Finalizace portálu

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Po letech čekání, zda se neobjeví nějaká další verze nového software, na kterém běžel kdysi tento portál, ale i po různém zvažování, a v neposledním vůli a prostředkům, jsme se rozhodli fórum kompletně přeinstalovat. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože staré fórum fungovalo dobře, ale jeho vývoj se zastavil, na webu s jeho podporou už léta nebylo nic nového a během času se ukazovaly i různé provozní problémy. Do budoucna nebylo tedy možné očekávat v tomto směru jakoukoliv změnu stavu. To by časem ohrozilo bezpečnost fóra, znemožnilo přidávání dalších funkcí a vůbec ohrozilo veškerý další rozvoj. Přestože pár funkcí ze starého portálu chybí, většina z nich byla nahrazena a spousta věcí je tu nových. Vlastně došlo k zobrazení toho skutečně důležitého a pro nás praktického. Věřím, že mnoho uživatelů si už zvyklo a mnohým se jistě nový engine zalíbil.

Přestože pro phpBB3 existuje několik portálů, žádný z nich nenabízel všechny funkce starého řešení (ale ne vše jsme také potřebovali), proto se šlo cestou určitých úprav. Například byl přidán mód pro články, resp. založená témata, jakási obdoba jednoduchého redakčního systému, která umožní procházet texty i do historie, včetně stránkování. Vede na něj odkaz přes menu - odkaz Články. V konečné verzi půjde o Archiv témat po letech a měsících, vzhledem k rozsáhlosti celého fóra a množství sekcí. Mod Newspage zobrazuje stránku s nejnovějšími tématy z fór. Počítám, že přidáme sekce skoro z veškerých fór a subfór, které stojí za to, a navigace bude po letech a měsících (může být i po fórech, vyzkoušel jsem, ale bylo by toho moc). To poskytne globálním moderátorům nástroj přehledu, kontroly a případného "šperkování sekcí", ale hlavně čtenářům všehohuť témat. Takže budou vědět, "aha tyhle měsíce z roku 2006 mám už přečtené" nebo "půl roku jsem tady nebyl, takže začneme číst archiv od března, dubna".

Byl dodán také vzkazník neboli Chat, což je zmodernizovaná verze shoutboxu, která umožňuje na fóru, jak už název napovídá psát krátké zprávy o dění. Určité potíže při přechodu způsobilo staré formátování příspěvků BBcody, to se podařilo částečně vyřešit a zbytek úprav čeká na moderátory. Mimochodem je možné třeba přidávání videí do příspěvků.

Veškeré dění na fórum mohou sledovat i neregistrovaní uživatelé na stránce Aktivní témata. A to i o několik desítek příspěvků zpátky. Vše je tedy tak trochu směrováno na "čtivost".

V neposlední řadě se změnilo trochu i personální obsazení našeho týmu, někteří členové "odešli", ale jiní aktivnější naopak dostali nové funkce. Nezapomínáme, kdo Palbu podpořil, kdo to s ní myslí dobře, a těmto lidem se dá pochopitelně prostor a pravomoce.

Tím se finalizace nového portálu blíží k závěru, pracuje se ještě na bezchybném upgrade a kódování galerií, které budou dokončeny doufám do týdne. Další vývoj směřuje k "výstavní síni", wiki, etc. Tím bude položena "stategická" platforma pro další rozvoj. Palba bude působit "profesionálnějším" dojmem a stane se z ní skutečný vojenský website podle moderních standardů.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Destroyman »

Lorde, sorry, ale nemůžu si pomoct. Kdybys svou nezměrnou a obdivuhodnou energii radši věnoval napsání jednoho jedinýho pořádnýho článku (na což ses bohužel už celá léta nezmohl), bylo by podle mě líp. Takhle má palba sice řadu všelijakých velezajímavých udělátek, jenže málokdo se v nich:
a) vyzná
b) málokdo chápe, k čemu vlastně jsou. Aspoň já coby PC lama nechápu vůbec nic. Mám-li být konkrétní, tak třeba mi naprosto mi uniká ona opěvovaná pitomost kolem Wiki. Ale možná to bude tím, že osobně Wiki pohrdám. Krom toho jsem nepochopil smysl, kterou ta slavná Wiki má. Vlastně ani nerozumím tomu, proč tady ta sračka je, když v ní vlastně nic není.
O tom, že na nové palbě se nemohu přihlásit natrvalo a pokaždé musím poníženě vyplňovat, kdo že jsem a co tu chci, o tom ani nemluvě. To je bezpochyby jen drobnůstka, se kterou mám problém jenom já a všichni kolem nad tím musí povinně jásat.
Ale jak říkám, tohle je můj názor a nikomu ho vnucovat nemíním.
さようなら。
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Některým lidem se zkratka není možné odvděčit a mají svůj ironický styl. Wiki je o kolektivní práci, takže nic pro tebe. A jak jsem už psal jinde, sám taky nevím zda se chytne, nicméně to už je jen takový detail, který ani moc nestál. Na některých portálech funguje docela dobře a má pozitivní ohlasy.
Co se týče toho přihlašování, Kamil se na to bude muset ještě podívat. Co jsem četl, tak se to při upgrade stává, ale co s tím nevím. Každopádně až se udělají ještě nějaký "dodělávky", měl by se na to vrhnout, sám kolem toho musí ještě něco naštudovat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Destroyman »

Lord píše:Wiki je o kolektivní práci, takže nic pro tebe.
No, to pochopitelně. Já se do stáda nikdy nahnat nenechal, nenechám a nemyslím, že činím špatnou věc. :wink:
Nicméně z toho vyplývá jeden zvídavý dotaz. Dosud to tady vypadalo tak, že každej "jel po svým prkně", což v důsledku dávalo dohromady docela pestrou a zajímavou paletu témat a názorů. To bylo podle náčelnictva celá léta jako špatně?
A dále: S novou palbou se to nějak mění? Odteď se bude smět psát jinak; nějak jako všichni dohromady? Něco jako básníci z Devětsilu, kteří věřili, že jednotlivec nezmůže nic a jedině v kolektivu je síla, ve finále se stejně porafali a každej šel svou cestou?
V tom případě se můžu jen omluvit, kajícně říct že mi tenhle trend bohužel unikl a prorocky prohlásit: "No nazdar..." :-?
さようなら。
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Destroy to rozhodně ne. Psát si budete, jak jste psali. To bylo a je naprosto v pořádku!
Jen některý "výstavní články", včetně tvých se můžou dát do drupalu (CMS, zatím taky prázdný), ale to je opět čistě autorská platforma.
Nikdo se do ničeho pochopitelně nutit nebude. Komu vyhovuje individuální linie si pojede dál. Jádro je daný a to ostatní je jen rozšíření.

Pokud jsem najdou tací, kteří budou chtít průběžně věci doplňovat. A třeba na jednom vojenském portálu funguje tzv. faktografické fórum.
Ovšem wiki by pro to byla možná vhodnější.
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/456793#456793
Ideální jsou třeba různý šablony a vůbec popis vojenské techniky.
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/456787#456787
Můžou se najít nějaká témata jako popis míst, studená válka, etc.
Nebo http://wiki.worldoftanks.com/Main_Page
http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia: ... ry_history
http://althistory.wikia.com/wiki/Greate ... America%29
V neposlední řadě je možné udělat shrnutí a odkazovník termínů na vlastní práce.
To využití může bejt různý a široký, vojenské projekty např. sestřelených stíhaček, nebo vůbec žádný :rotuj:
Nepředpokládám nějaký "velký rozkošatění", leč pro něco třeba návody, dokumentaci, to může bejt dobrý.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
redy
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 246
Registrován: 12/7/2011, 14:30

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od redy »

Připomínám prolinkování, případně přepracování "Vítejte". Je to jenom drobnost a mohlo by se na na to zapomenout.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Redy všechno bude, ale my nebudeme. Každopádně díky, potíž je v tom, že se to musí hacknout přes db, ale poslal jsem Kamilovi, co by měl doplnit.
Jinak to přihlašování, prý sem lezete bez www, to je prej problém, nevím, ale Kamil to nějak tuní, takže uvidíme.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Tunac »

Na co si nemohu zvyknout je, že se obrázek otevírá ve stejné záložce. A ještě potom provokuje hláškou, že na zavření obrázku stačí kliknout, což není pravda. Nešlo by i s tímto něco udělat???
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Asi by se musel doplnit JavaScript, aby to fungovalo podobně jako v "ALBUM"
http://www.palba.cz/album/displayimage. ... play_media
... po kliknutí na větší obrázek, Kamil to nějak vymyslel, ale tohle nedal, snad odpoví sám, zda by to šlo?
Jsou to sice detaily, ale možná pro někoho příjemné.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od K4M1L »

když kliknete na obrázek kolečkem, tak dosáhnete stejného výsledku.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od kopapaka »

K4M1L píše:když kliknete na obrázek kolečkem, tak dosáhnete stejného výsledku.
Tak to je dokonalé. Jen si to zapamatovat :D
A ještě dodám, že to funguje i u linků...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Doufám, že všichni máte "kolečko" :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Chci se ještě zeptat, zda se někomu občas stane, že když klikne http://www.palba.cz/recent.php v tomto seznamu vpravo na bílý obdélníček, tak ho to ne vždy hodí na poslední příspěvěk, ale musí dát obnovit?
Příklad ...
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=1&t ... 44#p129244
Mě to občas habruje, používám lišku.
A dále kdo má IE a http://www.palba.cz/index.php zde má stránku roztaženou "do nekonečna"?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Scrat »

Lord píše:Doufám, že všichni máte "kolečko
Přiznám se :oops: . Já kolečko nemám, čučím na tablet ze všech stran ale kolečko nikde. Připojil bych hlodavce od kompu ale nejde to. :cry:

scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

A co přihlašování přes tablet OK? Jinak zobrazení dobrý?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od K4M1L »

tak ale tablet má taky funkci otevřít v novém okně... Ono jde předělat forum tak aby byly všechny odkazy s atributem target="blank", ale ovlivní to megamenu a všechno.
dedo dusan
Příspěvky: 1
Registrován: 21/9/2012, 10:35

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od dedo dusan »

Citam vas portal dlho a pisem vam prvykrat. Po pokuse o registraciu ma zaregistrovalo namiesto dedo dusan . vo vsetkych vyskusanych podobach na uzivatelske ako je v emailovej adrese a potom to neslo prihlasit. Mozno robil problem otazok, kedze slovencina sa nedala navolit. Teraz ale nech robim, co robim, napriek vasmu tvrdeniu, ze stranky "Pravě dnes" existuju na portaly Palba, kazde hladanie konci hlaskou o nenajdeni. Poradte prosim, ako sa na nich dostat, kedze technika o ktorej to bolo ma zaujima z teraz , zda sa, nie je pristupna. Dakujem.

dedo dusan
simkanin@centrum.sk
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Lord »

Moc nerozumím, co chce básník říci, začnu odzadu "Pravě dnes" je na této adrese http://pravednes.cz/#!army
Nevím, kde jste co viděl?
S tou registrací ... leden se nesmí psát jako január, apod.:) A počítat umíte, ne?
A nakonec jste se zaregistroval, když tady píšete, tak vo co jde?

Tak zatím

LORD
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4161
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od Alfik »

To je nedorozumění, Právě dnes není na Palbě, ale Palba je na Právě dnes.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Finalizace portálu

Příspěvek od TonyHazard »

Alfik píše:To je nedorozumění, Právě dnes není na Palbě, ale Palba je na Právě dnes.
http://pravednes.cz/#!army
dedo dusan píše:Citam vas portal dlho a pisem vam prvykrat. Po pokuse o registraciu ma zaregistrovalo namiesto dedo dusan . vo vsetkych vyskusanych podobach na uzivatelske ako je v emailovej adrese a potom to neslo prihlasit. Mozno robil problem otazok, kedze slovencina sa nedala navolit. Teraz ale nech robim, co robim, napriek vasmu tvrdeniu, ze stranky "Pravě dnes" existuju na portaly Palba, kazde hladanie konci hlaskou o nenajdeni. Poradte prosim, ako sa na nich dostat, kedze technika o ktorej to bolo ma zaujima z teraz , zda sa, nie je pristupna. Dakujem.

dedo dusan
simkanin@centrum.sk
Jestli nedošlo k omylu a nemyslíte : Stalo se dnešního dne ... http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=4372
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“