Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Zemakt »

Jo jo, kolem jedenáctý to bylo ve Fr. Lázních. Vcelku fičák. Co se týče kvality samotného výtisku, tak je to opravdu o pár levelů jinde, pevná vazba, křídový papír,..prostě super :up: .
Myslel jsem si, že těch 32 knih, někde byly i 2 najednou a jednou bez věnování, budou do hodiny hotové.
Vzhledem k důkladnosti zabalení se tomu ani nedivím, pěkná ruční fortelná práce :D .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Hans S. »

Tak už ji mám pár hodin v ruce :). Je opravdu parádní, přečetl jsem si pár odstavců a těším se, až si to lousknu celé :).

Michane, moc díky i za to nádherné věnování...i slzička ukápla :).
phrebicek
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 101
Registrován: 15/12/2009, 13:44

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od phrebicek »

Včera po návratu z práce na mně doma čekalo překvapení v podobě balíčku s Tvojí knihou.
Hned jsem roztrhal obal a začetl se do prvních kapitol.
Vždy v pondělí jsem hltal (a díky Tobě stále hltám :) ) Tvoje nové články na Palbě a myslel jsem si, že mě kniha už nemá čím překvapit, ale opak je pravdou! Knižní vydání dává Tvým článkům úplně nový rozměr.

Velice děkuji za Tvoji práci i za milé věnování a těším se na Tvůj další počin.

Petr
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Dík za Vaše slova kolegové - věřte potěšila mě.
Řekl jsem o nich i v Nakladatelství a mám i za ně říci - díky za Vaše slova. Podobná, různě osobní slova, přišla i na můj e-mail: michan.palba@seznam.cz

Ještě jsem včera čekal na odezvu objednávajících a zprávu z BVD, jimž "raport" o doručení dodává, každý den, roznášková služba PPL.
Takže:
"včera do 17,00 doručeno po celé ČR( většinou bylo doručeno již ve čtvrtek) mimo jedné z Brna a jedné z Děčína".
Pan kolega z Brna se i s částečným hodnocením ozval v 18,00, že knihu má a "louská" první kapitoly ( dám tři věty: ... " Bomba.To množství fotografií, nákresů ,plánů ,přehledů to se jinde nevidí. Těším se na víkend".....).

Zatím se tedy neozval jen - a to ze všech objednávek v celé ČR - kolega z Děčína.
Služba PPL je pro mne nová a tak si sleduji její reakce, její dodací lhůty, cenu atd. Pí. Kavalecová z BVD, kterou mnozí Palbáci znají z osobního odběru knihy Východ z BVD, mi tedy volala stav "PPL" k včerejší 17,00, jak píši výše, a dodala, že PPL bude ještě týden, tedy asi ještě 3 pracovní dny, každý den, oslovovat telefonicky kolegu z Děčína(pan kolega "pepa nos") a pak knihu vrátí do BVD, abychom znovu vyzvali kolegu, aby bral telefon i někomu méně známému - že jde o jeho knihu. Pokud se tak již stalo dostanu také zprávu od PPL z Nakladatelství BVD, nebo od samotného kolegy.

Oznámím i složitější cestu pro pány kolegy ze Slovenska, pokud se některý z nich neprojeví zde sám..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Malej Achil »

Tak jsem se konečně dostal k pořádnému nahlédnutí do nové knihy (byť přišla "včas" už ve čtvrtek dopoledne) a celkovým zpracováním mi přijde o třídu výš, než kniha předchozí (a nemyslím jenom tvrdé desky).

Michane - pěkný výsledek a díky za tu nejspíš nepříliš vděčnou práci (alespoň prozatím, než napíšeš těch 10 nebo 20 titulů a dostaneš se do "černých čísel" :wink: ) :up: .
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Lord »

Tak to se těším na třetí knihu, ta bude super :D
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Pane kolego Malej Achil, moc a moc děkuji i za skvělou "přítelku", víš že Vás mám rád(určitě spíš děda, i když obdivovatel) oba.

Žádná "ulitba bohům", ale chlape naše domluva a vypořádání s tou "Druhou" - Veliteli, Lorde - již podruhé díky za vše. Víme o sobě od roku 2005.
Právě vyrazila - "Druhá kniha vzniklá nejen z článků michana, ale i Palbáků" na Tvou, Tebou objednanou adresu s mým velkým - Díky.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Lord »

Michanovo dílo mám doma, děkuji Ti kamaráde za skvělé věnování!
Jsem rád, že díky Palbě a lidem okolo vzniklo podhoubí pro vydavatelskou činnost.

Nyní napíšu minirecenzi, resp. první dojem z publikace.

Pravda o západní frontě - Chronologie bitev s technickým pozadím – výstižný podnadpis.
Zřejmě s něčím pomohli i ostatní palbáci a to knihu obohacuje o další rozměr.
Kniha je obsahově, tak použitím materiálem, tvrdé desky, vazba, lesklý papír na úrovni, díky tomu jsou fotografie hezky vytištěné. Není tedy samostatná obrazová příloha, ale vše doplněno do textu, čím čtenář hned vidí, k čemu co patří. Skoro každou stránku doplňuje fotografie zbraní, osobností, názorné obrázky, mapy, tabulky, apod. A to vše pěkně pohromadě v jedné knize. Jsou zde tedy podrobnosti, soupis, popis technologií, analýza a syntéza, hodnocení a závěry bitev či kampaní. Je to o tom si najít klid a začíst se.
Knize možná schází obsahový a jmenný rejstřík, což by umožnilo lépe vyhledávat informace, či se vracet k tomu co čtenáře zajímá. Nicméně je vložen odkazový list na vojenskou techniku publikovanou na internetovém portálu Palba.cz, kde je možné se dozvědět další informace.

Co se týče dodání, kniha byla z Prahy u mě v Pardubicích druhý den.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Nejprve díky Lorde.

Tak se nám vše s knihou trochu posouvá, do týdne po Velikonocích.
Mimořádná indisposice pracovnice BVD tento týden znamená, že místo tento týden - předpoklad byl čtvrtek 17. dubna - se další vyřizování objednávek - věnování, podpis, balení a předání donáškové službě PPL - přesouvá až na příští týden.

Předpokládá se - čtvrtek 24. dubna, nebo pátek 25. dubna.

Tím zároveň vznikla tak trochu příležitost, ještě si rozmyslet, zda pro někoho nebudete potřebovat dárek v podobě knihy.

Připomínám, že na e-mailu: michan.palba@seznam.cz
je si možno objednat knihu - Pravda o západní frontě 1940-1943.

Objednat si ji možno - s věnováním, či bez:
- platba přes konto a dodat přes PPL na adresu:
- na dobírku, přiveze PPL, oproti penězům předá na adrese:
- vyzvednout oproti penězům v BVD.


U prvých dvou způsobů je vždy nutný telefon, aby dispečer PPL mohl objednatele zastihnout pro předání. Při třetím způsobu, po objednání na mém e-mailu Vám napíši telefon pracovnice BVD, se kterou si objednatel dá schůzku(většinou dopoledne v pracovní době).

Objednat si knihu může každý člen Palby, čtenář Palby i náhodný čtenář Palby. Pasivní i aktivní člen dostane i věnování, dle svého přání, či jej nechá na autorovi.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Né tak tohle fakt musím.
Víte kdy knihy dostali první páni kolegové a kolegyně z celé ČR. Nalezne se to zde, - bylo to - čtvrtek, max. pátek - tedy 3. dubna,respektive 4. dubna.
Slovensko bylo očekáváno, že bude s anabází odvezení na Slovensko a podání na tamější poštu( zaslání PPL od nás stojí více než 260 Kč....). Bohužel "služebka" těch, kteří odváželi knihy na Slovensko se protáhla...
Dokonce musela být má urgence... a výsledek:

Dnes je středa 16. dubna 2014.

Dobre rano,

dakujem Vam velmi pekne za Vasu knihu. Vcera som si ju vyzdvihol v knihkupectve a tesim sa, ked si ju precitam.

S pozdravom,......

Fakt mám radost, neboť jsem se za neustálou neinformovanost o knihách ze Slovenska styděl.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Před malou chvíli jsem se od pí Kavalacevé, odpovědné pracovnice BVD, dozvěděl, že je zdráva a v práci.
Je silně zaneprázdněna a tak k dalšímu popisu věnování, podepisování a balení knih - Pravda o západní frontě 1940-1943 - dojde v pondělí dne 28. dubna 2014.
Zároveň tím oznamuji, že ten den se budou knihy balit a přes službu PPL odesílat po celé republice. Říkám i, že páni kolegové, kteří mají knihy na vyzvednutí přímo v BVD, budou informováni, že po 28. dubnu, každý pracovní den si mohou knihy - objednané a s věnováním vyzvednout.

Je tedy ještě zhruba týden na objednávky, přes e-mail: michan.palba@seznam.cz

- na Dobírku a dovézt PPL
- platba přes konto a dovést PPL.
- vyzvednu sám.

Další objednávky se budou vyřizovat až někdy v druhé polovině května 2014.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Dnes, v pondělí 28. dubna, v 9,00 hod. jsme odbavovali druhou "řadu" objednávek knih Pravda o západní frontě 1940 - 1943. Knihy se popisovaly věnováním a podepisovali. Následně byly knihy zabaleny a k odvezení byly připraveny okolo půl jedenácté, takže byl splněn limit pro PPL - do 12,00.
Právě jsem obdržel e-mail tohoto znění: ( CTRL C a CTRL V)

dnes ve 12.10 hod. byly odbaveny službou PPL
všechny nové objednávky knižního titulu
PRAVDA O ZÁPADNÍ FRONTĚ.
Koncoví zákazníci by měli zásilku obdržet zítra,
nejpozději však ve středu 30. 4. 2014.

Info nakladatelství BVD
Praha, 28. 4. 2014.

Datum a hodina příchodu e-mailu 28.4.2014 14,07.

Odbaveno bylo přibližně dvacet knih a já pro příbuzné dokoupil ještě tři.
Jednalo se o knihy, které si objednatel odebere osobně - Ti byli vyrozumněni jako první, že ještě dnes a jinak každý všední den si mohou knihy vyzvednout.
Všichni ostatní, kteří měli objednáno převážně - zaplatím přes konto a dostanu přes PPL - budou vyrozumněni ještě osobně přes svůj e-mail.
Stejně, přes e-mail, budou vyrozumněni Ti, kteří přes PPL, při doručení ,zaplatí 399 + 80 = 479,- Kč.

Další vyřizování knih s věnováním a podpisem bude až v druhé polovině měsíce května, neboť v BVD, s.r.o. "je teď neobyčejně hustý provoz s mnoha tituly".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

První e-mail k datu a času:
Dnes 29.4. 2014 15.55.18, zní:
OK knihu jsem dostal. S pozdravem........
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

A zde od BVD s.r.o.
Datum a čas:
30.4.2014 8:16
Dobrý den, pane ------michan,

toto je zpráva z PPL (viz níže).
Zdraví D. K.

Dne 28.04.2014 odeslano 7 zasilek.
z toho dne 29.04.2014 doruceno 7 zasilek.
v celkove kvalite doruceni 100.00%.



Vsechny drive odeslane zasilky byly doruceny a v poradku predany.
Prejeme hezky den. PPL

Ostatní knihy jsou již buď odebrány osobně - ještě v pondělí 28.4.2014, - nebo jsou po vyzvání připraveny k odběru oproti 399,- Kč. Já si zaplatil a odebral pro "militární" příbuzenstvo ještě 3 ks.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Některý den mezi 29. květnem a 6. červnem 2014 proběhne poslední podepisování knih - Pravda o západní frontě 1940-1943 ( je možno zároveň, nebo jenom, objednat knihu - Pravda o východní frontě 1944) a jejich odbavování k objednateli.
Po tomto datu se knihy budou již jen kupovat buď přímo v:
Nakladatelství BVD s.r.o.
Türkova 828/20 (areál Sekyra Group),
Praha 4.
a to přímo a bez věnování a podpisu, nebo je bude možno zakoupit v příslušných Knihkupectvích, do kterých dodává Nakladatelství Euromedia, BVD a Bondy. To však již bez věnování a podpisu.

Kdo si chce tedy ještě knihu objednat s věnováním a podpisem autora přes e-mail: michan.palba@seznam.cz
má možnost tak učinit ještě do 29. května již známou formou:

- na dobírku, s věnováním a podpisem, zaslat na adresu přes PPL - nutno přiložit pro dispečera své číslo telefonu.
- platba přes konto, s věnováním a podpisem, dostane přes PPL - nutné číslo telefonu pro dispečera PPL.
- vyzvedne sám v BVD, s věnováním a podpisem - vhodné pro Pražany a okolí.
ObrázekObrázekObrázek
Pelegrin1978
Příspěvky: 2
Registrován: 29/10/2022, 23:47

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Pelegrin1978 »

Chcem sa spýtať
Ešte sa dá objednať kniha....
Pravda o západní frontě?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Bohužel, dle posledních zpráv, které jsem dostal z více zdrojů, nebyla v poslední době (rok 2022) k sehnání ani v Antikvariátech po ČR.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“