Boj o Říšský sněm

Moderátor: jarl

Odpovědět
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Boj o Říšský sněm

Příspěvek od jeikob »

Jel jsem pryč tak jsem si zašel podívat do levnejch knih jestli tam neco nemají na cestu.A že meli:) Knížka se jmenuje viz nadpis temátu a stojí 79 kaček a nedávno ji vydal bbart.Proč je tak dobrá.Je to přesne tip knížek o válce co mne baví nejvíc.Autor popisuje bitvu o samotný berlín tedy po prolomení selowských výšin a de facto se venuje bojum o každou ulici namestí činostem jak ze strany rusu tak nemcu.Rozebírá boje do detailu od strategických zameru po taktiku boju v jednotlivých lokacích.Je to doplneno vzpomínkami učastníku.Venuje se taktice rusu při postupu ulicema,zajímavý je jak třeba používali dela.Rozebráno je také to jaké ztraty přivodilo rusum soutežení koneva z žukovem a libustka stalina že na 1.máje musí vyset vlajka na reichstágu.Na druhou stranu jak bylo mimo Hitlerovo vrchní velení ,wenckuv a steineruv prulom na zapad,udalosti v hitlerove bunkru ale spíš v souvislostech z boji.A hlavně jednotlivé boje o citadelu,templhoff,alexandrplatz,flakový veže.Boje tankový divize munchenberg,naročný pokusy rusu dostat se za sprevu.Proste čte se to jak jako litaratura faktu tak jako akční trhák a to mi ba.Človek by se hned rozjel do berlína si to prohlídnout.Jediná věc a to nevím zda je prušvih bbartu ci do levných knih připravili jinný vydaní.Autor se odkazuje na mapy a ty v knize nejsou!!! Určite to doporučuju michanovi až se probojuje k berlínu:)Jinak knihu sem koupil v levnejch u andela a ne jejich webovkách je odkaz
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6835
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Chlape ď. mám toho o Berlíně starého i nového, ale nikdy neříkej nikdy.
Zkus sehnat ten nadpis a od koho.
Berlín - moc těch z prvého sledu bojů nezůstalo. Chlape pravda je taková - z prvého sledu 70 - 80 % vojáků je v nebi už tehdá na součastky. Teprve druhé sledy, když se někdo z těch 40 - 50 % zachoval otřesený no tak trochu Ti. Třetí sledy viděli mrtvoly a bordel a je to Bestseller - nevím co si pamatují.
Nedá mě to - víte chlapy co to bylo - Obě strany, při bitvě o Berlín, byly na vrcholu technických sil - obě strany, jak v útoku tak v obraně použili vše, vše co jim technika i znalosti dovolily.
"Možná klobouk dolu před Rusy" - tentokrát v kladném slova smyslu - to určitě.
Naposledy upravil(a) michan dne 15/12/2006, 18:02, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Prave je tam zajímavý jak ,ke konci nemeli pechotu a jak museli osvobozený zajatci tedyrusové se nadlábnout dostali pušku a šli.A taky poláci tam vykrváceli. A to vlastne ten berlín až na ziteddele a templhoff branil wolksturm a ruzný poslepovaný a hodne inprovizovaný jednotky vybavený treba italskejma delama.Či námořníci
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6835
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK ď - Tony Le Tisscer - Bitva o Říšský sněm - podívám se po tom. A co Ty - začni to československo a partyzáni nebo Česko a partyzáni - já toho o tom moc nemám, pro mne je to chaos, nepravda a dá se říct moc lží. Troufáš si stále na to? Mimo partyzánů Tita je to v Evropě pěknej bordel - Tito totiž jako jedinej spojil i nacioalisty. Nikdo jinej v Evropě.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Určite jenže ono to není tak jednoduchý téma.Ten Prtyzánskej odboj je provázanej ,jak na zapadní odboj tedy hlavne na paravysadky a zbytky opbrany národa ,tak na východní tedy komunistický a sovetské vysadky.Potom protektorát ná oproti ostatním obsazeným uzemím určitá specifika a to už jednak tím ,že byl zřízenej de facto ješte v míru.A pak by nebylo od veci osvetlit jak fungovalo gestapo tedy hlavní protipartyzanský soupeř na našem uzemí.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6835
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK, OK - když se do toho pustíš musíš obsáhnout, prostudovat moc témat. Atmosféru, politickou situaci, rozdíl a vlivy demokracie ( pokud chceš být nestraný) - Udělat osnovu a vybrat segment co chci říct. Mě také nad celou východní válkou chybí - Letectvo - Námořnictvo - Propojení východní fronty s událostmi na západě - Zázemí SSSR ( viz Leningrad od Pege) a další. Rozhodnutí, konzultace a jedu chlape. Vyber pro Tebe zajímavý segment - rozhodni se dej ho sem a je!!!
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“