Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Skeptik »

Jsem docela zvědav, jestli budou mít japonští piloti chapadla, nebo alespoň chitinový krunýř.
… a samozřejmě doufám, že tam bude dost amerických pilotů Africko-Amerického původu a také pár lesbických pilotek. :razz:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Apollo: Ztracené záznamy
Apollo: the Forgotten Films
ROK: 2019
CZ DABING
Dokumentárny
Obrázek

ČSFD: 78 %
IMDb: 8/10

V červenci 1969 přistál na Měsíci Neil Armstrong. Jeho velký skok pro lidstvo sledovalo 600 miliónů lidí. Ale za těmito ikonickými záběry se skrývá neznámý příběh, s nímž diváky seznámí poutavá svědectví z první ruky od osmi přeživších astronautů kosmické lodi Apollo, včetně pilota velitelského modulu Apolla 11, Mika Collinse, a zaměstnanců Střediska řízení vesmírných letů a Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Tento dokumentární film jedinečným způsobem kombinuje pozoruhodné archivní záběry z tisíců kotoučů zapomenutého filmu, z nichž mnohé byly remasterovány. Nabídne divákům nový pohled na historické poslání letu Apollo 11.(Discovery Channel)


“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Koukal jsme na recenze Ad Astra a nejspíše na to vyrazím. A také jsme shlédl další trailer na Midway a musím říci, že moje natěšenost se ještě zvětšila. Po delší době zase pořádná námořní válka v kinech. :up:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Kouzelnik »

Dzin píše:Koukal jsme na recenze Ad Astra a nejspíše na to vyrazím. A také jsme shlédl další trailer na Midway a musím říci, že moje natěšenost se ještě zvětšila. Po delší době zase pořádná námořní válka v kinech. :up:
já si dám předkrm https://www.csfd.cz/film/206587-yamato- ... ?type=film. Podle proklikání má jít mj. o pohled člena AA baterie.

Akorát váhám jestli na Midway 2019 vyrazit do kina bo to asi nebude film univerzálně pro všechny (=pro ni+jeho). Nebo počkat až opadne hype a zkouknout dvd doma v doupěti.
R.I.P.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Dzine, na to Poslední království se mrkni a pak dej vědět, jak se ti líbilo.
Díky za tip Jarle, už jdu do finále s třetí řadou.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Kouzelnik
Jamato jsme viděl a řekl bych takoví průměr. Rozhodně to ve mě nezanechalo moc dojmů a už si ho ani moc nevybavím, až na pár záběrů. Takoví Pearl Harbor v tomto kontextu se mi zaryl do paměti daleko více.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od royal »

Zajímavý seriál o zřejmě nejlepším izraelském agentovi:
https://www.imdb.com/title/tt5952634/

Za sebe velmi doporučuji.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Zemakt píše:
Dzine, na to Poslední království se mrkni a pak dej vědět, jak se ti líbilo.
Díky za tip Jarle, už jdu do finále s třetí řadou.
Tak to jsi rychlejší než já. Mě třetí řada teprve čeká. Snad to stihnu dokoukat do premiéry Zaklínače.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Tak poslední řada úspěšného seriálu Vikingové bude mít premiéru začátkem prosince. Podle upoutávky to vypadá, že scénáristé notně popustili uzdu své fantazii a můžeme se těšit na ruskou invazi do Skandinávie: https://www.fandimeserialum.cz/clanek/1 ... -upoutavce No, snad se podaří tento seriál důstojným způsobem zakončit a dočkáme se velkolepé podívané.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

The Kill Team
Obrázek
Dráma | Vojnový | 87 minút
ROK: 2019
ČSFD: -
IMDb: 6/10

REŽISÉR: Dan Krauss
HERCI: Alexander Skarsgård, Nat Wolff, Adam Long, Jonathan Whitesell, Brian Marc, Osy Ikhile, Rob Morrow, Julio Perillán, Ian Keir Attard, Anna Francolini, Adam James, Pedro Rudolphi, Zackary Momoh

Mladý americký vojak v Afganistane (r.2009) je znepokojený správaním jeho veliaceho dôstojníka a čelí morálnej dileme. Film inšpirovaný skutočnými udalosťami.


“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Tak seriálový Zaklínač bude mít premiéru 20. prosince. Tady je další upoutávka:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Škoda jen, že nám zatrhli topserialy.tp :-P
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Julesak »

Tak stále je tu torrent a warez.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Spíš je smutný fakt, že se honí za piráty místo toho aby se vše nabízelo na jedné platformě. Může se to financovat reklamou nebo mikrotransakcí. Mám HBO GO a nebaví mě platit za věci co mě absolutně nezajímají.
Otázkou je, kdy to studiím dojde...
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Abych se vrátil k seriálu, z počátku jsem byl z obsazení Clarka Kenta poněkud rozpačitý. Nutno však říci, že nyní jsem vcelku v klidu a vypadá fakt zle.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Vzpomínám si, že o obsazení hlavních rolí se mezi polskými fanoušky pochybovalo už i během natáčení prvního Zaklínače odvysílaného v r. 2002. Představitel Geralta se jim tehdy zdál příliš mladý a herečka vybraná do role Yennefer zase příliš stará a nakonec na obrazovkách vypadaly obě postavy velmi dobře, i když samotný seriál působil i na tehdejší dobu dost lacině a velký úspěch nezaznamenal.

Věřím, že Netflix ví do čeho jde, a že nás čeká hezký divácký zážitek, i když co se výpravnosti týče, asi těžko může soupeřit s některými velkoprodukcemi od HBO.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od t.hajek »

v tom polském seriálu byl podle mě Michał Żebrowski typově naprosto výborný a každého zaklínače budu posuzovat podle něj :)

mj. Żebrowski hrál i rytíře Skrzetuského v Ohněm a mečem a tehdy to byl skutečně typ hrdiny bez bázně a hany ať už si o díle samotném (skvělá výprava, námět poplatný předloze, často příliš teatrální scény) myslíme co chceme
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4161
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Co jsem slyšel od Poláků, tak mnohem více než představitel Geralta vadil představitel Jaskiera :) On to byl v té době už velmi známý herec - hrál v nekolika historických filmech, a vždy tutéž postravu, hlavní postavu - Wolodyjowskiego. Tedy něco jako když dlouholetý herec a představitel Jeníka z Prodanky náhle hraje druhořadou postavu, a jednak už měl svá léta. Na rozjíveného, rozmazleného, rozlítaného bonvivána a donšajna prostě podle nich špatná volba.
Druhá věc která jim vadila byla nevyrovnaná produkce. Ten seriál byl celkem levný, ani ne tak penězi jako vzhledem :) a polovina rozpočtu padla na jednu postavu - počítačem stvořeného Zlatého draka... :D
Ono je vůbec zajímavé, že ten seriál se ve světě setkal s víceméně příznivým hodnocením, ale rozhodně byl strhán v Polsku...
Připomenu ještě, že některé věci, které si tvůrci seriálu přizpůsobili, jako např. dva meče na hřbetě, popis různých škol (v povídkách jsou sice jmenované ale jinak o nich není skoro ani slova) apod., se od té doby objevují stále. Včetně herní trilogie.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od HONZIK11 »

Super dokumenty na Prima zoom prave ted Finsko Barma ted PQ 17 Komentar . Za me dobry jako od pana Nemečka.
,mnoho zaberu jsem jeste v telce nevidel.Tak se v klidu divam na reklamy a z niceho nic mi do toho strci takovy bezva dokument.Veprove koleno jsem nechal pecene svemu osudu :razz:Jdu hulit na balkon ,snad mi nic z toho neutece a kdyz, spoleham na ten cerveny cudlik snad bude fungovat.
Ted bezi bitva o Moskvu operace Tajfun, dle me malo zdokumentovana bitva kterou prektyly jine proste twm umrzli i novinari.
Vecer pateho to zaclo, uz vim proc je petka
nejhorsi znamkou v hodnoceni neceho.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“