Rudá armáda 1945 - ztráty - Diskuze

Operace Barbarossa, bitva o Krym, Moskvu, Stalingrad, Kursko, Čerkassy, Bagration, Berlín.

Moderátoři: michan, Pátrač

miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

není to pravda dva prapory byly nasazeny v bitvě o seelovské vyšiny... pozdějí byly staženy několik kusů je vyfoceno u brandeburské brány , osobně si myslím , že tanky řídili a zkoušeli čeljabinci přímo z výrobního závodu....v berlíně v muzeu jsem ty fotky viděl osobně....
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

kromě is 3 , byl zkoušen a masově nasazen T44 , neuspěch , později byl u něj modifikován kanon.. na 1OOmm, u 1S 3 praskaly skřině korby proto byly ztaženy....
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

miroslav.chylek píše:není to pravda dva prapory byly nasazeny v bitvě o seelovské vyšiny... pozdějí byly staženy několik kusů je vyfoceno u brandeburské brány , osobně si myslím , že tanky řídili a zkoušeli čeljabinci přímo z výrobního závodu....v berlíně v muzeu jsem ty fotky viděl osobně....
Prosil bych o uvedení nějakého zdroje, zatím jsem se s tímto názorem nikde nesetkal.

Na ruských webech se objevuje třeba toto:

Первая опытная партия тяжелых танков ИС-3 покинула заводские цеха в мае 1945 года.

První zkušební serie opustila závodní provoz v květnu 45
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

byl jsem v kubince v muzeu u moskvy oficalně byl tam pasport s fotografiiemi , včetně historigrafie... zajímavé stati tam byly op modifikacích T 34 , a T 44... pokud vám to vyjde zajedte se podívát .... jinak o tom je vydaný rozkaz někde jsem to četl pokud přesně najdu odkaz pošlu vám jej .. v muzeu ve wroclavi tam se chystám jsou supr věci a je zmínka že IS 3 byla i tam ...
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

IS3 v Berlíně. Ano , byli tam. Zde jsou ty fotky:
http://www.battlefield.ru/tanks/is3/is3_6.jpg
http://www.battlefield.ru/tanks/is3/is3_12.jpg

U obou je taky datum - ten co smiňuje Sapík - 7.9.1945. Zřejmě ještě tehdy pro Rusy skončila 2.sv taky v září.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Ve sdělovacích prostředcích jsem se několikrát setkal s údajným vyjádřením sovětských velitelů, bohužel nebylo přesně řečeno kterých, snad i těch nejvyšších - Žukov, Koněv, že vysoké ztráty na tankové technice pomohly udržet ztráty na lidech na přijatelné míře. Co dodat.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pánové - mě se tady diskuze moc líbí a děkuji. Každý přispěl skutečně skvělým kusem.
Spojovacím článkem všech příspěvků, které jsme sem dali je skutečně asi to co napsal o Berlínské operaci Dzin. Pozor! Platí samozřejmě i ty co jste uvedli Vy.
Dzin správně řekl a já zjednoduším: Spěch!!! Politická objednávka!!!!
Žukov měl jen několik hodin na přeskupení Frontu a musel za pochodu do bitvy o Berlín. Žádné velké doplňování zbraní a techniky po těžkých bojích na Seelovských výšinách - žádný odpočinek. Přeskupení za pochodu a dohnat ztracené dva dny, kdy prorážel čelně obranu. Všichni víme, že právě na Seelovských výšinách byla obrana Němců nejlepší. Tak ho honil i Stalin.
Myslím, že Spěch a politická objednávka spojuje všechny zde uvedené příspěvky.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

zajímalo by mne co si myslíš také o tom,že rusové také ten berlín potrebovali pro šmejdit.nečetl jsi o tom neco..prý je velmi zajímal jakýsi vyzkumný ustav,kde byli poznatky z jaderné fyziky.jinak co se týká bitvy u selovských výšin.tak jsem četl vzpomínky ruského tankisty,který píše že to bylo velmi náračný a že pod palbou museli do tech kopcu vyslovene kličkovat cize vyjíždet jako po serpentýnách.tudíž se často dostávali nepříteli bokem
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK - myslím si, že máš pravdu, v hlavním městě je taky, jak jsi psal zajímaly i vládní budovy a podzemní laboratoře a podzemní bunkry. Samozřejmě, co vše našli oni, to se my těžko dozvíme i po 61 letech.
ObrázekObrázekObrázek
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

pokud jde o to co rusové v berlíně hledali měl jsem tu čest hovořit s generalem berzinem .. skupiny hloubkového průzkumu a smerš šly najisto nezapomentě na výbor pro svobodné německo a další organizace.... vojenskou historii se zabývám od 18 let , spolupráce při hledání letadel a padlých atd....
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ten výbor pro Svobodné Německo skutečně dodal informace dle toho v jaké době byli němečtí vojáci zajati a přidali se k výboru. Západní spojenci je měli čerstvější a skoro dobrovolně od německých vojáků z roku i 1945. Spojenecká komanda pak kradla sovětům informace před nosem.
ObrázekObrázekObrázek
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

není to pravda spojenci...???smích mnoho smíšených komand němci rusi společně spolupracovali spolu .. byla tam i ideologická spolupráce ...pokud o tom nevíte paulus učil na vojenské akademii generalního štábu...mimo to vrchol umění bylo zajmutí německého velitelství před berlínem ... ještě šly dalnopisy....vrchol práce rozvědky mimo jinné povedené akce bylo zajetí prototypu tanku maus... 2Ks před berlínem... potom zajetí jedinné letadlové lodi ... a všechno kolem atomu a ponorek , gdansk... potom se jim povedlo získat vše o V + , V2 dora pohoří harts , a taky okolí drždan, u nás kuřim a brno tunely výroba ME 1O9... atd , vzoměl jsem si na rozhovor s generálem remizovem osvoboditelem ostravy , veltel divize těžkých tanků IS 2 , oni zkoušenli modifikace IS 2 A is 3 před odrou na bezpečném předmostí, nevěřili byste kolik bylo modifikací--dříve byl podcenován význam zapadní fronty , dnes je přecenován, rozhodujíci bitvy a střet byl na východě... je přecenován význam letectva usa.. do října 44 výroba nácku stoupala...pROTO JAKO HISTORIK SI NECHÁVÁM PROFESIONÁLNÍ ODSTUP...
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

doplněk vypadlé slovo...

Příspěvek od miroslav.chylek »

vypadlo mi slovo zosen... štab pozemních vojsk...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ty ses nějak rozjel. Tento spor by byl nekonečný. Např. dobře Víš, že skoro atomové tajemství nebylo atomové tajemství, ale slepá cesta, kterou se američané a angličané dozvěděli od zajatých německých tzv. ato mových vědců odposlechem. Němci šli špatnou cestou, přes těžkou vodu. Historiku nad věcí - promiň s odstupem. Nebo tady budeš tvrdit AZ bombu měli sověti první? Piš to trochu s češtinou co se dá číst. :) :)
Tu velikost východní fronty tady na Palbě znají i 10ti letí kluci - kvůli tomu nemusíš zůstávat nad věcí. Že získali obě strany kdeco - když si to tady přečteš, vědí také na Palbě skoro všichni. Tak se vrať na zem a pojď si vše přečíst a volně diskutovat - třeba přineseš i něco co nevíme. Fakt je, že s těmi sovětskými generáli jsme nemluvili. To nám chybí.
ObrázekObrázekObrázek
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

ale já jsem o bombě nic nepsal a o cestách je diskuza stačí se jen podívat na práce akademika kurčatova , a joliota curie jako člen fks pracoval pro rusy... jistě znáš činnost tzv rudé kapely skupiny hugo bolsena... náckové se nestačili divit a poku pochybuješ o tom koukni se do mnoha odborných publikací... o nic nejde..
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

To si piš, že znám a nejen to. Přesto Ti radím o všem co jsi v reportáži rychle napsal zde již je napsáno. Od mnoha lidí a neříkají, jsme s nadhledem. Přečti si - možná to bude i v tvých letech poučení. Věřmi - jsem starší než Ty - a historií se bavím od 10ti let a našel jsem zde mnohé mistry v historii a vojenství a mnohem mladších. A nejen vojenství. Dobrá rada. :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

miroslav.chylek
Co se týče tzv rudé kapely, opravdu to nebylo tak,jak popisuje Isajev v 17 zastavení jara. Ta úspěšnost nebyla tak vysoká,jak sověti po válce vykřikovali. Přiznali to až po rozpadu SSSR. Stejně tak to,že mezi významný zdroj patřil i britský odposlech - dílem oficiální cestou a dílem pomocí "krtka" ,kterého sověti v Británii měli.

Co se týče Kurčatova - sám přiznal,že nejvíce posunuli výzkum až sovětští špioni v USA "sedící" na jejich jaderném výzkumu.
Pokud by je takto posunuli Němci, měl by SSSR atom už v r.46-7.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

panové mám pocit , že máte patent na rozum a velmi nekritický pohled na svět... myslím že patřím mezi lidi , kteří se svým vzděláním a zkušenostmi má určitý náhled na svět ale určitě nepatřím mezi nekritické fans vlajek a pruhů... pokud jde o hodnocení úrovně rusů a skupin gru vyvolá to u mne potutelný úsměv ne li výsměch...
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

příspěvek...

Příspěvek od miroslav.chylek »

Pegeucko píše:miroslav.chylek
Co se týče tzv rudé kapely, opravdu to nebylo tak,jak popisuje Isajev v 17 zastavení jara. Ta úspěšnost nebyla tak vysoká,jak sověti po válce vykřikovali. Přiznali to až po rozpadu SSSR. Stejně tak to,že mezi významný zdroj patřil i britský odposlech - dílem oficiální cestou a dílem pomocí "krtka" ,kterého sověti v Británii měli.

Co se týče Kurčatova - sám přiznal,že nejvíce posunuli výzkum až sovětští špioni v USA "sedící" na jejich jaderném výzkumu.
Pokud by je takto posunuli Němci, měl by SSSR atom už v r.46-7.
chtěl jsem se zeptat kde se vyrábějí tyto pohádky.....určitě rosenbergrovi to neřešili a co vodíkova bomba to kačer donald , těch ideologických pohádek bylo poněkud dost komu čest tomu čest ale měnit historii poněkud zvláštní...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víš co je neštěstí - říkáš novinky, které patřily k všeobecnému vzdělání v 70 - 80 letech. Nových výzkumů jak na východě tak na západě jsi si po otevření archivů východu a západu prostě nevšiml. Doplň si je zde. Když tak ne od nás dvou chytrých, ale od jinných, kteří to zde napsali. Ani jsi nestačil postřehnout, že s Rosenbergrovými to bylo koncem 40tých let. První atomová bomba 1945.
Naposledy upravil(a) michan dne 18/9/2006, 22:33, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Východní fronta“