Ferdinand Ritter von Mannlicher

vojáci a jejich velitelé, politici

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav, Rase

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferdinand Ritter von Mannlicher

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Když mě se při vzpomínce na tu dobu asociují díla jako Na západní frontě klid, Gallipoli (a ostatně i tebou zmiňovaný Signum Laudis) a veškerá romantika je v tu ránu fuč... Byla to velmi drsná a velmi těžká doba....

BTW: A vzpomněl jsem si na krásný seriál "Muži na křídlech"... (přátelé a později i protivníci Etienne Leroux a Hans Meister a počátky letectví...)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ferdinand Ritter von Mannlicher

Příspěvek od Rase »

Hodně tomu zkreslení přispívají černobílé fotografie a filmy (navíc němé a často se sekanými pohyby lidí). Viděl jsem hodně povedenou rekonstrukci, kdy nějaká žena, co umí odezírat od úst, překládala co si lidé na videích povídají. Hodně užitečné jsou i moderní filmové rekonstrukce (pomalu začíná být in i Velká válka), nebo rekonstrukce bojů, u kterých si člověk lépe uvědomí, že to byli lidi jako my.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Bublifuk
praporčík
praporčík
Příspěvky: 353
Registrován: 2/9/2008, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Ferdinand Ritter von Mannlicher

Příspěvek od Bublifuk »

Rase píše:To bude asi jen fikce, jediné co mě napadá, tak by to mohlo být vyvážení hlavně místo bodáku, ale proč granátem že.
Ještě mě napadá, že by to mohl být filmařský pokus o "puškový granátomet" ale ty u Mannlicherek nepoužívaly pokud vím. Navíc by byl granát na konci hlavně a ne násadkový, ale ovlálný nebo válcovitý (rozhodně bez násadky).
Tak to vypadá, že Rakousko-Uherská armáda podle všeho puškové granátomety užívala - granát se v originále jmenoval: "Zeitzünder Gewehrgranate" - jak už název napovídá, šlo o granát puškový. Je vidět třeba zde - http://www.pickelhaubes.com/bb/viewtopi ... 4&start=50. Pro střelbu z granátometu se vyráběla i pomocná mířidla, která se na pušku instalovala před jeho použitím.

Nevím, do jaké míry došly puškové granátomety na Mannlicherkách rozšíření, ale pokud zní dotaz, zda existovaly, tak ano
Obrázek

Nemůžeš tvrdit, že civilizace nezaznamenává určitý pokrok, neboť v každé další válce Tě zabijí novým způsobem.
W.Rogers
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ferdinand Ritter von Mannlicher

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vyštrachal jsem fotku použití granátu na M95

Obrázek

A stránka, odkud pochází (a je tam o tom i více povídání) http://forums.gunboards.com/showthread. ... le-grenade

Edit: Abych nedělal machra... Tušení jsem také neměl a našel jsem to až na základě Bublifukových informací... :)
Naposledy upravil(a) Aaron Goldstein dne 7/7/2016, 12:56, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Ferdinand Ritter von Mannlicher

Příspěvek od Rase »

Bublifuk:
o tom jsem neměl ani tušení. Tady je odkaz: http://inert-ord.net/rod02h/aus_gurg/index.html

Obrázek

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Osobnosti“