Slovenská armáda 1939-1945

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Slovenská armáda 1939-1945

Příspěvek od sa58 »

V Levných Knihách (www.levneknihy.cz) jsem koupil za velmi pěknou cenu 99 Kč publikaci Slovenská armáda 1939-1945 od Ch. Klimenta a B. Nakládala.

Při zběžném nahlédnutí obsahuje publikace asi vše co by tam čtenář očekával - historie, organizace, operace, výzbroj - to vše doplněno velkou obrazovou přílohou.

Osobně si koupím raději něco takového než nějaké slátaniny o kamaraden na východní frontě co nosili na přilbě probíjející blesky.....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Ty neposloucháš ac blesk dc bez blesku?
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Sa58 mas pravdu. Takove veci zajimaji i me, ja shanim literaturu okolo 2. svet. valky po stredni Evrope, ale ceska armada a odboj mi zajima vice nez Slovensko- neb se zajimam prevazne o udalosti v Protektoratu a 3.risi. Knihy o ruznych vysadcich zajimaji..
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Knihu sem si koupil před pár měsíci a natěšený i přečetl, ale byl sem zklamán. Největší část textu zabírá popis organizace jednotek, změny organizace a pořád dokola. Co se týče popisu bojů tak minimum. Ze zajímavých částí jsou dobře popsány pohraniční incidenty (např. letecké boje s Maďary) a SNP. Příjde mi to takové nedodělané, případně se čeká 2. díl o vlastních bojích... Toť můj názor.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Jája píše: případně se čeká 2. díl o vlastních bojích...
Kedze je ta kniha stara uz x let a v LK je asi jeji 5. upravene vydani tak asi ne.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“