Osvobozování Ostravska

Operace Barbarossa, bitva o Krym, Moskvu, Stalingrad, Kursko, Čerkassy, Bagration, Berlín.

Moderátoři: michan, Pátrač

Odpovědět
Acar
Příspěvky: 1
Registrován: 16/1/2012, 19:31

Osvobozování Ostravska

Příspěvek od Acar »

Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli nemá někdo nějaké informace ohledně záchrany mostu Miloše Sýkory (tehdejší Říšský most) zde i něco o této události http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1 ... rana_mostu
připravujeme školní soutěž a snažíme se dohledat co nejvíce informací o této události
Děkuji


předem se omlouvám za gramatické chyby či nesprávné umístění příspěvku-jakkékoliv chyby prosím napište do PM a já se je pokusím napravit dík
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Osvobozování Ostravska

Příspěvek od skelet »

V tomto dokumentu naleznete přes 50 digitalizovaných fotografií z osvobozování Ostravy. Sbírku uvádí několik fotografií vedoucích vojenských osobností (Jeremenko, Fajtl, Svoboda), poté následují fotografie pořízené těsně po skončení bojů či během nich. Ostravská operace Rudé armády se odehrála mezi 10. březnem a 5. květnem 1945.
http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/osv ... ravy-boje/
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Osvobozování Ostravska

Příspěvek od skelet »

Se svolením majitele Dušana Pály, něco z mála pro ilustraci Ostravské operace:

Obecní dům v Ostravě Porubě
Obrázek

Zničený PzKpfw 38(t) v Plesné
Obrázek

Hospoda U Zlatého lva v Ostravě Porubě (nejstarší v Ostravě, založená roku 1769 a stále v provozu; výpadovka na Opavu)
Obrázek

Ostrava Svinov
Obrázek

Flak 88 v Ostravě Třebovicích (nedaleko současného hypermarketu Tesco)
Obrázek

válečné grafiti v Ostravě Martinově
Obrázek

PzKpfw IV ve Velké Polomi
Obrázek

Hrabyně (obec byla během bojů zničena z 80%)
Obrázek

je zvláštní tyto fotky vidět a spojit si to s příběhy, které vypráví moje babička (ano, jsem z Poruby a dědek chodil do Lva)..
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Východní fronta“