"Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

technologie,historie,současnost
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Alfik »

Pegeučko, problém je v tom, že ofiko sice mlží, ale nepíší voloviny.
Znovu, ještě jednou: Nenapadám tebe, nepíšu nic že bys byl méněcenný, píšu opakovaně jen to, že tebou uváděné údaje jsou namnoze blbosti, a že pokud tyto blbosti pokládáš za důkazy, tak se nemůžeš divit že se ti vysmíváme.
Ostatně, teď už jsem na tebou uváděné pár dní nereagoval protože to považuji za ztrátu času.
Znovu, a budu se opakovat, namítám proti tvým "důkazům", nokoli proti tobě!
Nezlob se, ale o uranu jsi psal v souvislosti s hořením ty, ne já. A hoření nikterak nemění atomy uranu, jen je spojí s kyslíkem. Takže jsi vedle jak ta smrk. Stronciem to neokecávej. Psal jsi o uranu. A o hoření.
Kroutíš se jak had.
Mch mnou i tebou uváděné hustoty (alespoň ta moje) je z učebnice, tabulek, a nakonec i z wiki - a všude je stejná, dokonce představ si to, i v ruských učebnicích a na ruské wikině... takže kecám, nebo ne?
Nebo ty svině ruské mlží tím, že uvádějí stejné údaje jako ostatní svět? To je ale prohnanost!
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Pegeucko »

Alfik
Aha - tak od začátku:

Zazněl dotaz, který směřoval na mě:

kenavf » 29/8/2019, 19:08
Znova sa pýtam, prečo nenamerali tie norské stanice aj ten uran 235?

Pominu absurditu otázky, protože je evidentní,že FAKTICKOU odpověď na ní není schopen dát nikdo v ČR a SK.
Proto jsem uvodil odpověď -Je více než pravděpodobné....

Pegeucko » 29/8/2019, 19:28

...že zbylý Uran který se nezúčastnil štěpné reakce, je chemicky velice hořlavý, tak shořel přímo na místě.
Uran ...... má tak mnohem větší tendenci spadnout poměrně blízko od původního epicentra...(poznámka -ne všechen musí jít do štěpné reakce či shořet)...než jeho lehcí "izotopoví souputníci"

Asi jsem očekával příliš, že už některé věci z předchozí diskuze vyplynuly - že při štěpení U235 vznikají izotopy Sr a Cs(U235 se na ně rozpadne) - a zaměřil se na otázku - co se stalo se zbylým U-235, který se na Sr a Cs nerozpadl.

---------------
Takže ANO, psal jsem o hoření, ale NEJEN o NĚM.
A stalo se to, co už několikrát předtím - vytrhne se část informace(či jen slovo) z kontextu a na ní se "dokazuje", že je tak vlastně VŠECHNO co píšu blábol a že "ofiko sice mlží, ale nepíší voloviny".

Tj ANO, můžu se (i zdroj) mýlit a proto je zde možné v DISKUZI na omyl či chybu upozornit. Na rozdíl od těch "ofigo" informací, kde nejen že mlží,ale i nepokrytě lžou a manipulují a žádnou DISKUZI navíc nepřipouští. Na domácí půdě mnohdy pod dosti drastickými sankcemi !!!
Je tedy více než dobře,že v našem právním prostředí tato možnost je a určitě bychom si neměli brát za vzor stav, kdy za jiné než oficiální stanovisko hrozí postih.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1153
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Amiz »

Putin budiž proklet.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od kenavf »

Amiz píše:a můžeme spekulovat dál:
https://www.forum24.cz/tajemny-vybuch-n ... -internetu
...
Množství vzniklé energie odpovídá množství vyrobenému jaderným reaktorem o velikosti 50 megawattů, který běží jednu minutu.
Ak by jaderný reaktor bežal 1 minútu, tak už je to jedno aj keby bežal aj 1 hodinu. Spustenou reakciou by už bolo všetko radioaktívne a tie namerané hodnoty radioaktivity prostredia by neklesli za tak krátku dobu a asi by sa to pohybovalo úplne v iných rádoch..
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Mirek58 »

Tenhle velice konkretní údaj svědčí o kvalitě článku:
. Množství vzniklé energie odpovídá množství vyrobenému jaderným reaktorem o velikosti 50 megawattů, který běží jednu minutu.
ObrázekObrázek
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1153
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Amiz »

ano... obránci jsou na místech :D
Putin budiž proklet.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

tak....stačí se retrospektivně ohlédnout za dosavadními články na forum24. Ne že bych ten deník navštěvoval denně, ale jak ti to Seznam.cz se*e neustále v nabídkách úplně nahoru,
tak tam občas z nudy zabrouzdáš. Je to podobnej patok jako securitymagazin a ostatní nadšenecký weby, který kvůli reklamě a proklikům zplichtěj nadpis, za kterej
by se nemusel stydět ani PRÁSK! s Kačkou Kristelovou v čele....

Takže obránci můžou zůstat směle v šatně :wink:
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Dzin »

Mám dojem ale, že to, že se jednalo o řetězovou reakci už dříve na základě zjištěných prvků tvrdilo více odborníků včetně českého (jméno mi vypadlo).
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Polarfox »

Mě se hlavně líbí, jak málo stačí na neutralizaci faktu, že Rusové tradičně zapírají, properou 50 verzí a na zdraví/životech svých občanů a občanů ostatních zemí a základní mezinárodní slušnosti/pravidlech jim záleží asi jako na chcíplé kryse. Je to ten samý princip, když se vezmou dejme tomu stalinské masakry, najde se ten nejhůře zpracovaný popis s řadou chyb, kde dejme tomu nebudou sedět nějaké údaje nebo čísla a na základě toho se potopí všechno a vlastně se nic nedělo. Naopak druhá strana je zlá, páč má blbě toto a toto (to že ten zbytek je korektní a to že samotný čin se stal, je už naprosto druhotné). To jen tak na okraj...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:Mě se hlavně líbí, jak málo stačí na neutralizaci faktu, že Rusové tradičně zapírají, properou 50 verzí a na zdraví/životech svých občanů a občanů ostatních zemí a základní mezinárodní slušnosti/pravidlech jim záleží asi jako na chcíplé kryse.....
Ako si treba vysvetlíš že investigatívní novinári merali dozimetrom radioaktivitu pri tých pontónoch, na ktorých mal údajne vybuchnúť bežiaci 50MWatový jadrový reaktor a namerali tak malé hodnoty?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 Polarfox

to si neber osobně, já nechci šmahem neutralizovat "fakta" (Polare, proč na rovinu píšeš termín "fakta", když se jedná o převzaté info z bulvárních novin?)

Jak už jsem napsal, nejsem analytik CZ webů, ale s Forum24 jsem již do styku přišel v desítkách případů a dobře si pamatuji, že mi při pročítání článků
nejednou pěkně cukaly koutky. Navíc neváhají občas použít znění titulek, za které by se každý renomovaný novinář musel hluboce stydět, protože by od
kolegů získal nálepku, tramtadadá.... "Kačky Kristelové".
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od KOLT »

OT: Forum24 založil Šafr (samo o sobě záruka „kvalitní“ novinařiny), aby mohl propírat Babiše a Zemana. Čili jeho směřování je značně jednostranné a nepříliš vyvážené. Je to na úrovni Alarmu pro levičáky či Infa pro pravičáky... Z podobných projektů se IMHO ke kvalitní novinařině jakž takž propracovalo jen Echo (kde pochopili, že jen antibabišismus nemá význam) a Reportér.

Jinak ale má, co do techniky popírání, Polarfox pravdu.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Polarfox »

Ejdou Rotacak píše:to si neber osobně, já nechci šmahem neutralizovat "fakta" (Polare, proč na rovinu píšeš termín "fakta", když se jedná o převzaté info z bulvárních novin?)
kenavf píše:Ako si treba vysvetlíš že investigatívní novinári merali dozimetrom radioaktivitu pri tých pontónoch, na ktorých mal údajne vybuchnúť bežiaci 50MWatový jadrový reaktor a namerali tak malé hodnoty?
Ale mě absolutně nezajímá nějaké info z bulvárních novin, ev. co píší na Forum24. Protože mám pocit, že jste to nepochopili, tak znovu a názorněji - nehodlám tu hrát tu oblíbenou hru na znevěrohodnění celého jádra problému tím, že si vyberu tu nejpitomější marginální/extrémní oponenturu, budu se na tom točit a zazdím tím úplně vše. Jestli někdo napíše, že kůrovec nejenže vyžírá stromy, ale ještě k tomu vysává studny a przní mladé panny, nedává žádné opodstatnění k postoji "podívejte se na tu křivdu a ty fantasmagorie...chudák kůrovec přece nevysává studny a nikoho neprzní, takže ho laskavě nepomlouvejte, že ničí stromy..to známe tyhle experty".

Tj. bez ohledu na absolutní detaily a na to, jaký úlet si kdo kde najde, se nic nemění na faktu, že je to další typický ruský vos*r plný mlžení, lhaní a hazardu. Stejně jako dětinské manévry kolem Salisbury a dalších X podobných událostí. Je mi úplně jedno, jestli někdo bude psát, že Čepiga, Boširov a spol. mají modré ksichty a oni nemají, ev. jestli to byl jed tamten či onen, záměr takový či makový, protože ta komedie, co u toho z ruské strany vypukla, je natolik samousvědčující, že to není opět nic jiného než ruský vos*r.

Neboli jak nějaké vyjádření bulváru přesně anuluje toto mé vyjádření, které jsem uvedl?: "Rusové tradičně zapírají, properou 50 verzí a na zdraví/životech svých občanů a občanů ostatních zemí a základní mezinárodní slušnosti/pravidlech jim záleží asi jako na chcíplé kryse"
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

ach tak :-) tak to potom jo, to jsme se nepochopili. Já to pochopil tak, že jako fakta označuješ konkrétní článek. Že se jedná o další typický, ruský průser nemám problém přiznat. Tak to prostě je,
je to jiný kraj a jiný mrav.

Co ale plně chápu je (netvrdím, že s tím souhlasím a líbí se mi to), že se "mlží". Průšvihy s atomem se tutlají všude a vždycky, ať už se jednalo o jaderné nehody a pokusy v Sellafieldu, Idahu,
Brazílie 1986, Tockoje, Černobyl, Three Mile Island, Fukušima, ztracené pumy po nehodách SAC atd. atd., vždy se veřejnosti odkrývaly "fakta" jen velmi, velmi pomalu a neochotně a spoustu
věcí se zveřejnilo až po skončení Stuené Války.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:..
kenavf píše:Ako si treba vysvetlíš že investigatívní novinári merali dozimetrom radioaktivitu pri tých pontónoch, na ktorých mal údajne vybuchnúť bežiaci 50MWatový jadrový reaktor a namerali tak malé hodnoty?
Ale mě absolutně nezajímá nějaké info z bulvárních novin, ev. co píší na Forum24. Protože mám pocit, že jste to nepochopili, tak znovu a názorněji - nehodlám tu hrát tu oblíbenou hru na znevěrohodnění celého jádra problému tím, že si vyberu tu nejpitomější marginální/extrémní oponenturu, budu se na tom točit a zazdím tím úplně vše. Jestli někdo napíše, že kůrovec nejenže vyžírá stromy, ale ještě k tomu vysává studny a przní mladé panny, nedává žádné opodstatnění k postoji "podívejte se na tu křivdu a ty fantasmagorie...chudák kůrovec přece nevysává studny a nikoho neprzní, takže ho laskavě nepomlouvejte, že ničí stromy..to známe tyhle experty".
.."
To je odpoveď aj na moju otázku, prečo tam bola tak nízka radiácia?

A keď si dal Salisbury . Ako vysvetlíš že šéf organizácie proti chem zbraniam prehlásil že bolo použitých 50 až 100 gramov Novičoku u ktorého je smrtelná dávka 10mg. A dvoch agentov to "len" priotrávilo. Ich domáce zvieratá zomreli na dehydratáciu a požiarnici to sledovali spoza pásky. Ako mohlo okoloidúcich okamžite napadnúť že javia príznaky zásahom BOL, to by nikoho normálne nenapadlo. Mám osobnú skúsenosť z blízkeho profesného okolia že pracovník vstúpil do priestoru kde sa nahromadil jedovatý plyn(sirovodík) a odpadol, druhý to videl išiel ho zachrániť, odpadol tiež, tretí to videl išiel ich zachrániť, odpadol tiež, štrvrtý to videl išiel ich zachrániť, odpadol tiež, piaty to videl išiel ich zachrániť odpadol tiež až šiesteho napadlo že by tam nemal liezť ale otvoriť spodné otvory na nádrži. Výsledok, päť mŕtvych. A to boli ľudia ktorím mohlo napadnúť že by tam mohol byť jedovatý plyn.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Polarfox »

kenavf píše:A keď si dal Salisbury . Ako vysvetlíš že šéf organizácie proti chem zbraniam prehlásil že bolo použitých 50 až 100 gramov Novičoku u ktorého je smrtelná dávka 10mg. A dvoch agentov to "len" priotrávilo. Ich domáce zvieratá zomreli na dehydratáciu a požiarnici to sledovali spoza pásky. Ako mohlo okoloidúcich okamžite napadnúť že javia príznaky zásahom BOL, to by nikoho normálne nenapadlo. Mám osobnú skúsenosť z blízkeho profesného okolia že pracovník vstúpil do priestoru kde sa nahromadil jedovatý plyn(sirovodík) a odpadol, druhý to videl išiel ho zachrániť, odpadol tiež, tretí to videl išiel ich zachrániť, odpadol tiež, štrvrtý to videl išiel ich zachrániť, odpadol tiež, piaty to videl išiel ich zachrániť odpadol tiež až šiesteho napadlo že by tam nemal liezť ale otvoriť spodné otvory na nádrži. Výsledok, päť mŕtvych. A to boli ľudia ktorím mohlo napadnúť že by tam mohol byť jedovatý plyn.
Opět - nebudu se zaplétat do toho, zdali to byla látka A nebo B, zdali 100% věřit zdroji A nebo B. Stačí se podívat na ruskou reakci - jako vždy několik po sobě následujících verzí, které se navzájem zcela popírají a naprostá infantilita různých vysvětlení (včetně památného televizního rozhovoru). K tomu připočítej věci, které jsou celkem jasné (záznamy z kamer, identifikace útočníků, jejich jiné akce a přítomnost) a které opět s oficiálnímu ruskými verzemi (opět ne verzí :-? ) naprosto kolidují a je celkem zřejmé, že ruská aktivita není čistá jak lilie a že nějaká forma útoku proběhla (a nebyl první a ani poslední, včetně použití hnusných prostředků...Rusko odpravuje své odpůrce/zběhy v zahraničí dlouhodobě a pravidelně a není to jen Salisbury a poloniový čajík). A podobné komedie probíhají u všech podobných akcí, ať už je to Krym, pokus o převrat v Černé Hoře, MH17 a další. Základním charakterem ruských "tajných" akcí je právě ta absurdita, poněvadž komunikace je zaměřena hlavně na vnitřní publikum, které buď sežere naprosto cokoli a nebo musí držet klapačku, zatímco z vnějšího publika a dojmu si naprosto nic nedělají, páč ví, že Západ je v tomto z principu fungování slabý. Proto se setkáváme s velkohubou rétorikou a verzemi, kterým by si člověk řekl neuvěřilo ani malé dítě, jak působí pitomě. Ale funguje to. A taktéž funguje to, že nikdo se nezaměří na jádro problému, ale řeší se, zdali měl policista rukavice nebo ne atp.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od HONZIK11 »

Sergej byl a je previt, ano je to tak jak píšeš, mnoha vedlejšími informacemi je zastren princip deje. Coby dvojitý agent prozradil identitu více nez 300 agentů svazu. Kolik jich asi tuto okolnost přežilo. Byl zachycen odsouzen a vyměněn. Ale ve své činnosti NADÁLE pokračoval, z jakého důvodu, možná kvůli neobjasnemu úmrtí syna v Petrohradu? Dcera mu odjela jako obchodní zástupkyně do Moskvy a když se vrátila stalo se to o čem se píše. Byla to rodina dvojitých spionu. Podivný příběh, umíralo kolem nich mnoho lidi, kdo s čím zachází, taky s tím schází. Oni žijí, mají štěstí. Je stále dvojity agent jen pro kterou stranu?Jakou má teď identitu? Nebyla to jen hra pro posílení jedné? Jeho život mu již nepatří je figurkou v sachová hře na více sachovnicich a my nevíme ani která strana je černá a která bílá a která je dobra.Tvrdit že znám pravdu je podivné.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Zemakt »

Proto se setkáváme s velkohubou rétorikou a verzemi, kterým by si člověk řekl neuvěřilo ani malé dítě, jak působí pitomě. Ale funguje to.
Pominuli to vnitřní publikum, a vztáhnuli to na vnější svět, tak nic než fungující systém nelze očekávat :wink:. Zkrátka a dobře, na venek maj v p--i!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:...Opět - nebudu se zaplétat do toho, zdali to byla látka A nebo B, zdali 100% věřit zdroji A nebo B. Stačí se podívat na ruskou reakci - ..
.. Základním charakterem ruských "tajných" akcí je právě ta absurdita, poněvadž komunikace je zaměřena hlavně na vnitřní publikum, které buď sežere naprosto cokoli a nebo musí držet klapačku, zatímco z vnějšího publika a dojmu si naprosto nic nedělají,..
.. Proto se setkáváme s velkohubou rétorikou a verzemi, kterým by si člověk řekl neuvěřilo ani malé dítě, jak působí pitomě. Ale funguje to. A taktéž funguje to, že nikdo se nezaměří na jádro problému, ale řeší se, zdali měl policista rukavice nebo ne atp.
To s akými variantami prichádzajú rusi? Hlavne sa zameriavam na to s čím prichádza západ. A o "jadre problému" môžeme naozaj fakt len špekulovať a vidíme len to čo ním niekto chce ukázať.
Preto sa musíme zamerať aj na tie okolnosti ktoré majú svoju vypovedaciu hodnotu.
-A policajti stojaci za páskou ktorá je dva metre od chlapa ktorý v protichemickom obleku s interným dýchacím systémom "likviduje" predmety asi zasiahnuté BOL, to je naozaj podozrivé.
-K dvom ľuďom ležiacim na lavičke by bola normálne zavolaná bežná záchranka, okoloidúci by sa ich dotýkali v snahe nejako pomôcť, zavezení by boli do klasickej nemocnice, všetci zúčastnení by boli samozrejme kontaminovaní a mali by mať následky a dlhodobé ošetrenie.
-Najdenie flakonu s BOL, maskovaným ako voňavka, po troch mesiacoch? To hrabala až na dno popolnice? To ako často tam vyvážajú popolnice?
-Vyhlásenie šéfa že bolo použitých 50-100g BOL, ale domáce zvieratá zomreli na dehydratáciu
-Telá domácich zvierat boli spálené, prečo si ich pre istotu nenechali zmrazené, pre istotu ako dôkazový materiál, veď sa môže vyskytnúť potreba dodatočného preskúmania.

Toto všetko sú informácie podané britskými inštituciami, nemajú s rusmi nič spoločné.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: "Jadrový" incident v Severodvinsku 08.08.2019

Příspěvek od Skeptik »

Jaké že jsou ty "desítky ruských verzí" ?

Pokud vím, tak je jen jediná oficiální verze ... Test nového raketového motoru na kapalné pohonné látky s radioizotopovým zdrojem energie. Test byl dokončen a následně došlo k explozi.

Tedy ani jaderný reaktor, na dokonce ani test střely či torpéda. Vše ostatní jsou spekulace novinářů a neziskových organizací.

Dtto Salisbury resp. Porton Down
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Odpovědět

Zpět na „Jaderné a kosmické zbraně“