Kammhuberova linie - PVO říše

letecké operace na západní frontě

Moderátoři: Pátrač, Tempik

Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Inak, neviem ako ale dostal som sa do pozície obhajcu nemeckej PVO,pritom toto nikdy nebolo mojím cielom :)
Ale ked sa už bavíme o tom,ktorá PVO nepriatela zastavila. Britská nikdy úplne nemcov nezastavila v pravom slova zmysle. Postupne už boli nálety obmedzené lebo bolo treba lietadlá na východe takže nebyť Ruska mohli Nemci ešte nad Britániu lietať. Hoci to by museli opraviť svoju stratégiu náletov na mestá a zamerať sa opäť na podstatné ciele ako boli zdroje britského zbrojného priemyslu. Lebo Nemci potom v podstate lietali zbytočne,ked bombardovali mestá, výsledok náletov na morálku bol mizivý tak ako aj opačne pri náletoch na Nemecko. Ale nemecký zbrojný priemysel bol ničený spojeneckými náletmi na dôležité výrobné miesta,takže výroba stíhačiek a podobných PVO vecí bola spomalená,hoci len čiastočne ale museli byť hladané možnosti ako vyrábať aj počas bombardovania.
A nestavili američania svoju dennú ofenzívu po prvých fiaskach,ktoré schytali? Až ked bol dostatočný počet sprievodných lietadiel rozbehli nálety vo velkom a briti museli svoje nálety vykonávať prevážne v noci,takže to je tiež príklad,že cez deň to asi nebolo len tak lahké preletieť.
Počty mrvtych a zostrelených na to či bola úspešná britská alebo nemecká nemajú žiaden vplyv,už len preto,že obe boli rozdielne dlhé a obe strany do nej nasadili rozdielne počty lietadiel. nemôžeš povedať,že američania boli lepší vojaci ako rusi,lebo mali menej strát v európe.
"Navic Nemci se na valku pripravovali dlouho dopredu, zatimco Anglicani byli spici Ruzenky a vsechno dohaneli na posledni chvili... " Lenže Nemci začínali s vyzbrojovaním a tvorením letectva v 30tych rokoch zatial čo briti mali letectvo už od WWI a mohli ho vylepšovať na základe skúseností. Je to to isté ako s námorníctvom,ktoré vzinkalo až pred vojnou.
A to že boli Briti Ruženky hádam nemyslíš vážne. Ved práve briti boli zastánci teorie,že bombardéry vyhrávajú vojny a na tejto taktike dlho pracovali. A mali tiež dialkové bombardéry,ktoré Nemci nikdy nemali.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

M1A2 Abrams píše:"Navic Nemci se na valku pripravovali dlouho dopredu, zatimco Anglicani byli spici Ruzenky a vsechno dohaneli na posledni chvili... " Lenže Nemci začínali s vyzbrojovaním a tvorením letectva v 30tych rokoch zatial čo briti mali letectvo už od WWI a mohli ho vylepšovať na základe skúseností. Je to to isté ako s námorníctvom,ktoré vzinkalo až pred vojnou.
A to že boli Briti Ruženky hádam nemyslíš vážne. Ved práve briti boli zastánci teorie,že bombardéry vyhrávajú vojny a na tejto taktike dlho pracovali. A mali tiež dialkové bombardéry,ktoré Nemci nikdy nemali.
tady jsem mel na mysli prave pripad BOB, tedy obranu vlasti, to Britove hrube podcenili hlavne proto, ze se vzil nazor, jak pises, ze bombardery vyhravaji valku a bombarder vzdycky proleti. Diky tomu tedy nemeli dost stihacek, protiletadlovych del, proste system teprve zacali utvaret.
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No, jak dopadla BoB? Proč byla zrušena plánovaná invaze do Británie? Protože LW neuspěla, britská PVO ji působila stále těžší ztráty až přestaly být její útoky efektivní, ztráty LW převýšili ztráty britské. To byl jednoznačný úspěch!

Atlantis: já osobně beru strategické bombardování Německa za jednu z nejdůležitějších příčin jeho porážky.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Yamato: to je jasné,že straty Nemcov boli postupne vyššie než britské. Lebo zatial čo nemci útočili na mestá výroba lietadiel pokračovala takže nemci riskovali svoje lietadlá pri útokoch na ciele,ktoré im nemohli priniesť nijakú výhodu. Proste celá stratégia bombardovania miest bola iba zbytočná strata matierálu a ludí. To isté platí o spojeneckej ofenzíve na nemecké mestá. Bombardovanie zbrojných zariadení svoj úžitok prinieslo,bombardovanie miest nie.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Atlantis píše:Zastavit rozjeté američany nemohl asi nikdo. Ale ztráty kolem 5% na jediný nálet nejsou rozhodně zanedbatelné. Navíc při některých měli britové klidně 10% a Američané i 20%. To už bylo natolik významné, aby to nálety dokázalo oslabit. Navíc obecně všichni víme, jak moc "účinná" bombardovací ofenzíva byla. A každopádně navíc třeba i naše 311byla převedena v důsledku těžkých ztrát (56%) k příbřežnímu letectvu, aby se vůbec vzpamatovala.
Já mám na to stejný názor.Jde se na to dívat z několika stran a to jak úspěšné nálety byly i se ztrátami,a jak úspěšné byly pokud by se ztráty nebraly, já to myslel že to kolik letadel sestřelila PVO, dobře to je uvedeno v % určuvalo jak byla dobrá nebo ne.Proto si myslím že ta německá zase tak špatná nebyla.

"Keby bola PVO mohla spolupracovať so silnými stíhacími jednotkami,ktoré by napadali bombardéry po celú cestu ako leteli na ciel"
To by nejsíš nebylo možné uskuteřnit a taky se tak nestalo, a´t už to bylo vzhedem ke množství pilotů, kteří byli kvalitně vycvičeni, nebo množství paliva, nebo toho že letadla byla potřeba více jinde...ale to už sem zase jinde.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Jenom taková nevýznamná poznámka, všude jinde jsem se zatím setkal s tím, že jednalo o generála Kammhubera, nikoliv Kanhubera...
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Dík za upozornenie Karayo, opravili sme to.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

LW hlavně v BoB neuspěla, protože se bála a neudělala max. nasazeni. Všichni asi uznáme, že při pokr. náletů na letiště+útoků na radary by se britská PVO zhroutila do pár týdnů. Ale nestalo se. Spojenci holt neměli Göringa a Hitlera s jejich vizemi.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No, je to možné, ale rozhodně bych to neviděl tak jistě...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

já bych to celkem jistě viděl. v době kdy německé útoky na britská letiště vrcholila, byla RAF na pokraji zhroucení, ve skladech zbývalo jen několik náhradních letounů(přesné číslo nevim a nemůžu najít knihu kde to je) a piloti byli naprosto vyčerpaní, takže kdyby LWpokračovala v útocích na letiště tak by měla RAF problém
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Problém ano, zhroucení není vůbec jisté. S tím nedostatkem letounů to nebylo zdaleka tak hrozné (snad to najdu) a únava byla na obou stranách.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

U Němců ne tak hrozná (to klidně tvrdit budu)
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ale? A jakpak to? Německý Übermench vydržel víc?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Sorry že oživuju takhle starou diskusi, ale mám velkou prosbu... Nemáte někdo čísla ztrát spojeneckých bombardérů za celou válku? Hledám hlavně poměr sestřelených stíhači a flakem, pokud možno minimálně na začátku a ke konci. Kdysi jsem to někde viděl, ale nemůžu to najít ani na netu :( .
Odpovědět

Zpět na „Válka ve vzduchu“