Barrett M-82 lafetace

Ruční zbraně, střely, rakety a bojové systémy
Odpovědět
Uživatelský avatar
kragh
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 6/1/2006, 11:47
Bydliště: Boiomeium

Barrett M-82 lafetace

Příspěvek od kragh »

Mám dotaz: V jednom časopisu jsem se dočetl,že v poslední době se začala používat známá "antimateriálová" puška Barrett M-82 jako lafetovaná zbraň v různých "Guntrucks" (např na bázi Hummeru) místo "půlpalcáku" M2HB.Bohužel to bylo bez obrázku a netu jsem nic nenašel,i když jsem dusil Google jak jsem uměl.Nemáte někdo něco ? Zvažuju postavení modelu.
Lidi jsou někdy prapodivná podívaná
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Já sem o tomhle vůbec neslyšel, ale je to dost zajímavý, už jen v tom, jak chceš mířit s odstřelovačkou z jedoucího Hummeru, nemluvě o tom že ta kadence oproti kulometu Browning by asi hodně nestíhala, zásobník atd. to stejné. Kdyžtak napiš, kdyby jsi něco zjistil, taky by mě to zajímalo :wink:
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
kragh
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 6/1/2006, 11:47
Bydliště: Boiomeium

Příspěvek od kragh »

Tak je to článek v časopise Naše vojsko č.8/2006. Jen velmi stručný výcuc: M-82 se používá v Iráku a ze souvislostí vyplývá,že ne k palbě za jízdy ale spíše v hlídkové činnosti v městské zástavbě a to právě vzhledem k nízké kadenci a vysoké přesnosti (což u odstřelovačky není překvapení). Ona totiž dávka z půlpalcáku dokáže vylidnit ulici i s nevinnými ale dobře mířená rána např. na motor zastaví auto spolehlivě na dálku a bez zbytečných obětí. Využívá se i k celkém bezpečné likvidaci nevybuchlé munice či sebevražedných atentátníků. Zmíněný článek můžu doporučit-ten časák je vůbec zajímavý...Jedině mi tam chybí fotka té úpravy,takže můžu jen spekulovat např.o uchycení zbraně do upravené lafety M2HB v místě dvojnožky...Proto sháním nějaký obrázek.
Lidi jsou někdy prapodivná podívaná
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

To pak jo, na zastavení někoho, nebo něčeho takového je Barett přesně to pravé, obrovská síla a obrovský dostřel, spíš by mě zajímalo jestli je ta lafeta udělaná nějak i se štítem aby chránila střelce, pže ten se asi nemuže jen tak překrývat palbou.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

štít asi ne. u kulometu, kterej mám vysokou kadenci, je míření relativně podružná zaležitost. U odstřelovačky je to o nečem jiném, střelec musí mít lepší pohyblivost zbraně i na úkor ochrany...
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
kragh
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 6/1/2006, 11:47
Bydliště: Boiomeium

Příspěvek od kragh »

Štít asi přece jen ano-ve zmíněném článku se píše,že M-82 byla lafetována často i s ochranným štítem,je tam i fotka,kde je umístěna za jakýmsi plechem,ale není poznat,jestli je to na autě nebo ne. Bohužel nemám čím tu fotku naskenovat a dát sem...
Lidi jsou někdy prapodivná podívaná
Odpovědět

Zpět na „Pozemní vojsko“