Německá armáda po vyhlášení konce války na ruské str. demark

Operace Barbarossa, bitva o Krym, Moskvu, Stalingrad, Kursko, Čerkassy, Bagration, Berlín.

Moderátoři: michan, Pátrač

Odpovědět
Shark
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 10/5/2008, 19:56

Německá armáda po vyhlášení konce války na ruské str. demark

Příspěvek od Shark »

Zdravím, měl bych dotaz. Nejsou nějake informace o bojích nebo postupech německých vojáku po vyhlášení konce války ? Zajima mě hlavně jak se probojovávali na americkou stranu demarkační linie. Zaslechl jsem tady, že pry to byli vystrašeni vojáci s jediným cílem dosáhnout amerického zajetí, ale taky jsem zaslechl v televizních rozhovorech s pamětníky atd., opak, že pry byli jakoby v amoku, rusové na ně často ruzně čekali, že je postřílí jak psy ale ti němci je pry rozšprdlali jak řeznici, že se to rači i utajovalo. Udajně šlo o vojaky SS, nejspíš ze skupiny armád střed. Neměl by někdo o tom nějake zprávy či víc informaci??? Už předem diky . .
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Těžko říct, na kolik se to zakládá na pravdě, ale osobně se mi zamlouvá kniha od George Roberta Elforda - Ďábelská garda. Tam jistý Hans Wagenmüller (pseudonym), člen Waffen-SS na začátku poměrně detailně popisuje svůj útěk před Sověty přes Sudety do Německa. Vůbec celá ta kniha je dosti zajímavá.
Popisuje, že se snažili především skrývat a maximálně se cizím vojákům vyhýbat. Chtěli hlavně přežít a toho se nejlépe dalo dosáhnout tak, že nebudou budit rozruch.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Východní fronta“