současný Kyjev

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Bohemica
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 16/2/2014, 22:49
Bydliště: Šumava

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Bohemica »

Oblasti Ukrajiny (zvláště té západní části) historicky nikdy nepatřily k Rusku. Ribbentrop si jí nárokoval a jen krátce po válce byla Ukrajina samostatná. Po násilném včlenění do SSSR , které jim přineslo hlavně několik hladomorů, překotnou industrializaci (následně největší jadernou havárii) se v r.1991 Ukrajina opět "osamostatnila", ale vzhledem k předešlé době, kdy docházelo k výměně obyvatel (násilné vystěhování velké části původního obyvatelstva a přisídlení Rusů) je bohužel valná část obyvatel Rusů , obdivovatelů starých pořádků a proputinovsky smýšlejících proti skutečné demokracii. Bohužel, nerostné bohatsví Ukrajiny zatím těžila hlavně SSSR a poté ukrajinštští politici. Co je divného na tom, že "opozice" si přeje přiblížit se do Evropy? Prostředky, jaké k tomu volí jsou asi dané situací. Střílet do civilistů ostrými , se ale v civilizovaném světě nesluší! Provokatéři mají celkem jednoduchou práci. Vyprovokovat někoho, kdo už třetí měsíc mrzne na náměstí je asi snadné. Když na to tak koukám, znovu konstatuji, že tohle nedopadne dobře bez ohledu na to, jak to dopadne. Situace na Ukrajině bude mít zásadní dopad ne evropský politický i ekonomický vývoj v tomto roce. Nechápu, jak si ještě dnes může někdo myslet, že Janukovič je fajn týpek a protestující jsou herci ze západu. http://www.youtube.com/watch?v=Y_LFrMcoEm4
Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem. Jan Werich
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: současný Kyjev

Příspěvek od cover72 »

On se objevil důkaz, že do protestujících střílí ostrými? Zatím jsem viděl pouze fotografie gumových projektilů, což západ používá zcela běžně.

Povídačky bez potvrzení neberu jako důkaz, podle těch se dá stejně tak věřit výkřikům do tmy na ruvr, že "odstřelovači demonstrantů" pálí ostrými do policistů.
Bohemica
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 16/2/2014, 22:49
Bydliště: Šumava

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Bohemica »

Toto je příspěvek starý asi 20min. od mého přítele- bývalého kolegy, který je přímo v Kyjevě (omluvte diakritiku, posílá to
z telefonu): Jaromír Dinosaur Štětina:
Pred chvili jsem nasel za plentou v prizemi hotelu kde je provizorni nemocnice deset mrtvych tel. Vsichni byli zastreleni z kalasnikovu. Podle stabu opozice (Narodni stab odporu) se chysta vyjmecny stav lidi skupuji potraviny, vbiraji peniz z bannkomatu. Z duveryhodnych diplomatickych zdroju: ruska ambasada v Kyjeve evakuuje rodinne prislusniky.


http://www.youtube.com/watch?v=Y_LFrMcoEm4
Naposledy upravil(a) Bohemica dne 20/2/2014, 15:10, celkem upraveno 1 x.
Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem. Jan Werich
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: současný Kyjev

Příspěvek od zenith0009 »

19 z 25 včerejších obětí prý mělo střelná zranění. Informují o tom novináři na místě.
Obrázek
Bohemica
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 16/2/2014, 22:49
Bydliště: Šumava

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Bohemica »

citace Cover72:On se objevil důkaz, že do protestujících střílí ostrými? Zatím jsem viděl pouze fotografie gumových projektilů, což západ používá zcela běžně.

Ano, západ ano. Tady se bohužel jedná o divoký Východ.
Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem. Jan Werich
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Mirek58 »

Bohemica:
A cos čekala, jakou reakci?
Když po policajtech budu házet "demokratické a pravdoláskové" zápalné flašky?
Každý má pud sebezáchovy. I to hovádko boží.
ObrázekObrázek
Bohemica
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 16/2/2014, 22:49
Bydliště: Šumava

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Bohemica »

Mirek58 píše:Bohemica:
A cos čekala, jakou reakci?
Když po policajtech budu házet "demokratické a pravdoláskové" zápalné flašky?
Každý má pud sebezáchovy. I to hovádko boží.

A co si tím chtěl vyjádřit? Mohl bys to upřesnit?
Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem. Jan Werich
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Mirek58 »

Bohemica:
Jen maličkost, co mi tloukla do hlavy máma:
"Kdo s čím zachází, s tím taky schází."
To platilo, platí a bude platit dál.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: současný Kyjev

Příspěvek od CAT »

Bohemica: Tady asi moc zastánců "povstalců" nenajdeš, ale přímých podporovatelů Janukoviče asi taky ne... Lidi tu hodně cítí s policajtama, kteří to tam nemají vůbec lehké. Každý kdo viděl fotografie si nemohl nevšimnout, že většina bojůvek je pod vlajkou Slobody, což "povstalcům" na sympatiích nepřidá, každý tak nějak vidí, že opozice není šancí na změnu poměrů a další včetně mě tak nějak moc nechápou myšlenku celé "revoluce" protože jsou značně proti EU a vidí v ní stejné zlo, jaké vidí v Putinovi... Mě osobně zajímá jak je to ve zbytku Ukrajiny, místní poměry tak nějak znám, mám pár přátel ze západní Ukrajiny a rozdíly mezi západe a východem země mám z osobní zkušenosti (takže je mi jasný, že třeba na Krymu se pro směřování k EU protestovat nebude)...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
freeman
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 237
Registrován: 13/5/2006, 18:55
Bydliště: slovakia - absurdistan

Re: současný Kyjev

Příspěvek od freeman »

Vyzerá to tak že už po sebe pália obe strany ostrými, inak to ani dopadnúť nemohlo.

náklaďák plný pravdy a lásky riadený mierumilovným demonštrantom viezol svetlejší zajtrajšok policajtom a tý to chudáci nepochopili :-)
http://www.youtube.com/watch?v=su99GqXy ... ect=1#t=36
Now it's all over and I'm standin' pretty
In this dust that was a city
If I could find a souvenir
Just to prove the world was here....
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Alchymista »

Ajtakrajta - priateľ Štetina... Tak je jasné, odkiaľ vietor fúka...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Mirek58 »

No jo ted mi to došlo ( mám dlouhý vedení)
A úúúž je zas na scéně, že pozdravuji "svazáka" Štětinu.
Ted už je scéna kompletní.
Vytetovaný hákový kříže, velký svazák, to je sešlost!
ObrázekObrázek
Bohemica
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 16/2/2014, 22:49
Bydliště: Šumava

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Bohemica »

No já nemám náladu si tady chatovat s pc hrdiny a rozumbrady, musím hlídat vnučku a je to rozhodně smysluplnější činnost než toto fórum. Nakouknu později na jaké řešení přišli místní ředitelé zeměkoule. :-)
Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem. Jan Werich
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Mirek58 »

Ale stejně je krásný, že ve Lvově(podle našich medií) před 48hodinami vybrali "bojovníci za demokracii" muniční sklady a skoro podle stopek( 24 hodin na převezení zbraní) se objevili postřílení z kalachů v Kyjevě.
ObrázekObrázek
Zbrojnoš
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 20/1/2014, 17:13

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Zbrojnoš »

Všechny tyto události mívají stejný mediální příznak konce - až se v televizním zpravodajství objeví běžící stařenka (irácká, bosenská, albánská...), tak příslušná revoluce nebo mírová operace zvítězí.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: současný Kyjev

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Bohemica píše:No já nemám náladu si tady chatovat s pc hrdiny a rozumbrady, musím hlídat vnučku a je to rozhodně smysluplnější činnost než toto fórum. Nakouknu později na jaké řešení přišli místní ředitelé zeměkoule. :-)
paní odkud čerpáte inormace? mě jen stačilo, když jsem viděl už někdy před 14 dny videa na navratdoreality.cz, kde policajti běhali a hořeli jak pochodně (videa z dob, kdy o fyzické likvidaci byť jediného demonstranta nebylo nikde ani slovo )
Nemyslíte, že už si nechali s*át na hlavu dost dlouho VY samaritánko? na hrubej pytel hrubá záplata, střelbou měli odpovědět už dávno. Tou vaší peticí bych tak přiložil do kamen. Buď nereflektujete, kdo začal se zabíjením a likvidačními útoky, nebo jste slepá, hluchá a hloupá. Ty chlapy v uniformách dělají jen svojí práci a demonstranti se chovají jak zvířata....už tam měli dávno poslat výsadkáře. Slušnější by zalezli a prasata co zůstanou na ulici - sebrat, pokud budou klást odpor, neutralizovat
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: současný Kyjev

Příspěvek od josefg »

freeman píše:Vyzerá to tak že už po sebe pália obe strany ostrými, inak to ani dopadnúť nemohlo.

náklaďák plný pravdy a lásky riadený mierumilovným demonštrantom viezol svetlejší zajtrajšok policajtom a tý to chudáci nepochopili :-)
http://www.youtube.com/watch?v=su99GqXy ... ect=1#t=36
No, na Ukrajině to nebude s policejní brutalitou tak horké, protože udělat tohle řidič auta u nás tak je už několika násobný nebožtík, s ním by se nejspíš svezlo i pár náhodnách čumilů. Media by to pak snadno vysvětlily, "nikdo přece nemůže chtít, aby policista zasahující v kritické situaci, měl ruku klidnou jako na střelnici. Tady se přímo mabízí Havlíček a jeho "Křest svatého Vladimíra" "..ale Rusi o těch kumstech ještě nevěděli.... " , ne nadarmo je tato báseň situovaná přímo na Kyjevskou Rus :lol: :lol: :lol: . Ale však oni se demokracii naučí.
Dnes jsem viděl krásnou scénku, Za rohem dílny u plotu kam není od ředitele vidět, vykuřovali tři dělníci ze sousední firmy a stěžovali si že mají moc práce. Jeden, Ukrajinec zvlášť naříkal, že tu dře jako kůň a za pár korun. Na to mu kolega hned sdělil, že teda měl dřít dvakrát tolik, vydělal by víc a oni nemuseli mít ty "blbé přesčasy". Naučí se, brzo se naučí, budou makat a držet hubu jako my. Už aby to bylo :D Přeju jim to.
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: současný Kyjev

Příspěvek od skelet »

Nejsem ani na jedné straně, ale jak to vypadá, tak se AČR velmi brzo se přemístí na Slovensko..
ObrázekObrázekObrázek
keldor
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 139
Registrován: 5/11/2010, 11:42

Re: současný Kyjev

Příspěvek od keldor »

Jaká AČR ?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: současný Kyjev

Příspěvek od skelet »

AČR - armáda České republiky, bo jak se to na té Ukrajině zvrhne (a že to tam směřuje) , tak bude potřebovat ASR pomoc.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“