Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pohnuly se pohnuly.
Nechci však dávat jen všeobecné informace.
V únoru 2012 se na přípravu knihy - zlom knihy ( to jsou závěrečné opravy textů - již vytištěných textů) - v původním rozsahu, jak o něm informuji na straně 1 v úvodním článku - viz zde
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=432 ... sc&start=0
dostane.
Jak mě při poslední schůzce informoval nakladatel - v tak velkém rozsahu se dělá, tak velká kniha ( bude mít více jak 400 stran, se spoustou obrázků a map) i 2 roky.
Je pochopitelné, že Nakladatelství "jede" podle svého vydavatelského plánu, podřízeného i komerci, a tam jsem se svou knihou na příští rok.
Jakmile budu mít něco konkrétního - obal knihy, nebo něco ucelenějšího ( mám již 141 stránek konečného textu z asi 420 stránek v počítači), dám to sem na Palbu.
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Dnes jsem v knihovně náhodou narazil na Pravdu o východní frontě a už po zběžném prolistování musím říct, že se na Západ skutečně těším.
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Jak to tedy vlastně vypadá? Podle toho, cos psal, už by kniha měla být v tisku?
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Bezva pane kolego. Jakmile to bude v podobě k dodání stačí poslat platební podmínky a obratem posílám potřebnou částku. Aby té první nebylo smutno.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Mám návrh na obálku.
Kniha je u Korektora - 2, nebo 3 měsíce? ( Nechci mluvit o něčem co nedržím v ruce.).
Nevím nic než krize, peníze nejsou.
Čekám na zprávu, kterou mám dostat buď koncem června, začátkem července( já více věřím, že po prázdninách - v září budu skoro jistě vědět víc).
Jakmile budu něco vědět a mít jisté, okamžitě zde na Palbě všechno napíši.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Michane, Tvé knihy jako „amatérského“ historika se dobře prodávají a musím napsat, že jsou podrobné, čerpají z více zdrojů a to má svoji hodnotu! Nicméně už jde sehnat za 300 Kč v pevné vazbě. Ta původní nultá brožovaná se mi trochu rozpadla. Co bude následovat pak?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

V pohodě, mně jde spíš o to, jestli tam ještě budeš měnit (nebo budeš moct něco měnit) nebo jestli už teď je obsah knihy jasně dán.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

I mě bylo řečeno v prvním vydání - takhle....
Naposledy upravil(a) michan dne 20/6/2012, 01:31, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

Jakmile bude kniha k dispozici okamžitě objednávám :)
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Díky Páni.
Zeptal jsem se na Váš popud(ctil jsem do včererejška zákon Nakladatelství - my se do konce června ozveme..).
V pondělí 25.6. 2012 mám volat šéfovi Nakladatelství.... Nemá momentálně čas.
Řeknu Vám pak okamžitě....
Jó Lorde,
mám slíbeno že jedině v pevné vazbě - jinak prý ani pro "Nás Palbáky" a průzkum trhu už nebude - "jiným způsobem kniha Západ - než v pevném provedení vydána"....
Asi budem zřejmě trochu "extraliga" - nezapomenu připomenout ono ujištění ani v pondělí( asi se ta "Prvá" kniha dobře prodávala - mě tahle skutečnost svěřena nebyla - co jen vím - I včera mě jeden kolega v SZ napsal - mimo přibližně 20ti, kteří napsali předtím - můžeš dodat knihu Východ? - prosím nemohu, ale internet a objednávky tam určitě prý mají...) problém pevné vazby -( pro šéfa asi dodám tentokrát osobně zabalenou a s přáním a díky - tentokrát to fakt bude i o úctě k Tobě - v pevné vazbě a uvažuji i o první. Promiń, prvně jsem všechna úskalí neznal) - by měl být tentokrát vyřešen pro všechny... Doufám?.
Hovoříme o:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3832
).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

OK, Michane. Všechno má svoje. Jinak internetová knihkupectví …
Porovnání zboží … kdo chce ještě koupit výhodně, leč nebude to mít s autorovým věnováním.
www.seznamzbozi.cz/knizky/5296497/

Palbě zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Takže po dohovoru s šéfem Nakladatelství sděluji, že mě byl řečen termín září 2012.
V září bude k tomu i schůzka, kde se bude říkat i tom co dál...
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

No vida. Jsem na ni už skutečně zvědav.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od michan »

Schůzka s šéfredaktorem Nakladatelství BVD.

Dne 12. září 2012 jsem se zúčastnil jednání s šéfredaktorem panem Šteflem z Nakladatelství BVD. Řešili jsme dva okruhy otázek:

1) Stav knihy - PRAVDA O VÝCHODNÍ FRONTĚ 1941- 44.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=87&t=3832
, když na tomto odkaze http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=87&t=3832&start=200 jsou poslední dojmy a Osnova knihy.

2) Stav knihy - PRAVDA O ZÁPADNÍ FRONTĚ ( 1940 až 1943, I. část)
viz zde: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=87&t=4322
, když poslední odezva a slib je na tomto odkaze:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=87&t=4322&start=40

K té druhé knize, 2), mě bylo řečeno, že doba je těžká a je nejpravděpodobnější, že na ní musí vydělat 3 méně výrobně náročné knihy, které v současnosti v Nakladatelství vycházejí.
Kniha - PRAVDA O ZÁPADNÍ FRONTĚ ( 1940 až 1943, I. část) je kniha velice náročná co do výroby, bude to kniha drahá a proto na její výrobu musí vydělat jednodušší komerčně méně náročné knihy. Samotná kniha je již připravena do výroby - jen ty peníze! Za jeden měsíc mám volat pana šéfredaktora a on mi řekne, jak se "hýbou peníze" a jestli to bude za 2, nebo za 3 měsíce, kdy by šla kniha do výroby. Nejzazší termín, pokud se nic špatného nestane jsou 4 měsíce.

Velmi zajímavý rozhovor jsme vedli pak dál o knize - PRAVDA O VÝCHODNÍ FRONTĚ 1941- 44 . Pan šéfredaktor řekl, že těchto knih s tvrdou vazbou bylo vytištěno víc a tak jich je k dispozici ještě do 250 kusů. Všechny jsou jen s tvrdou vazbou a pan šéfredaktor je nabízí za 299,- Kč (podotýkám, že původní cena byla 399,- Kč, a to jak v měkké, tak v tvrdé vazbě).

Vznikla tak nabídka mimořádné možnosti - kdo si chce knihu pořídit jako dárek pro kohokoliv, a teď pozor, má nyní možnost si ji pořídit i s věnováním autora a také ilustrátora map. Mnozí již způsob znáte.
Znovu tedy nabízím 3 možnosti objednání knih, nebo knihy(počet knih uvedete do objednávky) , některým lidem již známým způsobem - zde jsou:



Pro úplné nováčky – závazné objednání:


Pokud si chceš skutečně závazně knihu - Pravda o VÝCHODNÍ FRONTĚ 1941 - 1944 - objednat, máš tyto 3 možnosti:

1) Objednávky můžeš provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto – cena 407,- Kč ( 299,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 407,- Kč) - konto Ti sdělím při potvrzení závazné objednávky i s variabilním symbolem.
Ze Slovenska je to - cena knihy 11,15 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 15,65 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 407,- Kč při dodání poštou (299,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 407,- Kč).

3) Nebo si knihu můžeš objednat tak, že si ji vyzvedneš sám v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 299,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).

Závaznou objednávku s Tvou adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny - tj. popsány věnováním a podepsány - všechny v tvrdých deskách:
Do závazné objednávky prosím : Jméno příjmení,
Adresu a e-mail.

Objednávky zašlete na e-mail:

Michan.palba@seznam.cz


O druhé knize budu informovat po 15. říjnu 2012.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od Zemakt »

Takže na vánoce pod stromek to zřejmě nevypadá, no nevadí. Nicméně, už aby to bylo :up: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od michan »

Kvůli Vánocům jsem jen v pravém oku zamáčkl jednu slzku, ale ještě druhé oko čeká "do 15. října" na další zprávu....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od michan »

Kolegové jsem dost v šoku,
vyjádření neviselo ani 3 hodiny na Palbě a už přišla objednávka na 3 knihy PRAVDA O VÝCHODNÍ FRONTĚ 1941 - 1944.
viz část objednávky zde:

Dobrý den p. Michan,
Zavazne si objednávám 3 výtisky Pravda o VÝCHODNÍ FRONTĚ 1941 - 1944 – s věnováním autora a tvrdé vazbě
1 s věnováním - Příteli ... věnuje
2.s věnováním – panu generálovi ... věnuje
3 s věnováním – panu podplukovníku ... věnuje

Knížky prosím poslat poštou na .....
Pošlete mi číslo konta a VS
Adresa a mail je uvedena v zápatí, pošlete mi pls na Vás telefon
Děkuji
S pozdravem .....

S panem Inženýrem jsem pak ještě mluvil telefonicky, ptal se mne zda ještě není z článků z Palby nějaká další kniha. Byl potěšen, že bude další, kterou si již dopředu přeje za stejných podmínek.
Na závěr mě pak Inženýr pozval na oběd, kde jsem mu musel říci, že až bude trochu času, že si zavoláme.
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od karaya1 »

Furt nic?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od michan »

Až budu vědět něco realistického řeknu.
Poslední přibližný termín byl počátek roku 2013. Do konce roku to nebude, neboť v Nakladatelství mají vždy dlouhodobější plán na vydávání knih.
Tak trochu se vydávájí knihy komerčnější, aby byly peníze na další, větší a dražší projekty. Tak mě bylo zatím řečeno.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Příspěvek od michan »

Příští týden ve čtvrtek, nebo v pátek ( 22.11, nebo 23.11.) budu mít v BVD schůzku s panem majitelem.
Na schůzce bych se měl dozvědět, kdy bude kniha - PRAVDA O ZÁPADNÍ FRONTĚ ( 1940 až 1943, I. část) - ( je již připravena do tisku - chybí peníze a kapacita v tiskárně, kde prý jsou připraveny mimo té mé ještě další 2 knihy - víc se dozvím ve čtvrtek, pátek) na internetě oznámena do rubriky - Připravujeme ( zde mám předběžnou zprávu, že by se tak mělo stát do konce listopadu - pochopitelně, že to oznámím).
Zřejmě se na schůzce dozvím ten nejrealističtější termín, kdy bude kniha vydána.
Je jasné, že po schůzce vše na Palbě oznámím.

Dlouhou dobu již mám z BVD obal knihy - jak bude kniha vypadat - Přebal knihy.
Až se ve čtvrtek, nebo v pátek dozvím termín a pak jej budu zde prezentovat, dám sem obrázek, jak bude kniha vypadat( mým dobrým známým se přebal moc líbí, při žádné skromnosti - mě také - nenavrhoval jsem ho).
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“