. Nekecejme kraviny.
Je třeba odstoupit. Vyndat klady i zápory a někde tak, spolu s konečnými výsledky je pravda.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Dzine , Dzine. Neznáš všechno a ani si prosím Tě na to nehraj a dostuduj si to. Stále platí, do Norimberských procesů - bez Tvého,jakého chceš Českovenského - vidíš nebyl. Od 15. března 1939 stav nula.Je tu totiž Slovensko jako stát. Začíná platit co řekne Německo!!!!
ProsímTě dostuduj si to co znamenají tyto věty a pak tam házej demokracii.
Bodem nula, rozpadem státu určuje co bude ten vítěz! Chlape bohužel je to pravda. Jistě - Demokratické myšlení naše, to nepochopí.
Začíná právo vítěze. Cele, když si to i u historiků porvrdíš - bohužel mám ve všem pravdu.
Čau Dzine - zase někdy.
Naposledy upravil(a) michan dne 22/12/2006, 17:57, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Chlapi nejebte se,šak sou Vánoce
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víš Dzin taky Ti jako mimořádnému, skvělému oponentu přeji i mimořádné Vánoce. Jseš borec.
Budeš se divit bez ironie, a s hlubokým respektem a těším se na další naše hovory.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Souhlasím s Dzinem, německé zákony platily "de facto", ale nikoli "de iure" a toto je velmi důležité!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

YAMATO též máš smůlu - Je to stav 0. Chlapáci studujte. Je tady Slovensko, de jure, de facto, Československo přestalo existovat. Vzniká druhá republika, o té nás nikdo neučil,protože se tak nemohla ani nazývat. Byl to Protektorát Čechy a Morava svou místní jurisdikci měl, byl však podřízen Říši a výsledky jsem popsal.
Nenapsal jsem proč se druhé republice - Protektorátu tak neříkalo. No protože tam nebylo Slovensko a Beneš potřeboval a my všichni tehdy Československo. Ještě jednou ČSR, de jure, de facto neexistovalo. Existoval Protektorát, jako souučást Velkoněmecké říše s vládou Protektorátní, s omezenou jurisdikcí, podřízenou Velkoněmecké říši a na ní bylo co je co.
Zdá se mě až nepochopitelné, že toto lidé tohoto státu nevědí!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ale tato jurisdikce byla státu vnucena a co je hlavní že de iure nebyla přijata! Čili se nejednalo o jurisdikci de iure, ale jen de facto...a to je zásadní rozdíl!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Můžeš mě za lidi v té době říci v čem. Co jsem napsal blbě. Já se od toho distancuji. Ty YAMATO víš - Nesouhlasím - konstatuji.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ale jistě že pro lidi to bylo momentálně irelevantní. Ale ten rozdíl je jasný. Prostě to nebylo právo, ale zvůle.

Nějak se tady ta debata odsunula jinam...ještě tedy k těm vítězstvím. Je přinejmenším zajímavé, že ta tanková esa se začala rojit hlavně poté, co Němci byly na ústupu. Proč asi? Inu, většinou chyběla možnost ověření a zásah s určitými indiciemi byl jaksi automaticky brán jako zničení cíle. Ovšem velmi často docházelo jen k poškození, k palbě několika na jeden cíl (a k jeho násobnému započítání) a podobně.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Aspon máme co rešit,modeláři mužou stavet konkretní tank.zrovna mám hotovej witmanuv tigr z ruska:)
Ješte k tomu právu a vubec mám rozdelaný příspevek na téma český odboj,partyzáni a výsadky a to ,že jsme se stali protektorátam ješte za dob míru ,takzvane politicky je prři vyvetlování tohoto tématu pomerne duležitý a souvisí to také s tím právem.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Yamato: Dále je to i stylem boje. Bránící se protivník má větší možnosti ke kladení léček. Samozřejmě, je třeba také určitá zkušenost. Dal bych paralelu se Sověty v roce 41. Pokud se zde našel nějaký schopnější tankista, dosahoval obvykle vinikajících výsledků.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Ne Wittman ale Kurt Kniespel!!!!

Příspěvek od El Diablo »

Záhady bitevních polí (1)
Kdo zabil Michaela Wittmana?
http://zoom.iprima.cz/zahady-bitevnich-poli-1
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Ne Wittman ale Kurt Kniespel!!!!

Příspěvek od El Diablo »

Tank zlikvidoval i na dva kilometry. Neznámé tankové eso Kurt Knispel
3. května 2016
Před 71 lety naposledy vydechla neprávem pozapomenutá tanková legenda druhé světové války. Jméno Kurta Knispela, vzpurného československého rodáka, se nesmazatelně zapsalo do světových dějin. Přesto se o něm příliš neví. Na svém kontě má nejméně 168 zničených nepřátelských tanků.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/tankove-eso-kur ... enstvi_nyv
Odpovědět

Zpět na „Vojáci“