Armoured Car Daimler

Odpovědět
Torju
svobodník
svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 21/9/2007, 13:32

Armoured Car Daimler

Příspěvek od Torju »

Mám dotaz na obrněný automobil Daimler mk.II. Zajímalo by mě pancéřování tohoto vozidla a případně nasazení (jednotky). Fotky také uvítám.
Uživatelský avatar
Petr Tolar
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/5/2007, 16:34
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Armoured Car Daimler

Příspěvek od Petr Tolar »

Torju píše:Mám dotaz na obrněný automobil Daimler mk.II. Zajímalo by mě pancéřování tohoto vozidla a případně nasazení (jednotky). Fotky také uvítám.
Armoured Car Daimler Mk.II

Obrněné vozidlo Daimler Mk.II nazývané Dingo, bylo použito hlavně v Africe, ale i v Evropě po vylodění. Jelikož se objevil roku 1941, nemohl být vdán britskému expedičnímu sboru ve Francii. A ještě co se týče nasazení, tak nevím o žádném použití v Pacifiku...
V Africe byli velice oblíbeni pro svou spolehlivost.

Posádku tvořili 3 muži. Vyzbrojen byl dvouliberním(40 mm) kanonem v otočné věžičce spolu s kulometem BESA a vrhači zadýmovacích granátů. Měl pohon na všechna čtyři kola a valitel měl možnost vozidlo ovládat druhým nouzovým volantem. Nejvyšší rychlostí bylo 80km/h (na silnici) a dojezd 330km (opět na silnici).

Rozměry: délka 3,96m šířka 2,44m výška 2,235m

Z Obrněného automobilu Daimler se později vycházelo při výrobě Průzkumného automobilu Daimler.

Obrázek
Afrika...patrně Tunisko

Obrázek
opět Afrika

Obrázek
nějaká barevná...opět pouštní kamufláž
Uživatelský avatar
Petr Tolar
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/5/2007, 16:34
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Tolar »

ještě jedna...

Obrázek
zezadu...nejspíš Francie
Torju
svobodník
svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 21/9/2007, 13:32

Příspěvek od Torju »

Díky, zvlášť fotky jsou pěkné. Náhodu jaký to mělo tloušťku pancéřování asi nevíš, že?
Nejsem demokrat, jsem liberál! Zajímají mě fakta a ne to co je zrovna politicky korektní!
Uživatelský avatar
Petr Tolar
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/5/2007, 16:34
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Tolar »

Bohužel, to netušim...zkus se zeptat nějakého modeláře, co model toho Daimleru stavěl, ten by to měl v těch papírech určitě :wink: ...
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

použil sem přítele googla a našel toto:

http://www.warlinks.com/equipment/vehic ... oured.html


stačilo do políčka S PŘESNOU FRÁZÍ v rozšířeném vyhledávání zadat: Armoured Car Daimler Mk.II - našlo to samé stránky o modelech plus jednu s informacemi, viz výše.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Obecně se pancéřování údajně pohybovalo od 7 mm do 16 mm. Tedy síla pancíře byla na různých místech jiná. Zepředu bylo pancéřování nejsilnější a to dokonce až 30 mm, boky a záď slabší. Přesně ti ale neřeknu, kolik měla ta která část vozidla.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Petr Tolar píše: Obrněné vozidlo Daimler Mk.II nazývané Dingo, bylo použito hlavně v Africe, ale i v Evropě po vylodění. Jelikož se objevil roku 1941, nemohl být vdán britskému expedičnímu sboru ve Francii............................
.....................Z Obrněného automobilu Daimler se později vycházelo při výrobě Průzkumného automobilu Daimler.
Trochu to mícháš. Daimleru Armoured Car Mark II se neříkalo Dingo. Tento název patřil k vozu označovanému Daimler Scout Car. A ten vypadal takhle:
Obrázek
Na další fotce máš oba stroje. Napravo je Armored Car a nalevo Dingo.
Obrázek
S tím vývojem to bylo obráceně. Zvětšením Dinga a přidáním výzbroje (u Mk. II to myslím byla modifikovaná věž z lehkého tanku Tetrarch) vznikl Daimlerův Armored Car.

Mimochodem, to správné Dingo se obranných bojů ve Francii zúčastnilo. Ve stavu 1.obrněné divize a 4.praporu Northumberlandských střelců. Při evakuaci je vojáci opustili a pod označením Panzerspähwagen 202 je používal Wermacht.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Petr Tolar
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 12/5/2007, 16:34
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Tolar »

O.K. :oops: spletl sem se
SORRY :wink:
Torju
svobodník
svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 21/9/2007, 13:32

Příspěvek od Torju »

Díky pánové!
Ta věž měla být z tanku Tetrarch.
Nejsem demokrat, jsem liberál! Zajímají mě fakta a ne to co je zrovna politicky korektní!
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Jestli ještě někoho zajímá ten Daimlerův obrněný vůz tak jsem našel tohle:
Obrázek

Vypadá to na úvod nějakého technického manuálu.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Torju
svobodník
svobodník
Příspěvky: 39
Registrován: 21/9/2007, 13:32

Příspěvek od Torju »

To je výborné díki!
Nejsem demokrat, jsem liberál! Zajímají mě fakta a ne to co je zrovna politicky korektní!
Odpovědět

Zpět na „Pozemní vojsko“