Torpéda jihlavského vynálezce ničila ponorky

vše co přesahuje rámec výše uvedených témat

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Torpéda jihlavského vynálezce ničila ponorky

Příspěvek od Destroyman »

Alfiku, parádní historka, ale je to asi jen nějaká námořnická latina. Torpédo je nějaká čeleď či podčeleď elektrických rejnoků a jako zbraň jsou určitě starší než bicykl, protože slovem torpédo byly zpočátku označovány normální stacionární námořní miny. A ty popisují již staří Číňané - i když ti jim asi říkali nějak jinak. Nicméně z války Severu proti Jihu je znám slavný výrok admirála Farraguta "Damn the torpedoes, full speed ahead!" (do hajzlu s torpédy, plnou ryhlostí vpřed) a tehdá se po cestách moc bicyklů s torpédovou brzdou asi neprohánělo.
さようなら。
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Torpéda jihlavského vynálezce ničila ponorky

Příspěvek od Stuka »

Leda že by název torpedos zavedli v Čechách katoličtí kněží, když slyšeli Jana Žižku láteřit, že musí kvůli nim "furtšlapat" do kopce a z kopce a tahat těžké vozy. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Torpéda jihlavského vynálezce ničila ponorky

Příspěvek od Alfik »

Destroyi, beru, páč doklady nemám :) a sám jsem si myslel že to bude trošku latina. Ovšem to, že byla konstr. v RU je pravda. Takže i na místních prknech.
Stuko, ano Hedy Lamarrová. Díky. Ten dokument jsem neviděl, pohledám v archívu ČT. Je možné, že prostě využili "tandemu" chytrý plus vlivná. A protože ona ještě ty poplatky dostávat může (on už třeba ne), tak se ví více o ní. I dnes je nejlepší k vydání vědecké práce dopsat na seznam spolupracovníků šéfa... No a co se týče zlotřilých papeženců - možná, možná :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Torpéda jihlavského vynálezce ničila ponorky

Příspěvek od kopapaka »

Stuka píše: Z dokumentu mi Lamarr nepřipadala nijak závratně inteligentní, hloubající , leda že by v některé chvíli správně ťukla - to ji nechci odepřít, možné to je, že řekla něco v duchu: "Ale miláčku, nedalo by se to použít i jinde?"
A zbytek dotáhl Antheil, přičemž krásnou dámu svého srdce označil za div že ne původce celého projektu a zajistil ji slávu a peníze z patentu, který jak víme, vydrží déle než krása a herecká sláva. :D
Kdo ví, jak to vlastně mohlo být. Jenže, on když je někdo zaměřený na určitou věc, často ho ta jiná možnost nenapadne. Už jsem takových věcí ( tedy ne že bych vynalézal, ale v práci a tak :) ) zažil...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Komplexní témata a různé“