Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Franz Trubka píše:Dnes poprve, po vic jak patnacti letech, co tu prebyvam, jsem videl na americkem vysilani CNN reklamu, ktera laka turisty do CR. Nevim, jestli se kvuli tomu bude rozsirovat Ruzyne, ale potesilo me to.
Existuje v ramci vlady nejaka agentura, ktera ma na starosti propagaci CR ve svete?
Franzi drahá a zřejmě neefektivní sranda. Záleží jak ta reklama byla pojatá, a zda propagovala hlavně Prahu?

Na masivní reklamní kampani pro CNN se podílel v letech 2009-2010 pražský radní Milan Richter, který dal kšeft své tehdejší přítelkyni Taťáně Kuchařové. Bohužel i tyto propagace bývají v našem pojetí příležitost ke sméčkám. Ze zakázky za téměř padesát milionů korun "zmizela" třetina peněz. V roce 2006 se na financování s hlavním městem podílely ČSA (reklama stála 6 milionů korun), rok předtím zaplatila agentura CzechTourism 11 milionů korun.
Zdroj: zpravy.idnes.cz

Ačkoliv s Okamurou v něčem nesouhlasím, tak se ten míšenec v ledačem vyzná, ale někdy je i mimo, ale s tím Internetem má pravdu.
„Jsou to úplně nesystémově vyhozené peníze,“ řekl mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Podle něj by více pomohlo, kdyby na mapě předpovědi počasí na CNN nebo SkyNews byla kromě Varšavy, Berlína nebo Vídně také Praha.
Podle Okamury ale není problém v tom, že by lidé v zahraničí Prahu neznali. Turisté se podle něj do metropole nevrací, klesá počet západoevropských cestovatelů. Mohou za to podle něj klamavé směnárny, okrádání návštěvníků i to, že strážníci neumí anglicky.

Jinak Američani nás chtějí stejně bombardovat, např. jejich reakce na bostonský atentát. To nám udělalo „velkou reklamu“. Tento „fake“ nabyl takových rozměrů, že na něj byl nucen reagovat vyslanec České republiky v USA zvláštním prohlášením.
Téma znovu ožilo letos v dubnu na internetových stránkách CNN, tentokrát v diskusi pod článkem. Poté, co se jeden z diskutujících otázal, zda exploze v Praze není odplatou za Boston, se rozhořela vášnivá debata.
„Nepotřebujeme ani atomovku, svá hloupá muslimská města si zničí sami,“ píše diskutér Joshua.
Zdroj: novinky.cz
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jersey.se »

Tak USA jsou v tomto ohledu vcelku specifické, řekl bych že pro většinu Američanů nebude rozdíl ani mezi Švédskem a Švýcarskem a budou vám ještě ke všemu tvrdit že se tam praktikuje "vikingské náboženství". Myslím že žádné PR reklamní akce Českou Republiku nespasí, nejlepší službu v tomto ohledu vykonali čeští hokejisté a českoslovenští druhováleční bojovníci.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Lord píše:Ačkoliv s Okamurou v něčem nesouhlasím, tak se ten míšenec v ledačem vyzná, ale někdy je i mimo, ale s tím Internetem má pravdu.
Nejdriv "zid a chartista", ted "misenec"- v posledni dobe valis Lorde.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Guderian »

Jo hloupost Američanů mě v tomhle nikdy nepřestane překvapovat. Chodíval jsem dříve na jedno mezinárodní fórum, kde jsem od nich slýchal velmi zajímavé "skutečnosti" o svém národě. Například že nemáme zdravotnictví, trpíme každoročními hladomory a jsme radikálně muslimská země. :D Naštěstí to byl tak jen jeden z deseti Američanů, ale na druhou stranu - od člověka z jiného národa jsem to neslyšel nikdy.
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Guderian píše:Jo hloupost Američanů mě v tomhle nikdy nepřestane překvapovat.
Predpokladam, ze ty znas vsechny politicke a hospodarske realie statu Tuvalu. Nebo snad ne???
Mne zas prekvapuje hloupost lidi, kteri se podivuji nad tim, ze Bill z NY nebo José z Floridy neznají nic o tom nasem veledulezitem a pro fungovani sveta nezbytnem krtinci. Nekteri lidi jsou padli na hlavu jiz od narozeni, s tim se neda nic delat, ale proc by melo prumerneho obcana zajimat nabozenstvi nebo zdravotnictvi v CR? U nas take nikoho nezajima jak si vladnou v Africe, nebo nekde na tichomorskych atolech.
Jen pro zajimavost, znam obcana Rakouska, kterej nevedel, ze jeho Vaterland hranici se Slovenskem a take spoustu Nemcu, kteri vubec neznali statni vlajku Ceske republiky, to je co? Ale stejne jsou ti americani nejvestsi blbci, to mas recht.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Tempik »

Naši lidé si pořád myslí, že jsme pupkem světa a lidi z jiného kontitnentu o nás musí přece vědět. Kolik čechů bude znát hlavní město Kansasu, Floridy, Severní Karolíny? Tipuji tak 0,5%, a ostatní budou říkat o amících, jak jsou hloupí. :)
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jersey.se »

Tedy, asi jsem nebyl dobře pochopen, můj příspěvek neměl poukázat na "hloupost" Američanů, kteří v průměru rozhodně nejsou hloupější než Evropané, jen na to, že o Evropě toho obvykle moc nevědí, protože to zkrátka nepotřebují, ale české hokejisty znají. Nakonec, kolik Evropanů dá dohromady všechny státy Unie? Já tedy ne.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Polarfox »

No, viděl jsem často velice zajímavé názory českých všeználků, kteří by mohli s Amíky bez zaváhání soupeřit .)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Franz Trubka »

Guderiane, ctyri vazeni a zaslouzili clenove Palby Ti odpovedeli lepe, nez bych to dokazal ja.
Proste nekdy neskodi trochu mene preziravosti....
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kopapaka »

Ta hloupost ( a teď nemluvím o Američanech nebo komkoliv jiném ) je často spíš o lenosti - totiž, jak dlouho trvá nahodit jakýkoli dotaz do vyhledávače nebo přímo na wiki? Když už je člověk stejně na netu...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Destroyman »

M1A2 Abrams píše: Jen pro zajimavost, znam obcana Rakouska, kterej nevedel, ze jeho Vaterland hranici se Slovenskem a take spoustu Nemcu, kteri vubec neznali statni vlajku Ceske republiky, to je co?
Na tohle téma existuje několik hódně veselých historek. Tak třeba automobilový závodník Koloc kdysi vyhrál závody v Německu. Po závodě vystoupil na stupně vítězů, Němci mu zahráli slovenskou hymnu, na stožár slavnostně vystoupala ukrajinská vlajka a Koloc smíchy málem spadl z pódia. V devadesátých letech zase hráli naši tenisti Davis Cup v USA. Při slavnostním zahájení jim zahráli slovenskou hymnu. Česká výprava podala protest a žádala omluvu. Samozřejmě se jim vyhovělo, ale američtí novináři čuli senzaci a tak běhali za českými tenisty co jako oni na to. Jiří Novák zachoval ledový klid a s vážnou tváří vyhrožoval: "Počkejte, až budete hrát u nás! My vám zahrajeme hymnu mexickou!!"
Osobně jsem se setkal s Němkou od Berlína, která ČR zařazovala kamsi do bývalé Jugoslávie. Soused zase na dovolené ve Francii potkal Francouzku, která se jej vážně ptala, ve které části Asie leží ČR. Podotýkám, že soused je vysoký modrooký blonďák...
Ale někdy se z neznalosti cizinců dá dělat docela sranda. V dobách, kdy jsem ještě býval okresní rocková hvězda jsme jednou fidlali v klubu v Paříži. Seděl jsem na baru s naším řidičem Jirkou, byli jsme už trochu nalámaný a kecali s jednou francouzskou holkou. Byla docela překvapená, že ti komunisti odkudsi z východu umí používat příbor a neskáčou po stromech jako opice, takže se nás zvědavě vyptávala jak to u nás chodí. Pak se jí Jirka z nějakého neznámého důvodu optal, co má ráda k jídlu. Holka začala popisovat recept, ve kterém jsme záhy rozeznali o co jde. I řekli jsme: "Jo, to známe, tomu se u nás říká francouzské brambory." Dáma coby správná vlastenka byla převelice potěšena, leč Jirka jí záhy radost utnul když prohlásil, že francouzský brambory jsou u nás jídlo chudejch. A já jí na to konto vysvětlil, že u nás dáváme brambory hlavně prasatům a my pak jíme ty prasata... To už byla chuděra na mrtvici... :D
No a o největší reklamu se nám tam postaral bubeník. Oni už Beatles ne nadarmo říkali: "Slečno s tím se nebavte, to je jen bubeník". Tak tedy: Bubeník se bavil s jedním francouzským bubeníkem, samozřejmě o bubnech, protože bubeníci na celém světě se o ničem jiném bavit neumí. Pak se ho Francouz zeptal, jak se naučil jakousi bubenickou finesu. I Čech nic zlého netuše mu řekl: "Když jsem byl v armádě, tak jsme tam měli bubny, ve volnu jsme na ně hráli a tu fintu mi ukázal jeden kluk." Francouz odskočil, zbledl, zrudl a utekl. Za chvíli přišel majitel klubu Pierre, hubu od ucha k uchu a hlásil: "No to jste mi měli říct hned, že jsme kolegové. Cizinecká legie, paragán, dva roky v Bosně, jeden rok v Džibuti, kdepak jsi sloužil ty kamaráde?" I zmatený bubeník mu odpověděl: "Czech Army, anti aircraft, corporal". Ve skutečnosti točil radarem někde u Chebu, ale desátník je v legii asi docela šarže, takže ho Pierre pozval na panáka, zjistil, že na vojně byla celá kapela, a že já byl dokonce četař! Mezi Francouzema jsme tím získali respekt a pověst lidí, kteří jsou vyškolení v zabíjení. A jednali s náma hódně uctivě! :rotuj:
さようなら。
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Guderian »

Pánové vy jste mě úplně špatně pochopili. Já netvrdím, že je hloupost nevědět, kde leží všechny státy světa a neznat jejich situaci. Ale považuju za hloupost, když někdo soudí něco, o čem vůbec nic neví. O Tuvalu nevím absolutně nic a právě proto by mě v životě nenapadlo mluvit o jeho zdravotnictví a o jeho obyvatelích. :rotuj:
To že to pozoruju především u Američanů je čistě moje subjektivní zkušenost a taky jsem to neopomněl napsat. :wink:
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Guderian píše:Já netvrdím, že je hloupost nevědět, kde leží všechny státy světa a neznat jejich situaci. Ale považuju za hloupost, když někdo soudí něco, o čem vůbec nic neví. O Tuvalu nevím absolutně nic a právě proto by mě v životě nenapadlo mluvit o jeho zdravotnictví a o jeho obyvatelích. To že to pozoruju především u Američanů je čistě moje subjektivní zkušenost a taky jsem to neopomněl napsat. :wink:
Tak, tak Guderiane. Když nic nevím a dřív než začnu plácat na síti, není problém zagooglit a najít si info. Jenže na to jsou amíci asi líný a navíc jim zřejmě chybí všeobecný rozhled.

Obrázek

O okolním světě a historii toho ví opravdu málo. To především oni se považují za pupek světa. Důležitá je pohoda a konzum.

Koukněte na video, myslím, že není co řešit.
http://smichov.nova.cz/clanek/videa/zna ... te-je.html
Nebo http://www.loupak.cz/video/ze-sveta/521 ... ou-hlupaci
Horší je, že trapnost způsobují i lidi, o kterých by měl člověk o něco vyšší mínění jako např. bývalá guvernérka Aljašky Sarah Palin.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Guderian »

Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Franz Trubka »

No Guderiana jsme mirne vytahali za usi, snad se tak hned neurazi.
Omlouvam se , takove pruzkumy, jake jsi predhodil z Blistu jsou pouze na dve veci.
Pokud je v Cesku 1% populace totalne blbych, tak je to 100 000 lidi , v USA vic jak 3 mio.
Podle me to dal uz rozebirat nemusime.
Guderiane, na zdravi z USA :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Blbci jsou všude, ale jde o hodnocení průměrného Američana, jejich nadváha je typická, pro dopravu používá výhradně auto. Stačí mu, co naservíruje televize. Ale jinak jsou rozdíly jako všude na světě a USA je opravdu velká země. Obecně a nejen mě - to přijde, že skoro všichni, kdo nejsou „emeričani“ jsou islámisté či muslimové. Každou válku ve který byli vyhráli, nevědí co je Spojené království, všechny země na Blízkém východě mají být zničeny atomovkou, atd. To je zhruba jejich myšlenková mapa.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Franz Trubka »

No,jako znalec americanu by jsi se Lorde tady urcite neuzivil.
Ale jak jsem napsal , nema zadnou cenu to rozebirat. Ami jsou proste jini.
Ja uz mlcim, nesmyslnych diskusi Palbe netreba.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jersey.se »

Lord píše:jejich nadváha je typická, pro dopravu používá výhradně auto. Stačí mu, co naservíruje televize
No, mimo jiné to sedí celkem i na typického Čecha (Slováka, Němce, Rakušáka, Rumuna, Řeka...) :mrgreen:
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Guderian »

Franz Trubka píše:snad se tak hned neurazi.
Já nejsem uražený, jen jsem vysvětloval svůj původní text, který očividně někteří lidé pochopili úplně jinak, než jsem ho já myslel. Na zdraví. :lej:
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Lord »

Jersey máš pravdu, že od doby, co jsme spadli do konzumu se v mnohém začínáme amíkům přibližovat. Na druhou stranu se stačí podívat do KLDR, tam zase tolik vypašený nejsou, souvisí to s životním stylem a potravinami, kterými nás krmí.
A co se týče představ o světě, to jsou zase zkratky z televize, nebo po čem média zrovna pasou. Ale už mlčím, zde je to OT.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“