Bill Gunston: Noční stíhací letouny

Moderátor: jarl

Odpovědět
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Bill Gunston: Noční stíhací letouny

Příspěvek od vodouch »

Letos jsem hodné zlobil, ale pod stromečkem jsem přece jen něco našel-knihu. Autor má být válečný pilot nočních stíhaček a uznávaný anglický letecký historik. Zatím jsem knihu jen zběžně prolistoval. Narazil jsem v ní na zajímavou informaci, že Defiant mohl vést palbu přímo vpřed ve směru letu, ale přesto se těším, až se budu moci pořádně začíst.
Obrázek
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Re: Bill Gunston: Noční stíhací letouny

Příspěvek od Vladimír »

vodouch píše:Letos jsem hodné zlobil, ale pod stromečkem jsem přece jen něco našel-knihu. Autor má být válečný pilot nočních stíhaček a uznávaný anglický letecký historik. Zatím jsem knihu jen zběžně prolistoval. Narazil jsem v ní na zajímavou informaci, že Defiant mohl vést palbu přímo vpřed ve směru letu, ale přesto se těším, až se budu moci pořádně začíst.
Uvádí to i to i Němeček ve "Vojenských letadlech". Bylo možno zablokovat věž se zbraněmi mířícími vpřed v ose letadla a pak pilot mířil a střílel jako s normální jednomístnou stihačkou.
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Viděl jsem video s věží Defiantu se zbraněmi mířícími vpřed (http://www.youtube.com/watch?v=ce9My4IKydo, čas asi 2:10); chybí mi potvrzení synchronizace zbraní, protože výstřelné kulometů určitě procházejí vrtulí.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“