AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Leda by je chtěli nechat v Pobaltí natrvalo. Ale pak mi nedává smysl, aby se kupovalo něco jiného, než s čím se cvičí. Fakt nechápu...
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Spíše pro pobavení, náš premiér, který maká i když spí, představil další ze svých geniálních nápadů.
Dva vrtulníky Mi 35 z výzbroje VS AČR budou upraveny na transportní stroje a předány LS PČR, která připravuje tendr na nákup dvou strojů vyšší hmotností kategorie (Super Puma či S 92). Údajně se tím ušetří spousta peněz.
Rád bych věděl co na to říkají v LOMu, co asi říká URNA si dovedu představit.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/do ... paign=null
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Julesak »

Krokodíly sú rýchle stroje, to sa im musí uznať :razz:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Nevejde se do nich 8 speciálů, takže stejně jako do Bell 412? Zajímavý nápad, vskutku...

jinak když jsem si přečetl článek o S92 v LK, tak to vypadá jako velmi zajímavý stroj. Jako náhrada za Mi171 by byl asik fajn (CH-47 a AW101 by byly ještě lepší)
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3810
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Myslím že po Rusku budeme druhá země která k něčemu takovému Mi-24 používá. Jsem si jist že v LOMu to jistě rádi upraví. Ovšem to že bude policejní sbor ve středu Evropy provozovat bitevní helikoptéry je opravdu nápad za všechny peníze. Zvlášť pikantní je to v kontextu deklarované potřeby zbavování se závislosti na ruské technice.
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Spíš by měla policie uvažovat nad koupí takového stroje který by později mohla nakoupit i armáda a co nejvíc sjednotit armádní a policejní vrtulníkovou flotilu.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Julesak píše:Krokodíly sú rýchle stroje, to sa im musí uznať :razz:
To ano, ale kapacita stejná jaku u Bell 412, který má normální posuvné dveře umožňující rychlé opuštění stroje. Už vidím jak z toho slaňuje útočný team URNA.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Možno ich použijú aj na iné účely. HIND kontrolujúci dopravu na D1 by bol zaujímavý pohľad :D
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Flader píše:Možno ich použijú aj na iné účely. HIND kontrolujúci dopravu na D1 by bol zaujímavý pohľad :D
To by si tam mohli nechat i ten rotační kulomet, kdyby někdo nechtěl zastavit....
Kdyby mi tohle někdo vyprávěl, tak bych mu nevěřil. :sad:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Mohlo by vzniknut nieco ako v serialy Airwolf. To by kriminalnikom uz nebolo vsetko jedno. :D
https://www.youtube.com/watch?v=ULfmowbNlK0
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

niko píše:Mohlo by vzniknut nieco ako v serialy Airwolf. To by kriminalnikom uz nebolo vsetko jedno. :D
https://www.youtube.com/watch?v=ULfmowbNlK0
Se smějte, blbost je nakažlivá, šiří se rychlostí světla a příklady táhnou. Tak aby i někoho u vás nenapadlo, že by se daly ty uloženky reusnout. :wink:
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od royal »

Mě spíš zaujalo toto:
„My jsme se víceméně domluvili s panem Hamáčkem, že vnitro by nekupovalo eurocoptery. Že by se dva vrtulníky předělaly pro policii. Tím bychom samozřejmě i ušetřili,” řekl Babiš.
Že by už bylo rozhodnuto o H215??
Jinak nápad je pana premiéra je přímo geniální :rotuj:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Expozícia raketovej výzbroje AČR:

https://www.mil.sk/87738/?pg=1
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

A další brouk pytlík v akci, zřejmě jsou nějaké skvrny na slunci, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Prezident Zeman prohlásil na velitelském shromáždění, že AČR drony pro nově budovaný UAV prapor nakoupí v Izraeli. Předesílám, že tendr ještě nezačal a AČR ani ještě nespecifikovala co přesně bude chtít. Nicméně náš "expert na vše" už má jasno.

https://www.euro.cz/byznys/zeman-chce-k ... ti-1474540
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

royal píše:Mě spíš zaujalo toto:
„My jsme se víceméně domluvili s panem Hamáčkem, že vnitro by nekupovalo eurocoptery. Že by se dva vrtulníky předělaly pro policii. Tím bychom samozřejmě i ušetřili,” řekl Babiš.
Že by už bylo rozhodnuto o H215??
Jinak nápad je pana premiéra je přímo geniální :rotuj:
To bych se divil, chystal se tendr. Spíše Babiš, jak je u něho "dobrým" zvykem plácnul první co ho napadlo. Jedině snad kdyby si na to vyjednali peníze z EU.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1744
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Na velitelském shromáždění měl projev i ministr Metnar, mj. prohlásil, že kromě již avizovaných smluv na radary MADR a nové vrtulníky chce resort do konce roku podepsat smlouvy na nové dvě CASY C-295 a modernizaci všech stávajících. Celkově by se měly koncem roku podepsat smlouvy za 24 mld. Kč.
http://www.mocr.army.cz/informacni-serv ... i--217398/
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3810
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Na dnešním velitelském shromážděni bylo mimo jiné oznámeno že příští rok převezme na půl roku velení výcvikové mise v Mali. V příštím roce se také očekává podpis smluv na dodání pásových bojových vozidel pěchoty, nových děl, protiletadlového kompletu SHORAD nebo systému řízení palby.
https://www.lidovky.cz/domov/politici-a ... _domov_rkj
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Skeptik »

Scotty87 píše: V příštím roce se také očekává podpis smluv na dodání pásových bojových vozidel pěchoty, nových děl, protiletadlového kompletu SHORAD nebo systému řízení palby.
No, ono tam taky zaznělo, že:
Jednou z nich bude nákup vrtulníků z USA, které nahradí ruské stroje Mi-24. Vyřazené helikoptéry by mohly být podle Opaty odprodány. Babiš doplnil, že by dva tyto stroje mohla získat policejní protiteroristická jednotka místo nákupu nových vrtulníků.
Mi-24 pro Policii ČR ???

Tak teda nevím. Bylo to Velitelské shromáždění náčelníka generálního štábu Aleše Opaty, a nebo nějaká nová Reality Show ???

Myslím, že Policejního prezidenta ještě teď křísej … a nebo už je na šrot :mrgreen:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3810
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Skeptik
Jde o to jestli ty Babišovi "momentální" nápady bere někdo vážně. Metnar ano Opata nic takového nevymysleli a pokud Hamáčkovi zbylo alespoň troch rozumu a sebevědomí tak pošle Babiše do háje. Jak jsem psal jediní stát který má policejní Mi-24 je Rusko a i tam je to pouze 6 prototypů Mi-24PS u kterých těžko říct jestli vůbec ještě všechny létají.
https://ruslet.webnode.cz/technika/rusk ... 24ps-35ps/
Případným zájemcům ze zahraničí byl tento ojedinělý policejní speciál nabízen pod označením Mi-35PS. Nikdo však o něj neprojevil zájem.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3934
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od HONZIK11 »

Odchyt automobilů na dálnici D1 jedoucího v protisměru. Aneb idea Babise , kteremu nikdo neřekl, že se za komunismu nemohlo cestovat mimo spřátelené státy.
https://youtu.be/9G4xe3EoQ7E
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“