VERDUN

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
VERDUN
VERDUN je MOFPS z prostředí 1. Světové války. Hrát můžete za Francouze a za Němce. V tuto chvíli je k dispozici otevřena beta verze. Během tohoto veřejného testu budou vývojáři provádět pravidelné aktualizace. Cílem je dostat hru do obchodů STEAM a MAC. Ke hraní potřebujete webový prohlížeč a UNITY plugin. Ve hře se setkáte jen s výběrem typu hry (capture the flag apod.) a výběrem specializace vaší postavy (střelec, granátník apod.).

Hardwarové požadavky:

O.S. : Windows, OSX
CPU: 2,4 ghz
RAM: 1 GB
GPU: Karta podporující DirectX 9 s alespoň 128 MB VRAM



ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Webové stránky hry
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

Nedávno jsem na tuhle záležitost také narazil! :D
Jako milovníka 1. světové války mě to samozřejmě moc potěšilo a oslovilo...
Vypadá to zajímavě. Nepodařilo se mi to ale spustit...
Ty tuhle hru hraješ???
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

Občas, ale nemám na ní moc čas, takže tak 2x - 3x týdně po 1h. Na fóru se objevily výzvy k zařazení techniky, vysloveně jsem narazil na zmínku o "nádržích" Mk IV. :-? , tak snad to vývojáři zapracují. Rozhodně by to té hře přidalo.
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

Tak to by bylo super s těma strojema! :D
Ještě jsem se na to díval a podařilo se mi tu hru spustit. Má radost ale netrvala moc dlouho proto, že se mi to dost seká...
Tak se obávám, že si tuhle záležitost moc nezahraji. :cry:
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »


Ani jsem si nevšiml že přidali trailer. :D
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

Nevíš, čím by jsem mohl obejít to, že mám pouze Build 37? Údajně to má mít vliv na to, že se mi to seká...
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

No já hraji taky .37 nevím o tom že by byl k dispozici jiní build. Do týdne by měla být nová verze podporující HD rozlišení, NCO dělostřelectvo a opravující pár chybiček.
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

No, tak to bude jistě perfektní! :D
Jinak já mám PC-notebook staršího data :cry:

Jeho parametry jsou:
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5550 @ 1,83GHz 1,83GHz
Pamět (RAM): 2046 MB
Typ systému: 32 bitový operační systém

Tak proto mám vážnou obavu, že s tím nic neudělám :cry:
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

Stačí počkat až skončí Beta testing. Vyladí se kód (jsem hold optimista), sníží hardwarové nároky a bude k dispozici klient. Takže odpadne to otravné hraní přes UNITY, neboť samotný prohlížeč zbytečně žere systémové prostředky.
Tuchačevskij píše:Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5550 @ 1,83GHz 1,83GHz
Pamět (RAM): 2046 MB
Typ systému: 32 bitový operační systém
Já taky nemám nic výkonného: TravelMate 7740ZG - CPU Intel P6200 2.13Ghz, 3MB L3 cache, ATI HD 5470 a 4 GB DDR3 RAM. Předpokládám že jedeš pod windows, takže máš 32 bit win xp nebo 7? V 7 to jede o trošičku lépe (odhadem 5% - 10%).
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

No, potíž bude možná v tom, že já mám windows a to VISTA :cry:
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

Tuchačevskij píše:No, potíž bude možná v tom, že já mám windows a to VISTA :cry:
Tak to upřímnou soustrast, to je špatný OS i na poměry Windows. :D No pokud nemáš v úmyslu kupovat nový OS tak co takhle LINUX, pro tvůj "starý" notebook by to bylo oživení. Mrknu se ti kolik to žere v Linuxu a dám vědět.
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

Ok pane :D
Děkuji
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »



Obrázek

No dal jsem si drobet na čas, ale už mám výsledky. V Linuxu je nutné si nainstalovat plugin pod WINE což je něco podobného emulátoru windows aplikací. Všechny výsledky platí pro stejný prohlížeč (Chrome Verze 27.0.1453.94 m). Procesor 2.13 Ghz, 2 jádra, hodnota zatížení CPU je součet zatížení jednotlivých jader se zaokrouhlením na celky po 5%. Vytíženost RAM byla v podstatě vždy kolem 97% - 99% ve všech případech. FPS měřeno vždy po dobu 5 min, od lognutí na účet, použit stejný typ hry, pro každou distribuci vyzkoušeno 5x a zprůměrováno, výsledek je ta nejnižší hodnota u FPS. Nejvyšší hodnota je nejvyšší naměřené FPS po celou dobu měření (zpravidla krátce po lognutí ještě na začátku v zákopech při výběru nastavení hry).
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

Páni! Koukám, že ses vážně činil a věnoval tomu dost času... :up:
Co se týče práci na PC, tak jsi koukám profík. To o mě se to ale v žádném případě říci nedá :cry:
Jak ve znalostech, tak i v práci na PC. Koukám, že v distribuci máš uvedené pouze Windows 7.
Já mám právě ty prokleté Windows Vista, které zde ani uvedené nemáš a těch je dosti známo, že zpomalují počítač. A v tom bych u mě hledal příčinu proč se hra seká a nejde plynule v 1.řadě. Vím, že mě tady napíšeš, že by bylo dobré se jich zbavit. Tenhle názor slýchávám stále :lol:
Mám ale starší notebook (cca 4 roky) a tam tahle neštastná verze Windows už byla právě nahraná od výrobce :cry:
Proto by mě zajímalo, zda-li se dá něco s tím udělat i v mém případě? Obávám se, že asi ne a tím pádem si budu muset o téhle pro mě tak lákavé hře nechat jen zdát... :cry:
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

Tak za prvé ohledně PC jsem laik. Za druhé jsou minimálně dvě možnosti. Ta první a nejednoduší je stáhnout si ISO linux Mint a vypálit na DVD nebo si udělat instalačku na USB Flash. Momentálně asi ta nejlepší distribuce pro toho kdo se seznamuje s linuxem a poskytuje ti tři možnosti:

1. Natáhneš systém z DVD nebo USB Flash do paměti a vyzkoušíš si, jak se ti v něm pracuje a jak je to s podporou otevřených ovladačů pro hardware tvého notebooku. Jedná se o tzv. Live Distro. Tuhle schopnost mají zpravidla všechny distribuce linuxu (existuje jich několik desítek). Často se této schopnosti využívá u tzv. "Záchranných CD/DVD".

2. Nainstaluješ si linux Mint vedle svého OS a při startu PC si vybereš který OS chceš používat tzv. Dual Boot.

3. Nainstaluješ si linux Mint pomocí nástroje Mint4win (obdoba WUBI které bylo v Ubuntu, ale Cannonical ho zrušil) na stejnou partition jako máš svá windows. Osobně nedoporučují, ale z vlastní zkušenosti vím, že uživatele windows tuto možnost ze začátku preferují.

Ta druhá možnost je, že mi pošleš specifikace svého notebooku a juknem na možnost na něj hodit WIN7 (hardwarové požadavky jsou nižší než u Vista). Každopádně bych asi další kroky přesunul na soukromé zprávy ať nezlobíme moderátora. :lej:
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: VERDUN

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Trismegistos píše:ObrázekObrázek
U Verdunu už jsou Renaulty? :)
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: VERDUN

Příspěvek od Trismegistos »

Zatím ještě stále jen jako statický object, ale snad se vývojáři pochlapí. Forum je plné spekulací. Oficiálně bylo pouze potvrzeno, že Ft - 17 a Mark IV. se dostaly do seznamu potencionálně zařaditelných nápadu hráčské komunity.
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: VERDUN

Příspěvek od Tuchačevskij »

Fotečky vypadají vážně moc pěkně! :D
Ten Renault FT-17 jsem tam viděl a MARK-IV bude jistě také pěkně udělaný...
Včera jsem měl na návštěvě známého, který se v PC vyzná a samozřejmě padl můj dotaz i na tuhle hru. Díval se na parametry mého PC a vyřkl konečný ortel - na Tvůj starý počítač (notebook) má tahle hra přeci jen už vyšší nároky. Hlavně co se týká grafiky :cry:
Tak mě nezbývá nic jiného, než-li se s tímto faktem smířit :cry:
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“