První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Vážení kolegové, tak tohle jsem jako nejčerstvější zprávu prostě musel oznámit.
Jeden ze zbývajících 4 - nyní již náš nový kolega ze Slovenska - jarok - my právě poslal na e-mail zprávu ( zaplaceno měl od ledna 2010) že právě dostal poštou knihu - Pravda o Východní frontě 1941 - 1944 - první knihu vzniklou z článků na Palbě a že přišla 100% v perfektním stavu.
Fakt z toho mám radost, že se i tato "Slovenská anabáze knih" chýlí úspěšně ke konci.


Pokud má někdo zájem o knihu z dotisku - s věnováním a podpisem, nebo i bez - ozvěte se na SZ, nebo na e-mail:

michan.palba@seznam.cz
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Michan, včera prišla kniha aj mne a zatiaľ som s ňou nad mieru spokojný. Milo ma prekvapil jej rozsah.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kolego rabo paráda a díky za zprávu, už mě moc vadilo, že se vše hýbalo pro Slovensko tak pomalu.
To je 2 a ještě 2 zprávy čekám.
michan.palba@seznam.cz
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Takže třetí ze čtyř kolegů ze Slovenska, kteří jako jedinní zbývali vyřídit, se ozval včera k večeru na e-mail:

michan.palba@seznam.cz

Když píše:

H U R A A ,

Kniha dorazila dnes v uplnom poriadku

Dokonca ma cakala v kancelarii starosru v dnesnej poste,
... velke prekvapenie ...
Uz sa tesim na relax pri citani knihy.

Dakujem, pan Michan

a tesim sa na dalsie knihy.

Zbývá ještě ze Slovenska kolega na Palbě - Mikhail - čekám na jeho vyjádření.

Nyní již řešíme další desítku nových zájemců o knihu z článků o Východní frontě viz zde:
Východní fronta mimo Rusko - Finského konfliktu:

http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

A tady je dnešní odpověď od kolegy Mikhail, čímž skončila " Anabáze knihy na Slovensko".
Na e-mail:
michan.palba@seznam.cz
jsem doslova před chvílí dostal tuto zprávu od posledního - tedy čtvrtého nevyřešeného kolegy ze Slovenska:

Zdravím,
kniha mi včera prišla v poriadku.
Ďakujem za autogram a teším sa na zaujímavé čítanie :o)

Mikhail
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Před, asi dvanácti dny si jeden z našich kolegů - Palbáků - používá jméno Peter - ze Slovenska objednal knihu.
Právě jsem od něho obdržel tento e-mail:

Michan,
V piatok som dostal obálku s knihou, prišla OK. Ešte raz ďakujem za
knihu.
Tebe prajem dobré zdravie a nech sa darí v živote a aj na Paľbe.cz a
teším sa na ďalšie Tvoje články.
Pekný deň
Peter

Vždy to potěší, když se dílo podaří a důležité je, že to dost rychle zafungovalo i na Slovensko ( většina kolegů ze Slovenska čekala víc jak 2 měsíce - kolega Peter snad tak 12 dní od objednávky), i když s tím měl kolega Peter větší výdaje...

Peter díky za zprávu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Vážení kolegové právě jsem získal oprávění, že mohu oznámit pro: www.Palba.cz
,že kniha - Pravda o Východní frontě 1941 až 1944 - je připravena i k distribuci v elektronické podobě.

Podrobnosti naleznete na:

http://www.knihy-dvd.cz/pravda_o_vychod ... kniha.html
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Michane, já nevím, jestli je to správná cesta... Za chvíli bude na torrentu...
Nezbývá než doufat, že nikdo, kdo ji koupí, ji nenasdílí...
Protože pak se to množí jak virus.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víš práva jsou dle smlouvy, a dle té první smlouvy, si většinu rozhodování ponechává nakladatel a to já nejsem.
Byl jsem upozorněn Rosomáku na problém.
Snad ho ovlivním příště - v příští smlouvě.
I když nechci zde mluvit s despektem o někom, kdo mě zatím nezklamal.
Jen vysvětluji, že prvně jsem i na všechna práva jen koukal...
Nováčkovské "kukykuk"...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

To nemá s vydavatelstvím nic moc dělat, to je obecný problém chápání autorských práv.
Máš pravdu, chybami se člověk učí...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Každopádně to je zajímavé vydat knížku elektronicky ještě před vydáním v klasické podobě, ovšem pokud k tomu dojde. Chápal bych to až s odstupem po oficiálním knižním vydaní. U nás ještě nejsou lidi tak uvědomnělý, aby si to poctivě kupovali.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No Ebook by měl být hlavně vyrazně levnější než klasická knížka, odpadá přece spousta práce a matariálu...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Příspěvek od Malej Achil »

No já si nemyslím,že by toto byl problém zrovna michanovy knihy.Vždyť ta už má svůj e-book na palbě docela dlouho a přesto ji tady spousta lidí nakoupilo.A myslím,že drtivá většina ze současných vlastníků (mě nevyjímaje) ji tady v podstatě již jednou četla.Já si ji taky koupil prostě proto,že papír je něco jiného než monitor LCD a taky pro pomyslnou podporu autorovi.
Slyšel jsem i tvrzení,že lidé co si na torrentech stahují hudbu jsou poté nejlepšími zákazníky legálních prodejců hudby.Asi je to proto,že málokdo dá ty peníze za zajíce v pytli.
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Mám to tak samo s hrama, sosnu vyzkouším a pak, když stojí zato, koupím.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tady nejde o to, zda si to stahovač koupí, já se jen divím té ceně, dle mého názoru je to na ebook šíleně předražené. Já osobně utrácím poměrně hodně za knížky a časopisy, ale tolik bych za ebook nedal.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Fakt „ Bomba“

Tak tohle je fakt bomba.
Jdu si tak napsat do BVD s.r.o na dvě knihy – Pravda o Východní frontě 1941 až 1944 věnování a podpis pro dva objednatele a…

No jak to nazvat.
„Bomba“

Bez nějakých zvláštních a velkých předchozích signálů se dozvím:

Vyšla série 1 500 ks knih dne 26. dubna 2010 a již si jich 4 Distribuční agentury odebraly 1 200. Jsou v tvrdých deskách a jsou „ bratru „ – za 399,- Kč.

„Autor prvotiny je holt malý pán“.

(Na druhé straně jsem samozřejmě šťastný, že série vyšla)

Tak jsem se alespoň zeptal:

1/ jak to, že už to vyšlo?
2/ jak to, že už to vyšlo nyní?
3/ jak to že to bude za 399,-, když mě bylo řečeno 499,-?
4/ které distribuční agentury to jsou?
5/ co si mám myslet o té elektronické podobě?

A tady jsou odpovědi majitele BVD s.r.o.

Těch prvních 200 ks byla limitovaná série, která byla určena, jak víte, pro Palbu – pro věnování s podpisem.
A část z této limitované série jsme si prodávali – jako průzkum trhu – my sami – Nakladatelství BVD s.r.o v některých knihkupectvích, které jsme měli od distribučních firem povoleny.

Ad 1/ využili jsme toho, že tiskárny v ČR nemají do čeho „píchnout“. Je pro ně nedostatek zakázek. Z několika tiskáren jsme vybrali tu, která je dobrá a zároveň nabídla nejmenší cenu za 1 knihu x 1 500 kusů.
Z toho se odvinulo ad 2 a ad 3, že jsme mohli, vzhledem k nízkým nákladům na jednu knihu zůstat u ceny 399,- Kč, i když je kniha v tvrdých deskách a mohli jsme knihy nechat vytisknout již teď - v druhé polovině dubna. Využili jsme prostě jenom situaci na trhu. [/B]

Ad 4/ mě pan majitel nadiktoval tyto 4 distribuční agentury:

a/ EUROMEDIA.
b/ PEMIC.
c/ KD BOHEMIA.
d/ ŠABATA A ŠABATA.

Tyto 4 distribuční agentury si celkem odebraly 1 200 kusů a 300 jich máme ještě na skladě, aby si případně mohl kdokoliv objednat, nebo, aby si mohli distribuční firmy add/ a) až d) přiobjednat.
Jen mě tak trochu „spadla čelist“ a pan majitel pokračoval:

Elektronická podoba znamená, že to bude výrobek pro „elektronickou čtečku“.
Ne každý člověk může sedět před obrazovkou a číst knihu.
A také budoucnost knih, jejich čtení i třeba v posteli, ve vlaku na cestách je v elektronické čtečce….
Vaše kniha a také ještě jedna kniha našeho Nakladatelství je poskytnuta firmě, která se produkty pro elektronickou čtečku zabývá.
Je to hudba budoucnosti a tohle jsou „první koně“ od nás.


Pokud by jste tedy někdo chtěl knihu, nebo knihy - máte možnost si je objednat u těch Knihkupectví, do kterých dodávají ony 4 distribuční agentury (a, b, c, a d).

A nebo také mám povolení od pana majitele Nakladatelství BVD s.r.o., že mohu nadále přijímat objednávky, tak jako je přijímám a vyřizuji doposud – tedy s věnováním a podpisem - nyní výběr v tvrdých, nebo lesklých polotuhých deskách.

Můžete si ty současné ještě objednávat a já raději ještě opakuji - třemi způsoby:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).

Závaznou objednávku s adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny – prosím uvést zda chci - v tvrdých nebo lesklých polotuhých deskách:


Michan.palba@seznam.cz


Uvedete prosím tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



Objednat si může každý kdo má zájem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Zeptam se zdánlivě mimo debatu ... co všechni ještě napíšeš, Michane? Protože pokud to vude dalších pět knih, například, tak stojí za to jich mít více ... jestli budou takhle kvalitní, jako prvotina ... dost lidí zajímá historie.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víte - bližší seznamování - co dál - už včera také padlo.
Řeknu je to optimistické.
Vše je však podmíněno tím - aby se mohlo jednat konkrétně - jak se budou knihy - tato série 1 500 ks prodávat.
Pan majitel BVD s.r.o. říkal, že to vypadá s prodejem nadějně a i naznačil - kam že bychom se v případě úspěšného prodeje vydali ( naznačím, že když prý jsme teď byli na Východě - nabízí se logicky - ..... ).
Nechci dělat předčasně ejchuchu - to se mě bohužel v životě nikdy nevyplatilo....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Michane, gratuluji k proražení na trh. :D
No, já bych se přimlouval k vydání Finské války, třeba jako doplněk něčeho jiného. Tu válku skoro nikdo nezná.
Jinak připíjím :razz: na tvé další knihy.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Aspoň o jeden kousek se ještě ozvu ... snad brzo. A držim palce, ať se daří.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“