Technika pro budoucí AČR

Odpovědět
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Neslyšel někdo o nových informacích k tendru na víceúčelový vrtulník? V posledním rozhovoru náměstka pro vyzbrojování Daniela Koštovala mluvil o tom, že armáda bude mít do konce ledna jasno. Samozřejmě, že čerstvě je již Daniel Koštoval z funkce odvolán, ale předpokládám, že by projekt byl již ve fázi finalizace a neměly by mít personální otázky na výběr vrtulníku vliv.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

No vím jen, že původně se do finančního limitu vlezl jen Airbus, ale následně byl strop navýšen, aby se tam vlezla i Augusta.
Cena ostatních vrtulníků už byla moc vzdálená od našich představ. Kam byl vlastně pan Koštoval odejit ?
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

No, uvidíme co nejbližší dny přinesou. Koštoval by měl na MO zůstat, jen opustí post náměstka pro vyzbrojování.Měl by se stát politickým náměstkem, ministra Stropnického. Dočasně akvizice povede Pavel Beran.
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Armáda začne využívat vysokokapacitní satelitní systém

http://www.lidovky.cz/armada-zacne-leto ... _domov_ele
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Dnešní krátký informační servis :))

Článek o vybavení nových 20 Pandurů českými rušičkami z Prostějova.

http://olomouc.idnes.cz/pandury-ochrana ... zpravy_stk

Článek o radarech MADR. Dle mého názoru snaha vyvolat za každou cenu nějakou senzaci.

http://www.euro.cz/politika/kauza-madr- ... si-1331326

Spolupráce VOP a NIMR. Údajně až 1000 vozidel. Zatím půjdou na Industry days s vozidlem NIMR AJBAN440A 4x4

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/armada-a-po ... ro-armadu/
Uživatelský avatar
Hubna
svobodník
svobodník
Příspěvky: 34
Registrován: 28/5/2013, 21:38

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Hubna »

Podle EURO si AČR objednala u SVOS čtyři bojová vozidla za 94,5 milionu korun. Napadá někoho, o co jde?

http://www.euro.cz/politika/obrana-pode ... dy-1334604
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

Cena pod 1 mil.USD nevypadá na nějaké malé limuzíny nebo opancéřovaná auta co běžně dělají. Klidně by to ale mohly být i nějaké speciály, ale pancéřové limuzíny pro vládní činitele ale snad nezajišťuje armáda (?) Napadá mě jedině VEGA, ale vzhledem k tomu, že se nakupují Titusy, tak by to byla hloupost, patrně by to mělo i mnohem větší ohlas (viz nadšení když Vega začínala). I ta cena by asi byla vyšší. SVOS ale má na stránkách i nějaký obrázek Unimogu s nápisem Zdravotnická služba AČR, tak možná to bude ono. Počet by dával smysl a i ta cena. Co ale dělá Unimog u AČR je mi záhadou :)

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Zemakt »

Priprava na kompatibilitu s BW
:wink:
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

Podle mě je to blbost, podle původní zakázky se mělo jedna o tohle.

Jedná se o pořízení 4 ks speciálních vojenských bojových terénních vozidel 4 x 4 (kolových otevřených vozidel s protiminovou a baliístickou ochranou) včetně požadované logistické podpory a příslušenství pro osádku 4 + 1.

Docela bych si vsadil, že to míří pro jednotku v Olomouci, která má podporovat 601.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

O co by se ale mohlo jednat, zase jenom nějaké opancéřované Toyoty nebo něco podobného na mise ?
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
johnytapia
rotný
rotný
Příspěvky: 96
Registrován: 7/12/2016, 23:24

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od johnytapia »

V podstatě nic jinýho nepřichází do úvahu, když se koukám na jejich nabídku, tak jsou to Toyoty a Defendery. Vega to být nemůže to by nedávalo smysl.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

Tak jsem založil k tomuto vozidlu samostatné vlákno: http://palba.cz/viewtopic.php?f=297&t=7422
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 642
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od tomas.kotnour »

Deníku E15 se podařilo získat rozpis některých z plánovaných investic do armády v objemu 177 mld. Kč. čekal jsem, jestli to vyjde jako samostatný článek, avšak zdá se, že ne.
12 víceúčelových vrtulníků - 12 miliard, dodávky 2018 až 2023
2 dopravní letouny CASA - 2,27 miliardy, dodávky 2019 až 2020
Pronájem stíhaček Gripen - 18,7 miliardy, dodávky 2017 až 2025
2 obranné systémy letounů Airbus - 0,9 miliardy, dodávky 2019 až 2022
2 pasivní sledovací systémy Věra - 0,8 miliardy, dodávky 2018 až 2022
210 pásových transportérů - 53,6 miliardy, dodávky 2020 až 2025
Náhrada tanků T-72 - 11,6 miliardy, dodávky 2018 až 2020
Čtyři protiletadlové komplety - 10,3 miliardy, dodávky 2020 až 2022
81 samohybných minometů - 6,4 miliardy, dodávky 2020 až 2022
62 vozidel Titus - 4,8 miliardy, dodávky 2019 až 2022
40 lehkých obrněných vozidel - 4,8 miliardy, dodávky 2019 až 2025 (tady je asi myšleno 40 souprav detekčních a odběrných vozidel)
17 nových děl ráže 155mm - 3,6 miliardy, dodávky 2020 až 2022
Modernizace - 107 transportérů Pandur - 2,1 miliardy, dodávky 2020 až 2025
Modernizace 33 houfnic Dana - 1,5 miliardy, dodávky 2018 až 2020
7000 útočných pušek Bren - 0,9 miliardy, dodávky 2020 až 2025
Deník E15 27. 9. 2017

Pro nás nejzajímavější je objem finančních prostředků na náhradu T-72 a na pořízení nových ShM, který je hodně limitující. Také je zajímavá výše prostředků na projekt Zhodnocení bojových schopností vozidel Pandur II.

Tak článek už je venku.

Edit: link
Naposledy upravil(a) tomas.kotnour dne 27/9/2017, 18:45, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od skelet »

POkud chtějí T-72 nahrazovat v letech 2018-2020, tak už to musí mít těsně před podpisem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

210 pásových transportérů - 53,6 miliardy, dodávky 2020 až 2025 - tak to vypadá na Pumu, ostatní by byly levnější. Nebo bylo něco setsakramentsky drahé.
náhrada tanků, vypadá na pořízení cca 30-40 ti Leopardů 2A7EU nebo 100 ojetých Leclerců bez ničeho. Tohle je cena bez zázemí a munice, jen za holou techniku.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Skeptik »

Hmmm, to jsou náklady bratru 135 miliard za 8 let ... OK, pokud odečteme Gripeny, což je operativní leasing a platíme ho již dnes, pak je to navýšení investic o cca 116 miliard vůči stávajícímu stavu investic.
Tedy bratru plus 15 miliard každý rok. K tomu provozní náklady, náklady na údržbu, náhradní díly, munici, výcvik ...a v neposlední řadě zvýšení počtu vojáků. To vše při růstu rozpočtu MO v řádech jednotek miliard ...a očekávatelnou ekonomickou krizí někdy v letech 2019 - 2022 ..........
No uvidíme. Moc optimista ale nejsem :(
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Add tanky
Příliš se mi ten termín nepozdává... Tady se hned všechno vykecá a že by bylo takto těsně před podpisem (dle termínu)takhle neznámé, co se nakoupí, mi přijde podivné....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od arten »

Tie tanky:
to je 446 mil € ak dobre rátam. To je na puntík presne 31 Leopardov 2A6M v dnešných cenách... :shock:
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Skeptik »

Aaron Goldstein píše:Add tanky
Příliš se mi ten termín nepozdává... Tady se hned všechno vykecá a že by bylo takto těsně před podpisem (dle termínu)takhle neznámé, co se nakoupí, mi přijde podivné....
Souhlas. Navíc by to muselo jít poptávkou na jednoho dodavatele, tj. bez tendru, což je sice teoreticky možné, ale musela by o tom hlasovat Vláda.
Navíc si nemyslím, že by si v současné době někdo lajsnul přímý nákup.

Pokud se tedy nejedná o generální opravu 30-ti T-72M4CZ a upgrade zbývajících 90-ti T-72M1 na T-72M4CZ :wink:
To by se tendrovat nemuselo a finančně by to vycházelo:
30 x 25 mil. + 90 x 120 mil = 11,55 miliardy Kč
a bylo by to včetně zabezpečení, náhradních dílů, munice atd.
Mimochodem, opravy T-72M4CZ již začaly :)
(upgrade původních T-72M4CZ včetně zázemí, náhradních dílů, munice atd. vyšel na 150 mil. Kč na jeden kus)
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Technika pro budoucí AČR

Příspěvek od Rase »

Skeptik:
tomu nevěřím, pořád se mluvilo o nahrazení T-72, tak to rozhodně nebude jejich další představba ať už na cokoliv. Ta oprava T-72M4CZ je potřeba tak jako tak, i kdyby šly jen na sklad. Ještě mě napadá, že je dost možné, že pokud se opravdu nakoupily Pumy, tak Němci řekli, že za 65 mld. nám udělají pěkný balíček (BVP, tanky). Částka se pak jen rozepsala. Začíná mě zajímat, co je těch 81 samohybných minometů. Číslo je to velké, ale na Strnadovy Pandury mi to přijde moc málo, nic jiného mě moc nenapadá

arten:
Jelikož 2A6 dneska prakticky neseženeme, tak můžou být akorát tak z přebytku jiného státu (Bundeswehr ?) a sami si nechají zmodernizovat další 2A4 na 2A7V. Nebo je to cena za 2A7EU po hromadné slevě (nákup s jinými státy).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „ČSSR, ČR, SR“