Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

kiwi píše: K těm teoriím, že MH-17 mohl být BUKem zasažen shora. Je možný takový manévr, když se používá pouze odpalovací vozidlo a ne celý komplet?
I v baterii navádí střelu jen odpalovací vozidlo, takže je to jedno. Se koukni na střelby Buku-M1 na cvičné cíle, a koukej jak si jej střela nadlétává - myslím si že z tohoto jde vcelku pochopit "standardní" trajektorie střely na typ cílů které nemění výrazně letovou hladinu
Naposledy upravil(a) mepu dne 28/7/2014, 17:07, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
sorexus
Příspěvky: 0
Registrován: 18/7/2014, 17:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od sorexus »

kiwi píše:Ujíždějící BUK na předešlém screenshotu byl velmi pravděpodobně natočen v Doněcku: http://bellingcat.checkdesk.org/en/report/22 Takže, jestli se nepletu, máme čáru Doněck, Zuhrez, Snižné ( kde jel odpalovák BUKu po svých) a Luhansk, kde zmizel. Ale časová osa toho přesunu není stoprocentní. A už vůbec nelze dovodit, že ten odpalovák přijel na stejném traileru z Ruska.
K těm teoriím, že MH-17 mohl být BUKem zasažen shora. Je možný takový manévr, když se používá pouze odpalovací vozidlo a ne celý komplet?
Ještě poznámka pro ty, co si myslí, že baterie BUK byly ukrajinci rozvinuty jako odpověď na možné použití letectva separatisty. Na původním vlákně tady na Palbě bylo někdy v dubnu video s vykládanými ukrajinskými raketami pro BUK. Video už je pryč, ale odkaz zůstal. Letectvo Doněcké nebo Luhaňské republiky v dubnu je samzřejmě nonsense.
Práce http://ukraineatwar.blogspot.com se mi líbí. Fascinuje mne jak skvěle jim to vzdy zapadá do výsledné mozaiky. Právě proto ve mně trochu hlodají pochybnosti. Myslim že chlapci a děvčata z ukraineatwar vědí mnohem víc a mnohem dřív.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17873
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Halladin: právě, že ty otázky nesmyslné jsou, protože jsou cílené toliko na dojem.
Kiwi: to si bude myslet málokdo.. skutečný důvod, proč byly ty baterie rozvinuty je na východní straně rusko-ukrajinské hranice.
ObrázekObrázekObrázek
sorexus
Příspěvky: 0
Registrován: 18/7/2014, 17:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od sorexus »

Šéfredaktoři evropských novin se spojili proti Putinovi: Evropo, tvrdě zasáhni na obranu Ukrajiny

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... iny-328600

Přijde tohle někomu jako normální ? Mohou být zprávy těch novin nezaujaté?
pařez
Příspěvky: 2
Registrován: 30/5/2013, 01:43

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od pařez »

Zajímavý článek (alespoň pro mně) "Důkaz: MH17 mohl být zničen z území vzbouřenců"
http://janzeman.blog.idnes.cz/c/419118/ ... cu.html#t2

Alchymista: dík za vysvětlení, jak to bylo s těma lopatkama u motoru.

Jinak - jasně se prokázalo, že letadlo zasáhla PL raketa do přídě - jak do toho ale zapadá ten očouzený díl ze zádi?
[quote="Švejk"]Obrázek
Zadek letadla. Muselo to být blízko výbuchu, protože barva je ohořelá a je to hodně pokroucené ( ale žádné díry po střepinách ).
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307 ... 60#p173923
Obrázek
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

pařez píše: Jinak - jasně se prokázalo, že letadlo zasáhla PL raketa do přídě - jak do toho ale zapadá ten očouzený díl ze zádi?
co jednoduché vysvětlení? třeba olej? popř vznícený let. petrolej? popř. jiné provozní kapaliny. možnosti je více nemusí to být jen od samotné střely ale spíše sekundárních výbuchů (hoření), ta by těžko způsobila nějaké větší "očouzení"
Obrázek
kiwi
Příspěvky: 0
Registrován: 20/7/2014, 20:26

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kiwi »

Grafické znázornění celého letu: https://www.youtube.com/watch?v=g2no6NIpOtg Opět žádná záruka na časovou posloupnost. Zcela už vypadla teorie s Kramatorskem, jako důkaz o zpětné vyvezení do RF.
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Halladin »

skelet píše:Halladin: právě, že ty otázky nesmyslné jsou, protože jsou cílené toliko na dojem.
Kiwi: to si bude myslet málokdo.. skutečný důvod, proč byly ty baterie rozvinuty je na východní straně rusko-ukrajinské hranice.
Skelete,

obavy z ruské intervence považuju za legitimní důvod pro rozmístění ukrajinských raket. Klidně to mohli natvrdo říct.
Problematický ale je pokus Ukrajinců zatloukat ty rakety
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

Halladin: Ale co je na tom zatloukání divného, Kyjev je neschopnej, tak mlží a mlží blbě. Rusové zatloukají úplně stejně, vědí toho dost a neřekli vůbec nic... Problematická je ta situace a mlží tam všici...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
sorexus
Příspěvky: 0
Registrován: 18/7/2014, 17:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od sorexus »

kiwi píše:Grafické znázornění celého letu: https://www.youtube.com/watch?v=g2no6NIpOtg Opět žádná záruka na časovou posloupnost. Zcela už vypadla teorie s Kramatorskem, jako důkaz o zpětné vyvezení do RF.
Krásně to vše pasuje... Všimněte si jak jsou nejprve předloženy mizerné důkazy a nelogická vysvětlení, aby byly záhy po nějaké době naprosto brilantně zodpovězeny veškeré rozpory. Takhle se přesvědčují skeptici na které pláč a utrhané končetiny nefungují.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Zajímavá reportáž BBC, která byla rychle

Příspěvek od Kutuzov »

vymazána, svědci v ní tvrdí, že Boeing doprovázela stíhačka.

Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
pitomec
Příspěvky: 0
Registrován: 20/7/2014, 16:51

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od pitomec »

Aaron Goldstein píše:Ano, přihlásil jsem se až při UA krizi... A pokud tu mám být kvůli tomu, že já osobně neznám viníka a nekývám souhlasně na každou zprávu obviňující separatisty, označen za rusofila, tak si poslužte... Ale ani to mi nezabrání abych byl skeptický ke všem neoficiálním zprávám přicházejícím z kterékoliv strany... A abych zastával názor, že dosud nebylo nic prokázáno...

A mohu prohlásit, že jsou tady fanatičtí zastánci obou stran a nikoliv pouze "rusofilové" a pak ti objektivní, jak mi vyzněl předchozí příspěvek... (a chybí mi tu smajlík "pokrčení ramen"...)
:D
To je naprosto noumalni udel...
Je nemozne si nevsimnout obecne, nejen zde, v diskuzich ... ze primarne skalni zastanci svobody a hlavne demokracie dsti nenavist a zast na kazdeho kdo nejde s nimi v jednom siku...

DEMOKRACIE je, kdyz s fasisty souhlasite :rotuj:
Valka je Mir, Svoboda je Otroctvi, Nevedomost je Sila
kostra
Příspěvky: 9
Registrován: 2/7/2014, 17:58

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kostra »

:oops:
CAT píše:Halladin: Ale co je na tom zatloukání divného, Kyjev je neschopnej, tak mlží a mlží blbě. Rusové zatloukají úplně stejně, vědí toho dost a neřekli vůbec nic... Problematická je ta situace a mlží tam všici...
Což určitě platí u tebe v případě Rudých mžitků , ale ne u "zatloukání" tohoto ruského odborníka a jeho vyjádření pro ARM-TASS (součást ITAR-TASS ) ....

Zničení letounu Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines 17. července raketou třídy "vzduch-vzduch" R-60 vypuštěnou z bitevního letounu Su-25 ukrajinského letectva je málo pravděpodobné. To je názor hlavního konstruktéra letounu Su-25 Vladimira Babaka , včetně důvodů......kupodivu jeho argumenty odpovídají argumentům mnoha objektivních diskutérů z Palby, ale jsou zde i nové . :D

Jinak možnost výstupu SU-25 do 10 km je již asi nepopiratelný fakt : "Technické charakteristiky letounu Su-25 mu dovolují vystoupat do výšky 11-12 km. Ohraničení letu shora hranicí 7 km bylo při konstrukci Su-25 stanoveno s cílem garantovat práceschopnost pilota ve vysoké výšce "
Přečti si článek pozorně , aby jsi se nezesměšnil tvrzením , že sestřel Boeingu házely na ukrajinský SU-25 ruští generálové v rámci mlžení :idea:

http://armstass.su/?page=article&aid=129603&cid=25
Udivuje mne podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17873
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Pánové už Vás mám plné zuby. Kdo se tady byť jen špatně podívá na spoludiskutujícího kolegu, tak dostane BAN.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od josefg »

cover72 píše: (Mimochodem, Rusové zapírali sestřel KAL007 úplně stejně, jako Ukrajinci ten Tupolev ;-) )
Ano tohle by se dalo použít jako důkaz Ruské, ale spíš Sovětské nedůvěryhodnosti a neserioznosti, jenže v té samé kauze Američani lhali úplně stejně, tím, že záměrně a účelově posunuli místo sestřelu. Díky tomu se také sovětům podařilo bez problémů získat obě černé skříňky. Tak že s lhaním u velmoci bych bylo opatrný, když se jim to hodí lžou všechny.
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
skflanker_
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 121
Registrován: 28/7/2014, 20:51

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skflanker_ »

Vopred upozorňujem že som tu nový používateľ, za prípadné chyby sa vopred ospravedľňujem (toto je môj prvý príspevok na tomto fóre - ak nesprávne pripojím obrázky alebo linky poprosím adminov o opravu).

Písalo sa tu o bojových hlaviciach BUKu a hlavne o fragmentoch - mne sa podarilo nájsť foto iba pre systém OSA a KUB - tak predpokladám že BUK bude mať niečo podobné ako KUB

Obrázek
a
Obrázek

zdroj - http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=26107&page=1283
zdroj - http://www.ausairpower.net/APA-2K12-Kvadrat.html

Nikde žiadne guličky ani ihličky - skôr kocky

Inak Vám všetkým chcem poďakovať za objektívne spravodajstvo a držím Vám pacle nech v tom čo najdlhšie pokračujete :up:
Naposledy upravil(a) skflanker_ dne 3/8/2014, 11:33, celkem upraveno 1 x.
Halladin
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 21/7/2014, 11:56
Bydliště: Hustopeče

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Halladin »

Kostro,
já ale četl, že modernizované SU 25 mohou používat i R 73 a to už je jiné kafe.
Čímž ale netvrdím , že bylo letadlo sestřeleno ukrajinským bitevníke,
logout
Příspěvky: 0
Registrován: 28/7/2014, 21:36

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od logout »

Problematická je ta situace a mlží tam všici...
To je sice pravda, ale vyzdvihl bych jednu pro mne podstatnou věc: Ukrajina od začátku stojí za jednou verzí událostí a tu zatím žádný fakt nijak nevyvrátil. Naopak existují pro něj spousta více či méně průkazných argumentů, např. vyjádření separatistů na FB, že něco sestřelili (jistě, mohli se "chlubit" cizím peřím, záznamy USA satelitů (jistě, mohou lhát), rychlé stažení BUKu ze separatistického území (kdovíodkud pochází ty fotky a videa, ale je jich přecijenom už poměrně dost....), záznamy rozvědky (možná jsou sestříhané, ale zas autenticitu hlasu nikdo nepopřel a bavili se na to téma - ale uznávám, to je dosti pochybný důkaz, spíše to dokumentuje, že UA si stojí pevně za svoji verzí než co jiného), separatisté nechtěli pustit na místo vyšetřovatele (možná se báli zkreslení důkazů - ale přeci když jsem nevinen, tak to vytroubím do světa a ne tomu bráním, ne?) atd...

Žádný z těch důkazů není sám o sobě jistým důkazem (leda data z USA satelitů, ale ty zas pochopitelně neověříme), ale klíčové podle mne je, že všechny podporují verzi, kterou Ukrajina od začátku tvrdí. UA prostě od začátku tvrdí jednu verzi a zatím veškerá fakta, která se doteď objevili, s touto teorií přinejmenším nejsou v rozporu, některá ji více či méně potvrzují.

Naproti tomu, jak se chovají separatisté a rusko? Každou chvíli přijdou s nějakou novou převratnou teorií - dispečér Carlos (vyvráceno), sestřel SUčkem (to se tu myslím rozebíralo dost, jen bych vypíchnul, že Rusové opravdu se snažili tvrdit, že to letadlo na MH17 střílelo, proč by se jinak zmiňovali o raketách R60?), Strelkovova "upírská" varianta s naaranžovaným letadlem, slyšel jsem i variantu, že to sestřelili UA grady.

Přijde mi velmi nepravděpodobné, že by země s tak vyspělou špionážní technikou, jako má Rusko, nevěděla, co se jim pár kilometrů od hranic stalo - a že nemají žádná jiná tvrdá data kromě přehledového radaru, na kterém ani nelze odlišit SUčko od trosky z Boeingu. To, že separatisté a rusko od začátku přišli s mnoha teoriemi, které se navíc snaží tvrdit najednou (viz např. zmíněných deset otázek, kde laborují najednou s BUKy i SUčkem) podle mne značí, že se Rusové snaží případ zamlžit - a hlavně že buďto nemají představu o tom, co se tam skutečně stalo (čemuž moc nevěřím), nebo ji mají, ale úmyslně mlží (což pokládám za pravděpodobné). Proč by ale mlžili, když by znali pravdu, která by byla pro ně příznivá?

Prostě varianta, že Rusové o tom nic nevědí mi přijde padlá na hlavu a varianta že o tom něco vědí a nechávají si plyvat na hlavu také.

Halladin: Furt se jedná o tepelně naváděnou raketu a ta by sejmula motor, z toho by nebyla takováto okamžitá destrukce letadla.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jen pár doušek...

Carlos není dle mne spolehlivě vyvrácen, když 8.5.2014 s ním byl uskutečněn rozhovor a ten samý den se tento rozhovor objevil na síti... Nevěřím, že by se jednalo o záměrný sestřel a připravovali si takto velmi dopředu důkazy...
Viděl jsem data z US satelitu potvrzující, že se na UA území střílí z RF území... Neviděl jsem žádná data, týkající se MH17... Jen mnoho prázdných vyhlášení s odkazem na nejmenovaný zdroj...

A dle mého vědí více než zatím zveřejnili obě velmoci... Tedy USA i RF...
A nějaký výhodný politický deal může být důležitější než nicneříkající plkání médií bez důkazů... A tedy raději uzavřou nějakou výhodnou dohodu, než zveřejní pravdu (tím myslím jak USA, tak RF)

Vzato do důsledku ještě ani nebylo prokázáno, že se jedná skutečně o sestřel... Ani čím by se tento sestřel měl uskutečnit... Že se jedná o sestřel pouze všichni akceptovali jako nejpravděpodobnější verzi... Ale i když je ta verze nejpravděpodobnější, tak pořád není prokázaná...
Naposledy upravil(a) Aaron Goldstein dne 28/7/2014, 22:23, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
martanus
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 15/7/2014, 18:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od martanus »

Mě příjde, že stopy po fegmentech, které narazily na výstuhu poté co prošly pláštěm ukazují na to, že raketa neletěla k MH17 zepředu, ale zprava a zezadu pod uhlem asi 60 - 80° k směru letu letadla . Raketa podletěla letadlo a vybuchla vlevo mezi kabinou a křídlem.
ssměr letu fragmentů 2.png
ssměr letu fragmentů 2.png (20.17 KiB) Zobrazeno 4047 x
ObrázekObrázek

Celkový pohled na trosky kokpitu http://www.palba.cz/download/file.php?id=7437&mode=view
Levá vnější strana kokpitu ve velkém rozlišení http://www.palba.cz/album/albums/userpi ... _kabin.jpg

Stopy po fragmentech a škrábance na vnějším plášti ukazují, že fragmenty letěli ve směru letu letadla nebo ostrém uhlu k němu.

Nemáte někde fotku křesla pilota.

Příčina pádu letadla byla nejspíš: Zničující dekomprese kokpitu, poškození levého křídla a motoru, zabití prvního pilota.

Kdo měl napravo od letu MH17 baterii BUKů nebo Buk? O tom se spekuluje tady. http://janzeman.blog.idnes.cz/c/419118/ ... rencu.html
Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“