Slovensko a německá armáda

Vojáci, generálové, piloti, námořníci, esa.
Odpovědět
Drslav
Příspěvky: 5
Registrován: 23/2/2010, 17:02

Slovensko a německá armáda

Příspěvek od Drslav »

r=black] [/color] [font=Wingdings] [/font][align=justify]Rád bych se něco dozvěděl o svém dědovi, bohužel neznám jméno ale prý to byl člen německých vojsk, a snad důstojník, působících na slovensku a můj otec je jeho syn jedná se tedy o rok 1943 až 1944 Nová Spišská Ves. Díky za jakýkoliv pokus.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

To je zajímavé, že tvůj otec nezná jméno svého otce. Jak chceš zjistit něco o svém dědovi, když veškeré tebou udané stopy mají mulovou hodnotu a celkově je tvá zpráva sama o sobě nerozluštitelná? Můj pokus je tedy takový: Žil
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Drslav
Příspěvky: 5
Registrován: 23/2/2010, 17:02

Příspěvek od Drslav »

Můj otec již nežije a ani babička jen jsem chtěl třeba nějaký odkaz na jmenný seznam vojáků nebo tak.
Drslav
Příspěvky: 5
Registrován: 23/2/2010, 17:02

Příspěvek od Drslav »

....na tom není nic divného že otec neznal jméno svého otce, po válce asi těžko mohla babička uvézt otce německého vojáka.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Tak proč tak neformoluješ tu otásku a cosi tady drdleš o tem, že "můj tata néni můj tata." Takže pokud to dobře chápu, tak otázka měla znět následovně: Existuje nějaký jmenný seznam vojáků české nebo slovenské národnosti, kteří během druhé světové války (přibližně v období 1943 až 44) sloužili v řadách německého wehrmachtu na území Slovenska? Přesněji v oblasti Spišská Nová Ves?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Drslav
Příspěvky: 5
Registrován: 23/2/2010, 17:02

Příspěvek od Drslav »

Jo a existuje????
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Na to je těžká odpověď. Možné je všecko, ale pochybuju, že ho najdeš na internetu. Já o takovém seznamu nic nevím, ale někde tu na palbě nějaké odkazy na vojáky byly. Ale asi ne přímo s těmito informacemi. Zkusím se podívat, když tak to zkus tady taky prohledat. Je potom ještě jedna možnost, když tě odkážu na frontu. Je to sice "konkurent", ale na takovéto otázky odpovídají daleko častěji a daleko přesněji. Prostě dost pochybuju, že ti někdo z nás na takovou otázku odpoví.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Příspěvek od jmodrak »

Drslav príliš málo informácii. Mohol byť inštruktor u 5 peš. pluku. Mohol byť od Lutwafe na letisku. Mohol byť inštruktor FS. Mohol byť styčním od SS a gestapa. Mohol byť celkom niečo iné, tabuľkovo niekde úplne inde a do SNV iba na komandirovke. Skús niečo zistiť bližšie. Inštruktori u armády by mali byť VHU Ba, SS muzeum SNP, ostatný možno v archívoch SR 1939-42.
Drslav
Příspěvky: 5
Registrován: 23/2/2010, 17:02

Příspěvek od Drslav »

No co já vím tak babička byla zaměstnaná v kasárnách v SNV ale nevím jako co holt byla blbá doba na to říkat takovéto věci malému klukovi.
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Příspěvek od jmodrak »

Tak skús tan archív VHU Ba.
Odpovědět

Zpět na „Vojáci“