Mapy Východní fronty v české verzi

Operace Barbarossa, bitva o Krym, Moskvu, Stalingrad, Kursko, Čerkassy, Bagration, Berlín.

Moderátoři: michan, Pátrač

Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Mapy Východní fronty v české verzi

Příspěvek od Pegeucko »

Mapy Východní fronty v české verzi

Konečně se mi podařilo (na etapy) označkovat všechny ty slibované mapy Východní fronty od Michana logem Palba.cz a přez FTP je uploadovat do ForumFoto. Doufám že vás to logo nebude příliž obtěžovat. Je tam hlavně proto, aby se ztížilo kopírování těchto ručně kreslených, podrobných a počeštěných map na jiné "podřadnější" weby. (Vzhlem k legislativě ohledně fotek na webu je jasné, že to kopírování nezabrání. Když je tedy budou chtít použít, alespoň nám udělají reklamu)
Zde jsou na ukázku 2. kousky:

ObrázekObrázek

Zbytek si můžete prohlédnout v tomto albu ZDE:

http://www.palba.cz/forumfoto/thumbnails.php?album=54


Nové téma k tomuto zakládám záměrně,aby bylo možné vést na toto téma extra diskuzi,vyjádit případnou pochvalu autorovi těchto map Romanu Zelenkovi (autorský podpis RoZ2007), či prodiskutovat případné nejasnosti.

Michan si je nyní může postupně přiřadit ke svým článkům ZDE:

http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7

a pak je možné případnou diskuzi přenést do konkrétního tématu, kterého se bude ta či ona mapa týkat.
Naposledy upravil(a) Pegeucko dne 17/4/2007, 20:37, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pege velký dík.
Postupně asi od května je budu přiřazovat.
Do začátku května chci skončit Pokračovací válku a budu pokračovat na Bagrationu a dále.
Při tom bych postupně přiřadil mapy k jednotlivým operacím.
Bude to chvíli trvat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Michane už to tady zaznělo kolikrát, ale znovu opakuji tvoje Východní fronta by měla vyjít knižně! Už máš skoro všechno, aj mapy! Teď jen najít ochotného vydavatele, nebo to vydat jako skripta pro odborníky!
Co na to ostatní? Někdo by zas mohl dodat ve spolupráci něco o bojové technice atd. Představa to je nádherná, realizace asi už horší, nicméně hodně toho už bylo vytvořeno ... nyní to dát jen do knižní fazóny.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

nevím kdo tam dává ten nápis Palba. Chápu proč tam je a je to dobře, ale pžipadá mi dost rušivý. Nešlo by to méně výrazně, třeba jako vodotisk, nebo jiná méně výrazná forma??
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jiná méně výrazná forma by šla třeba vyretušovat. :evil: Ale Pege odpoví lépe, asi ví proč to dělá. Mě to až tak rušivé nepřijde, tedy můj mozek je schopný to odfiltrovat, ale možná někdo s tím může mít problém. Každopádně toto téma je právě určené ke kritice a námětům. :idea:
Ty mapy dali hodně práce!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

redboy:
Je to přesně jak zmiňuje Lord. Světlejší verze loga by šla pomocí jedné "šikovné" funce grafického editoru poměrně snadno odfiltrovat.
I toto má podobné vlastnosti jako vodoznak - poloprůsvitné logo, pod kterým je mapa stále dost čitelná,ale odfiltrování je mnohem pracnější.
Záměrně je tam též vloženo několikrát a ke středu,aby nešlo snadno ořezat.
Navíc je to kompresovaný rastr,z kterého se to mnohem hůř retušuje.
Vše bylo vytvořeno se souhlasem autora - viz logo RoZ2007

Jinak ale obecně platí stále stejné pravidlo. Ochrana je buď dobrá nebo špatná - nikdy dokonalá.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Klobouk dolů před všemi, kteří se na tvorbě map podíleli!
K vloženému logu můj názor - nemyslím, že by to vadilo při prohlížení.
A ještě jednu poznámku, pro případ, že se Michan rozhodne vydat svou Východní frontu knižně, hlásím se do pořadníku!
Naposledy upravil(a) hornet dne 18/4/2007, 12:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Ne že bych nedokázal tu mapu přečíst, to ne. Myslel sem to spíš jinak. Právě že ty mapy sou krásná a jistě složitá práce, takže aby to sice plnilo funkci kterou má, ale aby to nesnižovalo hodnotu map. Nic více, nic méně. To, že jde nápis odstarnit funkcí mě nedošlo, respektive o tom nemám tušení.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

redboy:
Právě že jsou krásné a autorizované, tak je tam ta ochrana.
Pokud by případně došlo na tu knihu, nebude autorského sporu ohledně map v té knize a map publikovaných na NETu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
stalker
rotný
rotný
Příspěvky: 98
Registrován: 7/11/2005, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stalker »

S tím knižním vydáním "Michanovin" je to dost dobrý nápad, už o tom dost dlouho přemýšlím, neměli bychom zkoušet sehnat nějakého vydavatele ?
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

S vydavatelem to nebude urcite nic jednoduchyho, nechci se Michana dotknout, jeho clanky jsou fajn, ale kolik z Vas by si takovou knizku koupilo za rekneme 400 Kc? Vydavatel vyda vetsinou jen to, z ceho bude zisk. U tyhle tematiky mam bohuzel pochybnosti, ale rad bych se mylil. 8)
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

kolik z Vas by si takovou knizku koupilo za rekneme 400 Kc?
Já teda jo. Co je to dnes 400Kč za dobrou knížku. Poté co jsem viděl kolik stojí takové Napoleonské války. :o Otázka je kolik lidí tato témata zajímají. Ale asi i to bude pro nakladatele poměrně zajímavé, jinak by jich tolik nevycházelo.
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

No tak kámoška si vydala 1000 knížek vlastním nákladem. Ono to nemusí být nutně ziskové, stačí to dát dohromady a do tiskárny, kde Ti to vytisknou, prodej je pak už na Tobě...;-)
Každopýádně já plánuju, pokud se stanu učitelem dějepisu, tohle dávat k nastudování žákům.
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Každopýádně já plánuju, pokud se stanu učitelem dějepisu, tohle dávat k nastudování žákům.

Jistě, něco vydej, a žákům to zadej jako doporučenou literaturu. :D
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Atlantis píše:No tak kámoška si vydala 1000 knížek vlastním nákladem.
jedna znama taky vydala nekolik nizek vlastnim nakladem a byla na tom i mirne ziskova, jenze slo o pohadky pro maly deti 8-)
Atlantis píše:Každopýádně já plánuju, pokud se stanu učitelem dějepisu, tohle dávat k nastudování žákům.

aby stihli pak jeste neco jinyho :-P
válka je vůl
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Sawyerik: Myšleno Michanovo dílo
Fatale: Vzhledem k volnosti učebních osnov, jak je slibováno, budou stejně potřebovat k maturitě kat. B umět jen 20. století. Tak ať ho uměj pořádně. Navíc děcka se neradi učej...ale Michan to píše tak suprově, že se od toho prostě neodtrhnou...alespoň 1/2....doufám:-)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Těší mě Vaše diskuze.
Až od 1. května 2007 začnu přiřazovat foto k jednotlivým článkům " Východní fronta", rázem všichni, "kdo budu mít zájem", budou těmto bitvám rozumět stejně jako se ve skutečnosti udály.
Jen např. z těch map jsou patrné pohyby divizí, Skupin armád, Frontů a někdy i pluků a praporů. Patrné jsou i obkličovací operace obou stran ( známé i méně známé).
Vše bez mýtů a patosu, bez zamlčování.
Prosím jen o strpení.
Ještě toho mám do 1. 5. 2007 mnoho.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Atlantis: Ježíšmarjá, to byl jen vtip. :D
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

no já myslim že by michanovo dílo mělo úspěch, aspoň na technických školách, nevim jak na gymnáziích kde jsou z většiny holky:D . Michan píše suprově a u některých pasáží (korsuň-ševčenkovský kotel) mne až běhá mráz po zádech. michan má suprově zvládnuté přechody a to od celkové situace po místní, a to je super, jsou tam citace, příběhy jednotlivých vojáků....čte se to skvěěle:)
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Čučkin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 111
Registrován: 2/7/2007, 10:38

Příspěvek od Čučkin »

Našel jsem dobrou webovou stránku,kde je zobrazen celý průběh války na východě. Trvá to asi 30 minut.:http://english.pobediteli.ru/
Odpovědět

Zpět na „Východní fronta“