OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Arthur píše:Hneď ma napadol šéf Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Roman Mikulec a jeho 7-ročný boj s očtk...

Bývalého šéfa vojenských tajných obžalovali pre únik materiálov
zdroj: https://domov.sme.sk/c/20090393/byvaleh ... ialov.html

Len pripomeniem, obvinili ho v 2013.

Bývalého šéfa vojenských tajných Mikulca oslobodil súd spod obžaloby

"To aby občan SR v 21. storočí trávil sedem rokov na súde a po siedmich rokoch súd potvrdí to, čo hovoril celých sedem rokov, že niečo nespáchal, tak to sú zmiešané pocity," zdôraznil.

zdroj: https://domov.sme.sk/c/22216438/byvaleh ... aloby.html


P.S. som zvedavý na ďalšie podrobnosti, ktoré zverejní Polícia...
Arthur klud, kym sud Jaroslava N. neuzná pravoplatne vinnym, je stale nevinny. :wink:
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

Nejako sa nám tí kandidáti na ministra preriedili. Glváč sa totálne zdiskreditoval, Galko odkráčal z SAS do zabudnutia. Naďove obvinenie je závažné, do volieb sa to stihne uzavrieť len v prípade jeho jednoznačnej viny. No proste taký pozitívny vývoj asi čakal málokto.. :up: :D
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Macko?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

No uz nam ostal len vysluzily logista so synom, byvalym fantomom Bratislavy. Ale tak okolo Nada, hlavneho oponenta MO bude cirkus riadny. Uz vidim, ako z neho robia mucednika politickej svojvole. NAKA bude zase gestapo, aj ked ked chytili vrahov Kuciaka, tak to bola policajna elita. Ale tak uvidime ako to dopadne. Ze mal Nad nejako vela insideriek z MO je jasne, ved sa tym aj verejne chvalil. Otazne je kolko veci z toho bolo v utajovanom rezime. Sam som zvedavy, ako to dopadne.
Naposledy upravil(a) niko dne 19/11/2019, 22:48, celkem upraveno 1 x.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Otázne je aj to, čo z toho čo púšťal von bola skutočne pravda a čo si nechával pre seba. Prípadne ako to spomenul Juraj púšťal vyvoleným...
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

@ julesak
Macka považujem za relatívne dobrého kandidáta. Verím, že bude konať v záujme armády a pokračovať v tom pozitívnom, čo rozbehol Gajdoš.
Naposledy upravil(a) Hall dne 20/11/2019, 08:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Hall píše:Nejako sa nám tí kandidáti na ministra preriedili. Glváč sa totálne zdiskreditoval, Galko odkráčal z SAS do zabudnutia. Naďove obvinenie je závažné, do volieb sa to stihne uzavrieť len v prípade jeho jednoznačnej viny. No proste taký pozitívny vývoj asi čakal málokto.. :up: :D
Ešte ho môže dať Matovič na kandidátku s Demokratickou stranou, do ktorej vstúpil po "odídení" zo SaS, tak sa ešte predčasne netešte :rotuj:

P.S. ešte je v hre bývalý veľvyslanec SR pri NATO Tomáš Valášek.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Vyslúžilý logista je horší ako tankista, výsadkár alebo pilot? Logistika rozhoduje o úspechu a neúspechu.
A za svojho syna naozaj nemôže, nech by to bol aj Jožko Rozparovač.

K NAKA - vzhľadom na to že v minulosti nemali problém vyšetrovať resp. nevyšetrovať rôzne veci podľa toho aká bola zrovna "politická" alebo iná objednávka, tak by som bol opatrný s ich glorifikáciou.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

@ Arthur
PS bude mať viac hlasov ako Matovič, presadí si svojho kandidáta.V najlepšom prípade by bol z Galka štátny tajomník. Tam by už veľa škody nenarobil.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

@ Juraj Tichý: Ďakujem, že ste mi vysvetlil zásadu prezumpcie neviny :mrgreen:

@ Jehulák: Treba si počkať na skutok a právnu kvalifikáciu. Ale aj tak budem veľmi zvedavý ako sa NAKA dostala v prípravnom konaní k vecnej a miestnej príslušnosti v zmysle ustanovení Trestného poriadku. Že by opäť podľa výberovej príslušnosti... :idea:
Ale OK musí platiť PADNI KOMU PADNI !

@ Hall: tak tak uvidíme ako rozhodnú voliči: Valášek, Macko, Galko atď. a možno aj nestranník plk. Mikulec :roll:
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Julesak píše:Vyslúžilý logista je horší ako tankista, výsadkár alebo pilot? Logistika rozhoduje o úspechu a neúspechu.
A za svojho syna naozaj nemôže, nech by to bol aj Jožko Rozparovač.

K NAKA - vzhľadom na to že v minulosti nemali problém vyšetrovať resp. nevyšetrovať rôzne veci podľa toho aká bola zrovna "politická" alebo iná objednávka, tak by som bol opatrný s ich glorifikáciou.
Julesak ak sa natahuje o pancierovani BVP Vydra logista podporovany byvalym vojenskym diplomatom s clovekom, ktory bol cely zivot bigos, pride mi to vlastne az vtipne. Ale uznavam, ze z toho, co mame v dnesnej opozicii je Macko najlepsia volba.

K tej NAKA. Na NAKA sa nadava podla potreby na koho kedy co najdu. A tak isto sa ucelovo chvali. Ono je jednoduchsie povedat, ze NAKA je zla, ako to, ze vsetci z tych politikov - novych aj starych maju maslo na hlave. Slusny clovek do politiky nejde. :D
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Julesak píše:Vyslúžilý logista je horší ako tankista, výsadkár alebo pilot? Logistika rozhoduje o úspechu a neúspechu.
A za svojho syna naozaj nemôže, nech by to bol aj Jožko Rozparovač.
V príncipe máš v tomto pravdu. Osobne ale musím povedať, že ma zatiaľ pán Macko sklamal. Čakal som od neho knštruktívnu kritiku, predsa je to človek "z vnútra". Ale zatiaľ som od neho nepočul ani nečítal dáke konštruktívne návrhy riešenia. Čo by on urobil inak. Mám pocit, že je etraz z neho už viac politik ako vojak a to je na škodu.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Flader: iste politické vymedzovanie sa je v poriadku. Elektorat tak ma sancu sa o tebe dozvedieť.

Macko je predsa spoluautor planu modernizacie, do roku 2018 bol zástupcom náčelníka GŠ. Velke vyhrady k tomu dokumentu by teda nemal mat.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Ale on už je politik, a nie vojak. A bez ohľadu na to že jeho partaj nebudem voliť ani keby traktory padali, útočiť naňho cez jeho syna je úbohé.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

A Julesak kto na neho utoci skrze jeho syna ? Ked tym myslis moju poznamku, tak ver mi, ze toto za utok nepovazujem. Ale ak sa ta to dotklo, tak sa tebe aj Mackovi ospravdlnujem. Mne na Mackovi vadi skor to, ze cely zivot sedel v skladoch a "pocital ponozky" a dneska sa ide s bigosmi hadat o vhodnoti pancierovania na nove BVP a o potrebe plavatelnosti.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

A načo si vlastne teda jeho syna spomínal?
Neviem či celý život rátal ponožky, ale logistika má pre modernú armádu väčší význam ako hrúbka panciera BVP alebo to či vie alebo nevie plávať.
A na tieto otázky môžeme diskutovať aj my, čo sme ani tie ponožky nerátali.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Ok Julesak, uz nechaj toho jeho syna tak.

Inak na rozdiel od teba si myslim, ze poziadavky mechanizovaneho vojska takto od stola posudit nevieme. Nepozname kapacity zenijneho vojska - mostnych suprav, nepozname poziadavky na mobilitu, planovanu doktrinu nasadenia novych BVP atd. Cize z mojho pohladu pri zavedeni noveho takehoto druhu techniky musia spolupracovat skutocni odbornici od fachu. Co sa tyka logistov, mam na nich svoj nazor. Opravte ma, ak to bolo na niektorom utvare inak, ale co ja viem, mali stale svoj vlastny svet vo svojich skladoch a dianie na utvare sa ich tykalo len okrajovo.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Tak toto už nevyzerá na dáku maličkosť.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Flader: prebieha predvolebná kampan. Takto by to nafukli aj keby Nad pustil info, kolko spiniek objednali OSSR za posledných 5 rokov.
Treba počkať na informácie o co ide.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“