Dohady a hádky o nejlepší stíhací letadlo WW2

vše co přesahuje rámec výše uvedených témat

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Když se nad mými příspěvky k Me 109 zamyslíte, lépe řečeno přečtěte je zde, mimo těch kravin, kde mě nerozumíte, a to jsem dle pravidel jako vy dělal úmyslně a přidáte mustanga, Me 262 a pár dalších tak máte" Taky II. světovou v letectvu." Přeju příjemný zážitek.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

:mrgreen: ...však právě! Na tom je pěkně vidět to, co tvrdím já: že vybírat nějaké nej je samo o sobě víceméně nesmysl...téma dobré spíš do "hospody".

Ani v třeba tancích to nejde, a to je na např. nej střední tank WW II kandidátů podstatně méně.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Dovolím si ještě jeden důkaz. Za celou druhou světovou válku na všech bojištích světa nebylo sestřeleno tolik letadel 9. května 1945 jako sestřely letouny Me 109 ve všech verzích. No a pak je to opravdu o kecáních co se mě osobně líbí nebo nelíbí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

A protože na palbě se takto jednoduše získávají body, tak posuďte sami : Toto je stihačka Me 109 ve všech verzích, která v dějinách lidstva vedle svého dobře, se zapíše i špatně. Má na kontě nejvíc sestřelů, které si kdy jakémukoliv letadlu podařily v dějinách lidstvta a doufejme, že už takové rekordy nebudou třeba. Kurva stačí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

michan píše:Dovolím si ještě jeden důkaz. Za celou druhou světovou válku na všech bojištích světa nebylo sestřeleno tolik letadel 9. května 1945 jako sestřely letouny Me 109 ve všech verzích. No a pak je to opravdu o kecáních co se mě osobně líbí nebo nelíbí.
jiste, kdyz nemecti piloti dokazali za den sestrelit 15 letadel tam, kde jich do vzduchu spojenci poslali 5 a z toho se 2 vratily na bazi... 8)
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tak pánové oddělil jsem dohady o stíhačích od původního článku

Nadpis hovoří za vše. Jen si tu moc nenadávajte :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

tohle bude flame war jako prase :mrgreen:
válka je vůl
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Mustang a nepýtajte sa ma prečo... :lol:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

já bych se zeptal... 8)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Rychlý, obratný, ovladatelný a hlavne schopný lietať zarovno s bombardovacími zvazmi...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

se spoustou much a blbych vlastnosti 8)

ale to ma kazdy letadlo :O)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

michan píše:ba ne frajere to je dokázáno a ty dokaž opak. Která stihačka druhé světové války a ještě jednou opakuji, která má toto! Jo anebo se nato vy.... víš o tom prd.
1)nerikam, ze jsou 109tky spatny letadla, ba prave naopak!
2)rad bych videl materialy, ze kterych si vychazel
3)paklize veris tomu, ze piloti LW bezne davali pres 100 killu a za let nebyl problem sejmout 7-8 letadel, pak se nedivim, ze tem cislum veris...

Tohle neni problem letadla me109, ale je to problem s uznavanim sestrelu, u LW stacilo letadlo mirne skrabnout a hned si kazdej founa narokoval kill, osobne jsem se zajimal o Marseilleho a nasel jsem k nemu dost materialu (paklize ti nevadi anglictina, muzu dat par odkazu), on opravdu sestrelil tak 1/3 letadel z tech, co si narokoval a byly mu uznany, zbytek ditchnul, nebo i doletel na svy letiste. Nemam to z vlastni hlavy, ale jsou to pruzkumy v archivech RAF (denni operacni cinnosti + ztraty). Nicmene nebyl to jenom jeho problem, ale komplet JG 27. Kamos se zase zajima o Ruskou frontu- bylo tam to samy, borec si narokoval 8 sestrelu za let, ale VVS v tom useku ztratily 1 kobru, ktera se navic dostala nad svy uzemi a pilot prezil...

Ale jiste, vim o tom prd, nebyl jsem ve ww2, jenom se snazim vychazet z hodnovernych meterialu a ne z propagandistickych knizek pochybnyho charakteru.

Takovyhle prehaneni se delo u vsech armad, u RAF bylo po celou dobu valky uznavano pilotum 2-3x vice sestrelu, nez kolik letadel u LW ztratily, USAAF je kapitola sama pro sebe, ale imho se nic nevyrovna pohadkam Luftwaffe, to by mohlo jit do dikobrazu...
válka je vůl
Reisen
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 200
Registrován: 27/11/2005, 17:47
Bydliště: Louny

Příspěvek od Reisen »

Můj typ:
Me-109
Mustang
Spitfire
Jak (1,3,9)
Zero

Neprošlo:
FW-190 (Němci už mají Mezka, horší stoupavost)
MC.202 - bylo jich málo
Lavočky no asi ne
Mig, tam mě zaráží vývoj výškových stíhačů a když je potom potřebovali tak upravili Jak-9 - mohlo to být i zřízením
Ki-84 zase jich nebylo tolik

Bral jsem to, že když řeknu Spitfire je to pojem po celou dobu války, to samé Me-109, Zero. Mustang to samé. Jen ti Rusové to je ořech!
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

u těch MC.202: ty taky celkem srážela jejich slabá výzbroj(oproti spojencům a němcům)

můj typ(na pořadí nehleďme):
FW-190
Hawker Tempest
P-38(v pacifiku)
Spit
Hurricane:-) (v BoB)-v rukou dobrého pilota dokazal divy
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

z folgore meli spojenci (hlavne nad maltou) vitr jako hrom, ta slaba vyzbroj byla jedinym minusem tohodle letadla, jinak povedenej stroj...

co fiat g.55, nebo reggiane re-2005? nebo f4u? zadny jiny letadlo (od amiku) nemelo v pacifiku tolik priznanych sestrelu, jako korzary... ikdyz je to samozrejme podobnej pripad jako u LW 8)
válka je vůl
Reisen
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 200
Registrován: 27/11/2005, 17:47
Bydliště: Louny

Příspěvek od Reisen »

Jasně G.55, Re.2005, MC.202 a MC.205 - já tyhle mašiny uznávám, dylo dost dobré, aly pokud bych měl obsadit pět nejlepších tak s ohledem na počet vyrobených kusů bych je asi nezařadil.

Jen návrh stanovit kategorie a v nich přidělovat body.
např.
rychlost.................... max.10 bodů
stoupavost ............. max. 10 bodů
dostup .................... max. 8 bodů
palebná síla ............. max. 5 bodů
obratnost ................ max.10 bodů
něco jako celkový vliv na válku ... 10 bodů
atd...

Ale ne, je to asi celé blbost, na tom se nikdo neshodne, vemte kolik tu bylo předloženo argumentů a krom Me-109 se nehodneme na žádném dalším a Daver Me-109 nahradí Focke-Wulfem, a když se nad tím zamyslím dal bych mu snad i zapravdu. Já to vzdávám a myslím si, že to nikdy nemůže být objektivní ohodnocení.

Mně bude stačit naše vzájemné přesvědčování se s fatalem, tedy pokud vydrží a je to zase jen na pohledu dvou lidí, popř. když se přidá YAMATO.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

rychlost- maximalka? o nicem moc nevypovida, malokdy se ji litalo, lepsi je akcelerace, ale kdo ma potrebny udaje ke vsem letadlum? ja teda ne...

stoupavost- super parametr, kdyz clovek zacina pod utocnikama, jinak ji zase tolik nepotrebujes, protoze uz vejsku mas, takze treba p47 vs. 109 1:1, oba typy v pohode...

dostup- 11km? 11.5km? je to fuk...

palebna sila- flame war na tema 12mm/20mm/30mm

obratnost- zalezi jaka, jestli schopnost utocit co nejuzsi zatacku na padovce, nebo rollrate, nebo...zase x moznosti, treba p40 vs. zero- uzka zatacka jednoznacne pro zero, rollrate zase pro p40...

vliv na valku- tezko se posuzuje, jeden utocil, druhej branil

pocet vyrobenych kusu- nebudou-li se brat v uvahu jednotlivy typy, tak je jasny, ze to bude trio yak/spit/109, protoze jeli od zacatku valky .. vlastne jeste zeke 8)

cely je to nesmysl, takovyhle posuzovani celku, smysl maji jedine jednotlivy typy, jinak ne...
válka je vůl
Reisen
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 200
Registrován: 27/11/2005, 17:47
Bydliště: Louny

Příspěvek od Reisen »

a on to vydrží! :D
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

:mrgreen:
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Jen taková připomínka k těm sestřelům Bf 109, respektive německým sestřelům obecně...respektive vůbec sestřelům obecně...např. z nároků Němců na východě bylo skutečně sestřeleno podle sovětských/ruských zdrojů "jen" cca 40 %!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Odpovědět

Zpět na „Komplexní témata a různé“