Ruská vojenská reforma

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Ďalšie video o súdobom armádnom SPECNAZ-e:


Vžýcvik pozemných síl za pomoci laserovej simulačnej technológie (niečo ako americký MILES):
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Nákupné plány v oblasti techniky na rok 2014 by mali zahŕňať:
56 lietadiel
122 helikoptér
260 tankov - modernizované T-72B3 (možno aj B4)
112 BVP -predpokladám modernizované BMP-2/3 (alebo aj nové BMP-3 ???)
279 OT (predpokladám nové BTR-82, prípadne modernizované BTR-82M)
6 hladinových lodí
1 ponorku
40 (strategických) balistických rakiet
24 systémov Pancir-S
2 pluky systému S-400
Celkom slušné myslím.

Takisto sa plánuje vytvorenie celkom 4 komplexných cvičísk, schopných zabezpečiť výcvik spoločných operácií rôznych druhov vojsk až do stupňa armáda. Vybavené by mali byť najmodernejšou možnou simulačnou a výcvikovou technikou.Prvé je už budované na polygóné Mulino v Nižnonovgorodskej oblasti (Západný vojenský okruh), dodávateľom je Rheinmetall Defence. V Južnom VO bude vytvorené na polygóne Ašuluk v blízkosti Astracháne, vo Východnom VO v meste Cugol neďaleko leteckej základne Step. Umiestenenie cvičiska v Strednom VO zatiaľ oznámené nebolo. Či sa aj na vybudovaní ostatných bude podieľať aj zahraničný dodávateľ, takisto neviem.

Okrem techniky sa investuje aj do infraštruktúry, viď letecká základňa Krymsk na yandexe:
Obrázek

a na Google Earth:
Obrázek
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od rabo »

Tebou zverejnená časť nákupných plánov OS RF vyzerá na prvý pohľad naozaj celkom slušne,ale je tam stále cítiť, že napr. v pozemnom vojsku stále chýba nová technika a je skutočne otázne, kedy bude zavedená, keď sa v takýchto objemoch zavádza modernizovaná a aj to modernizovaná len tak "aby sa nepovedalo". T-72B3 - tank "elektronicky" na úrovni moderných "západných" na prelome 80. a 90.,ale skôr konca 80. rokov . Jediné čo tam je modernejšie je termáč strelca a telkáče jeho zobrazenia. Modernizovaná BMP-2 - nové rádiostanica, Glonass, možno termáč a prvky Sozvezdia, to sme už na úrovni 90. rokov na západe. Btr-82 - s modernými OT je to asi škoda porovnávať. Armata, Bumerang, Kurganec a ich deriváty, potrebujú k zavedeniu ešte nejaký čas. Nechápem prečo sa Rusko nevrhlo na modernizáciu BMP-3 a T-90A. Tým k "dokonalosti" netreba až tak veľa a zlepšili by sa aj predajné možnosti.
Budú sa zavádzať aj nové stroje pre VDV - BMD-4M v počte X a modernizovať staré BMD-2 novou rádiostanicou, GLONASSom a dúfam ,že aj prvkami zo Sozvezdia.
Neviem prečo, ale keď vidím tú modernizáciu "kanónových" zbraní a je naozaj jedno ktorej, tak je to len v drvivej väčšine presun z rokov 70./80. do rokov 90. Možno keď začnú zavádzať úplne nové typy , tak začnú vo väčšej miere modernizovať aj tie typy čo nepotrebujú k modernosti až tak veľa.
Čo ma prekvapuje, je rezignácia na modernizáciu Smerčov, Uragánov. Je info o nich ? Čo je s Tajfúnom ?
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Myslím že to trochu preháňaš.
T-72B3/B4 určite nie je najmodernejší tank na svete, ale zase to s ním nie je také zlé. Povedať že ja na úrovni konca 80-rokov je také - eee lacné. A keď si prejdeš susedov Ruska od Nórska po KĽDR, resp. Japonsko, tak je to skôr naopak. Je to tank, ktorý výrazne zvyšuje schopnosti pozemných síl, a je zavedený v slušných číslach. Nakoniec, ktovie, možno bude aj B5, B6...


PS: nejaké podrobnosti o modernizovaných BMP-2 nemáš?
PPS: sám si napísal že BMP-3 a T-90A až tak veľa k "dokonalosti" netreba. A to je podľa mňa aj dôvod pre začali so staršími strojmi.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od rabo »

T-72B3/B4 určite nie je najmodernejší tank na svete, ale zase to s ním nie je také zlé. Povedať že ja na úrovni konca 80-rokov je také - eee lacné. A keď si prejdeš susedov Ruska od Nórska po KĽDR, resp. Japonsko, tak je to skôr naopak. Je to tank, ktorý výrazne zvyšuje schopnosti pozemných síl, a je zavedený v slušných číslach.
Musíš uznať, že je to tank porovnateľný s Leo-2,M1A1, na úroveň Merkava-3 a Leclerc sa nedostali a v podstate s výnimkou termo ani na úroveň T-90. Ale musím uznať Tvoj argument, že čo lepšie majú susedia ? Je to na nich postačujúce. A určite výrazne zvyšuje bojovú hodnotu tankových jednotiek. Troška ma zase zaráža to Ruské zavádzanie ďalšej a ďalšej verzie. Nespravia jednu nadupanú verziu a tak modernizujú všetky, ale produkujú novšie a novšie.
PS: nejaké podrobnosti o modernizovaných BMP-2 nemáš?
Predvedené bolo kadečo, ale čo bude na koniec sériové je zase s otáznikom. Možno to spravia ako pri BMD-2 - nová rádiostanica, Glonass a možno aj nejaký bojový menežmet, prípadne rakety .
PPS: sám si napísal že BMP-3 a T-90A až tak veľa k "dokonalosti" netreba. A to je podľa mňa aj dôvod pre začali so staršími strojmi.
Kiež by to bolo tak a raz príde aj na tieto stroje. Majú ich stovky a po modernizácii by sa zaradili na popredné miesta v tabuľke boj. hodnoty. Majú už čím ich modernizovať aj teraz, ale možno sa čaká na novšie zariadenia.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Mne sa zase tá postupná modernizácia pozdáva - najprv nová meteostanica, potom rádio, termovízor, nový kanón + nabíjací automat. Takto postupne modernizuješ veľa tankov (presný počet som nikde nenašiel, od začiatku programu modernizácie T-72B - čo bude asi rok +/- 2005 - pôjde už ale o stovky kusov, čo je niečo čo ruská armáda možno 15 rokov nepoznala), tie ktorý majú starší variant modernizácie môžu znova prísť narad neskôr... v podstate plynulo zapracúvavajú nové komponenty potom ako ukončia ich vývoj - čo mi príde rozumné. A je to aj o peniazoch - nespravia z toho nejaký super tank, ale plynulo ho zdokonaľuju (reálne tie T-72B budú slúžiť ešte veľmi dlho) na podľa mňa veľmi dobrého "lovca mačiek".

K BMP-2 išlo mi o to či sa má nakupovať modernizácia podľa programu Berežok alobo ide o projekt Kurganmašu (o týchto dvoch programoch viem ja), alebo o úplne inú modernizáciu?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od rabo »

Mne sa zase tá postupná modernizácia pozdáva - najprv nová meteostanica, potom rádio, termovízor, nový kanón + nabíjací automat. Takto postupne modernizuješ veľa tankov (presný počet som nikde nenašiel, od začiatku programu modernizácie T-72B - čo bude asi rok +/- 2005 - pôjde už ale o stovky kusov, čo je niečo čo ruská armáda možno 15 rokov nepoznala), tie ktorý majú starší variant modernizácie môžu znova prísť narad neskôr... v podstate plynulo zapracúvavajú nové komponenty potom ako ukončia ich vývoj - čo mi príde rozumné. A je to aj o peniazoch - nespravia z toho nejaký super tank, ale plynulo ho zdokonaľuju (reálne tie T-72B budú slúžiť ešte veľmi dlho) na podľa mňa veľmi dobrého "lovca mačiek".
Vrátiť sa k ďalšej modernizácii už modernizovaného by bolo v Rusku nóvum. Už teraz je B3 3. modernizácia T-72B, Rusko má vo výzbroji v súčasnosti - 3 typy tankov / T-72, T-80, T-90, možno T-64 / v x ich modernizáciách. T-80 je už len udržiavaná ,ale ešte stále tu budú T-72/90 a možno Armata. Rusku hrozí, to čo kritizujme, že budú pretypovaný. Mne by sa viacej pozdávala síce drahšia, ale rozsiahlejšia modernizácia. Čo do početnosti menej kusov, ale zjednocovať modernizované T-72 a T-90. Možno budúci rok sa na T-72B4 objaví ja prijímač Glonass a možno aj Sozvezdie, alebo si to nechajú na ďalšie stovky tankov pre ten ďalší rok.
K BMP-2 išlo mi o to či sa má nakupovať modernizácia podľa programu Berežok alobo ide o projekt Kurganmašu (o týchto dvoch programoch viem ja), alebo o úplne inú modernizáciu?
Hu novs ? Osobne nečakám v krátkom čase radikálnu modernizáciu . Tebou uvedené dve sú čo do údernej sily a ochrany značný nárast, ale sú staršie a postrádajú to na čo vsádza ruská armáda aktuálne - spojenie, navigáciu a velenie. Ak by začali s extrémne nákladnú, rozsiahlou a mnohopočetnou prestavbou BVP-2, tak ich vyradenie by bolo až ďaleko za rokom 2020. Na zvýšenie bojovej hodnoty by stačilo: 2 odpalky pre Kornet, jeden termovízor, nová rádiostanica, druž, prijímač a pult k menežmentu bojiska.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od kenavf »

rabo píše: Vrátiť sa k ďalšej modernizácii už modernizovaného by bolo v Rusku nóvum. Už teraz je B3 3. modernizácia T-72B, Rusko má vo výzbroji v súčasnosti - 3 typy tankov / T-72, T-80, T-90, možno T-64 / v x ich modernizáciách. T-80 je už len udržiavaná ,ale ešte stále tu budú T-72/90 a možno Armata. Rusku hrozí, to čo kritizujme, že budú pretypovaný. Mne by sa viacej pozdávala síce drahšia, ale rozsiahlejšia modernizácia. Čo do početnosti menej kusov, ale zjednocovať modernizované T-72 a T-90. Možno budúci rok sa na T-72B4 objaví ja prijímač Glonass a možno aj Sozvezdie, alebo si to nechajú na ďalšie stovky tankov pre ten ďalší rok.
Podľa tohoto zroja http://www.armadninoviny.cz/novy-rusky- ... -2016.html ,chcú rusi mať do roku 2020 2300ks(?) tankov Armata.Neviem aký je cielový stav v počte tankov,ale niektoré typy sa im asi veľmi neoplatí modernizovať ale rovno predať alebo vyradiť.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

To číslo je v danom časovom rámci úplná fantazmagória, aj keby malo ísť o súhrn všetkých verzií Armaty (tank, BVP, SKH).
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od danny1691 »

Generálové mají nové pokrývky hlavy? Už nefrčí "satelitní talíře"?

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 923&type=1
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Tornado-G by malo byť v sériovej výrobe.
http://sdelanounas.ru/blogs/45298/
Len som z toho nepochopil či budú vyrábať nové alebo modernizovať staršie systémy.

Včera bol zase testovaný Jars:
http://lenta.ru/news/2013/12/24/yars/
Je nejako možné rozoznať Topoľ-M od Jarsu - ak sú na mobilnom odpaľovacom zariadení?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 533
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Xawi3r »

Julesak píše: Včera bol zase testovaný Jars:
http://lenta.ru/news/2013/12/24/yars/
Je nejako možné rozoznať Topoľ-M od Jarsu - ak sú na mobilnom odpaľovacom zariadení?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak 24.12. byl Yars poprvé odpálen ze sila?

Jinak neznám nikoho, kdo by ho rozeznal od Topol-M...

http://militaryrussia.ru/blog/topic-430.html
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Áno, malo to byť prvý krát zo sila.
Ani ho neviem rozoznať, preto sa pýtam.:)
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Výcvik bojových potápačov:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Malé zhrnutie toto čo ruská armáda dostala za rok 2013:

Pozemná technika:
- viac než 300 bojových vozidiel:
- 54 obrnených transportérov BTR-82 (to je vcelku málo - prápor a niečo)
- 12 vozdiel pre plameňometníkov BMO-T
- nezistený počet modernizovaných tankov T-72B3 (rátam tak aspoň 100-120)
- 90 modernizovaných delostreleckých raketometov Tornado (verzia Tornado-G a asi aj Tornado-Uragan/Smerč)
- 40 samohybných diel 2S19M2 Msta-S
- samohybných diel 2S34 Chosta (modernizovaná z 2S1 Gvozdika, nevedel som že už ju zaviedli)
- 2 brigády (1. gardová raketová brigáda a 107. raketová brigáda) boli vybavené systémom Iskander-M - či kompletne (tj. 12 odpaľovacích vozidiel na brigádu) alebo len čiastočne neviem. Rozmiestnenie systému Iskander v Kalingradskej oblasti bolo dementované.
- 16 delostreleckých radarov Zoopark
- 16 vozidiel REB systému Leer-2 (MKTK REI PP) (pre VDV)
- 10 systémov satelitného spojenia R-431AM Redut-2 (predpokladám že 10 vozidiel)
- spolu ďalších 5200 vozidiel všetkých kategórií (z toho asi 1700 modernizovaných)

Letecká technika:
- v roku 2013 bol naplnený kontrakt z roku 2008 na dodanie celkom 36 bombardérov Su-34 a plynulo pokračoval kontrakt z roku 2012 na dodanie 92 ks toho istého typu. Prvé dva kusy z tejto zmluvy už boli odovzdané zákazníkovi.
- VVS dostalo tiež 12 Su-35S
- 8 Su-30SM
- 12 cvičných Jak-130
-1 dopravný An-140-100
Z vrtuľníkov bolo dodaných
- 19 ks Ka-52
- 8 Mi-28N
- 3 Mi-35M
- 3 Mi-26
- 5 Mi-8AMTŠ
- 7 Mi-8 vo verzii pre REB
- niekoľko desiatok kusov leteckej techniky všetkých typov a kategórií bolo opravených/modernizovaných

V oblasti PVO:
- 6 oddielov systému S-400
- 6 komplexov Pancir-S1 (predpokladám že nie len 6 bojových vozidiel)
- 24 komplexov Tor-M1-2U (predpokladám že nie len 24 odpaľovacích vozidiel)
- 12 ks bojových vozidiel Tunguzka
Či v prípade Tor-u a Tunguzky išlo o novovýrobu alebo modernizáciu, neviem.

VMF zaradilo do služby celkom 35 lodí všetkých typov. Takisto začala stavba celkom 12 veľkých a 43 malých plavidiel.
-2 strategické raketoév ponorky Projektu 955 - Jurij Dolgorukij a Alexander Nevskij
- korveta Projektu 20381 - Bojkij
- možstvo rôznych prieskumných a pomocných plavidiel
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 533
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Xawi3r »

Julesak píše:Malé zhrnutie toto čo ruská armáda dostala za rok 2013:

Pozemná technika:
- viac než 300 bojových vozidiel:
- 54 obrnených transportérov BTR-82 (to je vcelku málo - prápor a niečo)
- 12 vozdiel pre plameňometníkov BMO-T
- nezistený počet modernizovaných tankov T-72B3 (rátam tak aspoň 100-120)
- 90 modernizovaných delostreleckých raketometov Tornado (verzia Tornado-G a asi aj Tornado-Uragan/Smerč)
- 40 samohybných diel 2S19M2 Msta-S
- samohybných diel 2S34 Chosta (modernizovaná z 2S1 Gvozdika, nevedel som že už ju zaviedli)
- 2 brigády (1. gardová raketová brigáda a 107. raketová brigáda) boli vybavené systémom Iskander-M - či kompletne (tj. 12 odpaľovacích vozidiel na brigádu) alebo len čiastočne neviem. Rozmiestnenie systému Iskander v Kalingradskej oblasti bolo dementované.
- 16 delostreleckých radarov Zoopark
- 16 vozidiel REB systému Leer-2 (MKTK REI PP) (pre VDV)
- 10 systémov satelitného spojenia R-431AM Redut-2 (predpokladám že 10 vozidiel)
- spolu ďalších 5200 vozidiel všetkých kategórií (z toho asi 1700 modernizovaných)

Letecká technika:
- v roku 2013 bol naplnený kontrakt z roku 2008 na dodanie celkom 36 bombardérov Su-34 a plynulo pokračoval kontrakt z roku 2012 na dodanie 92 ks toho istého typu. Prvé dva kusy z tejto zmluvy už boli odovzdané zákazníkovi.
- VVS dostalo tiež 12 Su-35S
- 8 Su-30SM
- 12 cvičných Jak-130
-1 dopravný An-140-100
Z vrtuľníkov bolo dodaných
- 19 ks Ka-52
- 8 Mi-28N
- 3 Mi-35M
- 3 Mi-26
- 5 Mi-8AMTŠ
- 7 Mi-8 vo verzii pre REB
- niekoľko desiatok kusov leteckej techniky všetkých typov a kategórií bolo opravených/modernizovaných

V oblasti PVO:
- 6 oddielov systému S-400
- 6 komplexov Pancir-S1 (predpokladám že nie len 6 bojových vozidiel)
- 24 komplexov Tor-M1-2U (predpokladám že nie len 24 odpaľovacích vozidiel)
- 12 ks bojových vozidiel Tunguzka
Či v prípade Tor-u a Tunguzky išlo o novovýrobu alebo modernizáciu, neviem.

VMF zaradilo do služby celkom 35 lodí všetkých typov. Takisto začala stavba celkom 12 veľkých a 43 malých plavidiel.
-2 strategické raketoév ponorky Projektu 955 - Jurij Dolgorukij a Alexander Nevskij
- korveta Projektu 20381 - Bojkij
- možstvo rôznych prieskumných a pomocných plavidiel

Takový přehled nemám:) Ale z toho co jsem se dočetl, tak třeba nových vrtulníků mělo být loni dodáno přes sto kusů. Z toho jen 53 Mi-8 AMTSh (původní plán byl 40).

Drtivá většina diskutujících na zahraničních fórech se shoduje u letecké techniky v následujících počtech:
12 Su-35S - 14 Su-34 - 14 Su-30SM - 4 Su-30m2 - 2 MiG-29K - 2 MiG-29KUB - 20 Yak-130 - 3-140-100 - 1-148-100 - 3 L410UVP-E20 - 1 Tu-214ON - 14 nebo 17 Ka-52 - 14 Mi-28 - 8 Mi-35 - 4 Mi-26 - 53 Mi-8AMTSh - 10 Mi-8MTV-5 - 6 Ansat-U

Modernizováno mělo být: 10 MiG-31BM - 4 Su-33 - 2 Su-27SM3 - 2 Tu-95MSM - 1 Il-38N... + asi spousta dalších, o kterých nikde nebylo informováno (osobně jsem viděl například fotky několika modernizovaných Mi-26)....
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od mepu »

Jo jo, tedy ty čísla neodpovídají realitě, tedy odpovídají, ale jsou to jen nové dodávky a to ještě částečné. Mezi roky 2013 - 2014 to obnášelo cca 400ks letecké techniky - většina modernizace, na rok 2014 bych to viděl tak do 300ks reálně (roční průměr se neustále zvedá).
Jinak u vrtulníků je cíl rok 2020 a 1000ks nových (vyrobených) strojů pro příklad.

Tady je pěkná tabulka po rocích a druhu vojsk a percentuálního vyjádření zastoupení nové techniky, ale i další zajímavé údaje na časové ose.
http://russiamil.wordpress.com/2013/07/ ... published/

Celkem mě zaujal průměrný nálet pro pilota taktického letectva, který se z 100h v roce 2013 má zvednout na 125h v roce 2020, je to zajímavé čekal bych dramatičtější nárůst - má domněnka je, že VVS potřebuje nutně vychovat novou mladou generaci pilotů, a do většiny stávajících (velký věkový průměr = nízká perspektiva) by se nevyplatilo momentálně investovat jak větším počtem letových hodin, tak životností techniky ?
Obrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od kenavf »

mepu píše:... - má domněnka je, že VVS potřebuje nutně vychovat novou mladou generaci pilotů, a do většiny stávajících (velký věkový průměr = nízká perspektiva) by se nevyplatilo momentálně investovat jak větším počtem letových hodin, ....
S tým by som až tak nesúhlasil.Je jedno či je pilot mladý alebo starý,preto že to nie je až taká investícia do budúcnosti,veľký nálet hodín potrebuješ preto aby si pilot udržal naučené náviky a reakcie preto že ich možno bude potrebovať "zajtra" nie "za päť rokov".Samozrejme iná je situácia s preškolovaním pilotov na nový typ lietadla,tam je výhodnejšie preškoliť mladšieho pilota, ktorý na stroji zostane dlhšiu dobu ako starého,ktorý za päť rokov odíde do dôchodku.
P.S. Aké nálety majú piloti NATO?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od mepu »

kenavf píše:
mepu píše:... - má domněnka je, že VVS potřebuje nutně vychovat novou mladou generaci pilotů, a do většiny stávajících (velký věkový průměr = nízká perspektiva) by se nevyplatilo momentálně investovat jak větším počtem letových hodin, ....
S tým by som až tak nesúhlasil.Je jedno či je pilot mladý alebo starý,preto že to nie je až taká investícia do budúcnosti,veľký nálet hodín potrebuješ preto aby si pilot udržal naučené náviky a reakcie preto že ich možno bude potrebovať "zajtra" nie "za päť rokov".Samozrejme iná je situácia s preškolovaním pilotov na nový typ lietadla,tam je výhodnejšie preškoliť mladšieho pilota, ktorý na stroji zostane dlhšiu dobu ako starého,ktorý za päť rokov odíde do dôchodku.
P.S. Aké nálety majú piloti NATO?
To si teda fakt nemyslím, věk pilota (průměr v jakémkoliv letectvu) je rozhodujícím faktorem i pro jeho perspektivu - a nedá se s tím hýbat z roku na rok, kor když se ti přezbrojí celé VVS výhledově do 15-20let na úplně novou a moderní techniku - tak na to musíš myslet už teď - tím sem nechtěl říct že starší piloti jsou méněcenní myslím že v určitých situacích jsou samozřejmě lepší a rychlejší v rozhodování - ale s tímhle ujišťováním dlouho nevystačíš. Těch 100h, v roce 2020 těch 125h je myslím výrazný pokrok, oproti žalostnému stavu před deseti patnácti lety, toto již umožňuje držet pilotní návyky a hlavně zvyšovat bojovou kvalifikaci - když do toho ještě šoupnete simulátory, s přimhouřením očí - protože na bojových hodnotách tě udrží akorát bojové nasazení, nebo intenzivní několikadenní cvičení.

Piloti NATO mají běžný roční nálet kolem 200 hodin.
Pro porovnání naši piloti mají na gripenech průměr kolem 140h/rok.
Malá poznámka, u NATO se do náletu započítává čas od nahození do vypnutí motorů na zemi, u rusů je to myslím od vzletu do přistání. Někde jsem to kdysi četl, nevím jestli to může někdo potvrdit.
No každopádně mají rusové ještě co dohánět, ale aspoň směřují správným směrem :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruská vojenská reforma

Příspěvek od Julesak »

Xawi3r píše:Takový přehled nemám:) Ale z toho co jsem se dočetl, tak třeba nových vrtulníků mělo být loni dodáno přes sto kusů. Z toho jen 53 Mi-8 AMTSh (původní plán byl 40).

Áno, súhlasím že ten zoznam nie je úplný. Okrem dopravných Mi-8 mi tam chýba aj obrnená technika (54 BTR-82 je málo podľa mňa), plus myslím aj nejaké bal. rakety. Možno som mohol ešte počkať, resp to krížovo porovnať s viacerými zdrojmi. Za doplnenie v každom prípade ďakujem.
Xawi3r píše:(osobně jsem viděl například fotky několika modernizovaných Mi-26)....

K modernizovaným Mi-26? Môžeš sem tie fotky postnúť alebo poslať link? Ako sa rozozná modernizovaný Mi-26 od nemodernizovaného?

K pilotom: nemyslím si že by politika "pomalého" zvyšovania ročných náletov súvisela s neochotou investovať do "starých" pilotov - VVS má určite aj mladých, každý rok príde niekoľko desiatok nových. Skôr to vidím na silnejšie využívanie simulátorov a snahu šetriť palivo. Aj tých dnešných 100 hodín je obrovský pokrok oproti situácii pred nejkými 5-6 rokmi. Inak tých 100 hodín by malo platiť pre pilota v "radovej" jednotke, pred časom som čítal že inštruktor v Lipecku nalieta ročne okolo 250 hodín (samozrejme bez simulátorov).

"Piloti NATO" je veľmi všeobecný pojem, nedá sa to špecifikovať. Nálet pilota českého letetcva je inde ako nálet pilota slovenského či bulharského, o američanoch ani nehovorím. Kedysi sa udávalo ako požiadavka myslím 180 h/rok - na Slovensku sa to určite nedodržuje. V Európe vo všeobecnosti asi nie - tak som to kedysi kdesi čítal.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „SSSR - Rusko“