Technologie STEALTH

Letadla, vrtulníky, výzbroj, bomby.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Nevím kam bych ho zařadil, ale na několika zdrojích i na videu který je dodávané ke Světové encyklopedii letadel je SR-71 popisován v kategorii stealth letadel...já vím jaké teploty dosahuje SR-71,nátěr RAm je jen na spodních plochách pže se nepřdpokládao že by bylo potřeba přijímání radarového signálu z jiné strany, údajně se na Sr-71 experimentovalo poprvé s účinky RAM v použití.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Jacku, souhlasím, SR-71 patří mezi elitu elit v letectví, skutečně jen několik strojů se mu (snad) může něčím rovnat.

Ten povlak RAM tam asi fakt nebude, ale určité Stealth prvky (ty "zuby") mohly být použity a do značné míry stačit. Kvalita radarů v době vzniku také byla jinde než dnes...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

Nech je to akokoľvek, v mojich očiach ostáva najlepším strojom. A mimochodom s tým náterom to je celkom logické, že by bol iba na spodnej strane.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Jj jeho výkony jsou super, nevíte někdo jestli byl použit i v jiné formě než špionážní letoun, já jenom něco málo slyšel v TV, tkaové spekulace že by zkoušen is nějakými zbraněmi?
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

Ja som počul o tom, že sa naňho mohol namontovať aj menší ďialkovo ovládaný stroj, ktorý vykonával prieskum z menšej výšky bez ohrozenia pilota. Ale o zbraňových systémoch som nepočul
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ano, existovalo prototypové stíhací provedení YF-12 s radarem a řízenými střelami s extrémně velkým dosahem a nukleární hlavicí typu AIM-47 A v pumovnicích

ObrázekObrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

No teda, a prečo to ostalo iba ako prototyp?
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Strašidelná cena a vlastně absence cílů pro tak extrémně výkonný stroj.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

A hlavně nástup Migu 25 a vytlačení špionážními družicemi.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No, přes veškerou úctu k MiGu-25 by pro F-12 představoval spíše cvičný terč. A ty špionážní družice...ono to tenkrát bylo trochu uspěchané, jak se nakonec ukázalo.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

Na druhej strane by to bola výborná odstrašujúca zbraň. Rovnako ako samotná atómová bomba, ktorá sa po vojne už nepoužila, aj keď ich bolo vyrobených neuveriteľne veľa.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Yamato:To máš z letectví a kosmonautiky? Myslím, že jsem to tam četl už někdy v roce 1966. A když se to dostalo až do L+K, tak to na tehdejší dobu musela být odcela stará informace. Kdy se vlastně začal používat kos?
btw:Vtip je v tom, že jako jedno z vedlejších použití byla zmíněna nebojová špionážní verze:-)

Jacku, přepočítej si údaje, 3,4 machu je cca 1,1 km/s, ne čtyři. To zvládali tak možná X-15tky, ale ne SR-71. Btw:Odkud máš 3,4. Já ve své encyklopedii letectví mám jako max rovné tři. A je to uvedeno jako rychlostní rekord.
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

Aha, prepáč, pomýlil som sa. Ja som to prepočítaval zle.......stáva sa mi to často, keď prepočítavam km/h na m/s.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Jedno. Uvádějí s oblibou jinde, že 1Mach je 1000km/h, čímž mě pravidelně uvádějí do varu. Taky jsem uvažoval o tom, neb SR-71 dosahuje cca 3600km/h, což je právě 3 machy. Nevzniklo i tohle tady?
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

No 3600 km/h jsou 3Machy pri teplote kolem 20 stupnu Celsia,coz ve vyskach kde lita SR71 rozhodne neni.V -50 stupnich ktery jsou ve stratosfere je rychlost zvuku pod 1100 km/h
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Budiž. Já to vždycky přpočítávám na hladině moře. Myslel jsem, že je to standartní převod.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Při poslední letu SR-71 byl dosažen poslední rekordnu: 500 km překonáno rychlostí 3608,75 km/h! Při průzkumných misích bylo nepochybně možné dosáhnout podobných výkonů.

Jednomístný, lehčí a ablativním nátěrem opatřený A-2 (CIA) zcela jistě dosahoval ještě vyšších výkonů.

Jo a zjistil jsem, že údajně odrazová plocha SR-71 byla cca 2,5 m2. Ekvivalentem je velmi malé letadlo...třeba sportovní.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

Potom mi je jasné, prečo nebol žiadny zostrelený. Je to naozaj zaujímavý stroj. A myslíš že A-2 bol rychlejší? Ja som bol doteraz v tom, že SR-71 je najrýchlejší stroj na svete. A dokonca som to tak videl aj v televízii na Spektrum. Nieje to pravda?
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

YAMATO píše:Jo a zjistil jsem, že údajně odrazová plocha SR-71 byla cca 2,5 m2. Ekvivalentem je velmi malé letadlo...třeba sportovní.
problem je v tom, ze maloktery sportovni letadlo lita rychlosti 3 machy, takze pokud operator neni pako, je mu hned jasny, ktera mlati...
válka je vůl
Uživatelský avatar
Jack
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 5/12/2005, 19:08
Bydliště: SR

Příspěvek od Jack »

Nikdy nevieš. :lol: :lol: :lol: Nejaký podnikavec možno zaspal do práce, tak sa musí ponáhľať. Ale máš pravdu...to ma nenapadlo. :)
Odpovědět

Zpět na „Letectvo“