Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jíra »

Myslím si, že je velká škoda tato témata zamknout.
Nejsem žádný velký diskutér, ale zato pravidelný čtenář. Jenže nejde tu být 24 hodin denně. Sleduju nějakou diskuzi, po nějaké době se vrátím a diskuzní téma je zamčené, "závadné příspěvky" smazány a já vím kulové, co se stalo a proč se to stalo. Předtím zajímavá diskuze tak skončí. Nevím, jestli banování něco vyřeší, ale zamykání rozhodně neřeší podle mého názoru nic. Jenom se přestane s diskuzí a po čase se objeví další, která se zase zamkne atd.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od zenith0009 »

Myslím, že je to vůči některým, kteří tomu vláknu věnovali hodně času, dost nefér. Místo aby byla diskuse už dávno utnuta, nechá se rozbujet a pak se vše zamkne... Přitom by stačilo smazat "balast", nebo ho přesunout do hospody, kde by mohli zájemci dále rozvíjet své teorie... Druhé vlákno by pak mohlo být striktně věcné...
Obrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Skeptik »

Ač s názory některých diskutujících nesouhlasím a příspěvky jiných mi dokonce připadají prvoplánově provokativní, tak uzamykání debat autoritativními adminy mi připadá velmi škodlivé.
Zvláště pak pokud Admin má možnost vésti Svůj Svatý boj za tematickou čistotu Palby tím, že nedohodnou debatu přesune do Hospody. Ostatně ta vnikla za tímto účelem, a konkrétně v případě Krymu bylo Adminem slibováno (vyhrožováno), že pokud se mu styl diskuze nebude líbit, tak ji do Hospody přesune. Nestalo se tak a debata byla, dokonce 2x, zakázána. ŠKODA :(

Pozn. Palbu považuji za prostor pro nadstandardně inteligentní lidí - o to víc mne takovéto excesy mrzí. Nicméně toho, že jsem se finančně podílel na jejím up-gradu podílel, nelituji. Zatím.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4103
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jarl »

zenith0009 píše:Myslím, že je to vůči některým, kteří tomu vláknu věnovali hodně času, dost nefér. Místo aby byla diskuse už dávno utnuta, nechá se rozbujet a pak se vše zamkne... Přitom by stačilo smazat "balast", nebo ho přesunout do hospody, kde by mohli zájemci dále rozvíjet své teorie... Druhé vlákno by pak mohlo být striktně věcné...
Moderátorské pokusy diskusi utnout a usměrnit se táhnou celým vláknem jako červená nit, jenomže spousta uživatelů se na ně podívala "Nelsonovým okem" (to je řečeno hodně diplomaticky), pomyslela si něco o zádely a jela si dál po svém. Jistě, že je možné smazat balast a něco přesunout do hospody, jenomže projít stovky příspěvků, promazat je a přesunout není práce na pět minut. A nač se s něčím takovým mám třeba i hodinu mořit, když z toho do zítřka uděláte zase bramboračku? Kdo chce o Krymu diskutovat v hospodě, tak už tak mohl učinit dávno. Tím neříkám, že vlákno je zamknuté definitivně, ale diskuse je totálně zacyklená a nevidím reálnou naději na zlepšení. A odemykat je jenom proto, aby jste se donekonečna hádali, jestli jsou větší mizerové Američané (potažmo NATO) nebo Rusové, se mi opravdu nechce.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Mirek58 »

Dovolil jsem si sem zkopírovat příspěvek z doby minulé.
Problém byl stejný jako dnes: čísté tema verzus komplexní.
Příspěvekod YAMATO » 2/2/2007, 12:31

Můj názor je, že oddělit politiku od vojenství nelze...jedno je propojeno s druhým natolik, že odebrání jedné části druhou velmi ochudí. Často to platí i pro ryze technické záležitosti...politické vlivy na vývoj techniky, změny v něm atd. byly často velmi výrazné. Nemluvě pak o popisech bojů atd., zde je oddělení politiky věc prakticky nemožná, pokud chceme mít vše v souvislostech...jak byste chtěli oddělit politiku třeba v diskusi o radaru? Vždyť je to vyloženě politická záležitost, vojenská je zde ta méně důležitá. A takové to je prakticky u všeho, s různým poměrem politické a vojenské části...

Michane: píšeš o historických souvislostech...jak chceš tedy oddělit politiku? Nelze!

Pege: ano, s tím Zorbou to bylo OT, ale o to nešlo...ta souvislost politiky a války tam jasně je. Na blízkém východě snad ještě víc, než jinde.

Sa: mlátit prázdnou slámu lže i bez politiky...nemusím přeci připomínat námi asi tak moc "oblíbená" témata jako jsou např. nejlepší tank WW II, Tiger II, Me 262 a pod, kde se to rojí všelijakým mlácením, tlacháním a OT.

Redboy: člověče, tvoje články, velmi kvalitní, jsou kvalitní i proto, že do nich dáváš i politické souvislosti. Opět...bez nich by to byl jen suchý popis techniky, teprve ty souvislosti to dělají opravdu zajímavým...

Čili já nesouhlasím s nějakým přesouváním politiky a jejím mazaním jako OT, protože to je IMHO demagogický pohled na věc. Stejně tak může být OT i nepolitický, ryze technický...za chvíli bysme se neměli o čem bavit, protože by byly samé mantinely...a to diskusi nikdy moc nesvědčí.

Tož asi tak za mě :wink:
Za svoji osobu musím, prohlásit, že vše souvisí se vším.
Technika, taktika, politika, ekonomika je jeden propletenec, kde nikdo nedokáže určit, kde je priorita.
Tedy čisté téma, obzvláště, kde se prolíná množina proměných je nedostižný ideál a především záleží na moderátorovi.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Osobne jsem take proti zamykani, co je pro jedny motani se v kole je pro druhe zajimave.
Ta diskuse neprekrocila ani meze slusnosti, ani meze blbosti.
Tak proc? Spousta prispevku je lepsich a kvalitnejsich nez verejno pravne soukrome profesionalni zpravodajstvi.
Tentokrat s Jarlem a Skeletem nesouhlasim, bylo to zbytecne...
Osobne si myslim, ze zavirani temat by nemelo byt na moderatorech ale na cervenych muziccich.
To nema byt kritika prace moderatoru, ale navrh.
Vsichni jsme na Palbe dobrovolne, prace moderatoru je dulezita a nevdecna, ale tohle tema hybe svetem a mi ho mame zavrene.Je to chyba a skoda, pocty navstevniku v tematu byly vysoke a byla to dobra propagace Palby.
:razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Myslím, že je to vůči některým, kteří tomu vláknu věnovali hodně času, dost nefér. Místo aby byla diskuse už dávno utnuta, nechá se rozbujet a pak se vše zamkne... Přitom by stačilo smazat "balast", nebo ho přesunout do hospody, kde by mohli zájemci dále rozvíjet své teorie... Druhé vlákno by pak mohlo být striktně věcné...
Ano je to nefér vůči přispěvatelům Mepu a dalším, kteří nás věcně informovali. Není to nefér vůči cykličům vlákna, kterým je jedno pod jakým vláknem diskutují, ale podstatné je to, že fandí správnému týmu. Mnozí z Vás si neuvědomujete, že Palba.cz nemá profesionální tým lidí, ale pouze tým lidí, kteří se o její chod stará ve svém volném čase. Z toho vyplývá, že se klidně může stát (a také se stává), že se vlákno zaplevelí. A pokud se takové vlákno zaplevelí po x-té, protože se někteří hodí do ignore modu, tak se dané vlákno zamkne. Uzamknutí tématu je opravdu poslední možnost jak může moderátor zasáhnout.
Ač s názory některých diskutujících nesouhlasím a příspěvky jiných mi dokonce připadají prvoplánově provokativní, tak uzamykání debat autoritativními adminy mi připadá velmi škodlivé.
Zvláště pak pokud Admin má možnost vésti Svůj Svatý boj za tematickou čistotu Palby tím, že nedohodnou debatu přesune do Hospody. Ostatně ta vnikla za tímto účelem, a konkrétně v případě Krymu bylo Adminem slibováno (vyhrožováno), že pokud se mu styl diskuze nebude líbit, tak ji do Hospody přesune. Nestalo se tak a debata byla, dokonce 2x, zakázána
Tým moderátorů a adminů nevede žádný boj za tématickou čistotu Palba.cz. Naopak se snaží vytvořit prostředí i pro diskuze nevojenského charakteru. Tým moderátorů a adminů vede boj za věcnost diskuzí na Palba.cz. A pokud se diskuze neustále točí v kruhu, a někteří neustále ignorují pokynů moderátorů, tak nezbývá než zasáhnout drasticky - buď uzamknutím vlákna nebo silným omezením působení určitého jedince na Palba.cz. Která varianta zvítězí záleží případ od případu.
Za svoji osobu musím, prohlásit, že vše souvisí se vším.
Technika, taktika, politika, ekonomika je jeden propletenec, kde nikdo nedokáže určit, kde je priorita.
Tedy čisté téma, obzvláště, kde se prolíná množina proměnných je nedostižný ideál a především záleží na moderátorovi.
Zde nejde nesouhlasit, ale je zde ono pověstné ale. Je rozdíl mezi slušnou a věcnou debatou, a debatou která se zacyklí kvůli tvrdohlavosti protivníků.

Pochopte, že snahou moderátorů a administrátorů není Vás šikanovat, našim cílem je vytvořit na Palbě takové prostředí, aby se nám všem zde dobře diskutovalo a pracovalo. Ale bohužel k tomu občas patří i nepopulární kroky. Tyto kroky nám moderátorům nepřinášejí žádnou radost, ale pouze jen práci navíc.
Mě osobně nijak netěší, když mi někdo v soukromých zprávách nadává nebo mi přímo vyhrožuje fyzickým napadením.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4103
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jarl »

Franzi, vlákno jsem zamkl proto, že početná skupina uživatelů se nedržela tématu, nerespektovala pokyny moderátorů a vlákno využila k svatému boji "slávistů" a "sparťanů", kdy jde v první řadě o samotný boj a vše ostatní je vedlejší. Pokud by se nic takového nedělo, vlákno by bylo otevřené, takže se stížnostmi se obrať na uživatele, kteří neznají patřičnou míru a na upozornění a domluvy nereagují. Na posledních stránkách bylo věcných a přínosných příspěvků minimum, zato těch "bojovných" začalo neúnosně přibývat a naděje na nějaký posun byla minimální. Možná tu jednou nastane ideální čas, kdy moderátoři budou zbyteční, ale zatím tomu nic nenasvědčuje a je třeba dění na Palbě usměrňovat. Zamčení tématu je vždy nouzové řešení, ale bohužel spousta uživatelů prostě na domluvy a upozornění nereaguje a je nutné přikročit k represi.

Jinak bych rád zdůraznil, že o funkci moderátora jsem nikdy neusiloval a byla mi udělena rozkazem ze dne na den a nikdo se mě na nic neptal. Jenomže, když už jsem mi tu pravomoc dostal, tak se snažím něco dělat a nepatřit mezi "spící moderátory", kteří nic nemoderují a všemu nechávají volný průběh. To, že se to každému nemusí líbit dokážu pochopit, ale tak už to prostě na světě chodí. Mně se tu také spousta věcí nelíbí, ale dokážu se nad to přenést.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Jarle, to nebyl zadny utok na Tebe. Ja naopak patrim k Tvemu fanklubu.
Chtel jsem napsat, ze by bylo lepsi nakopat do zadku "rusitele klidu a poradku" nez zavirat temata.
Cernakusovi jsi to vysvetlil dost presvedcive...

Za Plzen kvalitni a studenou :D :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4260
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Alfik »

Klíííd. Ještě jsem nezažil, aby nějakému vláknu "ublížilo" zamčení na pár dnů. Horké hlavy vychladnou, a ti co píší podstatné věci budou mít tím víc co napsat :)
To takové mazání (ať již autorem nebo adminy) dokáže při necitlivém "buldozerózním" přístupu nadělat škody více.
A teď pro obě strany sporu:
Na jednu stranu, "mlácení černochů" není o Krymu, na druhou stranu, bez srovnávání není kritického myšlení. Analyzujme, filtrujme, srovnávejme a porovnávejme, abychom oddělili zrno od plev.
Ale nezapomínejme - když se odděluje zrno od plev, tak nahoru vyplavou plevy!!! :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4103
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jarl »

Franz Trubka píše:Jarle, to nebyl zadny utok na Tebe. Ja naopak patrim k Tvemu fanklubu.
Chtel jsem napsat, ze by bylo lepsi nakopat do zadku "rusitele klidu a poradku" nez zavirat temata.
Cernakusovi jsi to vysvetlil dost presvedcive...
Neboj, já to nebral jako osobní útok, ale jako kritiku mého moderátorského zásahu. Obecně platí, že když mám pocit, že na Palbě někdo potřebuje nakopat do zadku, tak to udělám, ale zrovna v tom vlákně by mi to vůči zainteresovaným osobám přišlo neadekvátní. Cernakusovi zítra končí ban a pořád platí, že po dalším prohřešku tady končí. Co se toho zamknutí týče, tak snad už splnilo svůj účel a téma by mohlo být znovu otevřeno. Mezitím tu však bylo založeno podobné vlákno a diskutovat o Krymu na více místech by mi přišlo zbytečné.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11717
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Dzin »

Pokud se nezdá věcná diskuze, potom se má diskutéry napomenout a případně je usměrnit. A ne to, co je obvyklé.
Navíc jak určit, co je věcné a co ne? Když někdo dá odkaz na nějaký článek, který je evidentně propagandou jedné strany, je to věcné? Když někdo jen něco píše z hlavy, není to věcné?
Protože když někdo tvrdí něco, co není fakticky správné, musím být na to reagováno. Jak k tomu přijde, když v tématu zůstane něco, na co by měla protistrana reagovat, ale nemůže? Kdo sem potom přijde a čte si, už zůstane jen u toho posledního a nemůže si přečíst protiargument. Tím je zásadně ovlivněno jeho vnímání celé diskuze.
Beru, že to mají moderátoři těžké, ale ať tedy promazávají a dávají BAN, ale ne uzamykají témata.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od josefg »

Dzin píše: Navíc jak určit, co je věcné a co ne? Když někdo dá odkaz na nějaký článek, který je evidentně propagandou jedné strany, je to věcné? Když někdo jen něco píše z hlavy, není to věcné?
Protože když někdo tvrdí něco, co není fakticky správné, musím být na to reagováno. Jak k tomu přijde, když v tématu zůstane něco, na co by měla protistrana reagovat, ale nemůže? Kdo sem potom přijde a čte si, už zůstane jen u toho posledního a nemůže si přečíst protiargument. Tím je zásadně ovlivněno jeho vnímání celé diskuze.
Víš , aby mohl moderátor moderovat, musí mít o věci přehled. Nesmí si hlavně plést funkci moderátora s rolí samozvaného spasitele. :D Potom povede Palbu do keľu ať si to bude chtít přiznat, nebo ne, druhá možnost je bohužel obvyklejší. Když modečrátor cítí že na to momentálně měl by ve vlastním zájmu na pár dní vysadit, jinak se z toho zblázní. Mám za to, že do role moderátora nebyl nikdo nucen násilím a že se kvůli jednomu pauzírujícímu moderátorovi Palba nesesype.
Beru, že to mají moderátoři těžké, ale ať tedy promazávají a dávají BAN, ale ne uzamykají témata.
Ale Nemají to těžké, jen si to někteří těžké dělají. Pravidla Palby jsou dána poměrně jasně a není problém je dodržovat jak z jedné tak z druhé strany.
K promazávání, Témata se promázávala vždycky, pokud si pamatuju vysvětloval to kdysi snad Lord kvůli úspoře místa a větší přehlednosti, ale to bylo až po uzamčení tématu, přesněji po jeho vyčerpání přišlo uzamčení vyčištění a "archivace" :lol: . Jenže to je pro moderátora moc pracné, a hlavně nedává to možnost ukázat svou důležitost na otevřené scéně. :D Například Vynález termínu "pasivní agresivita" no mi zaskočila kost,. :lol: co k tomu dodat "o tempora o mores" :cry: . A že jsou ostřejší a vyhraněnější diskuze? Ona se změnila doba a ještě se změní. Doba článků o druhé světové a starších válek a klidných věcných diskuzí je pryč, máme před námi nové výzvy a diskuze se točí kolem nich a točit se bude, ani se nedivím, že odcházejí někteří autoři
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

O Palbu není potřeba mít nějaké velké obavy. Ta už toho přežila a přežije...Je fakt že za poslední půlrok či snad rok odešel Destroyman a Kruan. V obou případech stylem - když zde budu, skazím si dobrou pověst, nemůžu být spojován s takovou hrůzou jako je Palba a podobné vychytávky.

No tak jsou pryč. Palba je zde dále a oni nechť konají jak jim velí svědomí, jejich vidění světa či jen uražená ješitnost.

Diskuse na Palbě: Když se pustí Plba do Krymu, do kontroverzní ho Leningradu a podobných témat jinde by to nebylo možné, to jen Palba to umožní, o to více je potřeba si toho vážit, logicky musí dojít ke konfliktu mezi lidmi kteří vnímají Rusko, či SSSR jako absolutní zlo a těmi co to vidí trochu či více jinak.

Ty blbismy o mlácení černochů jsou asi také normální. Svět má mnoho barev a jelikož jsme pořád jen v Česku, říci či dokonce napsat že Rusko dělá totéž co kde kdo, je pro velkou část populace nepřijatelné. My jsme u nás momentálně ve fázi objevování barev.

Ale to co nám SSSR v roce 1968 udělal nelze a nesmí být zapomínáno. Takže ostražitost v otázce Krymu je více než na místě a jak už jsem uvedl jinde, pro mě osobně je to velké zklamání a poprvé od roku 1995 mám pocit, že Rusko začíná být problém.

Takže takové diskuse se nedají odmoderovat jako diskuse odborné- lodě tanky letadla, i když i takové u nás na Palbě dokážeme neuvěřitelně domrvit. I moderátor je člověk který má své barevné spektrum. Proto třeba já do těchto diskusí nezasahuji - nebyl bych objektivní. Tedy myslím tím Rusko a SSSR a jejich konání. Maximálně napíšu pár vět, ale netroufám si zasáhnout moderátorsky.

Takže se do moderátorů můžete nakrásně trefovat, ale vysledek je jediný - zhusta jim křivdíte.

Opakuji : to že zde takové diskuse jsou je výlučnost a výsada, kterou Palba jako jedno z mála podobných fór umožňuje svým lidem. Ale není to výsada věčná a neměnná. Může se stát, že to nakonec zrušíme úplně také, jelikož tyto neustálé rozbroje málokoho motivují k tomu, aby tyto diskuse podporoval, moderoval a sledoval.

Potom Palba bude jen takové suché faktografické fórum, které nás bude bavit asi málokoho.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

1. Moderátoři se ve svých aktivitách běžně střídají podle toho kolik mají energie. A protože vím, že Josefg naráží na mě, tak i já jsem na čas utlumil své aktivity na minimum a přenechal Palbu kolegům. Pokud některý z nás moderátorů začne trpět přehnanou aktivitou, tak jej na to jeho kolegové bez skrupulí upozorní. Nejeden moderátor již ze své funkce odešel, protože se jeho názor na moderování lišil od ostatních.
Takže na léčení komplexu méněcennosti nebo na šikanu jedince jednou pro vždy zapomeňte! Palba.cz má dost vnitřních mechanismů, aby se tomu ubránila.
2. Mazání a přesuny příspěvků stojí někdy hodně času a energie. A to především v tom případě, kdy se diskuze pěkně promíchá a jeden příspěvek odpovídá, jak na OT/flame, tak i na věcnou diskuzi. Pokud je takových příspěvků vícero, tak nastává otázka "co s tím?". Pak to může zabrat hodně času.
3. Pokud nepomůže několikanásobné upozornění, nepomáhá promazávání vlákna, a nechci dát BAN velké skupině Palbáků, tak vlákno zamknu. Inteligentnější diskutéři to pochopí a začnou se chovat jinak, ti pomaleji chápající se dostávají do užšího výběru na BAN.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

josefg píše:Ona se změnila doba a ještě se změní. Doba článků o druhé světové a starších válek a klidných věcných diskuzí je pryč, máme před námi nové výzvy a diskuze se točí kolem nich a točit se bude, ani se nedivím, že odcházejí někteří autoři
Jsem tu od konce roku 2010, takže to nemám z vlastní paměti, ale při procházení starších příspěvků jsou to opravdu často věcné a klidné diskuze jak noha (nemluvě o tom, co se nezachovalo, neboť to bylo smazáno/zabanováno). Další dle mne zajímavou věcí je, že přes všechny katastrofické výkřiky o budoucnosti a obsahu kvalita a forma dosti podstatně narostla. Je to jen můj osobní názor a někdo nemusí souhlasit, ale když se podívám na spoustu starých témat stylu "Jamato byla bitevní loď a byla postavena v Japonsku, dva řádky TTD, tečka", tak mi přijde že Palba ušla dlouhou cestu a k lepšímu. Ani spory s moderátory nejsou nic nového, pravidla jsou závaznější a vypracovanější než dříve.

Takže ať se na mě nikdo nezlobí, že jsem k těmto periodickým alarmujícím výkřikům poněkud skeptický (poněkud více...). Aneb "jó za R-U, to byly časy...jó za První republiky, to byly časy, atd. atd." A úplně nejvíce ironické mi přijde, že valná část "zvěstovatelů apokalypsy" se zpravidla realizuje v těch jimi zároveň proklínaných obecných a kontroverzních tématech.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Pátrač »

Polare já mám ten pocit také. My se nemáme za co stydět. Máme zde práce které nám jen mohou závidět a a jelikož spolupracuji třeba s Válkou, byť jen velmi omezeně, tak se nemáme za co stydět. To že se občas někdo sprčí je asi normální, já se už zde naštval několikrát.

Já se o Palbu vůbec nebojím, naopak. A číst bude co. Mám něco rozděláno o naší armádě do roku 1956, mám něco rozděláno k Izraeli a Palestině, mám nědo k dalším hradištím okolo Prostějova, no prostě zase přispěji a bude to z více soudků. Nové práce zde jsou často, Michan má hotovou další knihu na které se podíleli další Palbáci - které fórum se tím může pochlubit, Palba bude v pohodě.

No a diskuse? - k tomu jak kluci moderátorští vedli diskusi ke Krymu, nemám připomínku - dobrý kus práce. Já osobně bych ji zařízl o hodně dříve.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od CAT »

Kam míří Palba, když se někdo z Adminů (modů, nebo prostě někdo kdo na to má "oprávnění") hrabe uživatelům v podpisech a mění je k obrazu svému? To je normální přístup?
Naposledy upravil(a) CAT dne 13/8/2014, 13:58, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od TonyHazard »

CAT píše:
Zemakt píše:Vysvětli konkrétně, pls :shock:
Někdo poměrně vtipně, to uznávám, změnil v mém podpisu slovíčko "jsi" za slovíčko "jsem"...
Aby zde nevznikaly nějaké fámy, přiznávám se. Ano, byl jsem to já kdo Ti změnil to jedno slovo v podpisu. Důvod je jednoduchý, ten citát není originál, v originálu je použito slovo "jsem". Pokud chceš ten citát používat musíš ho mít originál, ve Tvé úpravě se mne dotýká.
Takže s titulu funkce Ti dávám na výběr, buď tam budeš mít slovo "Jsem" nebo ten "citát" tam mít nebudeš. Jiná varianta neexistuje. V příspěvku nemám za žádnou větou smajlíka, tím to myslím naprosto vážně a mysli si o mě co chceš. Jediné, co mi můžeš vytknout, že jsem Ti to neoznámil, za to se omlouvám.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od tarava »

Můžu se zeptat, podle jakého pravidla tam nemůže mít CAT to, co tam měl?
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“