Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Kam míří Palba?

Příspěvek od sa58 »

Vážení přispívatelé a čtenáři Palby. Obracím se na Vás jako jeden z adminů Palby s určitým poselstvím.

Palba se rozvíjí, někteří lidé odchází a další přichází. Od té doby, co jsem na Palbu díky Brunovi a Radarovi přišel, se Palba změnila. Je to dobře, každý projekt se vyvíjí, otázkou je ale kam. Možná je to jen můj pocit, ale podle mě se Palba poslední dobou bulvarizuje. Stačí se podívat na téma o radaru PRO nebo témata "coby - kdyby". Zabředáváme stále více do politiky. Zanedlouho se taky může stát, že už se tu nic jiného probírat nebude.

Samozřejmě i taková témata patří do záběru Palby. Přece jen by ale podle mě měla tvořit jen okrajovou součát našeho diskusního fóra. Já osobně se budu snažit utlumit svou "aktivitu" v těchto fórech na minimum. Přeje jen je mi bližší technika a historie než mlácení prázdné slámy.

Budu rád, když zde uvedete svůj názor

Sa58, admin
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Já se mohu jen připojit. Po něčem podobném jsem volal již před rokem, když jsem psal Jom-Kipurskou válku a jakýsi Zorba (kde je mu dnes konec?) začal z vojenského článku dělat politickou arénu typu "za všechno můžou židi".
Výsledně z toho vznikla konfliktní situace ve stylu "právo na svobodu názoru".


Politiku by opravdu bylo lepší přesunout SEM:
http://www.lapiduch.cz/index.php

Konkrétně zde je extra diskuze pro řežbu pravice s levicí.
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=le ... us_pravice

Kdo nesnáší "amíky" a chce to "vyhulákat do světa", má možnost TADY:
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=kl ... erikanistu

Kdo je naopak miluje, tak se najde ZDE:
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=usa

Kdo je "proevropský" SEM:
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=ev ... triotismus

Vlastenci SEM:
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=vlastenci

Politicky nevybouření slováci SEM:
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=jan_slota

Pro Lapiduch je univerzální Registrace ZDE:
http://www.lapiduch.cz/newuser.php
Heslo přijde do mailu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Zcela souhlasím s našimi veliteli. Většina z Nás sem skutečně šla a jde za vojenskou technikou dle témat a za tím, jak byla tato technika použita v historických souvislostech.
Přidávám se k Sa, že utlumím bulvár a nebudu se k okrajovým, zvláště politickým tématům vyjadřovat! Když, tak jen mimořádně.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Naprosto v plném rozsahu se podepisuji pod příspěvek sapika. Je to přesně a výstižně popsaná situace!! Já bych ovšem šel dál. Podle mě to není o tom kam Palba směřuje, ale kam se dostala? Podívejte se na články. Nechci se dotknout autorů jako Tunac a jeho Reichenberg, což byl velmi povedený počin, a dalších podobných (nemá smysl jmenovat, čteme to všichni), ale z pravidelných autorů hodnotných článků tu zůstal pouze obdivuhodný michan a sapik. Zbytek není!!! Upřímně, nedivím se.
Podle mého názoru je mimo jiné, hlavním důvodem právě sekce „Fikce…..“ a „Hospoda“. Ostatní seriozní sekce zanikají. Podívejte se schválně na datum posledních článků v letectvu USA po 45. po odchodu Hanesse sekce umřela a v podstatě i diskuse. Takhle by šlo projít kde co. Dostává tu místo vojenství věnovaným příspěvků, prostor politikaření, pohádky, léčení vlastních mindráků a nebál bych se říct že i příspěvky hraničící s xenofobií. Ve značné části zcela postrádající nějaký smysl a logiku.

Já nevím do jaké míry jsem typický případ, ale dostal sem se sem díky tomu, že mě ve vyhledávači vypadl odkaz na hledanou věc a přečet si diskusi a na ni reagoval. Teď by se mi to nestalo, neměl bych reagovat v podstatě na co.

Přesně z důvodů výše uvedených sapikem jsem ukončil před několika měsíci aktivitu ve zmíněných sekcích já a opravdu mě velmi těší, že se našel další podobný člověk a názor. Já před zmíněnými několika měsíci rozepsaný příspěvek obsahující rozloučení z Palbou smazal a tím sem ukončil i hledání náhrady. Je ale otázkou, kdo ne a na jak dlouho, případně kolik lidí, kteří sou ochotni se do práce zde zapojit, to neudělalo, odrazeni některým vyjádřením z výše uvedených sekcí?


Obdivuji Ty, co ještě vydrželi a co vydrží. Opravdu, upřímě!!



Jen mimochodem. Pegeucko: „Já se mohu jen připojit.“
To mě opravdu překvapilo!!!
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

redboy:
Je milé, že tě dokážu ještě překvapit. Třeba tě překvapí i to, že jako jediný z Adminů jsem nikdy žádné politické téma nezaložil -Viz http://www.palba.cz/viewforum.php?f=4

Pokud tedy nepočítáme politické pozadí Války v Afganistánu a Sovětsko-Čínský konflikt - zde jsem vinnen.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=805
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1143

S "politikou chodím" raději na Lapiduch - tam je na to extra vyčleněná sekce.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 302
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Taky mám raději články "o něčem", takže jsem všemi 10 pro omezení bulváru a planých diskuzí. Asi nejlepší by bylo na taková témata nereagovat, případně je zamknout s odkazem třeba na lapiducha. Ať se dotyčný vykecá tam.

Ještě jednu připomínku bych měl. Velmi si vážím všech, kteří sem dávají opravdu kvalitní příspěvky, např. Michan, Norad, abych jmenoval alespoň někoho. Jejich články např. o finské zimní válce nebo o bojích na východní frontě nebo v Pacifiku jsem četl často se zatajeným dechem. Máte můj obdiv pánové. Co mi však na vašich příspěvích trochu vadí, je pravopis. Hrubé chyby v pravopise kvalitu vašich příspěvků často výrazně snižují. Je mi jasné, že tady nejsme v jazykovém kroužku, ale přece jenom jsme Češi nebo Slováci a tak bychom měli psát česky, resp. slovensky. Děkuji
Obrázek
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Sapik nás na závěr svého příspěvku vyzval k vyjádření svého názoru, tak se také vyjádřím.
V zásadě má zřejmě pravdu, místo diskuzí nad konkrétním vojenským nebo technickým tématem přibylo příspěvků, které přímo nesouvisí s tím, k čemu byla Palba vytvořena. Znamená to však, že všichni dopisovatelé musí být ve všech svých příspěvcích striktně věcní a konkrétní, pokud možno neosobní?

Řeknu to neuměle jinak. Ve svém okolí jsem brán za znalce vojenské techniky a historie což beru s úsměvem, řadě skutečných znalců působících na Palbě svými vědomostmi nesahám ani po kolena co se týče hloubky ani rozsahu znalostí. (Nebudu zde jmenovat, nerad bych se dotknul těch, na které bych zapomněl).
Ono jde totiž o to, že s nikým v mé blízkosti si o věcech, které nás zajímají si nepokecám aspoň na své úrovni. Palba mi tuhle možnost do značné míry nahrazuje, co víc mám možnost své znalosti neustále prohlubovat. A když už tady spolu diskutujeme, bavíme se a probůh, snad je to pořád jen zábava, musíme se vystříhat třeba i více či méně vtipných nebo osobně adresovaných poznámek (nemluvím samozřejmě o urážkách!) když přímo nesouvisí s tématem? Nebo musíme být přísně věcní, jak jsem už uvedl? Přiznám se, občasné odlehčení v rozumné míře by mně přeci jenom trochu scházelo.

Píšu kostrbatě, mám dnes docela kvapík a psát něco na šest pokračování obyčejně nestojí za nic, ale snad jsem vyjádřil srozumitelně.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Primo bulvar se tu snad nikdy neresil, pokud za nej tedy nepovazujete treba povalecnej vyvoj v Iraku a smrt Saddama, vzdycky to melo neco spolecnyho s vojenstvim, mozna az na nejaky putky typu cssd vs ods...
Mlaceni prazdny slamy se provozuje ve vsech mistnich diskuzich, ten rika to a ten zas tohle, oba si stoji za svou pravdou a je uz jedno jestli jde o teorie o roce 1938, nebo zda byl panter lepsi nez t-34 ci p38l prestoupala 109g-14. Vsechno je to mlaceni prazdny slamy, pokud ho zde nechcete, staci treba ke kazdymu letadlu napsat vyrobce, vycteny parametry a pramen, odkud clovek cerpal. Ale to by byla asi krapet nuda...

Imho nejaky to hospodsky placani k tomu proste patri 8) Co by imho hodne prospelo, to by bylo hlidani drzeni se tematu, offtopic bez milosti prerusit hned v zarodku a je to.
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Můj názor je, že oddělit politiku od vojenství nelze...jedno je propojeno s druhým natolik, že odebrání jedné části druhou velmi ochudí. Často to platí i pro ryze technické záležitosti...politické vlivy na vývoj techniky, změny v něm atd. byly často velmi výrazné. Nemluvě pak o popisech bojů atd., zde je oddělení politiky věc prakticky nemožná, pokud chceme mít vše v souvislostech...jak byste chtěli oddělit politiku třeba v diskusi o radaru? Vždyť je to vyloženě politická záležitost, vojenská je zde ta méně důležitá. A takové to je prakticky u všeho, s různým poměrem politické a vojenské části...

Michane: píšeš o historických souvislostech...jak chceš tedy oddělit politiku? Nelze!

Pege: ano, s tím Zorbou to bylo OT, ale o to nešlo...ta souvislost politiky a války tam jasně je. Na blízkém východě snad ještě víc, než jinde.

Sa: mlátit prázdnou slámu lže i bez politiky...nemusím přeci připomínat námi asi tak moc "oblíbená" témata jako jsou např. nejlepší tank WW II, Tiger II, Me 262 a pod, kde se to rojí všelijakým mlácením, tlacháním a OT.

Redboy: člověče, tvoje články, velmi kvalitní, jsou kvalitní i proto, že do nich dáváš i politické souvislosti. Opět...bez nich by to byl jen suchý popis techniky, teprve ty souvislosti to dělají opravdu zajímavým...

Čili já nesouhlasím s nějakým přesouváním politiky a jejím mazaním jako OT, protože to je IMHO demagogický pohled na věc. Stejně tak může být OT i nepolitický, ryze technický...za chvíli bysme se neměli o čem bavit, protože by byly samé mantinely...a to diskusi nikdy moc nesvědčí.

Tož asi tak za mě :wink:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Sám Víš, že v mnohém máš pravdu a o tom píšeš. YAMATO - když si přečteš ještě jednou co měl na mysli Sa - zjistíš, že mu šlo o politické tlachání - co by, kdyby. A kdo je lepší pravice nebo levice, Rusko nebo USA. To nevyřešíme.
Jinak máš pravdu, historie, ale i vývoj některé techniky bez politického vysvětlení nelze.
A je to tady - jde o zbytečné politické tlachání!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No jistě, tlachání je tlachání, ať jde o politiku nebo cokoli jiného. Ano, s omezováním tlachání (i já se občas nechám unést :wink: ) souhlasím...ale proč zdůrazňovat zrovna to politické? Hádky a tlachání o tom, zda byl lepší Tiger nebo IS jsou často stejně stupidní, že.

Témata co by kdyby by asi měla být na nějakém sci-fi portálu, to už ani nemá s politikou co dělat.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Rozhodně souhlasím a nebudu se k současné politice vyjadřovat. Ale na co by se nemělo zapomínat a oddělovat obcas ,politiku a valečné zločiny pokud se bude řešit téma druhé svetové a třetí říše .
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Jsem příjemně překvapen Vašimi příspěvky, doufám, že Vám vydrží nadšení pro "očistu" Palby.

Prázdnou slámu tu budem mlátit asi dál, tomu se nevyhneme, palba je přece diskusní forum :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Pegeucko- Ze zakládání témat Tě neobviňuji, ale upřímně, jsi jeden z častých přispívatelů (viz: celkem povedená reklama).. já si myslím, že některé věci nemáme zapotřebí. Přeji na zmíněném foru hodně úspěchů :). Proto ten komentář.

hornet- Ne, nemyslím si, že musí být striktně věcní a konkrétní, to ne, to snad ani nejde. Ale to co nás zajímá je vojenství, organizace, historie, technika… ale právě že, některé témata, která se staly dominantní tomuto mají daleko. A to mě mrzí. Je tu diskusní forum, proto diskutujme a to především kriticky, hledejme chyby, snažme se je opravit a pochopit. Ale to tu prostě nefunguje (zcela záměrně součastný čas), ale fungovalo. Nyní se diskutuje zcela mimo odborné témata. Když napíši blbost, očekávám, že mě někdo znalejší opraví, doplní a začne diskuse o věcech našeho zájmu. Každý tu jsme (alespoň doufám) proto, abychom se něco dozvěděli a poznali. Ovšem některá témata jsou naprosto zcela mimo tuto (i moji) potřebu.

fatale- ale jistě patří, koneckonců proč ne. Jenže ono je to naopak. Všimni si, kolik článků je bez diskuse a to se jedná o diskutabilní témata…a? Nediskutuje se. A naprosto okrajová témata mají desítky příspěvků o ničem. Podívej jaká je spousta článků téměř bez diskuse. Copak je tu málo lidí co by je zajímalo něco k michanovým článkům k východní frontě? Šak tam sou věci, které u nás i nebyly publikovány, rozhodně ne v těchto souvislostech a jistě by se mohlo. Místo toho v den, kdy se objeví tento článek, diskuse vře u virtuálních konfliktů…..

YAMATO- Jistě že nejde politiku oddělit od vojenství, koneckonců rozhodnutí o armádách jsou politická. A jsou politická témata která ovlivnila vojenství i víc než diskutabilní. To rozhodně. Jenže prostě vidím rozdíl v historickém vývoji a jeho politických, vojenských a technických souvislostech a v oběšením Sadáma. Podívej na tvůj článek o Meteoru. Pěkné, jasné, zajímavé a diskutuje se. Přesně co má podle mého skromného názoru na Palbě být, rozvíjí ji to a nese informace. No jo, ale co přinesl Palbě Sadám???
Rozhodně nechci nic mazat, cenzurovat, zamykat. Nechci zužovat mantinely. Jen prostě začít rozvíjet to prioritní co tu chceme. A oprav mě, je to Meteor, Britské tanky nebo Sadám?



Abych objasnil svůj náhled. Diskutujme třeba o sadámovi (kdo cítíme potřebu)…. Ale především o tom důležitém ( a to všichni). To co nám zvyšuje přehled o vojenství. Já nejsem proti politice na Palbě, to sem neřek a ani Sapik (jestli sem to dobře pochopil). Jsem proti politikaření a dohadech a scifi. Bavme se o historii, doplňujme co je známé málo a zajímejme se o to. Ale především o to důležité. Pro mě není důležité „jestli, možná, virtuální konflikt, co bylo lepší, to je lepší, …….“ Nebo dohady přetáhnuté z výmyslů, scifi, politických dogmat a podobně. Pro mě je důležité si přečíst něco nového, opravit co sem viděl jinak. Hledat souvislosti, vývoj a postřehy. K tomu všemu přitahovat nové lidi. Lidi buď se znalostmi, které nám předají a nebo i bez znalostí, ale se zájmem, kterým něco předáme teď, ale oni se zapojí a budou postupně Palbu rozvíjet.
Součastný stav Palbu zabíjí. Je čím dál míň článků a čím dál víc nepodstatného balastu.

Proto, pokud něco víme, máme o tom povědomost a chceme se o ni podělit něco napišme a nebo opravme co je jinak. I když z toho bude korektní a i ostřejší debata, ale věcná!! Místo času věnovanému okrajovým tématům ho věnujme našemu prioritnímu zájmu. A pokud někoho natáhnou okrajová a zcela nedůleřitá témata, snažme se ho dostat k těm reálným, historickým, technickým a rozvíjejícim vědomosti, nikoli fantazii.

Je to prostě na nás, co z Palby bude.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Redboy - Ty to znáš když Ti u Tvého odborného článku řeknu děkuji. Nyní stejným způsobem říkám " Děkuji za svou osobu" - pokusím se přes sobotu a neděli, přestože pracuji na mnoha aktivitách, doplnit to co jsi tady trefil - začal, a pochopil. Sa - nás načal, načal to co nás v duchu trápilo.
Nazval jsi to jako první řádně krizí.
Dle mě jsou mantinely a stará přežitá klišé už na nic .
Pojďme a, Ty jsi již mnoho řekl. Doplním Tě a svůj názor na plné pecky řeknu sobota, neděle, pondělí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

redboy píše:fatale- ale jistě patří, koneckonců proč ne. Jenže ono je to naopak. Všimni si, kolik článků je bez diskuse a to se jedná o diskutabilní témata…a? Nediskutuje se. A naprosto okrajová témata mají desítky příspěvků o ničem. Podívej jaká je spousta článků téměř bez diskuse. Copak je tu málo lidí co by je zajímalo něco k michanovým článkům k východní frontě? Šak tam sou věci, které u nás i nebyly publikovány, rozhodně ne v těchto souvislostech a jistě by se mohlo. Místo toho v den, kdy se objeví tento článek, diskuse vře u virtuálních konfliktů…..
ja jsem celkem uzce zamerenej na letadla ww1 a ww2, o modernich si rad prectu, ale nerozumim jim, o ostatni vojensky technice nemam paru a ani me prilis nezajima, takze nemam co bych v diskuzich uvedl 8)
válka je vůl
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

fatale píše:
redboy píše:fatale- ale jistě patří, koneckonců proč ne. Jenže ono je to naopak. Všimni si, kolik článků je bez diskuse a to se jedná o diskutabilní témata…a? Nediskutuje se. A naprosto okrajová témata mají desítky příspěvků o ničem. Podívej jaká je spousta článků téměř bez diskuse. Copak je tu málo lidí co by je zajímalo něco k michanovým článkům k východní frontě? Šak tam sou věci, které u nás i nebyly publikovány, rozhodně ne v těchto souvislostech a jistě by se mohlo. Místo toho v den, kdy se objeví tento článek, diskuse vře u virtuálních konfliktů…..
ja jsem celkem uzce zamerenej na letadla ww1 a ww2, o modernich si rad prectu, ale nerozumim jim, o ostatni vojensky technice nemam paru a ani me prilis nezajima, takze nemam co bych v diskuzich uvedl 8)
No pochopitelně, já zase zcela jistě nebudu přispívat do letadel WWI, taky si to přečtu a to je vše. Ale v tom pořadí bude ten balast až na posledním místě, až daleko za letadly WWI. Ale uznej, že Ti jsou asi bližší letouny WWI nwž Sadám a že by jsi uvítal, pokud by stejne zaměřených lidí s ideálně dobrými znalostmi tu bylo víc, že? A to uděláme tím, že budeme psát o tom a ne o Sadámovi.
ObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

fatale píše:ja jsem celkem uzce zamerenej na letadla ww1 a ww2, o modernich si rad prectu, ale nerozumim jim, o ostatni vojensky technice nemam paru a ani me prilis nezajima, takze nemam co bych v diskuzich uvedl 8)
A v tom je právě problém. Jak chceš například diskutovat s Michanem o tématu o němž až do přečtení jeho článku víš prd? A i po přečtení se jen základně orientuješ v něčem o čem má on perfektní přehled. Většinou stejné je to i s Redboyovými systémy PVOS.
Každý z nás se zaměřuje na určitý obor vojenství, nebo určité časové období a většina ostatního jde mimo něj. Následkem toho je potom stav, kdy se o odborných článcích diskutuje jen omezeně, nebo spíš vůbec a pak jsou zde témata u nichž každý cítí potřebu něco napsat moudrého. Jenomže právě tato "populární" témata se většinou nacházejí ve fikcích a v hospodě.

Taky nejsem zrovna příznivcem mlácení prázdné slámy ale pokud výrazně omezíme nebo úplně zrušíme takové to tlachání o ničem, tak to tu chcípne úplně.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

I mého, pokusím se říct obdivovaného člověka Norada, prostě v svém pohledu zahrnu. Padni komu padni. Jsi přínos, učedník, nebo ... Kecáš! Pozor! Každý člověk se učí, chce vědět, je vítán. Proč, pro nováčky - zeptej se? U Tebe Norade ať sundaji čepici. Pokud jde o lodě!!!
Naposledy upravil(a) michan dne 2/2/2007, 21:51, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

norad píše: A v tom je právě problém. Jak chceš například diskutovat s Michanem o tématu o němž až do přečtení jeho článku víš prd?
Ale vzdyt ja tam diskutovat nechci a nemuzu, psal bych jen nehorazne blaboly 8) Ja se muzu leda tak na neco zeptat, kdyz me cosi zaujme, to je tak vse. :wink:
válka je vůl
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“