Krymská krize

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

CAT píše:Zipoun: Ty sis toho nevšiml asi, ale Rusko je teĎ pod silnym mezinárodnim tlakem. Mě je jasný že pro tebe je to jednoduchý, Rusko se přeci enmusí bezzubé EU, nebo USA bát... No já mám za to, že za život nějakýho pitomce jim nestojí za možný starosti... Nebo ten člověk byl za teroristu třeba pro mezinárdní společenství, jako Usáma? Ale ne sorry, já zapomněl, Rusové nemusí na nic brát ohled...
Ty jsi nezapomněl, ty si to jen neuvědomuješ, pořád žiješ v bludu, že ohled nemusí brát akorát američané a popřípadě Izraelci...pokud vím, tak rusové jasně řekli, že budou své zájmy hájit a pokud tohoto viděli jako hrozbu pro své lidi, tak se ho prostě zbavili...tedy třeba to byl někdo jiný. Já na tom nevidím vůbec nic divného, můžou být na ukrajině rádi, že ho neodparvili raketou jak to dělají američané všude po světě:-) Tím RF neomlouvám, jen popisuju realůitu.

ale třeba to byl nějaký zhrzený manžel, čert vem muzyčka...to poznáme podle toho, jetli takových případů bude přibývat.

Skelet - muzyčko byl poskok Jaroše, ten tu proagandu zvládne v pohodě sám osobně. Tedy pokud po něm taky nejdou:-)
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od CAT »

Zipoun: No v bludu nežiju, Rusko to neudělalo, vyjádření od RT más v mém příspěvku před tímhle... Ono je totiš jedno jakej máš názor na USA, nebo Izrael. Tady se jedná o Rusko a Rusko očividně přemýšlelo víc jako já, než jako ty, taková jsou zatím fakta...

A když už jsme v tom - kdo tlačil na USA aby nezabíjela Usámu a jiný teroristy? Nevšiml jsem si, že by Rusko byť jen ceklo. Hrozilo snad Rusko sankcema proti Izraeli, když Mosad zabíjel teroristy? Ne... No a tady je Rusko pod sankcema kvůli svému podle západu agresivního přístupu, to je sakra jiná situace, ale holt někdo žije v bludu a někdo ne...
Naposledy upravil(a) CAT dne 25/3/2014, 09:46, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Krymská krize

Příspěvek od Beda »

Kdovi jak to bylo. Vedel ze ho rusove nahaneji, tak byl nekde zalezlej, ted vylez a citil se bezpecne.
Ono se casem treba objevi kdo to udelal, lidi se obcas zabijeji pro malichrne veci, staci nejaky stakan vodky.

Mohl to udelat i nejaky kamarad tech vojaku. Vzpomente si co udelal otec deti z ruskeho letadla co se srazilo vinou dispecera nad Bodamskym jezerem. Zdalo se mu ze dostal malej trest, tak za nim zajel a podriznul ho....

S tema ze zakarpatske Ukrajiny je to zvlastni, je zpet nevezmou a kdyz chtelo nekolik rodin Cechu z ruska zpet, tak je vzali....

Neomlouva, ale uz od pradavna plati jaka vlada, takove nabozenstvi... a ty velke mocnosti tak jednaji porad. Vedi ze jim to projde. Treba Izrael, zase bude stavet 2000 domu na okupovanem uzemi i kdyz je celej svet proti tomu... I jeho spojenci...
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

CAT píše:Zipoun: No v bludu nežiju, Rusko to neudělalo, vyjádření od RT más v mém příspěvku před tímhle... Ono je totiš jedno jakej máš názor na USA, nebo Izrael. Tady se jedná o Rusko a Rusko očividně přemýšlelo víc jako já, než jako ty, taková jsou zatím fakta...

A když už jsme v tom - kdo tlačil na USA aby nezabíjela Usámu a jiný teroristy? Nevšiml jsem si, že by Rusko byť jen ceklo. Hrozilo snad Rusko sankcema proti Izraeli, když Mosad zabíjel teroristy? Ne... No a tady je Rusko pod sankcema kvůli svému podle západu agresivního přístupu, to je sakra jiná situace, ale holt někdo žije v bludu a někdo ne...
Mně je celkem fuk kdo to provedl, každopádně rusové i ukrajinci ruské národnosti si oddechli a to je hlavní:-)) Uvidíme jak dopadne Jaroš, na kterého je také vydán zatykač;-) no a tymošenko a její vyjádření...taky by asi měla začít chodit kanálama...tedy optikou velmocí, nevím jestli se tak bude chovat RF.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od Mirek58 »

Pánové,kterých se to týká, koukáte každý večer pod postel, jestli se tam neschovává nějaký rusák?
МВД подтвердило убийство Саши Белого во время задержания
Музычко якобы первый открыл огонь на поражение по сотрудникам милиции
Muzička zastřelila UA policie při zatýkání (asi jim selhala pistole)
http://vesti.ua/lvov/44162-mvd-podtverd ... aniteljami
Edit:
A zde je druhá, učesaná verze:
В милицию поступил вызов о том, что в кафе происходит драка. На место происшествия выехали правоохранители и обнаружили А.Музычко с огнестрельными ранениями. Вызванные на место происшествия медики "скорой" констатировали смерть. Эксперты-криминалисты, которые работали на месте происшествия, обнаружили несколько огнестрельных ранений. Одно из них в ногу, другие в туловище. Труп А.Музычко направлен в морг на судмедэкспертизу. Осмотр места происшествия завершен, вероятные свидетели опрошены. Все вещественные доказательства так же доставлены на экспертизу", - рассказали в милиции.
Polilicie nalezla Muzyčka se střelnými ranami, po příjezdu k hospodské rvačce
http://vesti.ua/lvov/44160-v-mvd-podtve ... shi-belogo
- Původní zdroj Ukrajinské nacionální noviny
Naposledy upravil(a) Mirek58 dne 25/3/2014, 10:13, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

Mirek58 píše:Pánové,kterých se to týká, koukáte každý večer pod postel, jestli se tam neschovává nějaký rusák?
МВД подтвердило убийство Саши Белого во время задержания
Музычко якобы первый открыл огонь на поражение по сотрудникам милиции
Muzička zastřelila UA policie při zatýkání (asi jim selhala pistole)
http://vesti.ua/lvov/44162-mvd-podtverd ... aniteljami

to je dobrý, selhala jim pistole, dvakrát po sobě a náhodou se strefili do srdce...no muzyčko se vyjádřil tak, že věří, že se ho UA orgány pokusí zatknout a po té deportovat du RF (http://rt.com/news/sashko-bily-dead-reports-013/)...asi zvolili jednodušší a definitivní možnost...selhání pistole.
mr_kosa
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/6/2011, 20:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od mr_kosa »

Pánové,kterých se to týká, koukáte každý večer pod postel, jestli se tam neschovává nějaký rusák?
Ja osobne áno...s tím zástupom smutných pamätníkov čo tu máme jeden nikdy nevie. Silný vodca, vytýčený smer, nejaký ten zaručený príjem a nebo nad hlavou.
Nechápem prečo tu každého staviate do pozície vyber si Rusko alebo USA...CAT jasne povedal, že odsudzuje porušovanie medzinárodného práva každým štátom ale to sa asi nenosí :roll:

A aby som nebol odveci tak otázka: sú nejaké aktuálne info o Janukovičovi? Od toho pozývajúceho listu som nezachytil o ňom už nič. Rusom poslúžil to bolo jasné ale čakal som, že ho budú ešte z času na čas púšťať do éteru.
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od jmodrak »

mr_kosa píše:
Pánové,kterých se to týká, koukáte každý večer pod postel, jestli se tam neschovává nějaký rusák?
Ja osobne áno...s tím zástupom smutných pamätníkov čo tu máme jeden nikdy nevie. Silný vodca, vytýčený smer, nejaký ten zaručený príjem a nebo nad hlavou.
Nechápem prečo tu každého staviate do pozície vyber si Rusko alebo USA...CAT jasne povedal, že odsudzuje porušovanie medzinárodného práva každým štátom ale to sa asi nenosí :roll:

A aby som nebol odveci tak otázka: sú nejaké aktuálne info o Janukovičovi? Od toho pozývajúceho listu som nezachytil o ňom už nič. Rusom poslúžil to bolo jasné ale čakal som, že ho budú ešte z času na čas púšťať do éteru.
Aspoň si pred spánkom trochu trochu pocvičíš. :D Nikto tu nikoho (teda až na pár demokratov) nikoho nestavia do pozície vyber si Rusko alebo západ. Celý bordel je v tom, že medzinárodné právo neplatí. A "neprispôsobivými" sú v tomto prípade USA a spol. Takže citovať právo, žiadať o spravodlivosť je Rusku rovnako platné ako napr. Dobrovodskému na Slovensku. Ale hlavne že je podľa demokratov nácek, xenofób apod. Takže môžeš odsudzovať, ale kým sa situácia v dodržiavaní práva nezmení, tak to bude ako na divokom západe. Môžeš protestovať, nesúhlasiť, ale to je tak všetko. Realita je daná.
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

Podle mně RF mezinárodní právo neporušuje, takže nějké odsuzování není na místě...v čem by to porušování mělo spočívat?
Dle mezinárodního práva má každý národ právo na sebeurčení a dle mezinárodního soudu v Haagu k tomu není potřeba souhlas centrální vlády a ani toto sebeurčnení nemusí být v Ústavě daného státu...prostě je to mezinárodní právo. No a na Krymu se rozhodli, že dávají UA sbohem a připojují se k RF...já v tom žádnej problém nevidím. No a pokud jde o ty neoznačené vojáky...byli neoznačení, vojenská mise OBSE nepotvrdila, že jsou to vojáci RF, protože si nebyli jistí (když je neoznačená domobranan zasatvila na přechodu do Krymu).

O Janukovyčovi jsem také nic neslyšel...asi nemá co dodat:-)
mr_kosa
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/6/2011, 20:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od mr_kosa »

A na základe čoho sa má zmeniť? Ty navrhuješ čakať "až sa to stane"? Ja to radšej odsúdim, CAT to odsúdi, možno pár ďalších to odsúdi...je ale pravda, že väčšina populácie sú pasívni oportunisti takže nič viac sa nestane. Ale šancu zmeniť to máme my, hrať sa tu na to, že ono je to dané všetko preto držme hubu a užívajme si, z toho mám husiu kožu.

No to áno, akcia to bola elegantná, z hľadiska práva čo môžme zhodnotiť ako laici neobsahovala nejaké výslovné porušenia ale neverím, že to bolo všetko v poriadku. Jednoznačne identifikovateľná ruská technika v rukách "domobrany", videá kde niektorí "domobranci" povedali, že sú z Ruska, násilné zablokovanie ukrajinských plavidiel, prienik ozbrojených vojakov za hranice Krymskej autonómnej republiky atď.
Occamova britva nepustí :)
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

mr_kosa píše:A na základe čoho sa má zmeniť? Ty navrhuješ čakať "až sa to stane"? Ja to radšej odsúdim, CAT to odsúdi, možno pár ďalších to odsúdi...je ale pravda, že väčšina populácie sú pasívni oportunisti takže nič viac sa nestane. Ale šancu zmeniť to máme my, hrať sa tu na to, že ono je to dané všetko preto držme hubu a užívajme si, z toho mám husiu kožu.
A co by se mělo změnit? Mezinárodní právo? A proč?
mr_kosa
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/6/2011, 20:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od mr_kosa »

Miera jeho doržiavania, hlavne krajinami čo náhodou sedia na triliónoch litrov ropy, majú 10 lietadlových lodí, a podobne.
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od jmodrak »

mr_kosa píše:A na základe čoho sa má zmeniť? Ty navrhuješ čakať "až sa to stane"? Ja to radšej odsúdim, CAT to odsúdi, možno pár ďalších to odsúdi...je ale pravda, že väčšina populácie sú pasívni oportunisti takže nič viac sa nestane. Ale šancu zmeniť to máme my, hrať sa tu na to, že ono je to dané všetko preto držme hubu a užívajme si, z toho mám husiu kožu.

Occamova britva nepustí :)
Husiu kožu si mal mať po Srbsku, Iraku , Lýbii atď. Teraz žneš, čo si si svojim "oportunizmom" spôsobil. Jednoducho plačeš nad rozlietavým mliekom. Jediné, čo je treba urobiť, je namiesto bliakania rozprávok o zlom Putinovy a pozeraní pod posteľ donútiť "demokratických vodcov" aby prestali vodu kázať a víno piť. Ak sa donutí dodržiavať medzinárodne právo aj západ, možno sa budeš musieť menej v noci báť.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Krymská krize

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Černoši všude samí černoši...
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

mr_kosa píše:Miera jeho doržiavania, hlavne krajinami čo náhodou sedia na triliónoch litrov ropy, majú 10 lietadlových lodí, a podobne.
ano to by se mělo změnit, ale bohužel není síla kdterá by tyto země donutila ho dodržovat...bohužel byla otevřena pandořina skříňka v 90. letech a od té doby to jde jen s dodržováním mez. práva k horšímu - ovšem to není případ Krymského odtržení:-) Nejspíš by to bylo porušování mez práva, kdyby se to stalo před 20ti lety, ovšem rozsudek mez. soudu v Haagu toto posvětil, tudíž...

Zde celkem zajímavá článek kdo zabil mez. právo
http://kozak.blog.ihned.cz/c1-61907970- ... odni-pravo
Naposledy upravil(a) Zipoun dne 25/3/2014, 12:42, celkem upraveno 2 x.
Zbrojnoš
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 20/1/2014, 17:13

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zbrojnoš »

Cassius Chaerea píše:Černoši všude samí černoši...
Nemá se říkat Afroameričané?
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Krymská krize

Příspěvek od Mirek58 »

Tohle jsou ty správný sankce, Obama se má co učit!
http://www.kyivpost.com/content/lifesty ... 40545.html :D
ObrázekObrázek
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Krymská krize

Příspěvek od Bax »

CAT: A čeho se jako Rusové dopustili? Papírově ničeho. Krym vyhlásil samostatnost - stejně tak jak Kosovo. A až byl samostatný, připojil se k Rusku. Prakticky je nejde za nic odsoudit.

Každýmu je jasný jak to bylo a kdo jsou ti vojáci zač, ALE...

Tady je rozhodující jedna věc. To, že se politika, kterou vede USA a západ, se jim vymstila.
Pořád se mezinárodnímu právu smáli a teď když to udělali Rusi - nikdo nemůže nic říct. Však naši politici mlčí a nikdo ani neprdne. Když neberu nezkušeného Stropnického - ten něco mektl, chtěl být první, aby nasbíral body, ale byl rychle ujařmen. Zaorálek - to byl asi úlet nebo co, protože za dva dny taky "změnil názor".
Ale když si vzpomenu na jekot západních politiků, když byla válka v Gruzii, tak nyní nikdo nic - všichni jsou při zemi a mlčí. Žádný oficiální výzvy. Jen novináři chabě odsoudili v propagandě referendum.

A pěkně kecáš, že neobhajuješ USA agrese. Si vzpomeň jak jsi obhajoval US agresi do Vietnamu. Nebýt zbytečného zásahu USA, nezemřely by miliony na obou stranách.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od CAT »

Zipoun: Kde si našel tu tvou interpretaci mezinárodního práva? To co o to vim já říká přesný opak (Teda alespoň se na tohle mezinárodní právo odvolávali Rusové v případě Kosova, USA a EU v případě Krymu)... A že ti je jedno kdo ho zabil, ale notak psal si že žiju v bludu, když si myslim, že to Rusáci neudělali, ukázalo se že jsem v bludu nežil, ale pro Zipouna neni problém, zamete to pod koberec tim, že vlastně o nic nejde, že mu to je jedno...

Mirek: Ne Rusa pod postelí se nebojim, Rusové bývají docela v pohodě, bojim se jinejch věcí, třeba víš jak se říká "Poturčenec horší Turka"...

Bax: A čeho se dopustili? úplně toho samýho co USA a spojenci v Kosovu, mezinárodní právo jasně říká, že separatistické tendence menšin nemají přednost před národní celistvostí (ať už si Zipoun píše co chce), tak ať jdou laskavě USA a Rusko někam, když to nikdo nechce dodržovat. Podle mě tam Rusové nic extra špatnýho neudělali, neporušili žádnou smlouvu, možná to tam dokonce stabilizovali a díky nim tam nebyly zbytečný ztráty na životech, ale naprosto se vzepřeli mezinárodnímu právu zaprvé tim, že podpořili menšinu v jejich separatických tendencích a za druhé porušili úmluvu z roku 94 kdy se zavázali, že budou respektovat územní celistvost UA... Takže se papírově ničeho nedopustili? Ale notak... A rozhodující věc neni co dělá západ, rozhodující věc je, že Rusko porušilo nějaký zákony (Baxi prostě když ty zabiješ člověka a pak se budeš u soudu vymlouvat, že člověka zabil i CAT, tgak to tebe zodpovědnosti nezbaví ,to je sand jasné, tak sem pořád nepleť západ, bavíme se o Krymu)... Ale stejně tak porušil dohodu z 94 i západ, který se zavázal chránit územní celistvost UA a z vysoka se na to vyprdnul... A Baxi že západní politici mlčí?!? Jako vážně? Já se nevyznám v těch Euro politicích ,ale neustále slyšim o nějaký praštěný baronce, neustále slyšim Merkelovou, jak si volá s Putinem, neustále tu slyšim o nějakejch sankcích proti Rusku, západ nemlčí, západ remcá žbrblá a to je tak všechno co dělá. V Gruzii to mezi náma bylo podobný...

Jmodrak: Už jsem to vysvětloval Cernakusovi (i když ten mě nenazívál demokratem, ale autokratem, ale bez problémů, vy levičáci s timhle máte problém), nejsem demokrat, jsem republikán, v tom je obrovský rozdíl a chápu použití slova demokrat jako urážku, zastávám názor jako Platón a Aristoteles - demokracie je vláda lůzy... Takže prosím, pokud nevíš co které slovo znamená, nepoužívej ho...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Krymská krize

Příspěvek od Zipoun »

CAT:
http://kozak.blog.ihned.cz/c1-61907970- ... odni-pravo

jinak k tvé otázce - Srbsko podalo stížnoust k mez. soud. dvoru, aby posoudil legálnost odtržení Kosova - soud dospěl k závěru (nejspíše na politickou objednávku, ale to už je teď fuk), že odtržení bylo v souladu s mez. pr., že není potřeba k vyhlášení referenda souhlas centr. vlády, nemusí být v Ústavě danné země možnost takové referendum vyhlásit...takže dle tohoto soudu v Haagu, je legální a v souladu s mez. právem jak odtržení Kosova, tak Krymu. Jinak doporučuji i přečíst si ten článek co jsem sem hodil odkaz, ztřeba ti trochu otevře oči a zjistíš, jaká je skutečnost...já s tím článem celkem souhlasím a uznávám, že RF porušila mez. právo tím, že nedodržela mez. smlouvu z roku 1994, to je fakt.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“