Tank T 90(S)

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

kenavf
Arten správně poukazuje na to, že původní prohlášení Rusů bude neudržitelné a nakonec budou dělat to, co se zde dříve tvrdilo a označovalo jako základní neduh ruských tankových sil (příliš velký počet typů a podtypů).

Zde nejde o to, že by někdo kritizoval Rusko za to, že se snaží modernizovat svoje síly, ale spíše, že se zde konfrontuje pouhé dva roky stará prohlášení ruských činitelů s realitou dneška. Tehdy jim vadilo více modifikací a typů tanků a celá reforma měla směřovat k nápravě a tedy bazírování na zavedení jednoho nového nosného typu (T-14). Jenže teď celý tento ambiciózní plán kolabuje. A tak to honí jak jen se dá a to včetně snahy o modernizaci typů které byly původně označeny jako neperspektivní (T-80) či na dosloužení (T-90).

Periodicky se opakuje nešvar ruských ozbrojených sil, který výstižně charakterizoval maršál Kulik v roce 1941, když se uvažovalo o navýšení tankových sil a kdy v debatě prohlásil, že při rozvoji tankových sil musí být přihlédnuto k reálným možnostem sovětského průmyslu a vyslovil se proti tomu. A je jen příznačné, že byl jak tehdy tak později za tento realistický postoj kritizován až dehonestován.

Rusko by v rámci modernizace svých sil mělo přistupovat k problému realisticky. V první řadě si připustit, že nemají odpovídající ekonomickou sílu na to, aby hráli roli supervelmoci a volit si odpovídající úkoly a postupně se snažit si opět pozici supervelmoci vybudovávat. Což ale v generaci živené steskem po "velikosti SSSR" půjde dost těžko. Takže se nyní prostě bude potácet v kruhu svých ambicí a reálných možností, tak jako už dříve, a to co sledujeme v rámci modernizace tankových vojsk je jeden z průvodních jevů. To je ale spíše téma do celkové modernizace pozemního vojska Ruska či do historie.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Julesak »

Čo sa týka 2000 "armát" v roku 2020, to bolo vysoko nepravdepodobné a ja som to tu aj tvrdil. A rovnako som tu tvrdil n-krát, že prehlásenia ruských predstaviteľov treba vždy brať v kontexte toho, kedy, kde a pod. boli povedané, resp. "uverím až uvidím".

Na stranu druhú, akékoľvek vyjadrenie typu "podľa pôvodného plánu sa T-90 modernizovať nemali" je nezmyselné, nakoľko si ten plán určite nikdy nevidel, nehovoriac o tom že je to postráda logiku.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

Julesak
Mě to nemusíš vysvětlovat, stavěl jsme se k tomu vždy skepticky. Jde ale o to, že když si srovnáš vyjádření ruských činitelů, tak z toho plyne, že s tím opravdu počítali. Pokud ovšem vše nebylo tak, že prostě si jen vymýšleli a na veřejnosti si "plácali játra".

Ohledně modernizace T-90, není to nesmysl. Když si nalezneš něco staršího třeba od Chlopotova, on jasně stále kritizuje to, že se nemá modernizovat na standart T-90AM a naopak, ve chvíli, kdy se začala objevovat vyjádření, že se tak nakonec stane, začíná toto chválit. Chlopotov rozhodně nepatří mezi špatně informované lidi, takže si myslím, že jeho vyjádření v tomto určitou váhu mají.

Logiku to postrádá jen v případě, že neexistoval plán na zavedení 2300 T-14 a všechna vyjádření ruských činitelů ohledně tohoto by byla z jejich strany jen vědomá lež. Pokud by ale opravdu byl plán na zavedení 2300 T-14 (nebo nějakého vysokého počtu) v dohledném horizontu, potom logiku nemodernizovat T-90 má, podobně jako vyřadit T-80 a nechat ve službě jen část modernizovaných T-72. Předně prostředky ušetřené z modernizace T-90 by se mohly směrovat na T-14 a starší technika by dožila pozvolným tempem do chvíle, než by byl zaveden dostatečný počet T-14. T-90/A by tak dožily dříve než modernizované T-72 a ve výzbroji by potom u prvosledových jednotek zůstala jen T-14 a druhosledových jen modernizovaná T-72. Což by zase přineslo úspory v rámci logistiky.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Julesak »

Nezmysel je to, že T-90 mali len doslúžiť....

Opäť ma zaujíma - čo sú podľa teba v kontexte dnešnej ruskej armády prvosledové a čo druhosledové jednotky?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Xawi3r »

Džine můžeš zde hodit nějaký podklad, kdy ruská armáda vydala oficiální prohlášení, že hodlá pořídit 2300 vozidel na podvozku armata (nebo dokonce jenom T-14 s kterým si onu podvozkovou platformu neustále pleteš) do roku 2020? Díky. 8-)
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od arten »

No tak asi by som to mal dovysvetliť trošku:
- jasné, že tým číslam 2000-2300 Armat do 2020 sa nedalo veriť (a to asi nedaju ani celkovo, ani netreba)
- lenže keď bol v r. 2011 predstavený MS, tak v tých rokoch sa vyslovene hovorilo, že Rusi ho nezavedú, že je to exportný model. Výslovne a opakovane. Že sa ide na modernizáciu druhosledových T-72 a čaká sa na Armaty. To že to nakoniec nie je pravda a modernizovať sa idú v zásade chválim. (Len nie preboha zase na viac častí s rozl. systémami... :-? )
- T-90 sú naozaj tri verzie (už sme to riešili), prvé T-90A totiž majú Buran, nie Essu (pancier/vežu vôbec neriešim, nie je až tak podstatná) a pár ďalších drobností.

Julesák nakusol zaujímavú tému - čo sú 1. a druhosledové tanky.
(a keďže mi je úplne jasné, že tu zase vznikne flame, poprosím moderátorov nech to rovno seknú do zvl. vlákna)

Ja by som to triedil takto:

1. sled:
Rusko: T-90A. Možno aj T-90. A radil by som sem už aj T-72B3M/4, lebo to už podľa mňa je na úrovni Českých a Poľských modernizácií.
Západ: Abrams M1A1, Leo2 od verzie A5 vyššie, Leclerk, Challenger 2, T-72M4, PT-91 a ekvivalentne poľské modernizácie T-72 a asi aj Ariete

2. sled:
Rusko: zbytok, teda modernizácie T-72 a T-80
Európa: Leo2 A4, M-60 A3TTS, Abrams M1(sú ešte nejaké niekde v rezerve vôbec?)

Šrot:
nemodernizované T-72 a spol. a staršie záp. tanky

Ďakujem za konštruktívnu oponentúru :D
Naposledy upravil(a) arten dne 19/1/2017, 17:31, celkem upraveno 1 x.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Arten, co je T-72BM? a ked radis PT-91 preco neradis T-72B3 k prvosledovim tankom?

M60A3 TTS to hadam nemyslis vazne? :mrgreen:, kde je potom T-55, T-62, LEO-1 AMX-30

Podla mna je cele delenie na prvosledove a druhosledove hovadina, skor by to malo byt na sluziace a mobilizacna zaloha
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Julesak »

Zjednodušených T-90A (Buran namiesto Essy, niektoré ďalšie systémy chýbajú) je celkom 32 (objednávky z rokov 2004-05, z toho dva veliteľské s odlievanými vežami).
Vzhľadom na počty nemá zmysel rátať to ako samostatnú verziu (podľa mňa).

Delenie na prvo/druhosledové jednotky tvojim spôsobom je (prepáč za výraz) komické - rada najlepších jednotiek OS RF má T-72B3 (trebárs 74. motostrelecká brigáda* ich dostala tuším len minulý rok) - v úrovni výcviku nie je rozdiel medzi jednotkami s T-72B/MT-LB a T-90A/BMP-3//BTR-82.

Skôr sa prikláňam ku klingymu.

* vzorová jednotka pre Makarovovu/Serďukovovu transformáciu na brigádny systém

PS: A bez urážky ku komukoľvek -český T-72M4CZ a vlastne akákoľvek modernizácia T-72M - to nemyslíš vážne ako lepší oproti T-72B3?

Moderátorská vsuvka: ddelenie v prípade potreby urobím poobede - to ale nie je výzva na boj vo voľnom štýle!!!
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

Xawi3r
Už od roku 2014 se na palbě objevují údaje o tom, že Rusko chce vyrobit 2300 Armat do roku 2020 a ty teprve teď se začneš dožadovat odkazů?

Jendo z prvních
absik pát 28 lis, 2014 16:27 píše: Dané video zachytáva celý záznam rozhovoru zo zást. gen. riaditeľa korporácie UralVagonZavod (UVZ) V.G.Chalitovom, podstatné časti tu už sú zapísané, pre mňa tam odznelo pár nových informácií, napr. že súčasná ročná produkcia UVZ predstavuje 650 pás. vozidiel a prezident Putin skutočne zajednal 2300 tankov Armata, čo bude predstavovať 70% moderných tankov v zostave ruských OZ v r.2020...
To video postoval Julesak v T-99 a podvozek Armata čtv 27 lis, 2014 18:22

Když si projdeš debaty, tak se s tímto číslem běžně operuje, někdo tomu věří, někdo ne, ale nikdo ho nezpochybňuje, že by to Rusové prohlásili, tak jako ty nyní.


Julesak
Zase mě napadá se zeptat, proč když se tu před rokem tahle informace poprvé objevila si to za nesmysl neoznačil?
Dzin stř 11 lis, 2015 14:28 píše:Podle článku v posledním ATM to vypadá, že by Rusové chtěli svoje T-90 modernizovat na standart T-90MS. To by byl docela zajímavý obrat, protože v předchozí době jsme obvykle četl, že od této modernizace se opouští z důvodu zavádění novější obrněné techniky (Armata)...
tvoje reakce
Julesak stř 11 lis, 2015 18:47 píše:Hlavne treba vedieť, či sa toto rozhodnutie týka T-90, T-90A alebo oboch.
a nikde to neoznačuješ za nesmysl.

Ohledně nasazení T-72B3 u druhosledových jednotek, zase musíš to brát v kontextu původního předpokladu a to, že bude dostatečné množství T-14. To nebude takže co jiného Rusové mají, aby je nahradili? Pouze hodně T-72.


Ohledně T-72B3, ale ona je někde na úrovni T-72M4CZ. Vezměte to takhle, systém hunter-killer mají oba, SŘP je na podobné úrovni, oba mají termovizní kameru, byť T-72B3 lepší, základní pancíř má T-72B3 lepší zhruba o 15 - 20 procent, oba mají ERA (o jeho účinnosti se můžeme bavit), pohyblivost mají podobnou. Palebná síla je podobná (podle některých tvrzení lepší u českého tanku), jediné co má ruský tank navíc je možnost palby PTŘS. Takže suma sumárum není od věci napsat, že jsou na podobné úrovni.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Zemakt »

a co zpátečku?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Dzine, palebna sila B3 prekonava M4CZ v celom rozsahu, totiz to nieje len SRP, ale stabilizatore, pohonoch, kanone, obeznom kruhu, novom nabijacom automate, a v neposlednom rade o omnoho lepsom pojazdvom ustrojenstve, toto vsetko B3 ma a CZeta nema....

Zemakt, co sa tyka spiatocky tak becka cuvaju rychlejsie nez Acka (M), mimochodom co som sa dozvedel tak teoreticky je schopna T-72 cuvat maximalnou rychlostou po mensom stretnuti karbobrusky s prevovkami... :wink:
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od arten »

julesak - Essa mu dava nasobne ine dosahy ako Buran,
klingy - B3M/4 ofc. (opravene), M60A3 TTS - no lebo Portugalci ho vedu v zostavach. Na "šrot" ho nevidím...

AD: SLEDY:
klingy píše:Dzine, palebna sila B3 prekonava M4CZ v celom rozsahu, totiz to nieje len SRP, ale stabilizatore, pohonoch, kanone, obeznom kruhu, novom nabijacom automate, a v neposlednom rade o omnoho lepsom pojazdvom ustrojenstve, toto vsetko B3 ma a CZeta nema....
klingy - buď konkrétny. podľa možn. aj so zrojmi, nech sa poučím.
Dzin píše: Ohledně T-72B3, ale ona je někde na úrovni T-72M4CZ. Vezměte to takhle, systém hunter-killer mají oba, SŘP je na podobné úrovni, oba mají termovizní kameru, byť T-72B3 lepší, základní pancíř má T-72B3 lepší zhruba o 15 - 20 procent, oba mají ERA (o jeho účinnosti se můžeme bavit), pohyblivost mají podobnou. Palebná síla je podobná (podle některých tvrzení lepší u českého tanku), jediné co má ruský tank navíc je možnost palby PTŘS. Takže suma sumárum není od věci napsat, že jsou na podobné úrovni.
No moment:
M4cz je kompletne prekopana T-72

Pohyblivosť:
M4 má oveľa silnejší motor, lepšie zrýchlenie, priem. rýchlosť v teréne, vzad

Ochrana:
Slabší základný pancier, ale kým B3 má Kontakt 5, tak M4 má DYNU (odkedy poznám jej schému som presvedčený, že je generačne inde - aj keď to je samozerejme môj názor), hlavne - kryje oveľa viac povrchu, ďalej - soft-kill s detekciou ožiarenia, hasiaci systém.

Palebná sila:
M4 má panoramatický zameriavač veliteľa s termovíziou, B3 nie.

PT-91M je podobný (PT-91 má slabší motor a horšiu elektroniku)


Celkovo - nechcite mi tvrdiť, že B3 dosahuje úroveň tých západných tankov, čo som označil ako 1. líniové... :shock: Ak hej v čom? Alebo v čom napríklad prekonáva Leo A4?
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

takze Arten uz som to tu raz pisal, ale opakovavnie je matka mudrosti, takze PT-91 aj Cezeta vychazaju s T-72A skorsej vyrobnej serie, T-72B3 vychadza z T-72B a v tom je pes zakopany, totiz T-72A a derivaty teda ich podvozky trpeli zvyvsenym harmonickym kmitanim, co malo nepriaznivy vplyv na schopnost strelby za pohybu, u T-72B tento problem bol upraveny rekonstrukciou odpruzenia a novym dizajnom pojazdovych kolies, novym hnacim kolesom, ktore tento problem vyriesilo (u CZety ani PT-91) tento problem nebol vyrieseny, kedze nemali na nho know how
porovnaj si kolesa, rozetu T-72A(M1) a T-72B


Cezeta aj PT-91 pouzivaju pohony a stabilizator a pohony z T-72A (M1) 2E28M (u cezety modernizovaty EVPU Dubnica), B3 pouziva stabilizator 2E42-4 (ktory je rychlejsi, ma mensiu odchylku stabilizacie a je lahsi)

Kanon ma PT-91 aj Cezeta povodny B3 ma novy 2A46M5 2A46M-5-01, ktory ma zvysenu presnost
PT-91 Cezeta povodny karusul B-3 novy schopny pojat dlhe podkaliberky


Novy hasicak, radio, termovziu, balisticky pocitac maju vsetky tri, klimu ani jeden, soft kill nieje strandard ani u zapadnych tankov (M1 , LEO 2, Chall 2 nema)

Ad panoramaticky zameriavac velitela, PT-91 nema, B3 nema, Cezeta ma (jeho vyuztie je vsak obmedzene na tym ze nema plnu schopnost hunter killer), no napr. ho nemaju ani marinacke M1....
PT-91 B3 rovnaky motor z rovnakym vykonom, cezeta ma 1000k novy motor ale vazi o 2 tony viacej cize je to nejakych 18,88k/t u PT-91 a B3 vs 20,8k/t

zdroje blog Choplotva,
forum otvaga, vlakna o historii tankov z Nizneho tagilu, otazky a odpovede
forum militarium.net tema T-72, T-90 atd, modernizacia PT-91
reklamne materialy UVZ

Cize znova zopakujem to co som raz uz povedal, aj napriek svojim nedostatkom B3 dava omnoho lepsi pomer cena vykon, oproti T-72 M4 cz, pretoze sa primarne zameriava na tu najslabsiu cast T-72 a to je palebna sila, naproti tomu u T-72M4 napriek pouzitiu drahych komponentov a celkovej cene vyvoja nedosahuje komplexnost riesenia pouziteho u B3
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Xawi3r »

Dzin píše:Xawi3r
Už od roku 2014 se na palbě objevují údaje o tom, že Rusko chce vyrobit 2300 Armat do roku 2020 a ty teprve teď se začneš dožadovat odkazů?

Jendo z prvních
absik pát 28 lis, 2014 16:27 píše: Dané video zachytáva celý záznam rozhovoru zo zást. gen. riaditeľa korporácie UralVagonZavod (UVZ) V.G.Chalitovom, podstatné časti tu už sú zapísané, pre mňa tam odznelo pár nových informácií, napr. že súčasná ročná produkcia UVZ predstavuje 650 pás. vozidiel a prezident Putin skutočne zajednal 2300 tankov Armata, čo bude predstavovať 70% moderných tankov v zostave ruských OZ v r.2020...
To video postoval Julesak v T-99 a podvozek Armata čtv 27 lis, 2014 18:22

Když si projdeš debaty, tak se s tímto číslem běžně operuje, někdo tomu věří, někdo ne, ale nikdo ho nezpochybňuje, že by to Rusové prohlásili, tak jako ty nyní.
Tak nevím, video už není k dispozici, ale každopádně je to nesmysl. Putin sám samozřejmě nic neobjednal a ani objednat nemohl :D Vláda přijala usnesení o plánu na pořízení 2300 nových tanků a Putin toto usnesení podepsal, to je vše (žádné objednávky podepsané nebyly a už vůbec ne s nějakým časovým rámcem). Ruská armáda dodnes neobjednala žádné sériové tanky T-14 a neobjednala ani žádnou modernizaci T-90/T-90A. Ale připouštím, že spousta lidí se pohádky o 2300 T-14 do roku 2020 chytla, stejně jako se chytla fotografie T-90M z kalendáře UKBTM pro rok 2017. Teď si to dali dohromady a vyšlo jim, že T-14 (nebo dokonce celý program Armata) má nějaký problém. Vůbec bych se nedivil, kdyby ještě dva, tři roky ruská armáda žádnou smlouvu na modernizaci T-90/T-90A nepodepsala a pak tu někteří vytvářeli teorie o tom, že T-90M má určitě nějaký problém, protože... (přece byla před třemi lety fotka ve firemním kalendáři).

Někdy v dubnu jsem tu dával link na rozhovor s generálním ředitelem uralvagonzavodu, kde hovoří o tom, že jsou schopni začít sériovou výrobu T-14 prakticky okamžitě, ale chybí jim maličkost-objednávka! A ta dodnes nepřišla...

rozhovor zde: http://bmpd.livejournal.com/1858285.html

Ano, T-14 má problém, stejný jako Pak-Fa a jiné programy zcela nových zbraní v Rusku... Nedostatek financí (nejen) na ministerstvu obrany.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Zemakt »

to Klingy: opravdu je rozdíl v hmotnostech obou motorů, B3 vs CZ, dvě tuny? Není to třeba rozdíl mezi hmotností suchého motoru a powerpacku? A jak to je se samotným ovládáním obou tanků, to jest dynamika, řidičův komfort při řazení apod..? To, že B3 umí přes zuby rychlou zpátečku a to jenom jednou, zmiňovat nemusíš :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Nie motorov ale tankov, samozrejm u B3 a PT-91 sa to velmy nezmenilo, u Cezety sa to ano, ale otazna je cena tejto zmeny...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

klingy
Ano a proto je důležitý výsledek, tedy schopnost zasažení cíle. Máme o tom nějaké bližší povědomí, co se T-72B3 a T-72CZM4 týká? Tedy teoretickou schopnost pravděpodobnosti zásahu cíle?

Ohledně přesnosti kanonu, důležitá je kombinace kanon + munice. Na jejím základě můžeme zhodnotit rozptyl dané střely. Máme nějaké povědomí o tom, jaký rozptyl má mít T-72B3 při palbě nějakou municí a jaký T-72M4CZ?

Nemohl bys mi trochu rozvést to, že český tank nemá úplnou schopnost hunter-killer, nerozumím co tím myslíš?
Xawi3r píše: Tak nevím, video už není k dispozici, ale každopádně je to nesmysl.
Ty argumentuješ stavem dnes a z něho odvozuješ, že to tak muselo být i v minulosti. Viz. na videu výše se mluvilo o 2300 T-14 a není důvod o tom pochybovat resp. neuvedl si nic, co by to zpochybnilo. V Rusku asi těžko se bude někdo zaštiťovat autoritou Putina bez toho, aby to měl povoleno. To je právě to, co tak vehementně haníš, "Putin objednal" znamená dovolávání se nejvyšší autority.

Jinak jsme se spletl, na palbě se údaj o 2300 tanků Armata objevil už v roce 2012.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Dzine, o tom huter-killerovi resp. ako to ti oznacujes automaticke sledovanie ciela u cezery sme sa bavili tusim v teme T-72 alebo T-80

bohuzial k cezete ani k B3 taketo udaje nemam, taketo udaje o uspesnosti strelby mam len k PT-91M
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Tak T-90MS sa podla vsetkeho dockal exportneho uspechu, na IDEXe mala nemenovana blizkovychodna krajina podpisat kontrakt na neupresneneny pocet.
Zaroven minister obchodu a priemyslu RF uviedol, ze dalsi exportny kontrakt ma byt uzavrety v blizkej buducnosti...
https://ria.ru/defense_safety/20170220/1488407123.html

Osobne tipujem Kuvajt a ten dalsi budu Thajsko alebo Vietnam s velmy malou pravdepodobnostou Irak...
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od rabo »

Ano a proto je důležitý výsledek, tedy schopnost zasažení cíle. Máme o tom nějaké bližší povědomí, co se T-72B3 a T-72CZM4 týká? Tedy teoretickou schopnost pravděpodobnosti zásahu cíle?
To sa fakt zatiaľ mimo úzkeho okruhu ľudí z MO nedá nájsť a obávam sa, že ani tí to nemajú a jediný kto to možno má sú Rusi , Indovia... Fakt je , že India nakúpila tankovú muníciu v Rusku.

Ty argumentuješ stavem dnes a z něho odvozuješ, že to tak muselo být i v minulosti. Viz. na videu výše se mluvilo o 2300 T-14 a není důvod o tom pochybovat resp. neuvedl si nic, co by to zpochybnilo. V Rusku asi těžko se bude někdo zaštiťovat autoritou Putina bez toho, aby to měl povoleno. To je právě to, co tak vehementně haníš, "Putin objednal" znamená dovolávání se nejvyšší autority.
Bože , stopni to bu bu bu Putin Rusko. Daj si tú námahu a použi prekladač a pozri si ich fóra. Bude to šok. Tak reálny pohľad ako oni majú často na svoju armádu je ukážkoví. Pre Rusko je armáda niečo fakt výnimočné a tak aj k tomu aj pristupujú a často a práve preto veľmi kriticky. U nich stále funguje ZVS a majú mobily. To nie je joke. V Rusku idú ľudia z armády , z MO za prúsery do basy. U nás sa o o tom nepíše, lebo Rusko. Nie je Ti divné, že zaostalé Rusko, pod sankciami stále cvičí a nakupuje, síce nie v tom rozsahu ako chcú, ale primerane k tomu na čo majú. Možno by si bol prekvapený aký je tlak na MO od ľudí. Mistrali, Rysi z Francúzska boli pod extrémnym domácim tlakom, že nie . Prešlo to ,že za dobre s Frantíkmi , ale... Teraz je to hodnotené ako, že dobre, lebo načo.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“