První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Také se opožděně připojuji k gratulaci.
No a z pohledu osoby, která mohla sledovat celou anabázi, kterou tato kniha prošla doplním toto:
Nenechat se rozladit čekáním a mít pevné nervy na zvraty, kterými v dnešní době knihy při cestě na "výsluní" procházejí. Když se podívám zpětně, těch zvratů ve vývoji opravdu několik (dost) bylo.

Důležitý je ale výsledek - po 2.letech práce, trpělivosti a zdlouhavých jednání konečně První kniha vzniklá díky Palba.cz spatřila světlo světa ve své KOMERČNÍ podobě.
Takže ještě jednou gratuluji a budu držet palce k další knize/knihám, ke kterým náš web/DS opět přispěje.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Zase jsem jednou ohrožoval svoji peněženku v knihkupectví. Tentokrát rovnou v knihkupectví Dobrovský v metropoli na Zličíně, a tu ji tam vidím. To jsem opravdu nečekal. Už si nevzpomenu za kolik jí prodávali, ale byly tam. Gratulace pro michana :razz:
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Protože jsem dostal několik SZ na doplnění do knihy – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944 ( jednalo se opravu křestního jména u 2 německých generálů – např. u jednoho je místo Sepp – křestní jméno Hans) bude asi nutné případné II. vydání, ve kterém by k těmto opravám došlo.
Dříve – v měsících leden, únor, březen, duben a květen 2010 jsem Vás kolegové a příznivci – www.Palba.cz pravidelně informoval o objednávkách a distribuci knihy.

Nyní tedy po delší přestávce chci jen konstatovat, že se blíží doba vánočních dárků a někdo zde na Palbě řekl že kniha - Pravda o Východní frontě 1941 – 1944 je dobrý dárek pro nejbližší, nebo pro přítele a známého.

Cesta v distribuci je stále stejná, jenom je zde navíc ta možnost, že si můžete koupit knihu v knihkupectvích.

Stále pro knihu v tvrdém obalu a s věnováním, nebo bez věnování platí :

Zde mám povolení od pana majitele Nakladatelství BVD s.r.o., že mohu nadále přijímat objednávky, tak, jako jsem je přijímal a jak se vyřizovaly doposud – tedy s věnováním a podpisem - nyní výběr v tvrdých, nebo lesklých polotuhých deskách.

Objednávat se mohou - a já raději ještě opakuji - třemi způsoby:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Závaznou objednávku s adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny s podpisem a věnováním – prosím uvést zda chci - v tvrdých nebo lesklých polotuhých deskách:

Michan.palba@seznam.cz

Uvedete prosím tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



Objednat si může každý kdo má zájem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Takže, nejprve mám připomenout že by bylo dobré kdyby někdo chtěl knihu s věnováním, že je lepší vyřizování více kusů - pro více žadatelů - než pro jednoho.

Ale hlavně.... Neoficiálně začalo vyjednávání s vydavatelstvím o vydání Druhé knihy. Tentokrát na téma ZÁPADNÍ FRONTA.
Ta by měla obsahovat chronologicky tyto části: Francie 1940, Velká Británie 1940, Afrika Rommel - Středomoří, Východní Afrika, Blízký východ, dále Jugoslávie - Řecko, Kréta. Tedy až do 1943, kdy se Němci v Africe vzdali.
Vše je zatím ve stádiu jednání, takže zatím psst. Písneme, až bude něco konkrétního "v ruce" - cca horizont 14-ti dnů.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Přimlouvám se za tvrdé desky, rád si připlatím
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pege- tak to vypadá v dohledném horizontu na "plnou knihovnu Michana" :lej:
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Thór:
No, ona to zas taková "divočina" nebude. Měl jsem možnost sledovat část jednání okolo minulé knihy a připomnělo mi to Pohádku o kohoutkovi a slepičce. Pokud autor nemá zvučné jméno, vydání knihy je skutečné martýrium.
Nyní už je na světě první "vzorek" podle kterého se dá posuzovat, ale i tak to bude dlouhá cesta. Dá se pouze doufat, že o něco kratší než ta první. Ta první trvala 2 roky.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě – ZÁPAD.

Vážení kolegové na Palbě a čtenáři Palby,
To co zde ve dvou příspěvcích předeslal Pegeucko se skutečně naplňuje.
V pondělí dne 25. 10. 2010, pozdě odpoledne, jsem si vyzvedl podepsanou – LICENČNÍ SMLOUVU NAKLADATELSKOU, od Nakladatelství BVD na knihu – PRAVDA O ZÁPADNÍ FRONTĚ (1940 – 1943 I. část).
Kniha bude zahrnovat tyto doplněné, rozšířené a upravené kapitoly:

- Francie a Benelux 1940.
- Velká Británie 1940, 41.
- Jugoslávie, Řecko 1941.
- Východní Afrika 1940, 1941
- Střední východ 1940, 1941
- Britsko-sovětská invaze do Iránu 08/ 1941
- Afrika severní 1940 až 1943.


Do Nakladatelství mám předat rukopisy na začátku roku 2011.
Ještě se bude trošku jednat o rozsahu a celkovém obsahu knihy.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Gratuluji a těším se na vydání.:)
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Z toho, že to je I. část, vyvozuji, že bude někdy v budoucnu i část druhá?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Projev zájmu vždy člověka potěší a já za něj děkuji ( Cassius Chaerea a kolega karaya1).
Ano kolego karaya1 - úplně stejně mě naší diskuzi o obou knihách - v tomto případě - PRAVDA O ZÁPADNÍ FRONTĚ (1940 – 1943 I. část) - doprovodil pan šefredaktor a zároveň majitel, když tam dal to I. Část tak řekl, cituji:.

" Ty druhé části Východní i Západní fronty snad dotáhnete až do Berlína? Né?"

Dá-li mě Pán Bůh zdraví a také s hlubokou pokorou říkám - bude-li mě Palba nakloněna - chci vše samozřejmě z obou stran ( z Východu i Západu) dotáhnout do Berlína.

Nyní mi však věřte, že mě čekají nejméně 4 měsíce dřiny!!!!


- Některé spojovací články musím úplně od začátku napsat - například - O Americe pro knihu Západ a mnohé další.

- Všechny vytknuté chyby v diskuzi, které jsou skutečným faktem ( tedy i Tvé kolego karaya1, ale i dalších kolegů, jako je skvělej kolega Farky, který mi je dával po SZ, ale i další kolegové, kteří je dávali přes SZ) zakomponovat - zapracovat - do článků na Palbě ( pokud se tak již nestalo) no a samozřejmě do knihy v elektronické přípravě pro Nakladatelství.

- No a pak samozřejmě po časové ose knihu sestavit.

- Knihu češtinářsky nejméně dvakrát napoprvé přečíst a chyby opravit.

- Nejhorší je pro mne do elektronické podoby pak dostat do DVD mapy( některé mapy, jako Afrika se budou muset ještě nakreslit a pod) a fota.

No a těch dalších problému, které u toho jsou je víc.
Je tady nějaká zkušenost z prvé knihy, která vše samozřejmě ulehčuje.

Jak většina asi ví, bude tam muset být i rozepsaná kapitola o Krétě, která bude ještě nejméně 6 pondělků trvat, neboť zde budu popisovat boje jednotlivých rot, praporů této nové zbraně v době 2. světové války - v popisované době - to je také problém, který do toho vstupuje ( v knize bude něco co ještě píši).

Prosím držte mě palce.
Mám před tou prací hlubokou pokoru - nikoliv však strach.

Práci na pokračováních pro Palbu - pro každé pondělí - přeruším jen asi na 3 týdny v prosinci, abych dopsal některé nutné články pro knihu a jinak chci stále pokračovat.
Nepokračoval bych nějaká pondělí jen tehdy, kdybych cítil, že nestíhám - to však nepředpokládám....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Michane, děláš to dobře, těšíme se na plody Tvého úsilí a držíme palce a přejem i aspoň kapku štěstí.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Michane, držím Ti palce. Tvou první knihu si ode mne pořád někdo půjčuje.
Škoda, že nemáš kam dát Finskoruskou válku, to by byl trhák. To zná málo lidí.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
pomala.jesterka
desátník
desátník
Příspěvky: 52
Registrován: 11/2/2010, 18:36

Příspěvek od pomala.jesterka »

Za rusko-finskou válku bych se přimlouval taky!
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Určitě si tu druhou nenechám ujít a těším se!!
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Všechny vytknuté chyby v diskuzi, které jsou skutečným faktem ( tedy i Tvé kolego karaya1, ale i dalších kolegů, jako je skvělej kolega Farky, který mi je dával po SZ, ale i další kolegové, kteří je dávali přes SZ) zakomponovat - zapracovat - do článků na Palbě ( pokud se tak již nestalo) no a samozřejmě do knihy v elektronické přípravě pro Nakladatelství.
Tak to bys nás měl uvést v poděkování :o)))

Jinak trochu OT poznámka: nemám rád, když se "tajnůstkaří". Když mám něco k doplnění (a nejde o trivialitu jako třeba překlep), tak to prostě uvedu, nepoužívám "postranní kanály".

Jinak... co Weserübung?
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Jen tak pro mou informaci, v knize jsou toliko články uvedené v různých sekcí na palbě od michana, nebo i nějaké navíc?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pane kolego karaya1,
budu se snažit s tím poděkováním na nikoho nezapomenout – ani na Tebe.

Vůbec té propagace Palby bude u té druhé knihy mnohem víc.
Mnozí kolegové, ale i čtenáři Palby, kteří si koupili první knihu – Pravda o Východní frontě 1941 -1944, vědí, že pokud chtěli věnování tak tam měli – Že člověku – jeho jméno - děkuji, neboť i díky Tobě tato kniha vznikla….podpis……

K tomu jestli opravy chyb a doplnění provádět přes SZ, nebo rovnou do diskuze na Palbě asi tolik:
Určitě je to individuální věc.
I já sám se chovám někdy tak, a někdy tak.
Na Palbě je u některých kolegů zaveden mnohem přátelštější přístup a věci si vyřídí přes SZ.
Samozřejmě to nedělají všichni. Mnozí jdou tvrdě na věc a někdy je to i s urážkami.
„mám také máslo na hlavě a mohu si jen sypat popel“.
Někdy vše vykřičím a tak nemám co radit.

Mohu říct jen svůj osobní názor, který by se mě nejvíce líbil – Mám raději, když mi kolegové pošlou doplnění, nebo vytknutí chyby přes SZ
(pokud nejsem v trochu divném stavu, nebo nemám příliš velký vztek, píši také raději SZ).

Proto u tohoto problému nebudu jednoznačný…

K tomu Waserübungu – Útok na Dánsko a Norsko.
To víš, že jsem vše chtěl a říkal majiteli Nakladatelství a ještě jsem říkal o Polsku 1939 a i o tom co je v Subkapitole – Příčiny a události vzniku 2. světové války – viz zde:
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=197
( Fašismus, Nacismus atd….)

Ale!
Víš, že rozhodnutí je vždy na majiteli – člověku, lidech, kteří vše platí.
Odpovědi tedy byly:
Máme toho hodně! Nyní jsme něco podobného - právě teď - vydali. A pak závěr.
Začneme prostě od Francie 1940.
„No a spadla klec“


Pane kolego Dzine,
Určitě jsi si všiml, že píši v příspěvku 26. 10. 2010 v 07:02 poslední větu, cituji:

„Ještě se bude trošku jednat o rozsahu a celkovém obsahu knihy.“

Tam je obsažena odpověď na Tvou otázku. Ta věta prostě platí, já budu ještě dál jednat o obsahu a rozsahu knihy a co tam ještě mohu dát ( fakt jsem tam stále malinkej pán….)


Mimochodem jen tak pro mou informaci:

Proč se ptáš na to jestli to budou toliko články, uvedené v různých sekcích na palbě od michana, nebo i nějaké navíc?
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Ptal jsem se na knihu co už vyšla ne co vyjde. A ptám se proto, že mě zajímá, jestli v knize je víc než to, co je zde na palbě.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Jaj, s tím poděkováním jsem si dělal srandu, neuváděj mě tam. Když bych někde měl být uveden, měl bych aktivně na tvorbě spolupracovat a mít aspoň nějakou "kontrolu" nad tím, co nakonec vyleze ven. Což tady platit nebude.

S těmi SZ se neshodneme, OK, co už.

Ad Weserübung: co dodat.
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“