Komunikační systémy - debata

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Proč jsou americké letadlové lodě tak silné

Příspěvek od Polarfox »

Aaron Goldstein píše:A opakuji, že bys to měl asi řešit jinde, než v tomto tématu... Což evidentně není jen můj názor..
Říká někdo, kdo to tu taktéž poctivě krmí už tři strany. Přes předchozí upozornění. Už tři strany schválně nepřesouvám a čekám, jestli to bude někoho tankovat.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsou americké letadlové lodě tak silné

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Polarfox píše: Říká někdo, kdo to tu taktéž poctivě krmí už tři strany.
Protože v debatě s ostatními jsem si potřeboval něco ujasnit/vysvětlit (a to se mi povedlo)... V debatě s Dzinem žádný smysl nevidím... Napsal nesmysl a teď se bude až do skonání věků to snažit ukecat... A to mě opravdu nebaví... A evidentně to nebaví ani jiné...

Jestli to přesuneš nebo ne, je mi jaksi srdečně jedno... Ty jsi moderátor a nějak nechápu, proč mi tady osvětluješ, co jsi se jako moderátor rozhodl a nebo nerozhodl udělat... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Polarfox »

Přesun OT z tématu "Proč jsou americké letadlové lodě tak silné"
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Mirek58 »

Zaplať pánbůh!
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Polarfox »

Aaron Goldstein píše:Protože v debatě s ostatními jsem si potřeboval něco ujasnit/vysvětlit (a to se mi povedlo)... V debatě s Dzinem žádný smysl nevidím... Napsal nesmysl a teď se bude až do skonání věků to snažit ukecat... A to mě opravdu nebaví... A evidentně to nebaví ani jiné...
A mě je evidentně jedno, koho to baví nebo ne, protože evidentně spoustu lidí nebavil samotný váš OT (ale ti jsou vám šumák, tebe zajímá, koho nebaví Dzin). A pokud nevidíš v debatě s Dzinem žádný smysl, tak ji tu nepřikrmuj přes tři stránky...pak se těžko věří tomu, že tě to vlastně nebaví.
Aaron Goldstein píše:Jestli to přesuneš nebo ne, je mi jaksi srdečně jedno... Ty jsi moderátor a nějak nechápu, proč mi tady osvětluješ, co jsi se jako moderátor rozhodl a nebo nerozhodl udělat...
Také tak úplně nevím, proč tu jako moderátor moderátorovi něco/toto osvětluji. Už mlčím a můžete se tu kočkovat do alelujá :wink:
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Polarfox píše: A mě je evidentně jedno, koho to baví nebo ne, protože evidentně spoustu lidí nebavil samotný váš OT
Co tě baví je tvoje věc... Já jsem tě (ani jiného moderátora) k přesunu OT nevyzýval... (byť jsem s požadavkem na přesunutí souhlasil)... Tak pořád nějak nechápu, to tvé oslovení konkrétně mě (ty jsi oslovil mě, nikoliv já tebe...)... A stejně tak nechápu tvou snahu mi cosi osvětlovat, či oznamovat...

Mělo-li to být jako napomenutí, tak přes tu podivnou formu to beru na vědomí... Mělo-li to být něco jiného, tak je mi líto, ale nespatřuji v tom žádného smyslu... (Včetně toho, co to vlastně mělo být...) Vlastně ani nevím jestli jsi v předposledním a posledním postu psal jako moderátor a nebo jenom jako Polarfox... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Zemakt »

No, pominuly tyhle žabomyší války. Jsem udiven, že se stalo až nyní, a že onen pán v červeném, zván jest jménem Skelet, a jenž bdí dnem i nocí, doposud nezasáhl. O to více jsem rád, že pán v zeleném, zvaný Polární liškou, po téměř nekonečné době toto "rosčísl". Na portál Palba, věc vskutku nevídaná. :lej: more more, dobrou
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Dzin »

Aaron
Dobře, potom tedy jdeme rovnou ke grafickému rozhraní, chtěl jsem to projít od počátku.

Máš nějaký komunikační program s grafickým rozhraním. Ten je tvořen podkladem, předdefinovanými značky a objekty a nepředdefinovanými. Podklad je ono mapové rozhraní pro každé měřítko, souřadnicový systém, reliéfový systém atd. předdefinované značky a objekty jsou ty, které se budou zobrazovat vždy stejně pro daný mapový podklad. A ty ostatní jsou takové, které mohou být jakéhokoliv tvaru a rozměru a tedy ho nemůžeš dopředu určit.

Nějaká mapová vrstva se ti potom může či nemusí skládat ze všech těchto věcí. Když potom posíláš nějakou vrstvu, záleží, co vše do ní dáš. Pokud tedy posíláš jen značky a objekty, které jsou předdefinované, musíš současně spoléhat na to, že protějšek bude mít vždy stejný podklad, jako ty. Pokud ho nemá, musíš mu ho poslat také. Pokud ano, pošleš mu jednak údaje o tom, kde se dané předdefinované objekty nacházejí, jaké to konkrétně jsou a další údaje, které se k nim vztahují. To jsou relativně malá data, ale pohybujeme se v prostředí, které zrovna nemá nějakou extra prostupnost sítě. Problém ale nastane, když potřebuješ přenést nepředdefinované značky a objekty. Třeba linii dotyku, místo soustředění, minové pole, osy přesunu, směr vedení palby, prostor vzdušného výsadku a další To jsou objekty, které sice máš definováno, jak je kreslit, ale musíš je do mapového podkladu nakreslit, protože není možné mít předdefinované všechny tvary a velikosti, jakých mohou nabývat.

Zde se jedná o naprosto regulérní "obrázky". Tvoří jednu z největších objemů dat, které můžeš přenášet a relativně malý obrázek (několik čar či ohraničených prostorů) se vyšplhá do velikosti několika MB, protože ho přenáším jako "obrázek", tedy jako průhledný podklad a na něm vše zakresleno. Ve chvíli, kdy vytvořím vrstvu obsahující jednotky moje a nepřítele doplněné dalšími taktickými značky a objekty, tak se dostanu klidně na velikost desítek MB. Což jsou už velikosti těžko přenášející v tomto technologickém prostředí.

Je tedy už jasné, co vše musím přenášet v rámci OTS? Že se jedná i o regulérní "obrázky"? Pokud tedy chci vést plnohodnotnou komunikaci.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dzin píše:A ty ostatní jsou takové, které mohou být jakéhokoliv tvaru a rozměru a tedy ho nemůžeš dopředu určit.
Ale hloupost... Všechny značky jsou předdefinované... Jak by jinak příjemce věděl co tou značkou chtěl vysílající říci, když není dohodnutá???... A značky volných tvarů, např hranice zamořeného území, minové pole a podobně je nesmysl kreslit... Hranice takového objektu se vytyčují jeho souřadnicemi a neposílá se tedy obrázek ale opět jen data - souřadnice... I s mapovým podkladem jsi zcela mimo... Používá se mapa v nejpodrobnějším používaném měřítku a ta je uložena v každém zařízení...
Takže žádné mapy, ani obrázky značek...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Proč jsou americké letadlové lodě tak silné

Příspěvek od Alfik »

Skeptik píše:Bože / Elohim
tady se ještě pořád bojuje ... nad mapou :(
No furt lepší než se nekonečně hádat o deset kilometrů za hodinu a pět stupňů za minutu u letadel, která se už nikdy nikomu nepodaří znovu postavit tak, jak byla stavěná před třičtvrtě stoletím :)
A neposmívej se mapám - kdyby muričani uměli pracovat s mapou, neposrali by všechny války ve kterých bojovali, s výjimkou Santa Anny (ten byl ještě větší idiot než Houston - jen proto murika vyhrála a ani to nebylo nic extra, bylo to "těsně nad plichtou"). A to počítám i válků muričanů proti muričanům.
Jo, WWII jim "tak nějak" vyšla - jenže jen díky tomu že byli nejméně důležitou armádou ze všech zúčastněných, a pokud vím, tak Omaha a Market Garden byly taky propadáky díky jejich nechuti podívat se na mapu... njn, když jeden neví co to ta "mapa" je a co s tím... :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Julesak »

Americký pohľad na ich armádnu sieť, síce za platobnou bránou, ale ak zastavíte načítanie stránky pred tým než sa tam objaví hláška o platení, môžete článok čítať. Alebo použite Outline.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Dzin »

Aaron Goldstein píše: Ale hloupost... Všechny značky jsou předdefinované...
Vážně si myslíš, že někdo bude vytvářet databázi třeba pro pět tisíc čar odlišných délkou pouze o jeden pixel?
Aaron Goldstein píše: Jak by jinak příjemce věděl co tou značkou chtěl vysílající říci, když není dohodnutá???...
Máš řečeno, co jak má vypadat, ale zde mluvíme přímo tvaru a délce (ploše). Takže máš stanoveno předpisem, jak vypadá třeba "linie dotyku", ale v rámci programu to nemůžeš definovat, protože bys musel udělat databázi pro všechny délky a tvary, jaké může tato čára nabývat a to je samozřejmě nesmysl. Podobně je to i ostatními objekty, které jsou tvarově proměnlivé.
Aaron Goldstein píše: A značky volných tvarů, např hranice zamořeného území, minové pole a podobně je nesmysl kreslit... Hranice takového objektu se vytyčují jeho souřadnicemi a neposílá se tedy obrázek ale opět jen data - souřadnice...
To je právě tvoje nepochopení co a jak se přenáší po síti. Ten obrázek jsou také jen data, ale je jich tolik proto, že musíš druhému počítači resp. programu říci, co a kam si má zakreslit.
Aaron Goldstein píše:I s mapovým podkladem jsi zcela mimo... Používá se mapa v nejpodrobnějším používaném měřítku a ta je uložena v každém zařízení...
Takže žádné mapy, ani obrázky značek...
Ne, jako mapový podklad se používají rozličné mapy pro různá měřítka, která jsou předdefinovaná podle požadavků uživatele. Pro každou sadu měřítek jeden mapový podklad (podle podrobnosti map). Tak to je a jestli si myslíš, že ne, potom si na omylu. Pokud mi nevěříš, AČR používá vlastní systém OTS (ASVŘ/BVIS), zjisti si, jak to funguje u něj s mapovými podklady, bude to přesně tak jak píši.

Zkus to vzít i trochu logicky. Podívej se na mapu o měřítku 1 : 1000 a 1 : 400 000. Vypadají zakresleny identicky, tedy jedna je jen zvětšená druhá? Detaily na mapách se dávají podle měřítek a proto potřebuješ mít celou sadu map.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Evidentně o tom víš opravdu hodně málo... S přenosem vlastních obrázků a nějakého kreslení neuvažuje dokonce ani zaváděný (a dosud nedokončený) modulární bojový komplet vojáka 21. století (MBK V21)... A to dokonce předpokládá, že se bude přenášet obraz z kamery každého vojáka v reálném čase... Umožňuje sice přenos obrázku jako přílohu zprávy, ale je uvažováno pouze o fotografii z kamery a nikoliv o nějakém kreslení...

A jak to celé má fungovat je možné se podívat sem: http://1url.cz/bt0fe Račte si povšimnout, že na nějaké kreslení jablíček, hruštiček a čáreček ten terminál jaksi vůbec nepamatuje...

Navíc jsi buď nikdy nepracoval s mapou a nezakresloval plošné značky a nebo záměrně mlžíš... Protože plošné prvky se do mapy zakreslují tak, že se pospojují stěžejní body se stejnou charakteristikou - koncetrace OL, úroveň radiace, detekované miny a těch bodů je vždy pouze několik a ne ucelená hranice... Takže žádné značky s čarou posunutou o pixel ale pospojované body dle určeného algoritmu...

A co se týče mapových podkladů, tak se někdy podívej na turistickou navigaci, jak je schopna zoomovat.... Žádných několik měřítek... Ale jeden podklad v nejpodrobnějším potřebném měřítku a zbytek už zvládne zoomování... Včetně detailů...

Tohle prostě neuhádáš...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od kenavf »

Otázka na Dzina:
Keď si otvorím Flightradar24,načíta sa mi mapa so symbolom jedného lietadla(smer,rýchlosť,veľkosť,..) a za tri sekundy sa mi ten symbol na mape posunie o pár milimetrov,to znamená že sa mi načítali len nové parametre toho lietadla alebo bolo nutné preniesť aj všetky údaje zobrazenia mapy?A za tri sekundy sa mi to znova obnoví tak sa zase prenesie celá mapa aj so značkou lietadla?
Nebolo by to zbytočné zaťažovanie prenosovej siete(a čím väčšie zaťaženie tak tým lepšia možnosť zarušenia spojenia z dôvodu horšej kódovateľnosti údajov?)
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Alfik »

Jen technická, v datalinku se neposílá ten obrázek (např. piktogram jednotky, letadla... apod.) ale jen jeho označení, tedy "číslo" které je natvrdo zadrátováno v zobrazovacím zařízení, tedy posílá se jen omezené mn. dat oproti obrázku.
To, o čem píše Dzin, je specifická situace, kdy se posílá třeba linie fronty apod. To je samozřejmě řada bodů (pixelů), z nichž každý má svou pozici. To může datalink zatížit a celou síť zahltit. Ale je to celkem vzato minimum případů - ovšem dnes. Kdoví, jak by to vypadalo při předpokl. zakreslování potřebných dat každým kaprálem...
Takže jste sice ve při, ale je to jako spor A. se mnou, píšete každý o jiné situaci. Hádáte se tedy zbytečně... oba máte pravdu, jiná je jen situace.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Alfik píše:To, o čem píše Dzin, je specifická situace, kdy se posílá třeba linie fronty apod. To je samozřejmě řada bodů (pixelů), z nichž každý má svou pozici. To může datalink zatížit a celou síť zahltit. Ale je to celkem vzato minimum případů - ovšem dnes.
Jenže ona se neposílá řada bodů tvořící souvislou čáru, ale pouze mezní body označující změnu směru linie... To znamená, že v ideálním případě (rovná linie bez zlomů) by ty body byly dva... A spojí si je až zobrazovací zařízení... V reálu jich může (a bude) více, ale rozhodně se neposílá obraz té čáry...

Ostatně na terminálu modulárního bojového kompletu vojáka 21. století (MBK V21), který se dokonce teprve zavádí je jasně vidět že není uzpůsoben k nějakému kreslení čar a podobně... umožňuje zadávat pouze předefinované značky... Takže ne, nemá pravdu... Obrázky značek (a obrázky map) se neposílají a ani nastupující MBK V21 s ničím takovým nepočítá (viz popis programové dokumentace)...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od kenavf »

Alfik píše:..
To, o čem píše Dzin, je specifická situace, kdy se posílá třeba linie fronty apod. To je samozřejmě řada bodů (pixelů), z nichž každý má svou pozici....
Aká špecifická situácia!Veď o tom to všetko je,veď každá vojna je zakreslena líniou fronty.A aj keď tú liniu zadefinuješ pomocou sto bodov, tak je to vždy manej datovo náročné ako keby si to zakraslil pomocou línie bodov zodpovedajúcich rastru(datovým pixelom) mapy alebo rozlišovacím pixelom obrazovky.

P.S. Zistite si koľko mega má dokument napísaný vo Worde a vyfoťte ten worďácký dokument 24Megapixelovým foťákom v RAW formáte a porovnajte koľko mega bude mať tá fotka a potom to skúste odoslať cez nejaké kódované spojenie,čo bude rýchlejšie ten Word alebo tá fotka dokumentu?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Alfik »

kenavf píše:
Alfik píše:..
To, o čem píše Dzin, je specifická situace, kdy se posílá třeba linie fronty apod. To je samozřejmě řada bodů (pixelů), z nichž každý má svou pozici....
Aká špecifická situácia!Veď o tom to všetko je,veď každá vojna je zakreslena líniou fronty.A aj keď tú liniu zadefinuješ pomocou sto bodov, tak je to vždy manej datovo náročné ako keby si to zakraslil pomocou línie bodov zodpovedajúcich rastru(datovým pixelom) mapy alebo rozlišovacím pixelom obrazovky.

P.S. Zistite si koľko mega má dokument napísaný vo Worde a vyfoťte ten worďácký dokument 24Megapixelovým foťákom v RAW formáte a porovnajte koľko mega bude mať tá fotka a potom to skúste odoslať cez nejaké kódované spojenie,čo bude rýchlejšie ten Word alebo tá fotka dokumentu?
To je to co jsem se snažil naznačit :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od kenavf »

Alfik píše:...
To je to co jsem se snažil naznačit :)
Lenže to naše naznačovanie akosi nepadá na úrodnú(Dzinovu) pôdu. :-?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Komunikační systémy - debata

Příspěvek od Dzin »

kenavf
Načte se ti jen letadlo. Pokud narážíš na to, o čem se bavím s aaronem, potom je to o dalších věcech. např. kdyby se ti současně ukazovala i další dráha letadla po 2 hodiny na základě toho, co by ti poslala posádka jako svůj plán, potom bys musel přijímat i toto.

Netvrdím také, že všechny zprávy budou mít obrovskou velikost, ale že si musíme uvědomit, že ta komunikace není jen o tom posílat si pár pozičních značek (neřešme teď jejich velikost), ale i třeba velké množství dat, které se nasčítají.

Už tu byli rozebírány polohová hlášení. Představ si BÚU a celý jeho zákres pouze poloh jednotlivých prvků. V krajním případě to bude 100 - 200 polohových hlášení, které budeš muset doručit třeba veliteli roty (případně i jeho podřízeným), aby měl dobrý situační přehled, pokud to bude situace vyžadovat.

Celkově jde o to, že Aaron má mylné představy o tom, jak se co posílá po sítí a jaké jsou to objemy dat. Jeho popis multicastu nebo představa o velikosti přenášených dat naprosto neodpovídají realitě.

Aaron
V tom odkaze co máš jsou obrázky, do kterých je zakreslena linie. I přímo v odkazech co může dělat máš, že si tam zakresluje oblasti hranice působnosti, definování cesty atd. což znamená právě ono "kreslení obrázků".

Mapy různých měřítek pracují s jiným zakreslením zobrazení. Jak bys to chtěl udělat, když bys jen pracoval se zvětšením/zmenšením? V určité fázy musíš "přepnout" pohled na mapu a její detaily a to je právě ta změna mapového podkladu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“