SKAT průzkumný prostředek Ruska

Letouny všech typů a použití.

Moderátor: Julesak

Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Nový ruský bezpilotní Stealth

Příspěvek od Kutuzov »

Na webu http://red-stars.org/ jsou zveřejněny fotky tohoto nového ruského bezpilotního Stealth prostředku SKAT.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Ještě přesně ten odkaz ...

Příspěvek od Kutuzov »

sejvnul jsem si ho do MHT a tak mi chvíli trvalo najít ten prvotní odkaz. Zde je: http://www.red-stars.org/spip.php?article206 - bohužel je francouzky takže mu moc nerozumím. A nevím zda má cenu zakládat nové téma - možná se jedná pouze o demonstrátor nebo je testovací pltaformu bez nějakého dalšího využití.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

To asi na nové téma není obsahově ale tématem, protože moc nevíme, i když to s PAK-FA nesouvisí, kdosi to tu už cpal kamsi jinam. Já to hodil samostatně kvůli PAK-FA a kvůli tomu, že časem se něco objeví.

I když nevím o co v tomto případě jde, ale z toho co sem tak zaznamenal, tak v Rusku proběhl (probíhá) v tichosti výběr univerzálního bezpilotního prostředku. Krom RSK MiG se ho zůčastníl (zůčastní) Jakovlev s takovou skládačkou a Suchoj (podle vyjádření už nevím koho od Suchoje, ale neviděl sem návrh).

To co bylo představeno není ani prototyp, ani demonstrátor, ale model v měřítku 1:1. Může to znamenat, že MiG tu zakázku dostal a teď se chlubí a nebo jen, že ji chce dostat a tlačí propagací na zákazníka a nebo právě, že ji nedostal a mohl to zveřejnit.
ObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Jo máš pravdu, z toho co jsem z toho textu pochopil jde skutečně jenom o maketu v 1:1. A kdoví, jestli z toho něco bude.
Na druhou stranu za velkou louží už nějaký pátek běží pod patronací DARPA program UCAV a Boeing i Northrop Grumman se dostaly už do stádia letových zkoušek. Myslím tím X-45 a X-47.
Jinak na vývoji podobných strojů pracuje i Lockheed Martin TAS, British Aerospace, Dassault Aviation, Alenia Aeronautica, EADS a Israel Aerospace Industries. A nemá jít ani tak o průzkumné prostředky jako spíš o technologické demonstrátory možností bezpilotních bojových strojů.
Naposledy upravil(a) Nelson dne 26/8/2007, 20:40, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Jan tak pro zajimavost:Podle Jane's s 10.srpna 2007 se stal vitezem US Navy's (USN's) carrier-borne Unmanned Combat Air System X-47B.
Vic na
http://www4.janes.com/subscribe/idr/doc ... QueryText=
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

X-45 je už ve verzi C letového prototypu
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Podle dnešního článku v Rusku se objevily informace, že pro Skat bude dělat Klimov, bude vycházet z RD-33 (MiG-29).
Rychlost má být 800km/h, dostup 12000m, dolet 4000km, nosnost 2000kg ve dvou komorách.

http://lenta.ru/news/2007/08/31/skat/

Rozhodně bych to nebral ale jako hotovou informaci, zatím to má spíš nádech senzace než seriozních informací.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

RD-33? A co mít kouřivost a životnost?
Podle mě to vypadá na fámu - koneckonců se do UAV normálně dávají lehčí a menší motory
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Doplň si vzdelanie:
http://www.mzak.cz/motory/rd-33/rd-33.php
Ale aj tam sú informácie tak 3-4 roky staré.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Já sice prodávám jak sem koupil, ale je třeba číst, co je tam napsáno. Tam stoji, "bude vycházet z RD-33", čili, ne že to je RD-33!!

Další věcí je, že životnost šla už za těch 25 let výroby nepatrně dál a u RD-33MK je podle výrobce 4000hodin (celková životnost) http://klimov.ru/production/aircraft/RD-33MK/

Co se hmotnosti týče, RD-33 váží 1050kg, o kolik je to více jak F-404 na X-45C ??
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

nebudem chodiť ďaleko:
http://www.mzak.cz/motory/F404/F404.php Podľa verzie 785-1055kg.
Aj RD-33 pre SKAT bude vážiť menej než uvedených 1050kg, pretože zrejme nebude použitá forsážna komora a agregáty k nej patriace (čiže najmenej mínus 100-150kg proti štandardnému prevedeniu)

Vyzerá to, že http://www.mzak.cz/ je celkom dobrý zdroj, hodný zaradenia do zbierky linkov
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Njn, mzak znám, ale když se řekne RD-33 tak to není RD-33M

A X-45 má právě v názvu X pro demonstrátor/prototyp - tedy ten motor je podle mě provizorium, protože když je to podzvukový UAV tak nakonec dostane motor vhodnější pro dané spektrum rychlostí
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

NE! Tady se neřeklo RD-33, tady i ve zdroji se řeklo "motor vycházející z RD-33", cítíš ten rozdíl?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jo, cítím. Mě jen automaticky seplo RD-33 - kouřivost, životnost
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

No pocul som uz vselico, stealth bombarder, stihacka, neskor prieskumak.. vraj prekona vsetku zapadnu techniku..a podobne veci.

Mali by sme si to ujasnit, co to je, kolko toho je a co to vobec budeya je to vobec stealth?
1911
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 7/5/2008, 11:53

Příspěvek od 1911 »

toto je maketa... a zrejme je to skor tuzba stavat stealth UCAV nez seriozny projekt... mozno z toho urobia demonstrator ale tym to konci... rusi maju ovela palcivejsie problemy nez UCAV.
nejsem novacek, kdysi jsem tu byl "znam" jako "sketch"....:-)
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Preco myslis ze by to malo koncit demonstratorom, predsa to nerobili len tak. Ved citam ze uz su tu parametre a redboy pisal ze ho ma robit Klimov, tak uvidime ,treba pockat.
Uživatelský avatar
Altaj
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 17/1/2008, 13:32

Příspěvek od Altaj »

Sturmovik píše:Preco myslis ze by to malo koncit demonstratorom, predsa to nerobili len tak.
Reklama. Stava sa to bezne. Ide o projekt vyrobcu, nie stroj pre VVS, jasne ze je okolo toho velka mela.
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

No tak urcite to nieje nieco na styl Mig-37 alebo Ka-58. Maketa je hotova tak treba pockat co bude dalej.
1911
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 7/5/2008, 11:53

Příspěvek od 1911 »

Sturmovik píše:No tak urcite to nieje nieco na styl Mig-37 alebo Ka-58. Maketa je hotova tak treba pockat co bude dalej.
neni to tak ze MiG 37 vymyslela modelarsa firma Testors a Ka58 firma Zvezda?:-) Lebo testors sa uz podobne 2x vyznamenal - raz ked vymysleli F-19 a potom SR-75 Penetrator...

toto je ale o inom nez priklady co si uviedol - skor vid Berkut a MiG I 42... pri troche stastia sa nejake komponenty objavia u inych modelov... alebo to bude len demonstrator... alebo z toho bude furt len maketa
nejsem novacek, kdysi jsem tu byl "znam" jako "sketch"....:-)
Odpovědět

Zpět na „Letadla“