Italská technika

Boje v Africe, Afrikakorps, Tobrúk, Kréta, Malta, balkánské a řecké tažení, partyzánské boje v Jugoslávii.

Moderátoři: michan, Pátrač

Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Milda píše:Prolejzám antikvariáty kde se dá, hrabu se v knihách, mapách ale nevím kde najít takové materiály jako je máte někteří z Vás! O video nahrávkach nemluvě! Asi neumím hledat ,,poklady"! A tolik knih bych chtěl, ale moje žena by mě vydědila, vidět u nich cenu! Tak nasávám tady to co napíšete Vy!
Máš internet?Tak není co řešit . Spousta knih se dá stáhnout.Třeba tu : www.megamagzone.com nebo www.farposst.ru popř. www.myallbooks.com ,www.betah.co.il vím není to kniha,není to úplně košer, ale seženeš tam spoustu knih které bys asi doma neprosadil.Sorry za off topic.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Wili,já teď normálně v 1,15 dopsal odpověď Tobě, něco jsem zmáčkl a všechno pryč! Normálně stříkám! Já totižna stroji nic neumím, jen datlovat jedním prstem a to je všechno! Ale na stará kolena se to dalo do práce a teď mám peklo s mlaďasama v práci, protože oni to mají v malíčku a já někde jinde! Ale jinak mi pomáhají jen co mají čas na autobus nebo vlak! Učím se stylem-omyl,dobře! Už 2měsíce jsem díky Palbě Gemblér! A na to stahování se optám, oni kluci mi pomůžou. Jinak Ti moc děkuju za radu co se týče toho stahování!!! A řeknu Ti na rovinu že jsem dělal u Hradišťa, a moc vzpomínám na bezva lidi!
Obrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Ona ta italská obrněná technika zase až tak úplně špatná nebyla. Stačí se podívat co na počátku války v Africe často jezdilo na straně spojenců. Holt proti němcům a sovětům všichni v technice zaostávali o několik let a podle toho hodnotíme asi i ty italy.

Tak třeba Carro Armato Pesante P 26/40 nebyl zase tak vůbec špatný tank. Jenže pro italy se začal vyrábět až v břenu 1943 a to už bylo na africké válčiště docela pozdě. Navíc se jich vyrobylo stejně jen nějakých 105 ks. Rychlost 42 km/h, pancéřování korby 50 a věže 60mm, kanón 75mm L/34 dokázal prostřelit na 100m 90mm, na 500m 70mm a ještě na 1000m 51mm (skloněno pod úhlem 60°).

Nebo Semovente M41M da 90/53. To byl taky hezký kousek stihače tanků. Jeho 90mm kanón L/43 dokázal na 100m prostřelit 126mm, na 500m 109mm, na 1000m 90mm, na 1500m 75mm a ještě na 2000m 62mm. Ovšem zase smůla pro italy, tyto stroje se začali vyrábat až v červnu 1942 a výroba dala jen 48 ks.

A co takhle Semovente M43 da 105/25? Se svým 105mm by taky dokázal spojencům zatopit, ale zase přišel na světlo světa až v březnu 1943.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Taky by se nemělo zapomínat na italské speciální jednotky. Mnohdy dokázali udělat víc, než celé jejich armády.
Kupříkladu potopení britských bitevních lodí Queen Elisabeth a Valiant v alexandrijském přístavu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Italská technika

Příspěvek od TonyHazard »

Italská technika
Pár kousků italské techniky. Omlouvám se, jsou to jen modely v poměru 1 : 43 (hotové), já je nedělal. Později sem dodám (snad) opravdovou techniku.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

testovací článek ohledně vkládání obrázků.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Válka ve Středomoří“