Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 590
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

Bol som na Kapitánovi Phillipsovi v kine a musím povedať, že mne sa film páčil. Jediné čo mi prekážalo bola podľa mňa trošku pretiahnutá dĺžka.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

V patek je tu premiera filmu Jack Ryan: Shadow Recruit
Hlavni hrdina je znamy z nekolika knizek nedavno zemreleho Toma Clancyho. Od spiona az k prezidentovi USA.
Neni to prvni film, natoceny o tomto fiktivnim hrdinovi.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Franz Trubka píše:Neni to prvni film, natoceny o tomto fiktivnim hrdinovi.
To není. Pokud mi něco neuniklo, tak je to pátý film o Ryanovi a Chris Pine je jeho čtvrtým představitelem. Alec Baldwin: Hon na ponorku (1990), Harrison Ford: Vysoká hra patriotů (1992) a Jasné nebezpečí (1994) a Ben Affleck: Nejhorší obavy (2002).
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Vallun »

Myslím, že Shadow recruit by měl být o synovi toho prezidenta, ne?

Každopádně díky za info:) Clancyovky já rád:)
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tkuh »

Když už jsme u těch válečných, tak nedávno dávali v televizi film Tři králové. Podle mě je to povedený snímek, i když osobně tam vidím zbytečnou snahu o komedičnost, já bych spoustu takových scén vynechal. Celkově to na mě ale zanechalo dobrý dojem, takže jestli někdo neviděl (je to přece jenom už taky nějakou dobu uvedený film) tak doporučuji.

U kamarádky jsem také nedávno viděl snímek Pozemšťan. A to na mě osobně udělalo opravdu velký dojem. Komorní a vcelku nízkonákladový snímek o jednom takovém netradičním posezení. Závěr sice není ideální příliš mnoho bylo vyřknuto a zosobněno, ale jinak velká spokojenost. Ale upozornění - jen pro přemýšlivé! :D
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Díky za tip na Pozemšťana. Hned si ho... :D Taky dám dobrý tip - Za borovicovým hájem http://www.csfd.cz/film/297577-za-borovicovym-hajem/ Kdo má rád Ryana Goslinga, ten zde exceluje. A taky Bradley Cooper. No, co budu povídat. Dobrý scénář, výborná kamera, režie, skvělí herci.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od CAT »

Předpokládám, že někteří z vás četli Enderovu hru, Mluvčí za mrtvé etc. Bylo zfilmováno a ne úplně špatně. Vzhledem k tomu, že knižní předloha se řadí mezi mé TOP, tak tohle musím doporučit...

http://www.csfd.cz/film/306861-enderova-hra/
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Enderovu hru - film - už tady před časem uvedl Franz. Mám ho v počítači, ale nejde mi přehrát v tý mašině co nosím sebou. Trošku si teda dávám načas, ale už mi bylo řečeno, že je to dobrý, takže mi neuteče. :)
Podívala jsem se na Pozemšťana. Dobrý, fakt dobrý, klidně by to mohlo mít i 4 hodiny a člověk by se nenudil. Celkem originální neokoukané sci-fi, filozofické. To , že základem křesťanství je vlastně budhizmus - dobrá myšlenka a pěkně v skratce vysvětlená. Byla bych se ráda té debaty zúčastnila, myslím v tom filmu :) , i když bych určitě žádala nějaké fotky třeba z 30tých let nebo 60tých. Určitě nějaké fotky mít musel a to by byl důkaz, že nelže. Ale chápu, že scénárista potřeboval překvapivý závér a ty fotky by mu to pokazily.

Taky jsem zvědavá, kdo vyhraje letos Oskary. Nominovaný Martina Scorseseho Vlk z Wall Streetu - co k němu říct? Scorsese by si Oskara zasloužil, je to podle mého jeden z nejlepších režisérů možná vůbec. DiCaprio je herec s velkým H a nejenže má dobré filmy ale hraje přímo božsky.
Jenže právě tenhle film - možná pro Američany zajímavý, nebo pro toho kdo rád koks - mně ale připadal jakože o ničem. Prostě jeden podvodník to ve velkém rozjede v době kdy si to může dovolit a potom už jen rozhazuje peníze na drogy, pití, sex, auta. DiCaprio je úžasný, Scorsese mistr - ale kdyby tohle v tom filmu nebylo, tak dějově je to film o ničem.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Z Enderovy hry mám rozporuplné dojmy...přišlo mi, že to slibně najíždí a pak to zrychluje na warp rychlost a film najednou končí.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Taky z Hobbita mám trochu rozčarování a další díl v nedohlednu.
Unavilo mně to, že Tolkien asi nenechal umřít nikdy žádného svého hrdinu , třeba i úplně nepodstatného. I když mistr ve svém řemesle - správné fantasy by mělo mít i trochu hrůzy, obavy, nebezpečí, smutek, smrt. U Hobbita vím, že i když je hrdina v strašném nebezpečí - tak si můžu v klidu zazívat, nakonec ho zachrání třeba motýl co se proměnil na orla.
Prostě Deus ex machina. Podstatně to oslabuje dějovou linii a přesouvá příběh z oblasti fantasy do říše pohádek.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Stuka píše:Taky z Hobbita mám trochu rozčarování a další díl v nedohlednu.
Unavilo mně to, že Tolkien asi nenechal umřít nikdy žádného svého hrdinu , třeba i úplně nepodstatného. I když mistr ve svém řemesle - správné fantasy by mělo mít i trochu hrůzy, obavy, nebezpečí, smutek, smrt. U Hobbita vím, že i když je hrdina v strašném nebezpečí - tak si můžu v klidu zazívat, nakonec ho zachrání třeba motýl co se proměnil na orla.
Prostě Deus ex machina. Podstatně to oslabuje dějovou linii a přesouvá příběh z oblasti fantasy do říše pohádek.
Jak to, že nenechal? A co Fíli, Kíli a Thorin? A tohle NENÍ spoiler, protože Hobita by si měl každý přečíst už v útlém dětství. :eek:
Je ale fakt, že na takového mého oblíbeného Feista, který likviduje i ty úplně nejhlavnější hrdiny jak na běžícím páse to fakt nemá.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Thorin zemře? Tak to potom jo, aspoň někdo. Beru zpět, že Tolkien je měkkej :D
ObrázekObrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od zved »

I v trilogii Pán prstenů přeci nechal Tolkien zemřít některé významné postavy (např. Boromir). Pak taky třeba král Théoden. O Silmarillionu nrmluvě,... A těch "méně známých" (nikoli méně významných) bylo mraky,... Masakry to byly slušné.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4245
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Jojo, pár jich zařvalo. A mch, nějací nadšenci sečetli mrtvé ve filmech (myslí se v záběru, ne např. ty skřety co zemřeli pod stromy u Žlebu), tak nejvíc jich (dost přes tisíc) zemřelo ve dvojce PP, a další v pořadí je trojka, i tam je to ještě přes tisíc. Ovšem to jsou filmy, ne kniha.
Ale i v knize bychom neměli zapomínat na druhou stranu. V zájmu objektivity musíme vzpomenout i ty skřety pobité v několika bitvách, na chudáška Gluma s jeho tragickou nehodou, na Odulu, Balroga, a také Ústa Sauronova sťatého před bitvou (fuj, zabít vyjednavače!!!), a samozřejmě také Saurona samotného! :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alchymista »

Alfik píše: a také Ústa Sauronova sťatého před bitvou (fuj, zabít vyjednavače!!!)
Aké fuj? To je jasne "veľmi dôrazné odmietnutie ponuky", inak celkom bežné pred haagskymi a ženevskými konvenciami, i po nich tými, čo ich neuznávajú.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4101
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Alfik píše:Ale i v knize bychom neměli zapomínat na druhou stranu. V zájmu objektivity musíme vzpomenout i ty skřety pobité v několika bitvách, na chudáška Gluma s jeho tragickou nehodou, na Odulu, Balroga, a také Ústa Sauronova sťatého před bitvou (fuj, zabít vyjednavače!!!), a samozřejmě také Saurona samotného! :D
A ještě bych připomněl smrt mého oblíbence Sarumana. V té sestříhané verzi, která běžela v kinech, se na něj sice nedostalo, ale v knize jej na samém konci podřízl Červivec a zemřel i v té nesestříhané režisérské verzi na DVD.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Přesvědčili jste mně, že v Pánovi prstenů i Hobbitovi bylo mrtvol dost :) ale zloduši a skřeti se nepočítají.

Viděla jsem konečně Enderovu hru a jsem celkem spokojená. Kdo četl knížky, rád se podívá i na film, který slušně a se ctí nafilmovali, i když to možná chtělo delší minutáž. Kdo knížky nečetl, nebude se u filmu nudit a ocení zajímavý nápad s vyšším odkazem, než má jednodušší akční sci-fi.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Bleu »

Za poslední dobu pro mě je pro mě jednoznačně nejlepší film Rush / Rivalové. Kromě toho, že to je super filmařina tak to má i super sedmdesátkovej feeling.
http://www.csfd.cz/film/301401-rivalove/
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Bleu píše:Za poslední dobu pro mě je pro mě jednoznačně nejlepší film Rush / Rivalové. Kromě toho, že to je super filmařina tak to má i super sedmdesátkovej feeling.
http://www.csfd.cz/film/301401-rivalove/
Plně souhlasím. Je s podivem, že si tohohle filmu nevšimla Akademie při nominacích na Oscary.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

I když jsem všechny nominované filmy neviděla, tipnu si kdo asi vyhraje:
Nejlepší film - Špinavý trik nebo Gravitace. Ale možná i 12 let otrokem - tady jenom tápu. Tipuju Špinavý trik.

Nejlepší mužský her.výkon v hl.roly : mohl by konečně DiCaprio - ale to je jenom moje přání. Záhadou je, že v nominaci chybí Douglas za film Liberace, který celkově chybí. Douglas byl ve filmu výborný. Tipuju DiCapria.

Nejlepší ženský: mohla by Blanchett - skvělá herečka. Záhadou je nominace Bullock, která nic moc nedokáže předvést. Streep - snad Oscara nedostane. Ne, že by si nezasloužila, ale má jich už na kontě moc. Tipuju babičku Dench.

Nejlepší mužský her.výkon ve vedl.roly: jednoznačně Fassbender. Nejen skvělý herec ale i vizuálně :up:

Nejlepší ženský her.výkon ve vedl.roly: mně nezajímá

Nejlepší režisér: zasloužil by si Scorsese, ale tipuju Mc Queena nebo Russella.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“