Hydepark

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Připájím se k Hansovi. Konečně má Pozorovatel signalista tuze pěkný avatar. Ten předtím mně budil ze spaní. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Ovšem ten vlčí pohled :oops: ...hmmmm! Cítím rozpolcenost! :)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Vím že se to tu probíralo milionkrát a ač se pořádně nikdy (logicky) nevysvětlilo proč by si někdo nemohl nalinkovat obrázek odjinud, pořád se tu šikanují i úplně nový lidé. viz:
skelet píše:Díky za pozvánku na akci, ale prosím vlož zde obrázek dle tohoto návodu
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3037
Děkuji
Někdo nový sem přijde, zaregistruje se, má zájem zdejší komunitu o něčem informovat a třeba by se i přidal a je to rozumný člověk a dostane se mu takové odpovědi. Plno lidí si zaklepe na čelo, protože vložení obrázku je asi tak 10x časově náročnější než registrace a napsání průměrně velkého příspěvku. Podle mne je každého věc, jestli sem chce dát obrázek ze svého webu, z jiného webu, nebo si to chce posychrovat a mít ho přímo tu. Pokud nějaký autor přijde v článku o obrázky, je to jeho vizitka. Palba obrázkový systém je jak programovat kalendář pod linuxem ( tedy mít na to manuál a přečíst si jej tak 10x).
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Souhlasím že vžadovat umístění obrázků na Palbu i u časově takto omezených akcí je asi zbytečné. Nicméně ono to až tak složité zase není.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No jak to říct... prostě to tak je, záměrem je uchovat obrázky a taky "kontrolovat" jejich náhledy, takto mají jednotný mustr. Už jsem tu zažil pár obrázků kdy i můj skoro FullHD nestíhal...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tempik: to je otázka pro administrátory.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hydepark

Příspěvek od TonyHazard »

Tempik píše:Vím že se to tu probíralo milionkrát a ač se pořádně nikdy (logicky) nevysvětlilo proč by si někdo nemohl nalinkovat obrázek odjinud, pořád se tu šikanují i úplně nový lidé. viz:
skelet píše:Díky za pozvánku na akci, ale prosím vlož zde obrázek dle tohoto návodu
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3037
Děkuji
Někdo nový sem přijde, zaregistruje se, má zájem zdejší komunitu o něčem informovat a třeba by se i přidal a je to rozumný člověk a dostane se mu takové odpovědi. Plno lidí si zaklepe na čelo, protože vložení obrázku je asi tak 10x časově náročnější než registrace a napsání průměrně velkého příspěvku. Podle mne je každého věc, jestli sem chce dát obrázek ze svého webu, z jiného webu, nebo si to chce posychrovat a mít ho přímo tu. Pokud nějaký autor přijde v článku o obrázky, je to jeho vizitka. Palba obrázkový systém je jak programovat kalendář pod linuxem ( tedy mít na to manuál a přečíst si jej tak 10x).
Tempíku, tento systém ukládání fotek (obrázků), který Palba má, je ten nejlepší co znám. Částečně to vysvětlil sapík, pokud sem přeneseš obrázek odjinud (třeba z ImageShack), může se po čase ztratit. Obrázek uložený podle systému Palby ne. Někteří sem přenášejí obrázky zbytečně velké, které pak rozhazují monitor, při čtení se pak musí přejíždět ze strany na stranu. Přitom systém ukládání je jednoduchý, pochopí ho každý.
Nový člen si převážně nevšimne, že zde máme tuto vymoženost a vkládá obrázky, buď jak je zvyklý, nebo jak se mu podaří. V tom horším případě použije "Připojit soubor" dole v příspěvku (což je u nás zakázáno nebo spíše se nedoporučuje). Moderátor by měl obrázek vyměnit a upozornit uživatele na správný postup (třeba přes SZ), já to tak ve svých tématech dělám.
Hlavní důvod proč se nesmí tímto způsobem (přes "Připojit soubor") ukládat obrázky je, že více zatěžují a hlavně, že je hosté nevidí. Kdysi Palba byla zaplněna takto uloženými obrázky (asi 5000). Byla vyhlášena akce na jejich změnu, já jich vyměnil kolem 3500 (dělal jsem na tom asi 3/4 roku), tak vím co to je. Toť vše, tedy žádná šikana, v tomto jsem za skeletem.
Tím by se měla určit velikost odjinud použitých obrázků (max 800x800).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

odemčeno
ObrázekObrázekObrázek
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Odpusťte starci; bude to asi moje posedlost.
Asi nebudu sám, komu vadí gramatická "vyspělost" některých přispěvatelů. Přitom nedbání gramatických pravidel dokáže zkazit dojem z třeba jinak dobrého článku se zajímavým tématem. (Koneckonců názor, že články gramaticky v pořádku jsou čtivější, se už na Palbě vyskytl.) Najdete lidi, kteří znají (cituji kolegu Bleu) "složení 6té vrstvy pancíře tanku Leopard 2A6", chtějí se o svou znalost podělit a v euforii nad znalostí jim je stylizace šumafuk. Další, popuzeni tím, že si jim někdo dovolil oponovat jejich názor, se tak náruživě pustí do cupování svého oponenta, že taky nekoukají na provedení. Zaplaťpámbu, že vynechají různé pr..le a podobně.
Nebude jednoduchý způsob, jak centrálně hlídat gramatickou kvalitu textů. Takže hlídání je na autorech. A když už nejsou autoři na výši, bývají kontrolou gramatiky vybaveny textové editory.
Obrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Textové editory neohlídají i/y ve shodě přísudku s podmětem, což mě, ač čeština není prvním jazykem kterým jsem na tomto světě hovořil, také opravdu drásá. U některých se to patrně nezmění a nemohou za to. Znám to z vlastní rodiny, bratr je těžký dyslektik. V tom případě nezbude dotyčným pokud píší článek, domluvit se s někým na korektuře.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Ano u některých to nezměníš, v tom máš pravdu ale proboha když už jsem si vědom této své chyby tak to dám alespoň někomu znalejšímu přečíst. Osobně problémy s gramatikou nemám ale když čtu článek který je technicky na výši ale gramaticky na úrovni třetí třídy zvláštní školy tak je to na pár facek (neberte to osobně).

Potom je tu ale ještě jedna možnost. Už jsem se s tím setkal na některých portálech a jde o to že někteří takto píší schválně. U některých jedinců je prostě COOL dělat negramotného. A to je pak taky na pár facek.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Co dodat? Kdo se hlásí dobrovolně jako gramatický a jazykový korektor?

Tady píšou, že v nové verzi Office 2007 bude již tento nástroj integrován přímo. Tato kontrola odhalí daleko vetší rozsah chyb, všimne si například:
- shody přísudku s podmětem
- chybějící nebo přebývající interpunkce
Zdroj: skrivanek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Myslím, že to docela sedí, Lorde - i Pátrač shledal, že s danou verzí "ofisů" se mu snížil počet chyb :)

EDIT: akorát když nad tím přemýšlím, ještě stále to má ten nepříjemný zvyk, že to čas od času přepisuje cizí slova na něco českého - a pak vznikají samé legrační situace :mrgreen:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Pozorovatel-signalista píše:akorát když nad tím přemýšlím, ještě stále to má ten nepříjemný zvyk, že to čas od času přepisuje cizí slova na něco českého - a pak vznikají samé legrační situace :mrgreen:
Bezva! Tak to už je Pátrač v tomhle ohledu asi pěkně zkušený, že? Když tak se ho prosím zeptej, zda mám jméno Иноятхон Xолватов přepsat jako Inojatchon Cholvatov, Jinojatchon Cholvatov anebo Jünojatchon Cholvatov, protože ať na to koukám, jak na to koukám, pořád mi to nepřipadá jako jméno, ale jako skřeky pacienta plicního sanatoria v posledním tažení. :(
BTW, nějaký office opravátory jsou na hovno, jak správně tady - http://www.youtube.com/watch?v=n3lsgXHKdOo - vysvětluje Franta Ringo Čech.
さようなら。
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Na Firefoxe mám nahodený slovenský jazykový balíček - v príspevkoch ohlídá väčšinu vecí. Český som neskúšal, ale mal by byť podobný.

IMHO - vyjadrovať sa "spisovne", gramaticky správne, s diakritikou a interpunkciou, považujem za istý prejav úcty k ľudom, ktorý to budú po mne čítať.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Omluva, popletl jsem temata
Naposledy upravil(a) Franz Trubka dne 17/11/2011, 05:39, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Lord píše:Co dodat? Kdo se hlásí dobrovolně jako gramatický a jazykový korektor?
No vzhledem k rozsahu Palby by to zřejmě byla práce na plný úvazek. A navíc by to bylo minimálně pro dva lidi. Ne každý komu jede dobře čeština totiž zvládne bezchybně i gramatiku slovenskou. A to už vůbec neberu do úvahy východňárštinu, hanáčtinu, hantec a podobně.
Takže moderátoři, hlaste se :eek:

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Jsem rád, že se Scrat přihlásil dobrovolně. K nové funkci gratuluji :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

"Vše co řeknete může být a bude použito proti Vám". :-? No nic, slibuji že se polepším (budu držet hubu).

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

držet hubu netřeba (právě naopak), myslel jsem to v dobrém :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“