Řekl bych, že Stuka má v to co píše o Stalinovi víc pravdy, než všichni ostatní. Kdyby tu byl někdo aspoň trochu rozumějící rusky mohl si prohlédnout vídea "Tajny věka" na Yotube, (3 hodiny ruštiny
, ale stojí to za to.
) Odkaz jsem hodil na naše stránky. No a už mohl přemýšlet nad tím o co v Rusku vlastně od revoluce šlo.
A co je na tom nejkrásnější na Blistech Uhl potvrzuje to co Rusové říkají.
Tak že udělám malé shrnutí těch dokumentů.
Ruskou revoluci nastartovali Leninovi "bolševici", ti si také podle Petra Uhla jako jediní mohou říkat "bolševici" potíž je pouze v tom, že je platil Alexander Lvovič Parvus, původním jménem Israel Lazarevič Gelfand a to německými penězi, těmi penězi byli placeni i předáci ruského zejména baltského namořnictva, kteří se v 16 roce vykašlali na válku a začali dělat "revoluci" to byl také důvod proč nakonec podpořili Lenina v útoku na prozatimní vládu. Bez revoluce, která je vykreslila jako hrdiny, chápající zločinnost "imperialistické války" by je po válce čekaly soudy a tresty za vzpouru. Cílem bolševiků bylo ukončit válku s Německem, za to je také Němci platili a štědře.
Kromě této "ctihodné společnosti se na revoluci podíleli i přívržencí Trockého, ti chtěli revoluci, ale zároveň chtěli udržet Rusko ve válce s Německem. Byli placeni z penězi Rockefellerů a kromě jiného chtěli Rusko udržet ve válce s Německem. Stalin a jeho sajtna se k revoluci přidali jako poslední. "Stalinisté" si jako jediní na politiku "vydělávali" doma, slovy klasika "živili se poctivě, přepadávali v Rusku banky a unášeli rukojmí. Čistky ve vedení sovětského svazu byly logickým vyústěním řešení mocenských sporů těchto, nebál bych se toho slova mafiánských struktur.
Jinak první lokální hladomor v Rusku zorganizoval osobně Lenin, taky zajímavá osobnost, jeden z ruských historiků o něm ve videu říká, neuvedl pravdu ani v datu mnarození. Prodejný, bezohledný, a bezzásadový, když mohl podváděl, podle svědectví mladšího bratra i při dětských hrách, jinak syn ruského úředníka na urovni ministra školství v gubernii, carského oblíbence a zakladatele několika set škol, nositele vysokých ruských vyznamenání, jablko u obou starších synů padlo dost daleko od stromu.
Abych se vrátil k tématu, Lenin a jeho bolševici potřeboval najít tajné od státu oddělené financování své strany. ( Na začátku to byla soc. dem. ne komunisti a navázaní byli na socialistickou internacionálu
. ) Tak pod Leninovou taktovkou žačali organizovat naprosto nesmyslné stavby socialismu, na kterých se dalo odklonit spoustu peněz do stranické kasy, ale které měly důsledek úpadek zemědělství. Frunze a Dzeržinský, kteří o tom věděli a nebyla jistota správné byli pro jistotu pozděj v tichu utraceni. Krásné na tom je, že kolosální rozkrádání a jeho dopady jako hlad a bída, byly prezentovány jako dílo nepřátel socialismu
. Druhý zdroj partajních peněz byl černý trh, pašeráci stvrzenky nevydávají a platí se hotově, Rusko prostřednictvím komunistické strany platilo zlatem a pd, nikým nekotrolované účty pak byly zdrojem blahobytu pro partajní špičky. Třetí zdroj neoficiálních financí byly carské poklady, V tom se také angažoval Lenin osobně, když se setkal s Američanem po rodičích ruského původu Julia and Rosy Lipshitzových, jménem Armand Hammer, tento Hammer zajišťoval kšefty vůdců ruské kom. partie až do Gorbačova, ten mu dokonce chtěl udělit titul hrdiny Sov. svazu. Armand prodával i osobní věci carské rodiny a je otázka nakolik bylo její postřílení záležitost politická a nakolik Leninovi šlo o otevření cesty k prodeji jejich osobních věcí do Ameriky. Težko by to šlo dokud žili.
Ať je tu taky něco k tématu, kdyby se sovětské komunistické vedení nebylo před válkou chovalo jako prodějná děvka, a dělalo neco pro upevnění ekonomiky a obranyschosti, tedy cvičilo armádu k boji s nepřítelem a ne k trestným výpravám proti vlastním rolníkům, tak by s arzenálem, který vybudovali slavili vánoce v 41 v Berlíně.
Jenže tři mafiánské skupiny se na jednom dvorečku těžko snesou, tak tomu bylo i v Rusku, když zlikvidovali bílé, pustili se do sebe. A šílené nákupy zbraní nebyly prvoplánově motivovány budováním armády, ale odkláněním státních peněz do tajných fondů.
A je otázka, jsetli se popsaný model, když se tak osvědčil nepraktikuje dnes po celém světě. Konec konců i politiků Leninského typu, tedy prodejných, bezcharakterních, nekompetentních a zlodějských je pořád dost. I o Leninovi se tam říká že byl ochoten ke kompromisu a koncensu, ovšem jen pokud bylo po jeho. Tak že bych nechal Stalina Stalinem, vedení sovětského svazu po celou dobu jeho existence byla taková ctihodná společnost ( banda lumpů), že odsuzovat jednoho víc než ostatní je nefér a kdo ví jestli fakt nemají pravdu ti co říkají, že z té sbírky grázlů byl nejslušnější
. Samospasitelný pologramotný Chruščov taky uměl jenom žádat větší pravomoce k popravám.
Přeju dobrou noc .