Muslimská otázka

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4241
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Alfik »

Lorde, pokud by nebyly použity filtry (modrý na horní a žlutý na spodní), tak by ty fotky nebyly tak "důrazné". To jen na okraj.
Víš jak se ptáme když někdo něco říká - "Qui bono?" Zpravidla to stačí na odhalení toho, proč jsou dvě fotky tak "odlišné".
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od CAT »

Až na to, že to není "před a po demokracii", ale před a po válce :-D
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Lord »

Alfiku, ono nejde ani o filtry jako o bordel na ulici, nejezdí auta, na náměstí primitivní tržnice, lidi s trakaři, apod. Svědčí to o zhroucení zásobování.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od CAT »

Lord: Což je logické po dvou válkách a stává se to i v lepších, než v demokratických rodinách takhle po válce :-)

Obrázek
Lidi sou vtipný, že jim přijde divný, že 6 týdnu po válce bude všude bordel, naivita hýbe světem :-)

http://l2.yimg.com/bt/api/res/1.2/T6RPt ... 00d50b.jpg
Baghdad rok 2013
Obrázek
Baghdad rok 2013

(nadrozměrný obrázek změněn na odkaz - povolená velikost je 800x600) *T*
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od jmodrak »

Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od CAT »

jmodrak: No asi jsi, když to tvrdíš, ale to nedokážu moc dobře posoudit, protože nevim co to má společnýho se mnou...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
950
praporčík
praporčík
Příspěvky: 318
Registrován: 3/6/2010, 18:43
Bydliště: Kolín

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od 950 »

Alchimista: V Bahrajnu i Ománu je přehršel šiítů z Íránu, zatímco místní jsou sunnité. Ti šiíté tam jsou gastarbajtry, kteří se tam usadili ať už legálně nebo ilegálně. Bouřili se, tak dostali po držce. Když k sobě do domu vezmu někoho, kdo pro mě bude dělat třeba zahradníka a on si tam pak přivede rodinu a pak si na mne začne dovolovat, taky poletí. Kdo by si nechal sr.t na hlavu, ře? Pokud jde o to, co se děje tam v Orientu, mě je šuma fuk jestli se tam "tihleti" mezi sebou mydlí. To je jejich věc u nich doma. Já se k nim necpu a totéž bych si vyprošoval od nich! Já jsem doma tady a nechci, aby si "tihleti" mysleli, že tu je Orient. Máme totiž už tak dosti starostí se svými nepřizpůsobivými spoluobčany s nimiž si naše vláda očividně neví rady, nebo né...?
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od noah11 »

K Bahrainu a Ománu kludne prirad aj Kuvajt tam žije pomerne veľká zmeska bangladezanov a indov a ani im nenapadne sa nejak rozťahovať -vyhostenie bez možnosti návratu a taktiež získať Kuvajtské občianstvoje takmer nemožné.
950
praporčík
praporčík
Příspěvky: 318
Registrován: 3/6/2010, 18:43
Bydliště: Kolín

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od 950 »

noah11: S tím občanstvím je to tak: Občanem může být jen ta osoba, která může své v Kuvajtu žijící předky doložit k roku 1932. Kdo nemůže, má smůlu. To kdyby tak bylo u nás...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Pátrač »

950 píše:noah11: S tím občanstvím je to tak: Občanem může být jen ta osoba, která může své v Kuvajtu žijící předky doložit k roku 1932. Kdo nemůže, má smůlu. To kdyby tak bylo u nás...
Co to meleš? Kolego, podívej se na stav našich poválečných dějin. To kdyby bylo u nás, tak by tisíce statečně bojujích Volňáků nemohly k nám. Nebo bys je vystěhoval, pokud by takovou podivuhodnost náš zákonný rámec umožnil?

Kuvajt je něco úplně jiného - tam vůbec nejde o národnosti či náboženství. Tam jde jen a pouze oto, aby k bezpracným penězům z ropy mohla jen úzce vybraná skupina lidí, která se nazývá Kuvajťany. To sem vůbec, ale vůbec nepatří.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od kopapaka »

Pátrač: vždycky záleží na nastavení takového zákona - služba v armádě by určitě mohla být dostatečným důvodem... Nemluvě o tom, že pro takovéto vyjímečné případy by klidně mohla být vyjímka...
Navíc je to stejně jen teorie.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4241
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Alfik »

Vlastně to tak bylo.
Když začal Protektorát (resp. až když se Němci k tomu dostali :) napřed řešili jiné věci), můj praděd a jeho synové jakožto Rusi (přesto že byli občany obou států...) museli do zajat. tábora.
Po válce optovali pro ČR (SSSR požadoval bezpodmínečný návrat VŠECH předvál. občanů, zde se musím zastat Beneše který se v jednáních za tyto občany ČSR postavil, možná že zde je počátek jeho kritizovaného "příklonu ke Stalinovi" - občanů z Volyně, Podkarpatí, Ukrainy, Ruska i Pobaltských států nebylo málo, a Stalin to samozřejmě nechtěl zadarmo), kde ostatně již dlouho před válkou žili, a aby dodrželi (nový, poválečný) zákon, museli na zákl. voj službu.
A to už tady měli i rodiny - např. můj otec se narodil v r. 41!
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mirek58 »

Docela mě v souvislosti s Arabským jarem zajímá kontrastující dění v Turecku. Stačilo pár bomb na turecko - syrské hranici, utečenci (bojovníci za svobodu) v Turecku a už je tu reálná reakce. Zdá se mi že Turci opravdu začínají boj o svou svobodu.
Asi se jim nechce zpátky do chatrčí a pod ručníky.
ObrázekObrázek
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od zenith0009 »

Nezdá se mi to kontrastující. Protest proti autokratické vládě, stejně jako v arabských zemích, kde se na začátku taky protestovalo za uplatňování lidských práv, svobodu slova apod. U revoluce holt hrozí, že může nabrat nepředpokládaný směr...
Obrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mirek58 »

No, já mám takový pocit, že v Turecku za rohem vyčkává armáda.
A tyhle "nepokoje" jsou jen předvoj.
A tam vždy vládla armáda, i sultán byl jen figurka.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Alchymista »

To máš síce pravdu, ale turecký armáda už tiež nie je to, čo bývala - vplyv islamistov výrazne posilnil i v armáde a mnohí "sekulárni" dostojníci boli odstavený.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mirek58 »

To ano, ale v celých dějinách Turecka se vždy našli "mladí "důstojníci, kteří si dokázali vybojovat svoje místo na slunci.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Pátrač »

Mirek58 píše:To ano, ale v celých dějinách Turecka se vždy našli "mladí "důstojníci, kteří si dokázali vybojovat svoje místo na slunci.
Nyní to nepůjde - turecká armáda už není co bývala.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od Mirek58 »

Podle mne stojí Turecko na rozcestí.A lidičky turecký to vědí. Modnost islámu tam díky hospodářskýmu pokroku je nulová, přesunul se do polohy tradiční víry.
Tam nejsou bláznivý češky. Islám si tam prožívají hezky dlouho, tak vědí kde je hranice .
a/ armádu musí bezpodmínečně zachovat, silnou,početnou ,už kvůli Kurdům
b/ a tato se tedy bude neustále hlásit o svůj podíl na moci
c/ tahle armáda není kasárenská, pokud ji zaženou do kasáren, Turecko islamisti roztrhají na kousky
ObrázekObrázek
spitfire.v
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 10/12/2010, 17:01

Re: Muslimská otázka

Příspěvek od spitfire.v »

Na dění v Turecku je spíš zajímavé, jak evropská média mlží a referují jaksi s odstupem a obezřetně, jakoby se tam vlastně nic nedělo a o islámu a boji za udržení sekularismu ani zmínka.
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“