World of Warships

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: World of Warships

Příspěvek od Trismegistos »

skelet píše:Sekundární výzbroj se dá buď vypnout nebo jim přiřadit prioritní cíl. JInak si funguje jak chce.. což je dle mého dost podstatná chyba.. hlavně u bitevních lodí.
Hmm tak to jsem nevěděl. Věděl jsem, že jde vypnout/zapnout AAA, ale tohle mně překvapilo. :D
keldor
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 139
Registrován: 5/11/2010, 11:42

Re: World of Warships

Příspěvek od keldor »

došel sem na to hned v další bitvě . Funguje to naprosto nelogicky a deklasuje to sekundární dělostřelectvo na nepodstatnou blbost
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: World of Warships

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek

Zase jedna "typická" bitva. Všichni vyrazily nepříteli v ústrety a obě letadlovky zůstaly stejně jako bitevníci bez ochrany křižníků. Jediné plus v tomhle hráčském marastu je asi ta deklamace: you are last hope. :) Mimochodem sem si to zkontroloval a přestože jsme si to s bitevkou v jednu chvíli pluly kolem sebe na 1 km, tak sekundárka ani nepicla. Chudák já. :eek:
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Trismegistos píše:Nasranej na nejvyšší míru jsem si okamžitě vyzkoušel denní chlebíček kapitána torpédoborce, abych nakonec seznal, že není o co stát
Mě osobně přijde torpédoborec nejzábavnější (spolu s rychlými malými křižníky se silnou torpédovou výzbrojí, které se dají hrát dost podobně). Sice to chce trochu trpělivosti, tj. zaparkovat za vhodný ostrov uprostřed linie, vypnout motory a čekat tak 5 minut. V tu dobu už většina lidí neví která bije, nemá přehled, všichni zabraní do kropení nepřítele a zpravidla nonstop zírající přes zoom. Pak už stačí jen řádit jak černá ruka. Když nechytneš nějaký šťastný kritický zásah, tak tě sice většinou nakonec někdo potopí (v momentě, kdy si 4 lodě soupeře všimnou, že mají 3 km v zádech torpédoborec, tak začíná být trochu horko), ale to už je většinou X torpéd venku a 2-3 lodě na dně/těžce poškozené. Navíc s torpédoborcem se snad většinou ani nevyplatí střílet - zbytečně to demaskuje a reload torpéd je níže tak rychlý, že by jsi stejně jen cvakal sem tam. Plus k tomu se potřebuješ nevyzpytatelně hýbat, takže je lepší manévrovat a zdrhat než se rozptylovat mířením a střílením.

Nemluvě o tom, že je to nejvhodnější loď na obeplouvání mapy a lov letadlovek.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: World of Warships

Příspěvek od Trismegistos »



V tomto videu je krásně vidět flexibilita křižníku a jeho bojové možnosti ve hře, pokud má torpédomety. Mimochodem je zde k vidění i "mizení" torpédoborců, které zmínil Polarfox a spousta běžných chyb hráčů. Berte to jako inspiraci, pokud ještě neválčíte, nebo nemáte čas stejně jako já. :eek:
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dnem 17. září bude ukončen Open Beta Test a WOWs bude plnohodnotný titul...

http://worldofwarships.eu/cs/news/commo ... ouncement/
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: World of Warships

Příspěvek od Zemakt »

Dnes jsem si nainstaloval telefonový ponorkový simulátor CRASH DIVE a jsem nadšen. Kam se hrabe WoW :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Aaron Goldstein »

A WOWs je od dnešního dne oficiálně plnohodnotný relase... http://worldofwarships.eu/cs/news/commo ... s-release/
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

Před pár dny jsem "backnul" tohle: http://www.navalaction.com/#ageofsail a teď to zkouším. Vypadá to velmi reálně :D ve smyslu: "admirál dvě hodiny honil nepřátelskou loď, nepodařilo se dostat se na její návětrnou stranu a po svačině nám zmizela v mlžném oparu"... nebo: "po půlhodině manévrování se nám podařilo vystřelit z jednoho děla řetězovou střelu, která však netrefila" :mrgreen: a podobně.
Nemám moc času a tam je všecko na dlouhé lokte, stačí nepříznivý vítr a čovek je v kélu a musí se plavit další hodiny a hodiny aniž by narazil na další "oběť". Takže mám furt tu počáteční lodičku. Ale byl jsem už povýšen o jeden stupínek! :D Zajal jsem jeden kutr a potopil tři pirátské kutry za cenu potopení dvou mých :-?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Sujky
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 23/1/2012, 21:17

Re: World of Warships

Příspěvek od Sujky »

Alfik open world je v ramci multiplayeru ?
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

To je MMOčko. Je tam jen a pouze multiplayer a otevřený svět. Ovšem mezi svátky přibyl PVE server (do té doby byl jen jeden, PVP). Ale já jsem na tom PVP a bitvu proti hráči jsem ještě neměl :) není se čeho bát.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Sujky
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 23/1/2012, 21:17

Re: World of Warships

Příspěvek od Sujky »

ja som videl nejake gameplaye, ale hned na zaciatku bol nepriatel blizko...takze som nevedel ci je ten otvoreny svet na principe kampane silent hunter, kde pocitac generuje nejake konvoje atd..no a prave preto som sa pytal, lebo viem ze plavit za drvivu vacsinu casu v nekonecne prazdnom oceane nie je pre kazdeho :)
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

Je to takhle: Od přístavu k přístavu pluješ po volném moři, odhadem (je tam kompas ale na mapě si azimuty nepřečteš - leda tak přiložením úhloměru k monitoru :) ). Když se přiblížíš k lodi, se kterou chceš bojovat, ať už je to hráč, nebo NPC, tak si zjistíš co je zač (klikneš si na něj a v rohu budeš mít jeho jméno, typ lodi, a příp. je-li ve flotile čili bys bojoval s více loděmi, jaké je národnosti - útočit beztrestně můžeš na "cizince", piráty a pašeráky), najedeš k němu poblíž, a klikneš na tlačítko "bitva".
Hra pak vytvoří (trvá to 20 sec během kterých si můžeš nadjet) oddělenou instanci s bitvou. Na mapě světa je označená zkříženými šavlemi, a kterýkoli hráč se k ní může připojit, pojede-li okolo, prostě klikne na ty šavle a pak na tlačítko "připojit". Avšak - moře je široké a šance že zrovna okolo někdo pojede je nízká.
Na bitvu je max. 1,5 hodiny, ale pokud někdo není zapojen 1,5 minuty (nevystřelil ani nedostal zásah), má možnost leavnout (zmizel svému nepříteli). Tuto šanci máš jako hráč vždy, např. pokud zaútočíš na něco co nedokážeš ustát, tak se pokusíš zdrhnout. Ale všiml jsem si, že u NPC to vždy nefunguje, občas ti neutečou a pak se hodinu a půl snažíš jej dohnat... :)
Střílet se dá jednotlivě (silně doporučuji na střední a velkou vzdálenost :) ) i salvou, a podle dopadu se dá i korigovat náměr a odměr. K dispozici jsou řetězové koule na likvidaci takeláže, plné koule na trup a sekané olovo na posádku. Před vánočním patchem (který přidal PVE server) byla i možnost dvojnásobného nabití (dvě kule na normální nálož prachu), na krátko. Po patchi to nemohu nabít ale ta kolonka tam je, takže je možné že to prostě na těch mých kanoncích nejde. Na větších lodích možná tato šance bude.
Poté, co "očešeš" plachty a "proředíš" nepřátelskou posádku, přiblížíš se a přitáhneš lodě. Pak můžeš abordovat, což je ale řešeno jen statickým menu s možnostmi co chceš "zavelet" a pak už jen nějaký ten výpočet jak to dopadlo. Pokud se abordáž nepovede ("odseknou" tě a vzdálí se), můžeš ji prakticky ihned opakovat. Končí to vybitím posádky - a někdy i té tvé :) Pokud se povede, máš šanci loď vybrakovat (do své nosnosti), a poslat ji k sobě domů kde na tebe bude (bez zbytku nákladu cos nepobral) čekat, a můžeš si ji nechat nebo ji prodat.
Craft jsem zatím jen začal, pár věcí jsem si už udělal ale celou loď ještě ne.
Celá hra má jednu velkou nevýhodu oproti jiným - čas. I dojet do vedlejšího přístavu kvůli obchodu trvá nejméně desítky minut, bitva pak také (a může i tu půldruhahodinu), takže jsem to hrál přes svátky a teď už na to nemám čas...
Jo a taky počítej s tím, že pokud nejsi fakt dobrý, tak se ti to co ukazují hráči na videích nebude tak hezky dařit - mě se jen málokdy povede "nadjet" si tak, abych oběť měl vhodně. Zpravidla mi uteče. Většina i malých obchodních lodí je rychlejší a obratnější než ta Jachta co dostaneš do začátku, a i velké (třeba "třířadovky") lodě jsou obratné že si tě snadno před nějaká děla dostanou :)
Jo, a nakonec: některá videa už nejsou aktuální, je to alfa a ledacos se mění i den ze dne.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“