První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Vydání knížky je asi hodně velká fantazie, ale jakési sebrané spisy by byly fajn. Pokud existuje někdo, jak napsal Pátrač, že udělá malé množství výtisků za solidní cenu? Možná by to bylo lepší než hrníčky a trika. Já bych Sebrané spisy Pátrače, Sapíka, Ljubov a mnohých dalších (nechci nikoho vynechat a urazit) měl v knihovničce rád. A vůbec by mi nevadil paperback :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Svatá prostato, on by někdo chtěl mít něco ode mne v knihovničce... To je jen škoda vyhozených peněz a finských lesů :D

Možná bych pro ty "omámené bookem" měl jiné řešení - zkuste něco nabídnou do nějakého časopisu, to je podle mne cesta ke knize. A když už jsme u technologií 21. století, co si tak vydat svůj e-book? Nějaký ten SW pro jejich tvorbu se na rapidu určitě najde, je to rychlejší a levnější. Myslete na ty, co to po vás budou skenovat :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Ebook je sice fajn, ale člověk si ho nemůže přečíst v klidu na jedné místnosti, kde po něm nikdo nic nechce, je tam teplo a nikdo se tam neodváží :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tak já čtu v PDA většinou právě tam :lol:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Stran písmen jsem konzerva a mám radši papír než tekuté krystaly :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

skelet píše:Ebook je sice fajn, ale člověk si ho nemůže přečíst v klidu na jedné místnosti, kde po něm nikdo nic nechce, je tam teplo a nikdo se tam neodváží :mrgreen:
Se chystám jít do něčeho takovýhleho, poslední dobou čtu 75% knížek na kompu a to není moc pohodlný. Už jsem na tyhle udělátka koukal a fakt jsou moc příjemný. Jen tu cenu by to chtělo ještě trochu srazit...

http://www.gsmobil.cz/ctecka-e-knih-e-b ... ih-zdarma/
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Ebookum neholduji a ani nevím kde je hledat. Jediné co jsem si vyhledal jsou knížky od J.M.Trosky, protože je sehnat je umění.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

http://www.digiknihy.cz/index.aspx - výběr zase není tak malý. Já už nemám kam dávat knížky a větší byt si asi kupovat nebudu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Michan silně zapůsobil a říkat to někdy před rokem tak ho máte za fantastu. Jinak kniha je furt kniha, vostatní elektronický věci musíte nabíjet, lesknou se na sluníčku, voči taky trpěj když čumíte do displeje apod. Co se týče práv - fotky z první nebo druhý světový jsou už dost starý a na to se chce zeptat spíše někoho kdo tomu hoví.

Jinak vysoký školy taky vydávají scripta pro omezený počet lidí. To co udělal michan je světový v tom, že to jde na trh po celý republice. Ovšem jinak vytisknou něco na A4 a svázat pro omezený počet zájemců není přeci žádný problém. A reklamu a prodej zajistí net. Nebyla by to sice žádná extra výdělečná činnost, ale prodělávat by to taky nemuselo. Spíš by se autoři mohli něčím pohlubit.

Jak už tady padlo lidi rádi zaplatěj rozumný peníz za kvalitní obsah. A sapikův nápad ohledně časopisu vydávaného třeba čtvrletně jako e-book, já říkám proč ne. Náklady na to jsou minimální, čas na psaní článků stejně máte a pak stačí borec co to nějak sestaví do fazóny.

A jak říká Rupert Murdoch kvalitní obsah něco stojí. V jeho modelu čtenářům vždy nabídne část článku, ale pro jeho plnou verzi se musí přihlásit. To mi sice zavádět nemusíme. Ale výše uvedené nápady stojí za zvážení. Zatím to je vše spíše v rovině snů a celkových koncepcí do budoucna. Web se stejně bude muset upravit, protože stávající řešení nevyhovuje z hlediska systémových, myšleno nároky na databáze, redakční systém. Takže zatím řešení, které prosazuje Pege je udělat z dosavadní Palby jakýsi archiv a rozjet nový portál na novém systému.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ten občasný e-book mi taky nepřijde jako zlý nápad, realizovatelnost je mnohem jednodušší a hlavně to nemusí být thematicky homogenní.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak snad se toho časem dočkáme. Už se těším až zavařím firemní tiskárnu :twisted: :rotuj:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

sa58 píše: Možná bych pro ty "omámené bookem" měl jiné řešení - zkuste něco nabídnou do nějakého časopisu, to je podle mne cesta ke knize.
Přesně tak, knížka může být pro leckoho napoprvý velký sousto, zato články otiskujou v časopisech docela rádi.
Naposledy upravil(a) Destroyman dne 24/12/2009, 16:30, celkem upraveno 1 x.
さようなら。
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Jistě si všichni při diskuzi uvědomujeme, že hovoříme o knize – Pravda o východní frontě 1941 – 1944.
Knize, která vznikla ryze z článků na Palbě.

Chtěl bych při této příležitosti připomenout něco o trochu jiné historii.

Určitě si všichni, kdo se o letectvo zajímáte, vzpomenete na takovou paralelu, že když začalo proudové letectvo a rakety, tak mnozí tzv. letečtí odborníci říkali, že již nebude třeba na ně montovat kulomety a kanóny, neboť vše obstarají rakety střílející na větší vzdálenost – no a pak při těch rychlostech - jaképak letecké souboje.

Stejně tak, když se začala hromadně zavádět televize, mnozí tzv. odborníci na zábavu říkali – to je konec divadel, kin.
Nestalo se tak.
Příznivci divadel a kin zůstali.

Když se pak rozjely ve velkém počítače, opět tady byli proroci (a stále jsou), že to je konec – divadel, kin, televize a knih.
Když neřeknu rovnou, že to není pravda, řeknu jen:
Stále budou příznivci a návštěvníci divadel, kin, stále budou lidé, kteří se budou dívat na televizi a stále budou lidé, kteří budou číst a v knize a časopise vidět hodnotu.
Lidé jen prostě rozmělní své zájmy na lidi, kteří mají rádi divadlo, kino, televizi, knihu, časopis a počítač, a nebo budou jen průběžně v určité době konzumovat některou z těchto zábav.


Chtěl bych proto znovu u tohoto téma, u kterého jsme připomenout, že pokud si chce někdo knihu vzniklou díky Palbě objednat, může tak učinit na tomto e – mailu:

michan.palba@seznam.cz

nebo na soukromé zprávě (SZ) – michan.

Potřebuji pak do objednávky tyto údaje:

Občanské Jméno a přijmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.
ObrázekObrázekObrázek
Petr1
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 5/5/2008, 20:13

Příspěvek od Petr1 »

Tak jsem si již taky jednu knihu objednal. Moc se těším.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Pripojuju se ke gratulacim a ke zadatelum o toto shrnuti MICHANove dlouholete prace.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Poděkování lidem, kteří „Závazně objednávají“ knihu – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944 - a také reakce na příspěvky:


Vážení, kolegové na Palbě, ale i náhodní čtenáři Palby, dovolte abych Vám poděkoval za – Závaznou objednávku - na knihu – Pravda o Východní frontě 1941 -1944, která se utěšeně plní..

Ano.
Musím říci, že vedle stálých členů Palba.cz, kteří již dopředu říkali, že bych měl knihu sestavit a někde nechat vydat a kteří se pak skutečně do - Závazné objednávky – přihlásili, se přihlásilo i mnoho Palbáků, kteří neříkali nic.
Ale co mě překvapilo, ohromilo a velice potěšilo je, že se do – Závazného seznamu objednávek – přihlásilo a přihlašuje i velké množství lidí, kteří rovnou říkají, že chodí a čtou Palbu – Východní frontu – jen někdy a přišli sem náhodně a líbí se jim tady.
To je přece nádhera né?


O knize – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944 - bych chtěl ještě říci, že je samozřejmě sestavená z článků ze subkapitoly – Východní fronta – viz zde:
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7
( samozřejmě bez Rusko – Finského konfliktu).

Kniha – Pravda východní frontě 1941 – 1944 má 384 stran s obrazovou přílohu, ve které jsou použity obrázky zde z Palby.
Oproti článkům na Palbě je v knize nejen opravena čeština, doplněno vše od začátku až do konce o náčrty a mapy bitev ( což samo o sobě je hodně přes 100 map a náčrtů), ale oproti Palbě je také vše přesně seřazeno v časové ose.
Již jsem někde říkal, že jedinečnost knihy je i v tom, že jsou tam „všechny“ bitvy a události na bitevním poli s mnohými vysvětleními a to od 22. června 1941 do roku 1944.
Člověk tak knihu může brát i jako širší, mnohem obsáhlejší – Encyklopedii – Války na Východě.

Kniha má i některé doplněné statě, které nebyly vůbec na Palbě ještě zveřejněny ( pro nedostatek času).


Již jsem soukromě do e – mailů, nebo SZ, všem napsal, že do konce roku 2009, nejpozději však na začátku ledna 2010 budou všichni ze – Závazného seznamu objednávek – vyrozuměni o další bližší informace ( Přihlášky zatím přišly z ČR, Slovenska, Německa, Holandska i Velké Británie.).

Prosím kdo další by si chtěl ještě knihu s věnováním a podpisem objednat – cena stanovená Nakladatelstvím 399,- Kč + poštovné ( poštovné stanoví Nakladatelství a bude sděleno všem, včetně způsobu platby) – Závazně objednat – ať sdělí tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci - a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete knihu s věnováním a s podpisem.


To vše pak na tento e- mail:
michan.palba@seznam.cz

, nebo na soukromou zprávu – SZ – michan.


Věřte.
Když se kniha – Pravda o Východní frontě 1941 – 1944 uchytí u Nakladatelství a na trhu ( a vše nasvědčuje, že ano), určitě se budeme snažit o rozšíření a sestavení dalších knih (V hlavě nosím, a již jsem se i zmiňoval v genštábu Palby – např. zdejší historie Západní fronta a v ní např. monografie techniky té doby od mnoha autorů zde na Palbě – nebo technické články Německa ww2 – letectvo, pozemní vojsko – nebo Velká Británie - nebo tematické články z nějaké jedné oblasti zde na Palbě… atd).

„Nejdříve je nutné v konkurenci obstát s tou První knihou“….
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Tak tu máme další posun.
Dnes 4.1.2010 jde ona zmíněná předsérie knihy do tisku. Kdo tedy již poslal závaznou objednávku, přijde mu brzy mailem platební příkaz.
Kdo ještě ne, má stále možnost zkontaktovat michana na mail zmíněný v úvodním příspěvku.

Jinak jsem v souvislosti s knihou dostal pár dotazů na téma "kdo je vlastně Palbák". Odpovím tedy zde a tazatelé mi prominou, že nikoliv jim individualně.

Tzv "palbákem" opravdu není jen ten, kdo na Palbu píše. Denně vás sem chodí cca 3000, tj Palbákem je každý, kdo na palbu chodí a zajímá se o informace u nás zveřejňované. Zjednodušeně - autoři bez čtenářů by to brzy zabalili.

Z výše uvedeného vyplývá i odpověď na vaše dotazy. I "pouhý čtenář" Palby je Palbákem a může využít onu nabídku aniž by se musel omlouvat, že nemá fyzický/písemný důkaz, že na Palbu chodí.
Už jen to, že o oné nabídce předsérie ví je známkou, že na Palbu chodí. Jinam se totiž nedávala.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Souhlasím - važme si těch anonymních čtenářů našich prací. Koneckonců někde se ty přírůstky registrovaných členů a tím i potenciálních autorů brát musí.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Děkuji všem kolegům, kteří se závazně přihlásili pro odběr knihy - Pravda o Východní frontě 1941 -1944.
Děkuji těm kolegům, kteří jsou z Palby.
Děkuji i těm pánům kolegům, kteří si nás našli a nejsou stálými čtenáři Palba.cz.
Všem přihlášeným již byli oznámeny údaje o postupu - kniha šla 4. ledna 2010 do tisku.
Cena knihy stanovená pro ČR činí 399,- + 108 Kč je poštovné a balné stanovené dle tarifu Nakladatelstvím BVD s.r.o. = celkem tedy 507,- Kč.
Pro kolegy ze Slovenska se vycházelo z průměrného kurzu Eura a je to pro Slovensko, kam budou knihy dovezeny obchodními zástupci BVD do Bratislavy a tam podány na Slovenskou poštu- cena pro Slovensko:
Cena knihy - 14,90 Eura + poštovné a balné je 4,50Eura = celkem tedy 19,40 Eura.
Ze Slovenska je nutné zaplatit do ČR ze slovenské ČSOB, jak se již kolegům podařilo.

Chci zvláště poděkovat kolegům, že již mnozí oznámili, že zaplatili, mnozí oznamují že zaplatí tehdy a tehdy.
Je pro nás výhodnější, abychom platby dostali přes běžný účet, který individuálně všem oznamujeme e-mailem i s variabilním symbolem, který je důležitý pro evidenci. Ale pokud to někomu nevyhovuje a nemá třeba konto - může požádat, abychom knihu zaslali na dobírku.
Samozřejmě, ten kdo řekne e-mailem, že si knihu vyzvedne s věnováním a podpisem v Nakladatelství BVD - tak ten to má za 399,- Kč a bude e-mailem vyzván, aby si ji vyzvedl.

Celkem se přihlásilo do " Závazného seznamu" již něco přes polovinu lidí.
Je tedy ještě dostatek míst v "Závazné objednávce - Závazném seznamu".
Kdo ještě váhá - dobře rozmyslete a pokud chcete tuto knihu - objednejte si ji na tomto e-mailu:
michan.palba@seznam.cz

nebo také přes SZ - michan, jako to udělalo pár kolegů z Palby.

Prosím uveďte tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci - a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete knihu s věnováním a s podpisem.


jsem s pozdravem michan.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Knihu jsem si zrovna teď objednal, a cenu můžu poslat nejpozději do druhého dne po obdržení potvrzujícího mejlu via BÚ.
Předem děkuji a už se těším! Tvé články stály za to - takže gratuluji! :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“